Odznaky

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


klaudiasmelkova
klaudiasmelkova 24.07.2024 v 09:38

Ani som nevedela, že odznaky existujú, len nedávno som si ich všimla na mojom profile. Tiež v tom nevidím veľký zmysel.

Naďa2411
Naďa2411 24.07.2024 v 09:53

Dobrý den, nelze přeci mezi sebou porovnávat čtenáře, kteří jsou na DK 10 let nebo rok atd. Už tak je dle mého špatně nastavený nelepší uživatel. Doporučuji skokana roku!!! Nedělejte prosím čtení honbou za jednotlivá dosažení. Ráda DK užívám ke přečtení komentářů, ať už oblíbených nebo dalších uživatelů. Vzhledem k vysokým cenám knih si zde přečtu názory ostatních a poté se rozhodnu. Ale abych zde kvůli odznakům a ještě s nepochopitelnými záložkami "sportovala" s knihou - to tedy ne! Toto se vám opravdu nepovedlo.

Nyctophile
Nyctophile 24.07.2024 v 10:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.07.2024 v 10:10

Řekla bych, že se tady plete rozdíl mezi tím, co mají odznaky zastupovat a tím, co mají jednotlivci v hlavě. Přehled tady byl vždycky. Dřív byly i body. Tedy, když něco pro uživatele znamenaly, teď jsou jenom o přehledu. Každý na svém profilů vidí, kolik toho přečetl, doporučil, vložil knih a za všechny je to ok. Ale když se všechno tohle vezmu a podle statistik se to označí, tak je to najendou špatně? Skoro to vypadá jako kdyby tohle měl být důvod, aby lidem přeplo v hlavě a začali lhát, o tom, co čtou. Mám blbou zprávu: to šlo dělat i předtím. Ale pst!
Proč to všichni najendou berou negativně a ne pozitivně: Mám přehled.
Kde se vzala ta myšlenka, že je to kvůli porovnávání? Vždyť to je všechno jenom z údajů, které už mám na profilu a jsou pro všechny veřejné. Ale ne, najendou se vytvoří bublina, která nedává smysl, a každý, kdo je mimo ní, je divnej, čti čtenářskej chrt. Protože to je znamení toho, že jsou pro vás odznaky fajn nebo jsou vám jedno, nijak vám tam nepřekážejí. Je to jeden řádek na profilu...
Já vám nevím, ale věcně naprdlej a negativní přístup úplně ke všemu je prostě tak otravnej a nudnej.

Text příspěvku byl upraven 24.07.24 v 10:13

LadyAnn
LadyAnn 24.07.2024 v 10:22

K odznakům se raději vyjadřovat nebudu, jsem ráda, že nejsem jediná, komu se nelíbí.
Ale mám ryze konkrétní dotaz s nimi v zásadě související - jaký je nyní vlastně smysl udělených "bodů" na profilu?

Corso
Corso 24.07.2024 v 10:34

Nemam s nimi problem. Skor ma trapi asi 65% plochy obrazovky reklam co nejak Chrome dokaze posledne tyzdne znefunkcnit a obist AdblockPlus. To je horsi diskomfort. :) Takze relevantny obsah stranky aby clovek pohladal pomedzi spodne damske pradlo a letne plazove satocky. (Neviem preco, ved take veci neobzeram :)
Odznaky su take skautske bobriky alebo herne achievementy. Nevadi mi to. A ani nemienim zrazu vyvijat nejaku nadmernu a falosnu cinnost aby som ich ziskal. Tak ako napriklad dokazem ignorovat Citatelsku vyzvu, ktoru keby som chcel splnit, asi by som cital knihy ktore ma nezaujimaju a k tomu sa nebudem nutit. Ale ako vravim, nevadia mi.


mi-nul-o
mi-nul-o 24.07.2024 v 10:43

Naďa2411: Nepovedlo, žene to Databázi jinam, souhlasím.
Ale ten skokan roku, tady jsem proti. Hodně uživatelů si totiž při registraci nahazi do prectenych a seznamu vsechny knihy, na které si vzpomenou, že je četli.. To jedině kdyby skokan roku nebyl pro ten rok zaregistrované..

nero 13
nero 13 24.07.2024 v 13:41

Databázeknih odznaky obšlehla od konkurenčního webu ČBDB, a když už si od nich berou inspiraci, tak by mohly zavést například i to že komentář tam musí mít minimálně 100 znaků. Odpadly by výkřiky typu „výborná kniha“ a podobné, které s komentářem nemají nic společného.

Pufík19
Pufík19 24.07.2024 v 14:37

nero 13: Pokud vím, tak provozovatel webu se svým bratrem odznaky aplikoval už před asi 17 lety na webu karaoketexty.cz, a předpokládám, že ani oni odznaky nevymysleli a někde se inspirovali... Navíc vzhledem k tomu, že Databáze knih a celý její koncept a web vznikla dříve, než Vámi zmíněný menší web, tak je tato zmínka poněkud nešťastná...
Jde li o omezení na 100 znaků, vím, že tady také omezení je, ale souhlasím, že by bylo super jej zvýšit, doporučuji to navrhnout v Napište nám dole na webu.

Text příspěvku byl upraven 24.07.24 v 14:37

nero 13
nero 13 24.07.2024 v 15:03

Web karaoketexty.cz neznám, komentoval jsem současný stav, tak nevím proč by mněl být můj příspěvek nešťastný.

mi-nul-o
mi-nul-o 24.07.2024 v 18:39

Eldar80: Tak moc děkuju! :( Krátké komentáře už dávat nejdou, přestávám tedy komentovat knihy, bohužel..

