Poraďte fantasy/scifi knihu prosím.

DISKUZE » O knihách


alekis
alekis 21.05.2019 v 12:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 21.05.2019 v 16:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 21.05.2019 v 19:22

alekis....já mám sice nejraději scifi povídky, kdy se oblet Měsíce počítá na logáru, na Mars se letí podle kompasu a výpravy ke Slunci létají pouze v noci, aby je přes den nespálilo Slunce.....
kupoval jsem celé roky Ikárii, později XBéčko.....Před třemi roky jsem dojel rok a od té doby nekupuji.... tam se totiž začalo kupit tolik nesmyslných českých scifi povídek/mnohé snad ani scifi nebyly.....
Město bohů je místy mnohem zajímavejší, než to co mělo přilákat čtenáře ke koupi XBéčka....
Vždycky obdivuji jak vymýšlíte jména ....Vázaran a Analink.....občas napíšu nějakou detektivní povídku....a největší problém /kdy už mám povídku napsanou s tečkami - nebo pracovním názvem osoby - místo jmen/ je pojmenovat osoby .....

alekis
alekis 21.05.2019 v 20:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ijcro
ijcro 21.05.2019 v 20:35

Ikarii jsem taky kupovával, ale k následovníkům jsem se už nedostal :-(

smazenaryba
smazenaryba 21.05.2019 v 20:44

Kto z členov sa už pustil do Knihy hřbitova ? Len som zvedavý, koľkí budeme diskutovať.

Samozrejme uvítame aj nových záujemcov.


Kory98
Kory98 21.05.2019 v 20:57

alekis... zase jste se vytáhla, ovšem samozřejmě v dobrém, jak jinak :-) čtivá povídka. Určitě si ji přečtu vícekrát, abych ji pochopila ze všech stran. Docela jste mě dostala tou horou vysokou a stoupáním vzhůru - už jsem si myslela, že jsem na nebesích a ve vesmíru a ono se to vyklubalo úplně jinak. Super nápad, díky za sdílení a jen tak dále, přeji hodně zdaru při psaní

alekis
alekis 21.05.2019 v 21:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 21.05.2019 v 21:51

alekis...mám rád podmořská scifíčka .... pro tebe mám takovou zajímavost, neodehrává se to zrovinka na zemi .....ale Pavel Fritz umí
https://www.databazeknih.cz/knihy/pristav-u-reky-styx-271759

R.E.M.
R.E.M. 21.05.2019 v 22:22

Nejpozději o víkendu se pustím do Knihy hřbitova.

marlowe
marlowe 22.05.2019 v 13:32

Alekis, parádní povídka, vysekávám poklonu. Budu si ji muset přečíst ještě jednou, aby se mi ty impresionistické záblesky lépe poskládaly do výsledného obrazu.
Jen tak dál!

Marika Vanova
Marika Vanova 22.05.2019 v 14:07

Knihu hřbitova vidím taky nejdřív o víkendu, do kdy mám čas?

smazenaryba
smazenaryba 22.05.2019 v 14:13

Marika - nemusíš sa ponáhľať, do 15.júna, kľudne aj do 20. ak by niekto potreboval.

R.E.M.
R.E.M. 22.05.2019 v 15:16

MarikaVanova - čtení orientačně

Kniha hřbitova - květen/červen
Duna - červen/červenec
Bílí Havrani a Titus Žal - červenec/září
Spoušť - září/říjen

Termíny dočtení upřesníme/prodloužíme podle domluvy. :)

R.E.M.
R.E.M. 22.05.2019 v 15:19

Zvláštní, 3x jsem vložila příspěvek, 3x zmizel. Až počtvrté se uložil.

Marika Vanova
Marika Vanova 22.05.2019 v 19:54

Díky za odezvu :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 23.05.2019 v 22:32

Konečně jsem přečetla Den trifidů, o kterém už se tady diskutovalo, to mi nevadí a kniha mě velmi nadchla.

R.E.M.
R.E.M. 23.05.2019 v 23:19

MarikaVanova: Den Trifidů - nevadí, že už jsme něco prodiskutovali. Co Tě nejvíc nadchlo?

Marika Vanova
Marika Vanova 24.05.2019 v 09:37

R. E.M. doma nám kikslo (vlastně nevím, jak se to píše) více věcí a tak jsem více přemýšlela o tom, jaké to musí být, když tak nějak kiksne skoro vše, na co spoléháme, neumíme jinak žít.
Byla jsem ráda, že se Bill a Josella potkali a znovu našli, přála jsem jim to.
Trifidi, úplně jsem nepochopila, kde se vlastně vzali?
Nějak jsem pořád čekala návštěvu z vesmíru.

