Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


Lamanai
Lamanai 18.04.2014 v 00:15

Davide, mně ten nápad přijde dobrý, asi bych to viděl i na rozumnější částku než 2 Kč, protože to snad nepokryje ani bankovní převod nebo jinou platbu. Nevím, mezi 5-15 Kč, podle ceny knihy? Otázka je, jestli to Danielsona spasí a ostatní neodradí :-)

binysek
binysek 18.04.2014 v 08:44

já bych přivítala možnost třídit knížky určitého prodejce (možná to jde a jen já to neumím), tedy například - najdu si knihu u prodejce, prohlédnu jeho nabídku a přidám ještě další, někteří prodejci ale mají knih stovky a pak se mi nechce se jimi probírat, kdybych mohla vytřídit - třeba historické, možná bych si taky vybrala, on by prodal a já relativně snížila poštovné

historikola
historikola 18.04.2014 v 09:48

Lamanai

Dobré ráno,

psal jsem si s Daniesonem a poslal mi link na stránku, kde můžeme dát kolik chceme na provoz webu. Není to úplně za prodej knížek, ale je to na provoz.
Na druhou Tvoje částka je dosti vysoká. Myslím oněch 15 Kč. To se nebude asi jen tak někomu chtít dávat. Vyděl bych to v intencích mikroplateb. Takže 2-5 Kč. Ano ty bankovní poplatky. Dnes už jsou banky bez poplatků. Né všechny, ale není problém vytvořit nové konto. Teď jde o to, jestli se to vůbec vyplatí.
David

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 18.04.2014 v 10:53

Historikola, Lamanai:

Vaše návrhy zavání provizí z prodeje. Provizi zaplatím, ale chci něco naoplátku: záruku bezpečného prodeje a nákupu. Stejně jako má třeba Aukro (pohyblivá provize závislá na ceně) nebo Fler (provize 11%) - pokud bych poslala peníze a nedostala bych za ně zboží, měla bych si kde stěžovat a dočkala bych se alespoň nějaké nápravy.Tady můžu maximálně napsat negativní hodnocení (a už se mi to stalo, přišla jsem asi o 150 Kč). Bazary na zájmových webech bývají nastaveny na dohodu mezi uživateli, protože je obvyle vytvářejí a spravují nadšenci, ne celé týmy osob s právníkem v záloze, jako má třeba Aukro.Takže mi přijde mnohem jednodušší mít možnost dobrovolně přispět na provoz libovolnou částkou než povinně odvádět procenta, nehledě na to, že s provizí by se zvedla částka knihy.

historikola
historikola 18.04.2014 v 12:28

Dáma s hranostajem

Ano v tom máte pravdu, ochrana kupujícího chybí. Ale já myslel ten poplatek pro vystavovatele - prodejce knih.
Vy zase narážíte na druhou stranu ochranu kupujícího. To je také závažné téma.
Ohledně toho dobrovolného přispění ano ta možnost tu je. Ale já schválně narážím na prodejce a bazar. Když se podíváte na některé uživatele tak mají v bazaru spoustu knih. Teď myslím třeba 100 a více. Ochrana kupující zde není, ale vše se dá řešit. Sice krkolomně výzvou k zaslání knih až po podání trestního oznámení. Možná by stálo za to se zeptat i na finančním úřadu, jestli ten či ten s tím podniká a odvedl daně za prodané knihy. Vše se dá zjistit.Bohužel v tomhle Vám asi nepomůže obchodní inspekce. Snad jen, jestli dotyčný má IČO. Ale ano chápu Vás s Vaším příspěvkem.

