Technické potíže?

DISKUZE » Chyby na webu


Marthas
Marthas 19.07.2024 v 15:39

To Befeleme: Zkoušel jste i oficiální cestu na technickou podporu do sekce https://www.databazeknih.cz/napiste-nam Opravdu, věřím, že je to nemilé resp pěkný opruz.

To Sandík: Tohle je uživatelské fórum. Opravdu nevím, jak často sem odpovědní koukají ( Dan atd.). Já se třeba neozvala, protože mi nepřišlo upozornění na to, že je tu nový kometář. Stejně ale jako řadová uživatelka s tím moc neudělám. A vy taky jste to zkoušel hlásit do https://www.databazeknih.cz/napiste-nam? Ne, že bych neměla žádné výhrady k fungování webu atd., minule např. mizející palce za komentáře, ale vždycky je lepší dát jasně najevo, že to a to se nám nelíbí a nefunguje a to hlavně odpovědným.

Sandik
Sandik 20.07.2024 v 00:16

Marthas: Díky za odpověď, tohle jsem netušil. Každý web to má řešené jinak.

Marthas
Marthas 21.07.2024 v 15:01

To Sandik: Samozřejmě. S některými věcmi vám sice pomůžou i ostatní uživatelé, co už mají nějaké zkušenosti s webem a od toho to tu fórum je, ale s něčím se musí prostě tam. I mně někdy dělá potíže určit, s čím mám kam jít. A to už jsem tu 10 let. Přesto bych vás měla upozornit, že ne ve všem hl. admin vyhoví. Jinak máte pravdu, všude je to jinak. :)

Sandik
Sandik 21.07.2024 v 16:36

Marthas: To přece není o nějakém "vyhovění". Když je v aplikaci bug, tak by mělo být především v zájmu samotného provozovatele, aby o něm věděl a pokud možno ho odstranil.
PS: Například na CSFD a na obrovské řadě dalších webů se bugy reportují pomocí fóra. Nenapadlo mě, že tady se to řeší jinak.

Text příspěvku byl upraven 21.07.24 v 16:37

Marthas
Marthas 21.07.2024 v 19:39

To Sandik: Až tu budet déle, tak pochopíte, že jsou tady chyby a chyby a jediný rozdíl je v tom, že některé se řeší a jiné, ne. O nic víc mi nešlo, než o upozornění. Např. zmíněná chyba se započítáváním lajků byla hezky zametena pod koberec tím, že jelikož databáze nearchivuje určité údaje, tak to nelze porovnat a prokázat a tím pádem, to nejde opravit. Hodně zdaru.
PS: To věřím.

LadyAnn
LadyAnn 24.07.2024 v 10:30

Dobrý den,

v souvislosti se spuštěním "Odznaků" se opět zkusím zeptat na to, zda bude obnoven žebříček největších čtenářů. Tuto otázku jsem posílala sem již téměř před rokem (25.09.2023) i přes "Napište nám". Dosud žádná reakce...


Sandik
Sandik 30.07.2024 v 02:58

Marthas: Jsem tu přesně deset let...

Marthas
Marthas 02.08.2024 v 16:04

To Sandik: Jistě, asi jsem se překoukla, mám špatné oči a ten font je dost nevýrazný. To byste měl mít svých vlastních zkušností na rozdávání, když jste kolega desetiletkař. :)

Sandik
Sandik 02.08.2024 v 16:44

Marthas: Programátorskou chybu jsem tu zatím neřešil. Vy ano?

