Technické potíže?

DISKUZE » Chyby na webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.10.2023 v 13:03

Tak to alespoň nepiš tak agresivně a s těma bizár dovětkama ("Taky vám to nejde?" je ideální začátek), udělej nám alespoň trochu té radosti, Marthas. Dík. A je mi jedno, zda vyžádané nebo nevyžadané dík, ale slušné dík, to mě úplně stačí.

Text příspěvku byl upraven 19.10.23 v 13:06

siena
siena 19.10.2023 v 17:07

Asi ne potíže, ale nedostatek... Jak jsou nastavené komentáře, nové komentáře, u autorů, částí knih, recenze, novinky? Já jen, že u autorů mi zatím osciloval počet od 0, asi do 5.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.10.2023 v 17:17

Siena: Myslím, ze to je výsledkem jednoho příspěvku zde, hned na začátku po změně. Pamatuji si, že někdo psal kvůli komentářum. Že jich tam je moc. Mě to přišlo fajn. Nepřijdu o nic. Bylo tam skoro nekonečno stran na listování u komentářů u knih. A den na to bylo upraveno. Na dva dny příspěvků. Takže jo, když dva dny nikdo nic nenapíše, nebude se tam ukazovat nic. Takhle jsem to pochopila, když jeden den bylo u povídek jako fakt hodně a druhý den jenom pár. Šlo podle toho dohledat, že jeden uživatel dočetl sbírku a den na to nečetl nikdo nic...
Počet nebo obsah určitého počtu stran byl lepší. Teď je to obsah dvou dnů...

Text příspěvku byl upraven 19.10.23 v 17:17

siena
siena 19.10.2023 v 19:43

Lenka.Vílka, jsem si říkala, že to asi tak nějak bude... Ale díky za potvrzení. Šikovné to úplně není, ale co už.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.10.2023 v 19:46

Siena: ale je hezké, že blylo vyslyšené přání, kde se o těch dvou dnech psalo...nikdo nemůže popřít, že tady nikomu na nikom nezáleží ;)

Text příspěvku byl upraven 19.10.23 v 20:03

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.10.2023 v 21:56

Siena: už je to dobré :)


lucie8811
lucie8811 19.10.2023 v 23:14

Řazení knih v seznamech dle data nefunguje úplně správně. Jelikož není možnost vlastního řazení, tak abych se v záznamech vyznala, upravuji si u nich datum přidání. V této nové verzi vidím záznamy na přeskáčku. Vypozorovala jsem že se to zřejmě řídí skutečným datem, nikoliv vlastním upraveným.

Marthas
Marthas 20.10.2023 v 09:19

To lucie8811: Přesně s tím mám týž problém. V tomto vlákně i v sekci Napište nám jsem o tom psala již dřive, ale dle toho, že to nebylo změněno, bych řekla, že to má buď nízkou prioritu a nebo je nás stejně smýšlejících prostě málo, a tak máme smolíka a nic se s tím dělat nebude. Už jsem musela dokonce i některé knihy z Knihotéky smazat. Vy sice píšete o seznamech ale Knihotéka je vlastně též druh seznamu.

Koka
Koka 20.10.2023 v 11:45

Řazení knih v mé Knihotéce je naprosto chaotické - nejdřív - jako nejdávněji vložená - je kniha z roku 2015, pak následují knížky z roku 2013 atd. No, neva.

Ale v Knihotéce došlo i k další změně oproti předchozímu stavu DK, tj. před údajným "vylepšením funkcí", a sice: Před 20. zářím na konci 1. stránky mé Knihotéky byla taková nenápadná rubrika, v níž mi DK sdělovala, že x uživatelů poptává některou knihu, kterou mám v Knihotéce. Díky tomu jsem mohla případně zareagovat na potávku a knihu k prodeji nabídnout. Ta rubrika z Knihotéky zmizela.
Je to technická chyba, která bude napravena? Anebo to byl záměr, který jen náhodným opomenutím nebyl zveřejněný v Novinkách na webu?

Koka
Koka 20.10.2023 v 11:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 20.10.2023 v 11:54

To Koka: Též jsem si toho před časem všimla, ale jelikož já nechci prodávat, tak mě zrovna tohle nepálí ale to smysl postrádající řazení ano. Ale odpověd by mě též zajímala na obojí.

Koka
Koka 21.10.2023 v 14:58

Ve vlastní knihotéce nejde vyhledávat knihy dle příjmení autora. Rubrika s názvem "autor" a vedle ní lupa tam sice je, ale žádné příjmení ani plné jméno autora to nevezme. A když příjmení autora chci vyhledat v rubcie Podle písmena a zadám první písmeno jeho příjmení, nabídne mi to pouze názvy knih začínající tím písmenem.
Bude to napraveno? A bude pak ta náprava uživatelům sdělena v Novinkách na webu, anebo je nutné denně si ověřovat funkčnost všech rubrik DK?