Marika Vanova
Marika Vanova 24.05.2019 v 09:40

R. E. M. ale ty jsi se ptala, co mě nejvíc nadchlo? Asi ten příběh Billa a Joselly a že zdrhli těm ozbrojeným zotročujícím složkám a měli útočiště s dalšími na ostrově.
Taky mě nadchl ten rok vydání knihy 1951, jsem v úžasu.

Text příspěvku byl upraven 24.05.19 v 09:43

encyklopedie
encyklopedie 24.05.2019 v 09:54

triffidi ....celkem neúspěšně zfilmováno v roce 1963....ale v roce 1981 vznikl 6-ti dílný tv seriál
The Day of the Triffids a ten už stojí za shlédnutí....dá se najít na skládkách
a v roce 2009 byl natočen dvoudílný tv film Den trifidů.....což je naprostý zmetek mezi tv tvorbou..................

ijcro
ijcro 24.05.2019 v 10:10

Mně už dávno před lety nejvíce oslovila kniha "Poslední den stvoření" od Wolfganga Jeschkeho. Začíná v dokumentárním stylu o hledání artefaktů (v knize nazývaných anachronismy), které spouští projekt Chronotron US Navy pro cesty do minulosti. Teprve ve druhé části knihy se příběh soustřeďuje na osobu Steve Stanleye a velmi zajímavě popisuje jeho rozhodnutí stát se členem expedice, přistání v téměř vyschlém Středozemním moři a "přežívání" v malé komunitě podobně postižených druhů (velkou roli v tomto případě hrál časový rozptyl doby přistání). Moc mi chyběla závěrečná kapitola, která by naznačila optimističtější vyústění už tak tragického děje, rozprostřeného do časového údobí celého lidského života.
Je to silný příběh se spoustou originálních prvků, který by si rozhodně zasloužil zfilmovat!

smazenaryba
smazenaryba 24.05.2019 v 10:16

ijcro - To je zaujímavý knižný typ. Po tejto knihe sa poobzerám.

ijcro
ijcro 24.05.2019 v 10:26

Je naprosto skvělá, byť je stará už přes třicet let! Původně jsem si myslel, že je to nějaký špionážní thriller, ale to je tím pozvolným rozjezdem se spoustou fabulovaných historických "faktů" :)

R.E.M.
R.E.M. 25.05.2019 v 09:13

Návrat z hvězd

Bregg - přestože jsem ho chápala, jak je hrozné ocitnout se v téměř stoprocentně změněném světě, s neznámou technologií, technickými systémy a podivnými budovami, ve společnosti vyznávající jiné hodnoty, mezi lidmi odlišných zvyklostí, jiného způsobu života, mi nebyl sympatický S odstupem času jsem kritičtější k jeho výbojnosti, sobectví a agresivitě.
Čtenář může hlavní postavu litovat, ale, jak psala alekis, co Bregg čekal? Že se vývoj lidstva zastaví? Že se bude vyvíjet podle jeho představ? Přijetím mise se vzdal svých blízkých - rodiny, přátel... Svého světa. Dobrovolně.

A ještě něco k betetrizaci. Proces, který má eliminovat agresivitu a násilí násilně mění biologii a psychiku lidí. S vedlejšími účinky na jednotlivce. S dopadem na společnost, na rozmanitost života lidí. Tyto myšlenky vložil autor do románu srozumitelně. Jen mě mate autorův záměr s hlavním hrdinou, který pro mě, jak jeho popsané chování rozebírám, moc hrdinou nebyl. I s polehčujícími okolnostmi situace si říkám, že na astronauta, prošlého speciálním a náročným výcvikem, testy psychické a fyzické odolnosti, byl dost labilní (nezdá se vám?), chvílemi těžce zvládající svou agresivitu, nepřizpůsobivý. Přesněji, neochotný se přizpůsobit. Připadá mi, že autorova myšlenka "likvidace" agresivity, násilí a tím i vymizení bězných a legálních činností (např. box), kritika ochuzení a omezení života neladí s postavou Bregga, který, jak se mi zdálo, balancoval na hranici zločinu a násilí.

Ráda si přečtu vaše postřehy k mému zamyšlení v příspěvku, a také k Breggovu chování k druhé dívce a jeho postoji k dívčinu partnerovi.

Minulý příspěvek ke knize se mi ztratil, teď jsem dopsala nový a přestože si nepamatuji, co jsem tehdy napsala, vím, že dnešní text je trochu jiný. :)

Text příspěvku byl upraven 25.05.19 v 11:05



Vložit příspěvek