Marthas
Marthas 02.08.2024 v 17:37

To Sandik: No, nevím, já už toho hlásila za tu dobu takovou spoustu. Navíc mě nikdy nenapadlo si vést statistiku svých hlášení. :D Ale myslím si, že snad většina bugů byla hlášená někým jiným. Já bych pravděpodobně měla poblém bug identifikovat, bo nemám žádné zkušenosti s It. Matně si ale vybavuju, že jsem jednou, tehdy se spouštěl ten nový web, hlásila to, že při úprávě záznamu knihy mě to nechtělo uložit opravu, i když tam bylo vše správně. Souviselo to tehdy nějak s chybou v kalendáři. Pamatuju si, že jsem byla napomenuta jedním moderátorem, proč to řeším zde a ne hlášením přes Napište nám. Na to jsem mu řekla, že jsem nejdříve chtěla mít jistotu, že to nedělá jen mě a že je to bug, který mám přes Napište nám hlásit. Upřímně na Technickou podporu nepíšu vůbec ráda, ale to je můj osobní problém, jiní to můžou mít jinak. Přesto jsem už byla několikrát nucena tam psát a málokdy jsem pochodila. Taky jsem ještě hlásila, že se najednou ze záznamů dvou knih stal jeden a žádala, zda by s tím nešlo něco dělat, až časem se zjistilo, že jde technický problém při souběhu hlášených oprav. Myslím, že to trvalo cca půl roku, než se to vyřešilo a neřešila jsem to jen já ale i jiní uživatelé. S tím, že u záznamů u nichž k tomu došlo, nešlo vše stoprocentně vrátit do nezkreslených výpovědních hodnot. Prostě tam zůstaly komenty a hodnocení, jež k nim nepatřili.

Text příspěvku byl upraven 02.08.24 v 17:57

siena
siena 10.08.2024 v 11:03

Rubrika Tempo a emoce, to hodně pobavilo :-) Co přijde příště...

Koka
Koka 08.09.2024 v 20:53

Opakovaně se mi stává, že "do pošty" dostanu zprávu, že XY udělil/a palec mému komentáři ke knize AB, ale u knihy samotné se to nijak neprojeví (naposledy dnes). Počítadlo je vůbec nějaké "rozbité" - někdy počet zpráv v poště vůbec neodpovídá čísličku, které mi u zvonku signalizuje došlé zprávy.

Koka
Koka 08.09.2024 v 20:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 09.09.2024 v 15:02

Držím v ruce knihu s názvem 313 švédských křížovek + 55 osmisměrek. Vydala Euromedia Group v roce 2017 jako svou 9404. publikaci, počet stran 320, obálka Emil Křižka. Knihu se mi vložit do DK nedaří, neboť na obálce uvedené (a do formuláře důsledně opsané) ISBN 859-40-515-3085-9 odmítá DK přijmout a knihu neuloží. Mám se o to ještě pokoušet, anebo raději na knihu zapomenout?

Svudna@Pusinka
Svudna@Pusinka 09.09.2024 v 16:57

siena: hlavně u erotické literatury by to mohlo být zajímavé :-D, ještě by se mohlo přidat: stupeň vzrušení a tvrdost a vlhkost:-D

Text příspěvku byl upraven 09.09.24 v 17:02

Marthas
Marthas 22.09.2024 v 17:29

Nevím, zda je to přímo technická potíž. Zdá se mi ale zvláštní chování DK, když jsem splnila dnes teprve druhou Čtenářskou výzvu a přišlo mi upozornění, že jsem získala bronzový odznáček za výzvu. Ten ale jak známo je již za 1, tím pádem jsem tou dobou již oba bronzové odnaky týkající se výzvy měla. A já se ptám, to pokaždé, až splním výzvu přijde upozornění na bronz, dokud jich nebudu mít 5 pro stříbro. Přijde mi to lehce zbytečné - ta duplikace lhášek. Nic víc.

