Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


woodward
woodward 13.07.2015 v 07:17

Muž který slíbil bohu, že bude pracovat tisíc dní a vydělá tisíc čtvrťáků.

woodward
woodward 13.07.2015 v 18:22

náš hrdina má pět psů. svůj slib učinil ve chvíli, kdy jeden z jeho psů onemocněl. Pes se uzdravil, ale později ho přejelo auto. Nicméně náš hrdina svůj slib hodlá dodržet a za oněch tisíc čtvrťáků zakoupit zlatý svícen, v němž budou plát svíce ku slávě svatého Františka.

woodward
woodward 13.07.2015 v 20:11

další nápověda, pro dnešek poslední:
náš hrdina bydlí i se svými psy ve starém dřevníku. Když mu přátelé nabídnou přístřeší u sebe v domě, souhlasí, a požádá je, aby mu pomohli hlídat jeho čtvrťákový poklad, uložený v pytli z celtoviny - čímž je poněkud zaskočí.

woodward
woodward 13.07.2015 v 21:54

našel ho, máš babu.

woodward
woodward 15.07.2015 v 17:23

Mervyn Bunter hledá Dorothy Sayersovou?

woodward
woodward 15.07.2015 v 17:38

Proplul válkou v čele jedné posádky na dvou lodích. Má skandinávsky znějící jméno, ale je to britský námořník se vším, co k tomu patří.

Text příspěvku byl upraven 15.07.15 v 18:21


woodward
woodward 15.07.2015 v 19:34

Jeho první loď (nikoliv v životě ale v daném příběhu) se jmenuje Compass Rose.

Koka
Koka 15.07.2015 v 20:07

Tak jsem to vypátrala:
G. Ericson z knihy
http://www.databazeknih.cz/knihy/krute-more-21090

woodward
woodward 15.07.2015 v 20:31

postava hledá autora, takže ten autor...?

Koka
Koka 15.07.2015 v 20:32

ten autor se jmenuje Nicholas Monsarrat a postava, která jej hledá, se jmenuje George Ericson

Text příspěvku byl upraven 15.07.15 v 20:33

woodward
woodward 15.07.2015 v 20:38

je to tak, máš babu.

woodward
woodward 16.07.2015 v 15:51

haló, kde jste kdo? Poslední úspěšná hadačka se nehlásí ke svým povinnostem, tak se toho někdo chopte.

Koka
Koka 16.07.2015 v 16:48

Poslední úspěšná hadačka musela, woodwarde, na vaše přání zopakovat svou správnou odpověď, a tak se ji zdálo, že těch příspěvků už napsala dost, a dala si proto pauzu. Toto přece není šikanzen, toto je pouze hra (kterou právě ta hadačka založila), tak jaký spěch?

A hledaná postava? Nu, hádejte. Jde o pána, který zaslechl, že "na nábřeží se zjevila nová tvář" ... a hned konal.

reader.007
reader.007 16.07.2015 v 23:51

koka: nebuď na woodwarda hned taková přísná, za nápad založit toto diskuzní vlákno jsme ti samozřejmě neskonale vděční a myslíme na tebe před rodinnými oltáříčky ;-)), ovšem w. je v našem kroužku hadačů celkem nově a tak mu ještě nechybí nadšení a tím pádem je trochu netrpělivý ;-) Sama si často říkám, co tu vlastně dělají všichni ti (ostatní) přítomní, v nejfrekventovanějším čase i kolem 400 duší... Nové knihy vkládá málokdo, že by doplňovali údaje - o tom pochybuji, blogy nepíšou... Vkrádá se mi myšlenka že většina z nich jen... čte.

siena
siena 17.07.2015 v 06:17

Ne každý můžeme být připojení 24-hod denně, 7 dní v týdnu, proto k jistým "časovým posunům" může dojít a docházelo. Také vymyslet další zajímavé zadání, není z minuty na minutu...Dříve bylo hádacích vláken ale více, bohužel uhynula na úbytě. Možná nastává čas, kdy by se jich mohli noví a nadšení ujmout a pomoci zase některá rozjet...

Naias
reader.007
reader.007 17.07.2015 v 14:37

siena: to že uživatelé nemůžou být přítomni pořád chápu, ale proč jsou tedy přihlášeni?

Koukám že jednu hádací brzdím i já:
http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/hadejte-autory-972/str-64#new

Koka
Koka 17.07.2015 v 15:05

Ano, reader.007, vypadá to ode mne jako přísné napomenutí, ale to jenom vypadá, protože pouze já a woodward víme, co mi on napsal do osobních zpráv, aby mě popohnal.
Za nápad založit toto vlákno mi nikdo nemusí být vděčný ani nejméně, byl to nápad převzatý, tak si, prosím, tu ironii nech na jindy.
Opravdu jsem kdysi bývala připojená téměř celodenně, ale už nejsem. Když jsem měla zadat hádanku, došlo na DK k jakési technické závadě a provozovatel uživatele prosil o prominutí, že abychom se vrátili později. Bylo už 9 večer a já jsem se jednoduše později večer už nepřipojila, snad to není takový hřích.
Nicméně, hádanku jsem zadala, příspěvků po ní následuje několik, ale žádný pokus o uhodnutí. Proto dávám nápovědu: ta nová tvář se objevila na nábřeží v Jaltě a v náručí měla svého mazlíčka.

reader.007
reader.007 17.07.2015 v 15:57

koka: to nebyla ironie, možná jsem to trochu přepískla s příměry, ale já jsem ti opravdu vděčná za tuhle diskuzi protože nejen že si u ní rozšiřuji obzory a inspiruji k novým knihám, ale navíc se některými komentáři skvěle bavím.
Takže naprosto vážně a bez ironie: děkuji ti za ten nápad ji založit (a je mi fuk kde ses inspirovala).

Koka
Koka 17.07.2015 v 16:05

Vraťmě se k podstatě: hledačství. Hledáme postavu, která vypadla z neznámé knihy, a hledá svého autora. Co o ní víme: je to muž, tráví čas v Jaltě a rád si vyslechne místní drby. Zaujme jej zejména to, že "se povídá, že se na nábřeží objevila nová tvář" a prý ta osoba má s sebou svého mazlíčka. Kdo je ten zvědavý pán? A kdo je autorem tohoto nesmrtelného příběhu?

siena
siena 17.07.2015 v 16:38

Omlouvám se, že vstoupím ještě bez hádání, co také ode mne jiného čekat:)
Reader.007, má chyba, zapomněla jsem oslovit. Ta má připomínka stran časových prodlev byla na možnou vysvětlenou pro woodwarda. A vůbec nijak zle, radši hlásím předem:)
A už nechávám hadačům...

pavlinda
pavlinda 17.07.2015 v 17:45

reader.007-já jsem taky pořád přihlášená-z pohodlnosti:-)

Koka
Koka 17.07.2015 v 18:03

Hele, ženské, pište si sem, co jen chcete, třeba i recepty na třenou bábovku, ale nezapomínejte u toho přidat i svůj tip na hledaného "pachatele"! Prosíííím...

Koka
Koka 17.07.2015 v 20:55

Jalta, lázně, promenáda či korzo na nábřeží, navazování "nezávazných" vztahů, které pak pokračují velkou láskou nebo rozpačitými kontakty - a to vše z pera (opravdu z pera, ne z PC) mistra, velmistra povídky.

woodward
woodward 17.07.2015 v 22:38

Dmitrij Dmitrič Gurov hledá Antona Pavloviče Čechova?



Vložit příspěvek