David

binysek
binysek 18.04.2014 v 15:29

ono se pro 150 kč nikdo nepřetrhne, tedy myslím obchodní inspekci nebo policii, nebo městskou policii, takovéto částky jsou každému lhostejné, takže v těchto relacích je nějaká ochrana kupujícího hrozbou trestního oznámení neúčinná, a všichni, tedy i kupující, to vědí. Skoro myslím, že těch sto a více, nebo i pětset a více, jsou antikváři a ti podle mých zkušeností (klepu) zatím byli vždy solidní, spíše by si člověk měl dát pozor na extrémně levné momentálně žádané knihy od uživatele, který je na Databázi jen mimořádně a nemá žádné nebo jen ojedinělé hodnocení, sám nepíše komentáře, nepřidává knihy a vůbec je jinak neaktivní.
Podle mne ale tázat se na spoluuživatele na FÚ je už za hranou, nehledě na to, že ani on nebude prolamovat bankovní tajemství (komu patří účet) pro 150 Kč. Myslím, že je to prostě smůla a v podstatě ani sankce samotné databáze s tím nic neudělají - bude-li chtít, přihlásí se jinak.
ono ani s tím Aukrem to není tak slavné, mně prodávající knihu neposlal, a aukro tvrdilo (nesmyslně), že od něj nebo od prodejce dostanu jen cenu knihy bez poštovného, nakonec mi prodejce poslal peníze i s poštovným, takže s tím právníkem na aukru to nebude žádná výhra.Já píšu vždy, když nakoupím, ohodnocení - jako informaci pro budoucí kupující.


historikola
historikola 19.04.2014 v 10:58

binysek


Dobré ráno bohužel s Vámi musím souhlasit. Já jsem zatím problém nepoctivého prodejce řešil jednou a to na hyperinzerci. Nakonec jsem nevydržel a dojel si pro peníze. Šlo to trošku ztuha, ale peníze jsem z nepoctivého člověka vyklepal. Ale jak píšete, pro takhle malou částku se to nevyplatí.
Jediná ochrana je snad platit kartou. Tam se dá reklamovat platba za nedodání zboží, banka zpět stáhne platbu. Je to zase problematické, ale jde to.
Jedině vše řešit platbou z ruky do ruky a předáním knihy. Zase člověk narazí na to, že se mu nevyplatí jezdit po republice pro jednu knížku.
Nakonec je nejbezpečnější koupit knížku v antikvariátů.
Dobré reference má moje kamarádka na Ebay a Amazonu. Tam jde reklamovat skoro vše. Možná i to, že Vás prodejce nepozdraví :)

David

Zuja1
Zuja1 06.05.2014 v 19:19

Dobrý den. Proč se dnes změnil vzhled bazaru? Pokud byly ikonky seřazeny vedle sebe, vešlo se na jednu stránku více knih než je tomu teď. Stačilo očima přelétnout náhledy knížek a hned jsem věděla, co mě zajímá a co ne. Tento vzhled mi přijde z mého hlediska nepřehledný a zdržující.
Zuzana

Dan
Dan 06.05.2014 v 20:25

Dobrý den,

něco testujeme, je možné, že se vrátí původní vzhled.

Koka
Koka 06.05.2014 v 21:04

Nevím, zda to záváží, ale přimlouvám se k vrácení bazaru do původního vzhledu, přičemž "původním" nemyslím ten, který zde byl bezprostředně před dnešní inovací, ale ten, který jsem zažila před rokem,v dubnu 2013, při svém vstupu mezi uživatele DK. Přišel mi jako zatím nejpřehlednější - pro prodávající i potenciálně kupující.

binysek
binysek 06.05.2014 v 21:15

souhlasím s Kokou

Koka
Koka 10.05.2014 v 12:13

Danieli,
ještě pořád něco testujete, nebo je už tento vzhled Bazaru (kdy najednou lze na obrazovce vidět max. tak 3 - 4 nabídky či poptávky) přijatý? Nepovažuji to za šťastné řešení.

Dan
Dan 10.05.2014 v 12:45

Ještě cca dva týdny, pak se uvidí.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 10.05.2014 v 13:57

V současném vzhledu bazaru vidím hodně nevyužitého místa - miniatura obálky knihy je tak velká, že by se pod název a cenu pohodlně vešlo i znění inzerátu, stejně tu většinou uživatelé žádné dlouhé litanie nepíšou, jsou to spíš stručné popisky. To by se mi líbilo, nemuselo by se pak na inzerát ani klikat, člověk by rovnou věděl, jestli má smysl o koupi přemýšlet nebo ne.

ripo
ripo 12.05.2014 v 15:41

ponuka kníh v bazare je platná jeden rok ...
ako je však možné mať aktuálnu ponuku z roku 2011 ? :)

http://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/spolceni-hlupcu-36566

Dan
Dan 12.05.2014 v 15:48

to ripo: Snadno :-) Po uplynulé době se inzerát stáhne z veřejné nabídky bazaru a uživateli přijde upozornění. Ten pokud knihu stále prodává, může prodloužit platnost inzerátu. Ten je sice z roku 2011, ale před pár týdny byla ručně prodloužena platnost, takže je inzerát aktuální.