Sitting-Bull
Sitting-Bull 22.09.2024 v 21:56

To Marthas: Mám stejný bug. Když jsem psala o tomto chování DK u mojí ČV na podporu, tak jsem se dozvěděla, že jsem jediná, kdo to hlásil a jestli jsem si nepřidala znovu přečtenou knihu do ČV (ne, nepřidala). Mně se tedy bronzový odznáček hlásil už vícekrát, vždy 2x v jeden den s minutovým odstupem, to cca posledních 5 dní. :-) Mazec to vše pak mazat...
Ale beru to tak, že DK o mně ví víc, než já a že už tedy ví, že jsem sklerotická, tak mi raději některé "důležité" věci připomíná vícekrát. :-D

Eldar80
Eldar80 22.09.2024 v 22:01

A to nemluvím o tom, kolik mi přišlo upozornění, když jsem si smazal všechny čtenářské výzvy. Několik desítek. A pořád mi jeden odznak zůstal, ikdyž výzvy mám všechny vynulované.

Marthas
Marthas 24.09.2024 v 17:50

To Sitting_Bull: Aha, tak v tom bude u mě zakopaný ten pes. Díky za objasnění. To ale nic nemění na tom, že se DK někdy chová divně. Mně třeba zapomene započíst udělené palce a nedělá to jen mně. Ten váš bug ale musí být mnohem větší maso.
To Eldar80: A proč jsi je mazal? Přece jen jsi jich dosáhl poctivě.

Marthas
Marthas 24.09.2024 v 17:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 24.09.2024 v 18:58

Marthas: Protože se nechci některých věcí účastnit. Jako třeba tempo čtení a emoce a tak chci, aby byl můj profil víc transparentní. Mě se čtenářská výzva nelíbila od začátku, protože je špatně koncipovaná a má minimální edukativní vliv. To stejné odznaky. Když už jsou, taky by měly dávat větší smysl.

Marthas
Marthas 25.09.2024 v 13:42

To Eldar80: V něčem máš pravdu. Tempo čtení a emoce jsou dle mého takové podružné novinky. Neúčastním se jich, stejně jako jsem se léta neúčastnila ČV a že mi to vydrželo od roku 2016 do roku 2022. Zatím nám přece nikdo nevnucuje, abychom se toho účastnili, nechceme-li. Přesto si nedokážu představit proč mazat výzvu. Je to jako bych se do něčeho zapojila a pak se za to styděla, tomu se snažím na netu vyhnout. A většinou se snažím stát i za svým názorem, i když se ostatním může zdát bláhový. Na svém účtu bych nedokázala změnit ani čárku. Myslím, že přesně takto bude vypadat až tu za pár let nebudu.

Edit: Mimochodem ČV máš takovou, jakou si ji uděláš. Já se jí plním pouze proto, abych si rozšířila obzory a protože jinak bych v knihovně už neměla, co číst. YA se už pár let nebere. Ne že by se bralo něco lepšího a hodnotnějšího. To mi věř. Vždy si ji ještě krapet stížím, přesto už ji mám letos za sebou. Člověk je přeci jen soutěživý tvor.

Text příspěvku byl upraven 25.09.24 v 13:51

Marthas
Marthas 25.09.2024 v 20:20

Hmm, zajímavé. Změna počtu tzv. bodů nutných k dosažení jednotlivých odznaků, když už byly jednou uděleny, mi přijde opravdu zvláštní. A navíc pouze u ČV, když ještě k tomu mám již splněny dvě výzvy, tím pádem mi i přes nová pravidla neměl být odznak za splněnou čtenářskou výzvu odebrán. Nemýlím-li se.

Text příspěvku byl upraven 25.09.24 v 20:25

Marthas
Marthas 03.10.2024 v 15:09

Proč nově po udělení palce u komentářů palce již nejsou viditelné. Palec nejde vzít zpět, člověk neví, kolik dalších palců přibylo a dost blbě se zjišťuje, kterým komentům jsem palec dala. Nebo to je snad chyba mého přohlížeče?

Předem díky za odpovědi.

elfos
elfos 03.10.2024 v 20:11

Marthas, v tomhle neporadím. Teď jsem to zkusila, udělila jsem palec u komentáře, zůstal viditelný, pak jsem ho zase bez problémů vzala zpět... nevím.



Vložit příspěvek