Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


rusalka123
rusalka123 23.10.2013 v 22:31

Dobrý den, přišlo by mi hodně užitečné udělat sledování bazaru - u knihy, kterou si chci koupit/prodat, by se odškrtlo, že chci upozorňovat, až tam bude nový příspěvek, tedy poptávka nebo nabídka. Tak bych nemohla o nic přijít, a když chci nějakou knihu koupit, tak bych se nemusela každý den dívat, jestli tam není něco nového... Mylsím, že by to někdy vážně mohlo pomoct...

siena
siena 23.10.2013 v 23:41

rusalko123, jestli jsem tě správně pochopila, tak taková služba už je. Jestliže někdo nabídne knihu, kterou poptáváš, tak ti přijde zpráva na účet a zároveň i zpráva na tvou e-mailovou adresu. Nejsem si jistá, jestli to funguje i obráceně...

Text příspěvku byl upraven 23.10.13 v 23:41

eraserhead
eraserhead 24.10.2013 v 13:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tyzik.cejka
tyzik.cejka 24.10.2013 v 17:41

ano funguje to ale rusalčin návrh by se mohl upravit ptom by byl užitečný

rusalka123
rusalka123 26.10.2013 v 10:49

V tom případě se omlouvám, protože mi ještě taková zpráva nikdy nepřišla (mám zatím v bazaru jenom jednu knížku), tak jsem nevěděla, že to tak funguje. Tak ale děkuji za poučení.:)

siena
siena 26.10.2013 v 10:52

Prosím tě, jaké omlouvání...jsem ráda, že mohu být i maličko užitečná:)


rusalka123
rusalka123 26.10.2013 v 10:54

"Yylepšovacích" vláken je tu opravdu dost, takže čím míň je jich tu zbytečných, tím líp. Ale díky;)

bara.r
bara.r 16.11.2013 v 15:15

Ráda bych se zeptala, jak je to s možností nabízet knihy v cizím jazyce. Vrátila jsem se teď ze zahraničí a přivezla si s sebou pár kousků v aj a nj. Něco si chci nechat, ale něco bych touto formou později ráda poslala dál. Dívala jsem se, že je možné přidávat do databáze knih pouze knihy vyšlé v ČR.

Raksa.A
Raksa.A 19.11.2013 v 21:49

Mám dotaz. Opravdu si myslíte, že nová úprava bazaru je lepší, než byla ta stará? Já jsem z ní na mrtvici...

daasha
daasha 12.12.2013 v 16:13

Ahoj,
ten bazar mi přijde super jen bych ho nějak vylepšila. Víc bych to utřídila. Například já si koupila knížku v angličtině i s cédéčkem. Je úplně skvělá, ale po přečtení postrádá smysl. V knihovně ji nesežente, aspoň ne u nás. Byla pěkně drahá, takže do další knížky se mi už moc nechce investovat (chápejte z pohledu chudého studenta) :) Ale ten bazar chápu tak, že někdo hledá něco konkrétního a tak nemá šanci narazit na mojí knížku, jedině omylem... a já nemam šanci narazit na knížku podobnýho ražení, možná taky tak omylem... Tak si myslim, že nějaký utřídění - např. pod naučnou literaturou jako škola základka, střední, vyšší atd., knihy v angličtině či jiném jazyce, ostatní - by neškodilo. Co myslíte?
Díky Dáša

giggle
giggle 26.12.2013 v 23:10

Prosím, chci se zeptat k bazaru - když jsem na nějaké knížce a chci rozkliknout info o knize přes "Zobrazit detail knihy na DatabazeKnih.cz", vyhodí to chybu "Warning:mysql_..." Nefunguje v Mozille, ani v Chrome :( Je to jen u mě?

paulhunter
paulhunter 26.12.2013 v 23:19

Děkujeme za upozornění, chyba tam opravdu je a bude určitě brzy odstraněna.

giggle
giggle 26.12.2013 v 23:20

paulhunter: děkuji za zprávu, myslela jsem, že je to jen u mě. Zjistila jsem to včera nebo předevčírem.

Dan
Dan 27.12.2013 v 09:47

Díky, opraveno.

giggle
giggle 29.12.2013 v 21:11

Chtěla bych se zeptat, proč u bazaru pod Rozpracovanými obchody vidím vždy v kolonce OBCHOD slovo "kupuji", ač někdy se jedná o prodej mých knížek z bazaru? Nemělo by tam být "kupuji" a "prodávám"?

Koka
Koka 29.12.2013 v 21:30

to Raksa.A - až teď jsem zaznamenala to postesknutí nad novým vzhledem Bazaru. Ano, připojuji se, také jsem z nového vzhledu hrozně, nepředstavitelně znechucená, protože se mi neuvěřitelně hnusí naprostá většina obálek těch nabízených knih. Dlouho jsem se přemlouvala, abych ty obrázky do půl těla svlečených svalnatců, objímajících krasavice klátící se jak třtina ve větru, brala jako fór, bavila se tím, nebo to přinejmenším přecházela. Žel, nedovedu to, nesvedu to, zírám na to jako puk a nevěřím vlastním očím (vůbec jsem netušila, že i tak nevkusně a trapně mohou vypadat obálky knih, a ne jedna, ale rovnou desítky, možná stovky). Kromě toho, že mě to znechucuje, považuji "obrázkový" Bazar za nepřehledný, jména autorů a názvy knih jsou v něm doslova zatlačené do úzadí. Vím však, že kvůli mně a pár remcalům se to nezmění, a že nová podoba Bazaru je jen dalším vstřícným krokem vůči těm majitelům antikvariátů napojených na DK, kteří denně naplňují nabídku v bazaru DK stovkami a stovkami nových položek, aniž by cokoliv na DK komentovali, četli, hádali, vkládali, opravovali atd.
A na závěr "technická" - v Bazaru při kliknutí na nabízenou knihu (ať už na obálku nebo na název) se kniha jako položka v DK neotevře a nedostanu se na její anotaci. Myslím, že nejsem sama, kdo má tento technický problém, už to v jiném vlákně někdo zmiňoval. Nabídky v bazaru už raději ani neotevírám.