Rovněž uvítám stanovisko pracovníků DK k mému předchozímu dotazu v tomto diskuzním vlákně z 20.10.

Koka
Koka 21.10.2023 v 14:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

D.-e.-e.-
D.-e.-e.- 21.10.2023 v 16:32

Dobrý den. Hlásím poruchu funkce v sekci "Knihy". Když dám do filtru například "Romány" a následně vyplním, že chci vybrané seřadit dle roku vydání sestupně, ukáže se první strana seznamu nejnovějších románu. Potud vše O.K. Nicméně když chci přejít na další stranu seznamu, filtr se změní na "nejzobrazovanější za posledních 7 dní". Jakmile ho znovu opravím na třídění "podle roku vydání sestupně", dostanu se sice na správné řazení, ale opět na první stranu seznamu, kterou už jsem před momentem viděla. Po přechodu na další stranu seznamu se celá věc opakuje, takže více než knihy z první strany prostě vidět nelze.

Dále uvádím, že knihy v knihotéce nelze řadit abecedně dle příjmení autora, ale tady nejde o chybu, ale o chybějící funkci. Zkuste prosím popřemýšlet, jestli by ji opravdu nešlo zařadit.

Děkuji za Váš web.

Petra

siena
siena 23.10.2023 v 07:59

Lenka.Vilka, už to vidím. Díky za upozornění.

Chesterton
Chesterton 26.10.2023 v 08:30

Zdvořilý dotaz: to, že už nemám své 'oblíbené' seřazeny na profilu v abecedním pořadí je úmyslná úprava nebo je možné mít je opět řazené podle abecedy?
Takhle je to šíleně nepřehledné!!!
Děkuji :o)

tittanie
tittanie 26.10.2023 v 18:06

Děkuji za opravení, které jsem hlásila minule. Ale chtěla bych ještě poprosit, zda by bylo možné, aby se knihy v seznamu Právě čtených knih řadilo podle data, kdy jsem je zařadila do seznamu. Teď když nějaké datum přepíšu, tak kniha zůstane v seznamu tam, kde byla předtím.
Dále by mě zajímalo jestli se vrátí žebříček Největších čtenářů a jestli se do budoucna neplánuje nějaký žebříček nedočtených knih.

LadyAnn
LadyAnn 26.10.2023 v 21:56

Za žebříček největších čtenářů se také - opětovně - moc přimlouvám!

Chesterton
Chesterton 29.10.2023 v 07:20

Dívám se dívám na zdejší požadavky a reakce na ně, tedy spíš NEREAKCE a zdá se, že je skoro marné sem v současnosti psát ?????

elfos
elfos 29.10.2023 v 13:02

Marné to určitě není. Naopak, Dan i moderátoři připomínky, náměty a komentáře v této diskusi bedlivě sledují. Každé upozornění, že něco (technického) nefunguje, jak má, Dan okamžitě řeší. Další věci jsou v řešení, něco na miskách vah, jestli ano či ne, prostě, každá vaše připomínka je užitečná a k dobru a určitě nezapadne. Moc za ně děkujeme.

pobijecmuch
pobijecmuch 29.10.2023 v 13:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 30.10.2023 v 10:33

To Dan: Nejdou sloučit vydání SK a CZ, hlásí chybu 404. Uvedu příklad:
https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-pecovat-o-psa-28829 Zde jsem musela slučovat přes české vydání, protože zde https://www.databazeknih.cz/knihy/starame-sa-o-psa-333424, to nešlo. Nemělo by být někde viditelně napsáno, pokud je to cíl, že se má slučovat pouze přes CZ vydání?
Předem díky.

Marthas
Marthas 30.10.2023 v 10:40

To Dan: Taky by mě zajímalo, proč systém automaticky předpokládá, že druhé přiloučené vydání je slovenské? Třeba zde: https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/co-je-s-mou-kockou-51491?lang=sk U knihy je spávně zadán jazyk vydání jako český, vše je správně, až na to, že je přiloučená ke slovenskému vydání. Tak snad proto je u ní v adresním řádku SK? Proč systém nereflektuje kolonku jazyk?

pobijecmuch
pobijecmuch 30.10.2023 v 11:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 30.10.2023 v 11:55

To pobijecmuch: Možno, ale proč šlo sloučit české se slovenským, i když vám to vyhodilo nakonec chybu. A ne slovenské s českým anebo vůbec, jak bych čekala při odlišnosti.
Aha, takže nově není navázán adresní řádek na jazyk vydání knihy, ale automaticky se počítá s tím, že hlavní vydání je české, hmm. Neptala bych se, kdybych to tu viděla napsané.



Vložit příspěvek