to jamajka99: To jste hledala však nezadávala inzerát, ale hledala v bazaru. Zde je nápověda k bazaru: http://www.databazeknih.cz/bazar-napoveda

JanaPET
JanaPET 22.05.2014 v 17:54

Dáma s hranostajem, úplně souhlasím s Vaším komentářem (10.05.2014 v 13:57:14)

jozkovicz
jozkovicz 31.05.2014 v 17:53

chcel by som sa opytat, ci nahodou nechcete v bazari vytvorit nejake vyhladavanie napr pre knihy, ktore predavaju slovaci .. je tu velmi dobry vyber knih, no bohuzial je to skoro vsetko z ciech a postovne to velmi predrazi .. dakujem

a drzim palce, tato stranka je ozaj perfektna .. som rad, ze som ju objavil :)

Iveta65
Iveta65 31.05.2014 v 23:28

Na bazar knih jsem přišla náhodou a jsem spokojena.Už nemusím procházet různé bazary knih a zjišťovat jestli kniha,kterou chci se někde neobjevila.Tady si dám izerát poptávky a jsem upozorněna na knihu zprávou.Je to skvělé.Stačí se podívat jednou denně a hned víte.Díky

binysek
binysek 26.06.2014 v 07:02

mně ten bazar v dnešní podobě nesedne vůbec, důkazem je, že zatímco z té předminulé podoby jsem si vybrala a koupila, z té nové a ani z té minulé nic .je nudné a pomalé v tom hledat a snad jen náhodou bych kápla na knihu, kterou chci a to i v případě, že je inzerována.

Text příspěvku byl upraven 26.06.14 v 08:56

Koka
Koka 26.06.2014 v 08:27

V květnu Danielson psal, že ta inovovaná podoba bazaru je testovací "a pak se uvidí". Tak tedy vidíme: většinu nabídek / poptávek jen tak nevidíme. Musí se rozklikávat několik stránek, ani se neví kolik, protože není patrné, co tam přibylo třeba od včerejška. S touto podobou Bazaru nejsem spokojena (i když vím, že svojí nespokojenost si mohu dát ...), ještě více mi nové grafické řešení však vadí u Komentářů. V předchozím řešení bylo více méně jisté, že když si člověk večer otevře na titulní stránce DK komentáře, vidí tam všechny, které v ten den (nebo i předchozí) přibyly. Dnes (podle rychlosti s jakou uživatelé komentáře vkládají) jich vidíme jenom pár, třeba jen "produkci" posledních dvou tří hodin. Škoda.

Atuin
Atuin 26.06.2014 v 08:54

Souhlasím s Koka ohledně těch komentářů, mě se také líbilo víc předchozí řešení. Co se Bazaru týká, tak mě takhle vyloženě nesedí, vzhledem jak jsou nejsnovnější nabídky uloženy a co nahradily.

binysek
binysek 26.06.2014 v 09:02

souhlasím s kritikou podoby komentářů, i já jsem je projela, a mnohdy se právě na nich inspirovala k vypůjčení či nákupu knížky, když se jich zobrazuje tak málo, stává se, že mám smůlu a objeví se tam jen ty nejkomentovanější žánry - což zpravidla nebývá nic pro mne (milostné a cituplné romány, strašidelné příběhy o upírech a tak)

Koka
Koka 27.06.2014 v 18:18

Ten dnešní Bazar se nám ale vyparádil! Hezky nám ty prázdniny začínají :-) Danielsone, děkuji.

Dan
Dan 27.06.2014 v 18:21

Bazar byl navrácen do předchozí podoby; nasadil jsem více měření, a u varianty, u které bude bazar lépe fungovat (více zobrazených i vyřízených inzerátů), ta zůstane. Jde mi jen o to, aby byla spokojená co možná největší část uživatelů.

Pokud jde o komentáře a máte na mysli tuto stránku: http://www.databazeknih.cz/nejnovejsi-komentare , tak u ní se zobrazuje jen o něco méně komentářů, než v předchozí podobě.
Navíc ani v tom předchozím zobrazení nebylo možno vidět všechny nové komentáře toho dne, protože jich přibývají denně stovky. Toto jednosloupcové zobrazení s větším textem je přehlednější.

Text příspěvku byl upraven 27.06.14 v 18:22



Vložit příspěvek