Snoopi
Snoopi 24.07.2024 v 21:11

Ty odznaky se mi vůbec nelíbí. Takový kýč, k ničemu - nikoho nemotivují. Nemají tu být - mám takový nepříjemný pocit, že se DK stává komerční platformou, kde každý začíná nahánět body a medaile, za účelem kvantity a nikoli kvality. Jenže tak to být nemá: cílem by mělo být rozšiřování povědomí o knihách a vzájemné předávání si informací o nich... A medaile za přivedení dalších uživatelů na DK - kde to jsme, sloužíme snad nějaké propagandě? Já DK ráda doporučím, ale nikdy bych nikomu nevnucovala, aby si zde založil profil. Také ten odkaz na nicneříkající komentář je trefný - stačí napsat "dobré, líbilo" a jste hvězda, a to jen proto, že máte dostatek sledujících, kteří vám to hezky olajkují. Pomalu se začínám děsit toho, co při svém příštím přihlášení na svůj profil objevím tentokrát :-)

tittanie
tittanie 24.07.2024 v 22:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 25.07.2024 v 00:49

mi-nul-9: Beru na vědomí. :) S ignorací počítám. Nic jiného mi přece nezbývá. :) Já mám jen připomínky k současnému pojetí. Někteří uživatelé výše měli lepší nápady než já.
Ano. Souhlasím, že pokud je tam 30 nej, tak je to osobní. Mě to nevadí. Přijde mi to ok. Já k tomu přistupuju jinak. Seznamy Doporučených jako váš ignoruju. Není žádný racionální důvod se dívat do seznamu, kde jsou stovky knih. Ale pokud tam má někdo méně než 20 knih, tak se tam naopak dívám vždycky. Hlavně u čtenářů, kteří přečetli hodně knih. Každý používáme databaziknih trochu jiným způsobem.
To skrytí by bylo super. Nebo výměna za statistiky v podobné formě jako shrnutí odznaků.
Taková je bohužel logika. Omezení krátkých komentářů je v pořádku, pokud se za ně udělují odznaky. To by byl Dan sám proti sobě, aby mu lidé generovali nekvalitní komentáře.

Eldar80
Eldar80 25.07.2024 v 01:00

tittanie: Zrovna u doplnění štítků nebo podobných knih to dává smysl. Tak dlouhé komentáře píšu zrovna já. :) Všechno jsou slohovky a 10 odstavců není problém. Na popisu knihy přece nic není. Já píšu hlavně dojmy, pocity a postřehy. Problém jsou stručné obsahy, ale mám dojem, že je moderátoři mažou. Doporučení je dané procenty.

Corso
Corso 25.07.2024 v 06:58

Či to nakoniec neskončí tak, že sa Odznaky skrátka presunú do Štatistiky, čo v podstate štatistickým výstupom aj sú, a bude po paráde :) (O Štatistikách som mimochodom len asi vlani zistil, že existujú, holt, nedávam pozor na detaily.)

Naias
Naias 25.07.2024 v 07:00

O akom obmedzení krátkych komentárov tu je reč? Pokusne som vložila k jednej knihe jednoslovný komentár a ten sa bez problémov uložil. A čo tak pozerám najnovšie komentáre, je tam jeden zo štyroch slov, iný z piatich... Aké obmedzenie??

tittanie
tittanie 25.07.2024 v 07:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.07.2024 v 07:55

Naias: tak jsem to taky zkusila a ulevilo se mi. Mělo to problém s pěti znaky. Ale to chápu. Za "dobré" by měla být alespoň tečka nebo vykřičník :)
To už tady bylo. Snahy kontrolovat, jak jsou dobré komentáře, jak jsou správně gramaticky a podobné nápady. Jsem ráda, že to nevyšlo. Každý není spisovatel. A pokud někdo i za "Skvělé!" dostane odznak, tak je to problém jenom toho, koho koho to trápí (?), ne toho, kdo podobné komentáře píše. Prostě scrolluju a neřeším...

mi-nul-o
mi-nul-o 25.07.2024 v 09:51

Naias: Já dala včera jako komentář jednu větu a nešlo mi to uložit, že je text moc krátký. Zkusila jsem a už to jde. Tak buď to zkoušeli nebo byl error u mě. Omlouvám se za zmatení !

mi-nul-o
mi-nul-o 25.07.2024 v 09:54

Eldar80: Naprosto chápu a respektuji. Já mám profil dělaný pro sebe, ne pro ostatní, takže tak. ;)

Eldar80
Eldar80 25.07.2024 v 13:46

tittanie: Já myslel procenta v komentáři. U celkového hodnocení jsem se už taky spálil. Třeba Píseň krve má 92 % a je to brak. Hodnocení u beletrie se často vůbec nedá věřit.
Za mě ne. Krátké komentáře ze tří slov jsou k ničemu.

Eldar80
Eldar80 25.07.2024 v 13:47

Naias: Tak to je naprd. Jednoslovný komentář je obtěžování ostatních.

Ge0
Ge0 25.07.2024 v 13:50

Rozhodně souhlasím s Eldar80. Zavést nějaké odznaky nebyl nejlepší nápad. Alespoň v některých kategoriích. Lidé budou zhoršovat kvalitu zdejšího obsahu pro získání de facto ničeho, ale bude to hezky vypadat :-/

tittanie
tittanie 25.07.2024 v 17:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek