Technické potíže?

DISKUZE » Chyby na webu


soukroma
soukroma 06.10.2023 v 13:49

Nově mi nechodí upozornění do mailu na nové soukromé zprávy. Nevím, zda se to týká pouze mne, pro jistotu píšu i sem (po povinném Napište nám, již dvakrát, bez jakékoli odezvy).
V mém případě se toto totiž s železnou pravidelností opakuje už potřetí, vždycky musím doslova škemrat, aby se na to někdo podíval, vždycky to trvá věky (týden+), než tomu někdo nakonec věnuje nějakou pozornost, a nikdy se uspokojivě neobjasní, co se stalo, aby to samé víckrát nenastalo... Do nastavení tady raději už vůbec nesahám, takže chyba na mé straně není (ani v předchozích případech nebyla).

Marthas
Marthas 06.10.2023 v 15:46

To Dan: Je pěkné že máme validátor ISBN, když jsem upravovala ISBN u tohoto https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/muj-zivot-u-sousedu-kluk-meho-srdce-284295?lang=cz (Upravovala jsem tištěnou verzi)
Byla jsem připravená na leccos. Věděla jsem, že systém po mně bude chtít zdroják. Ten jsem mu dodala, ale problémem se ukázalo to, že systém si už nepamatoval datum vydání ( komu by se taky líbilo -0001-00-30, klasika :DD) a tak mě nechtěl pustit bez toho, abych ho vyplnila a když jsem dodala to přibližné datum vydání ( na netu se dá sehnat jen měsíc a rok), tak mě zase systém odmítl pustit s tím, protože si najednou sám od sebe do roku vydání v ČR(SR) hodil rok 2023, takže fakt hitparáda tady něco opravat. :( Přestože tam zůstávalo zatrženo kniha již vyšla.
Takže mám dotaz. Můžou se tu ještě provádět vůbec opravy u knih, které nevyšly tento rok anebo by se systém pomátl ?

Text příspěvku byl upraven 06.10.23 v 15:54

Marthas
Marthas 06.10.2023 v 16:14

To Dan: Dále by mě zajímalo, proč mi momentálně ve výpisu ČV zmizelo hodnocení hvězdami u dvou knih a to u bodu 2 Kniha, která se odehrává v 16. století a bodu 19 Kniha, která má více než 5 cz/sk vydání
ODKAZ: https://www.databazeknih.cz/ctenarska-vyzva/2023/marthas-54306

Přitom v Přečtených hvězdy stále mám.

Zda je to tím, že obě knihy mají více než jedno vydání ? :(

EDIT: Zase zmizely hypertextový odkazy nebo se mi jen zdá.

Text příspěvku byl upraven 06.10.23 v 16:18

Marthas
Marthas 06.10.2023 v 17:47

To Dan: Koukám, že ČV je už ok, a hypertexty zase fungují. Otázka je na jak dlouho.
Díky.

babicka_amalka
babicka_amalka 06.10.2023 v 23:29

dobrý den, nefunguje mi export přečtených knih do .xlsx - točí se, točí a pak ukáže text:
"Tato stránka nefunguje
Web www.databazeknih.cz momentálně tento požadavek nemůže zpracovat."
u knihotéky mi to možnost exportu či filtrování ani nenabízí "Kvůli abnormálnímu počtu knih v seznamu...", přičemž v přečtených i knihotéce mám zhruba stejně knih (přes 5800)
funguje to někomu z ostatních členů?

soukroma
soukroma 07.10.2023 v 08:15

babicka_amalka: Filtrace pořád nefunguje.


jirin@
jirin@ 07.10.2023 v 13:38

babicka_amalka, soukroma - u mne proběhl export přečtených, knihotéky, doporučených i chystám se číst bez problémů.

soukroma
soukroma 07.10.2023 v 13:42

jirin@: problém je v počtu knih - přes 5000 nový systém nezvládá (zatím)

jirin@
jirin@ 07.10.2023 v 13:45

soukroma - ano, máte pravdu, ve velkém počtu knih jsem problém tušila.

Dan
Dan 07.10.2023 v 14:26

Funguje to bez ohledu na počet knih.

tittanie
tittanie 08.10.2023 v 08:50

Zdravím, jenom taková drobnost. Když napíšu komentář ke knize a aktualizuji stránku, tak se po aktualizaci objeví zatržená kolonka sledovat nové komentáře (bez aktualizace stránky se kolonka nezatrhne). Předtím se to dělalo taky, ale teď musím udělat ten mezikrok a aktualizovat stránku, aby mohla kolonku odzatrhnout.

Majsha
Majsha 09.10.2023 v 13:43

Když chci smazat knihu, potvrzovat, že jsem ji opravdu prodala, nebo opravdu neprodala, to už považuju za buzeraci. Těch zbytečných klikání navíc jsou tady teď mraky. Možná proto platím za inzeráty čím dál víc? Víc klikání, víc peněz? Nebo platím čas toho, kdo ta klikání navíc vymýšlí?

Text příspěvku byl upraven 09.10.23 v 13:45

Majsha
Majsha 09.10.2023 v 13:50

To Nelmal a pobijec much: Také by mě nenapadlo hledat novinky, které se týkají databáze, pod Nápovědou a ne pod Novinkami. Paráda, že pobijecmuch zveřejnil odkaz. Pokaždé když se přihlásím na databázi, najdu si jeho příspěvek, zkopíruju si odkaz a novinky si přečtu :))))

jirin@
jirin@ 09.10.2023 v 15:04

Majsha - není třeba hledat příspěvek a kopírovat adresu. Stačí srolovat na konec jakékoliv stránky na DK (na zápatí stránky), pak kliknout na Nápověda - O webu, bod 6 - Novinky na webu - hotovo.

Ivan Kučera
Ivan Kučera 10.10.2023 v 08:24

Neviem, či sa to tu už riešilo, alebo som jediný s týmto problémom, ale v posledných dňoch sa mi po prihlásení objavujú upozornenia na nové komentáre u kníh, u ktorých som si zafajkol "sledovat nové" (komentáre). Doteraz to bolo tak, že ak sa mi zjavilo upozornenie, že na filmu XY pribudol nový koment a ja som naň klikol, následne sa už toto upozornenie samozrejme neobjavovalo. V poslednom čase ma ale systém neustále upozorňuje na nové komenty a pritom keď na ne kliknem, tak zistím, že sú to staré, ktoré som už čítal. Aktuálne ma to napr. neustále upozorňuje na nové komenty u siedmich kníh. Ešte zopár dní dozadu to boli "len tri, tak sa trocha bojím, pri akom čísle skončím.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.10.2023 v 08:32

Ivan Kučera: momentálně se upozornění nesmaže tím, že na něj kliknu, jak to bylo dřív. Ale musím ho vynulovat. Nulujete upozornění? Jestli není možné, že kvůli tomu se vám to sčítá (?)

Janadvorackova
Janadvorackova 10.10.2023 v 11:15

Bude zase fungovat i takové to "chytřejší" vyhledávání knih, jak tomu bylo dřív? Vypadalo to takhle:
- hledám knihu nepřihlášena, najdu ji, přihlásím se a zůstanu na stránce hledané knihy.
To bylo dřív.
- Teď hledám knihu nepřihlášena, přihlásím se a jsem na úvodní stránce DK a musím hledat znovu.
A to je vopruz.

babicka_amalka
babicka_amalka 10.10.2023 v 14:37

ještě jsem narazila na poněkud nešťastnou úpravu (v seznamech, přečtených i knihotéce) filtrování podle autorů:
- zadám A a předpokládala bych, že mi to vyfiltruje autory, jejichž PŘÍJMENÍ začíná písmenem A
- chyba lávky: bez ladu a skladu to vyfiltruje všechny autory, kteří mají to A kdekoli ve jméně, čili i u křestních jmen (prvních, druhých, x-tých);
- to je trochu filtr na houby, protože proklikávat se tím je na dlouhé lokte (to už snad to původní zobrazení, kde ti autoři vyjeli rovnou a člověk listoval v logicky uspořádaném nabídnutém seznamu, byl mnohem lepší);
- ono se tady vůbec negativně projevuje to, že všude jsou jména autorů uváděna "v jednom balíku" bez rozdělení příjmení a jména (z toho pak vyjíždějí i špatně použitelné exporty, kdy si je člověk musí nejdřív sám upravit, aby s nimi mohl smysluplně pracovat; u seznamu o pár položkách to až takový problém není, ale u těch, co mají řádově tisíce položek, je to na vraždu :-D )

- určitě by stálo za to tuhle úpravu udělat a rozlišovat jméno a příjmení, aby se pak řadilo do 2 sloupců, ne jen do jednoho a dalo se pak logicky řadit dle abecedy...

Text příspěvku byl upraven 10.10.23 v 16:13

Ivan Kučera
Ivan Kučera 11.10.2023 v 07:02

Lenka.Vílka Napr. dnes ráno som sa prihlásil. Mal som cca 30 nových upozornení na nové komentáre. Postupne som si ich naklikal, prečítal a keď som dal reštart, tak sa mi ako neprečítaných neobjavilo všetkých cca 30 upozornení, ale len cca 7 (takých, na ktoré som pred pár minútami klikol).

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2023 v 08:18

Ivan Kučera: jak se zdá, tak to každému z nás blbne trochu jinak...

siena
siena 11.10.2023 v 10:42

babička amálka, dnes mi nejde vyfiltrovat podle autora vůbec. Tedy, když si vepíšu konkrétního, tak ano, ale už není možnost si vyjet všechny autory podle abecedy...

Naias
Naias 11.10.2023 v 11:32

Očividne to každému blbne inak, pretože mne upozornenia miznú, keď na ne kliknem. Nereštartujem, nenulujem.

m.gray
m.gray 11.10.2023 v 11:46

Naias, taky se mi vynulují v okamžiku, když na ně kliknu, ale zase se objeví, vynulují se až když kliknu na zvoneček.

Marthas
Marthas 11.10.2023 v 12:03

To m.gray: Přesně, upozornění zmizí, jakmile kliknu na název VLÁKNA či KNIHY. Já si pak musím zapamatovat, kolik "nováčků" tam bylo a když dám zpět, tak se upozornění znovu objeví a zmizí teprve, když kliknu jsem - li v Diskusi na KNIHY a jsem - li v knihách na DISKUSI. Pěkně pitomé, smím-li to tak říci. Navíc už je to doba, co jsem to psala, jak ve vlákně tak posílala do NAPIŠTE NÁM a nestalo se nic. Takže na to už kašlu, ať se snaží jiní. :/

m.gray
m.gray 11.10.2023 v 12:23

Marthas, ano , pitomé to je. Vím, že jste to tu už psala. Zajímalo by mě, zda je toto už definitivní verze, doufám že ne.Předtím zrovna toto fungovalo bezvadně,



Vložit příspěvek