giggle
giggle 29.12.2013 v 21:36

Koka: a jak vypadal bazar po staru, smím-li se zeptat? Ač samotnou databázi využívám hodně dlouho, tak bazar jsem nikdy nesledovala, začala jsem až tento měsíc.
Na tu chybu jsem upozornila asi 3 dny zpátky a hned druhý den ráno to bylo opraveno. Po kliknutí na "Zobrazit detail knihy na databázi" se již normálně načte.

Koka
Koka 29.12.2013 v 21:44

Bazar "postaru vypadal jako "textová tabulka" obsahující jména spisovatelů a název knihy. Po rozkliknutí se pak zobrazila malá obálka daného knižního titulu a samotný text inzerenta. Po kliknutí na tu obálku se pak čtenář dostal rovnou na anotaci nabízeného či poptávaného knižního titulu.
Ale je to jedno - na Bazar jsem chodila jenom ze zájmu, co se tak asi nabízí a za kolik. Vizuální stránka nynější verze se mi tak nepředstavitelně (a nepřekonatelně) hnusí, že se na to nedovedu dívat a už tam nelezu. Ale je to jenom můj problém, hlavně že ostatní jsou spokojeni.

rusalka123
rusalka123 03.01.2014 v 20:58

Koka, po Vaší větě "obrázky do půl těla svlečených svalnatců, objímajících krasavice klátící se jak třtina ve větru", které jsem se upřímně zasmála, jsem na bazar mrkla a nezbývá mi než souhlasit. Mě někdy uráží i některé regály v knihkupectvích, kde to občas umí být ještě horší a v plné velikosti!

Koka
Koka 03.01.2014 v 21:13

Rusalko, máš pravdu. Jenomže v knihkupectví je na takovéto "výtvory" vyhrazený regál, a když ho obejdeš, nemusíš se s těmi obrázky vůbec, ale vůbec potkat. (Což mě se úspěšně celá desetiletí dařilo, neboť jsem až do vstupu na DK o existencii takových obálek opravdu neměla povědomost.) Jenomže v nynějším bazaru, pokud se jím chceš nebo potřebuješ opravdu probírat a hledáš zrnko v moři písku, musíš procedit celou tu hromadu :-)

Dan
Dan 03.01.2014 v 21:55

V bazaru knih je 66 tisíc titulů. Není potřeba se jím probírat stránku po stránce. Je tam vyhledávací pole, kde lze snadno konkrétní titul vyhledat.

Dále si také můžete zobrazit detail konkrétního autora a u něj kliknout na záložku Bazar, kde si pak najít jeho konkrétní knihu.

Text příspěvku byl upraven 03.01.14 v 21:58

Raksa.A
Raksa.A 04.01.2014 v 17:47

Danielsone, to všechno je pravda. Ale já mám asi 3.000 knih a rozhodně je nehodlám cpát do bazaru. Dělala jsem to tak, že když někdo sháněl knihu, kterou jsem měla, a byla jsem ochotná se jí zříct, tak jsem reagovala na poptávku. Současná forma bazaru je sice podstatně barevnější, ale podstatně méně přehledná. A taky moje oči už nejsou, co bývaly, a mám problém s těmi mini popiskami.

giggle
giggle 04.01.2014 v 21:56

Zdravím, chtěla bych požádat o radu, jak postupujete v následujících případech - již asi 3x se mi stalo, že mi ten den zaregistr. nick pošle zprávu, že chce knihu, ať ji pošlu tam a tam. Víc se neozve, sem se nepřihlašuje... Důvěřujete a posíláte tedy pak na dobírku? Možná jsem podezřívavá, ale když jde o lidi, co nemají vůbec nic vyplněno o sobě, pak už nereagují ani na moje zprávy...tak nevím. Děkuji za názory.

giggle
giggle 04.01.2014 v 21:58

A ještě bych se chtěla zeptat, co dělat, když jsem poptávala knihu a uživatelka mi měsíc a půl neodpovídá (sem se přihlašuje). Běží mi to v Rozpracovných obchodech, měla bych tedy udělit hodnocení (zřejmě neutrální?) nebo to mám jen odstranit z Rozprac. obchodů?

notburga
notburga 06.01.2014 v 14:00

mno, já chodím cestou nejmenšího odporu. je to sice k vzteku, ale takový obchod prostě umažu a knihu nabídnu znovu. Ono tihle lidé mají dost často tendence ta negativní hodnocení vracet a často překroutit na negativní a to se pak obhajuje dost těžko.
Na aukru se toho nebojím, tam lze komentář udělený jiným uživatelem ještě okomentovat ;-)



Vložit příspěvek