Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Azizi
Azizi 12.10.2016 v 10:54

Z môjho pohľadu je to minimálne určite estetickejšie, ako keď tu boli portréty s rôznymi pomermi dĺžok jednotlivých strán. Avšak nesnažím sa nikoho presvedčiť o tom, že práve ja mám pravdu. Iba mi nedalo nevyjadriť aj svoj pohľad na vec.

Skallarix
Skallarix 12.10.2016 v 10:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bytost
bytost 12.10.2016 v 10:56

Skeeve - 10:45:24 pobavil jste, dávám palec hore..:-)

siena
siena 12.10.2016 v 11:00

Já myslím Azizi, prosím neberte to ve zlém, jste to vystihla. Kulaté se někomu zdá estetičtější, tudíž "designově" lepší. Co je uvnitř, na tom zase až tak nezáleží. Potýkám se s podobným přístupem i v práci. Tvarově a na pohled jsou to jistě věci pěkné, zajímavé, ale když s nimi potom máte zacházet a manipulovat, je to o vztek...

Text příspěvku byl upraven 12.10.16 v 11:27

jirin@
LordSnape
LordSnape 12.10.2016 v 12:09

Ten rámeček pro viditelné zobrazení při nahrávání fotky mi docela tvrdě připomíná praktiky upgradu Facebooku.


LordSnape
LordSnape 12.10.2016 v 12:12

Jinak jsem se musel smát, jak Dan a ještě někdo mění fotky autorů, aby se přizpůsobily kolečku. :-D Já dělal předtím to samé, ale jen v případě, že jsem narazil na neostrou anebo neaktuální fotku autora. :-)

Text příspěvku byl upraven 12.10.16 v 12:14

Skallarix
Skallarix 12.10.2016 v 12:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 12.10.2016 v 12:15

@Skeeve Problémem, na který někdo zapomíná je v tom, že autoři knih nejsou herci a tak jsou kolikrát jejich fotky těžko dohledatelné. A když ti jedna nesedí do kolečka, a nenajdeš jinou, máš pech...

Text příspěvku byl upraven 12.10.16 v 12:15

Skallarix
Skallarix 12.10.2016 v 12:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 12.10.2016 v 12:27

Hm, co na to říct. Je to prostě špatně. A snažuje to kvalitu databáze jako takové. A je to škoda. Dan by si měl uvědomit, čemu dává přednost.

siena
siena 12.10.2016 v 12:31

Já myslím, že to je v prezentaci posledních změn (ad Novinky na webu), jasně řečeno...

LordSnape
LordSnape 12.10.2016 v 12:35

Jo, jsme zase u toho. Tablety a mobily. Na jednu stranu to chápu, ale na druhou mě to netankuje, páč tablet nemám a mobil mám starý, takže v něm internet není. Jinak je dobré, že se podmínky pro vložení knihy o další zdroje rozšíří. Jen to s těmi stavidly moc nechápu. Od změny jsem ještě knihu nepřidával, takže osobně nevím, jak se to tam promítlo...

Skallarix
Skallarix 12.10.2016 v 12:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 12.10.2016 v 12:43

tsal, promiňte, ale ty debilní profilovky s tím jaksi souvisí. To, že tu už nejsou zmíněné odkazy, s velkou pravděpodobností souvisí s nastavením titulní stránky. Tudíž s celkovým vzhledem stránek...A jestli jste si pozorně četla příspěvky, zjistila jste, že tu nejsou primárně řešené fotky, ale, dle některých z nás, zbytečná práce při jejich opravách a úpravách, která se mohla věnovat "důležitějším" věcem. Důležitějším mám v uvozovkách, protože jsem si vzala jisté rady k srdci a vůůůbec by mě nenapadlo, někomu říkat, co a jak by měl dělat...

Text příspěvku byl upraven 12.10.16 v 15:39

tenax
tenax 12.10.2016 v 12:57

Sám jsem několikrát litoval zmizení "chyběnek", ale v Novinkách na webu je jednoznačná odpověď:
Odkazy Chybí u knih a Chybí u autorů jsou prozatím zde, nicméně byly vždy dole na stránce, kam už se pro nezájem nevrátí.
Může mi to vadit, ale víc s tím neudělám. Sice to znamená jisté omezení možnosti vylepšovat kvalitu DK, ale o tu zdá se už tak moc nejde.
Ovšem ty neustálé změny v grafice mi připadají samoúčelné, zbytečné a kontraproduktivní.

siena
siena 12.10.2016 v 12:59

tsal, však Vám je zakomponoval, ad Novinky na webu. Dle mého se prostě už dolu "nevešly", hledalo se něco, co z patky smazat...
Nevím o co se strachují druzí, věřte, že já se nestrachuji o nic. A znovu se vracím k tomu, co jsem již napsala a domnívám se, že nejsem sama. Je jasné, a i vysvětlené, že podoba dostává navrch nad obsahem a o tom je i celá diskuze...

Text příspěvku byl upraven 12.10.16 v 13:33

Richie1
Richie1 12.10.2016 v 13:43

Řešení vzhledu profilových fotek (kolečko x obdélníček) mi tu přijde podobně "důležité" jako svého času řešení pomlčky mezi Českem a Slovenskem. :-)
Souhlasím s tsal - důležitější je obsah, méně důležitá je forma.

LordSnape
LordSnape 12.10.2016 v 21:57

@tsal Tak sorry, že neřešíme ty důležité věci. Já třeba ty odkazy nikdy nepoužíval. Abys našla chybějící věci v autorech a knihách, stačí si otevřít bazar anebo prostě jdi a náhodně klikni někam. Třeba v bazaru toho jsou mraky. Osobně už jsem na tohle aktivní vyhledávání rezignoval, a opravuji, co jsem viděl a hlavně, co mám fyzicky doma třeba z knihovny. A pokaždé je co doplnit či opravit. A jak už poznamenal v novinkách Dan, stejně to nikdo nevyužíval. Takhle tady můžeme debatovat do nekonečna. Např. Proč třeba každý, kdo čte knihu, není schopen kolikrát ani zakliknout jakou má vazbu, když tam chybí...? Ale pro mě, jako uživatele, je docela podstatné, jestli na mé oblíbené databázi vypadá autor jako nějaký retard jen kvůli tomu, že se to líp zobrazuje v mobilu.. Fuj.

Text příspěvku byl upraven 12.10.16 v 21:59

pobijecmuch
pobijecmuch 23.10.2016 v 12:58

Někdy je vcelku zábavné sledovat, jak se k nově vloženým knihám přidávají žánry. Někdo si dá záležet a opravdu správně vyplní i tři kolonky. Někdo nevyplní nic, protože neví, nebo je prostě lenivec. Někdo univerzálně používá literatura světová (česká, slovenská) a zásadně vše je román.
Poslední dobou, zejména u knih pro děti a mládež, je zase všechno scifi a fantasy, i když je to pohádka nebo dívčí román.
Scifi prostě frčí, je to taková móda této doby. Doufám, že se jednou nedočkám, že i pohádky Boženy Němcové tu někdo neoznačí za scifi a fantasy. :-)

siena
siena 23.10.2016 v 14:39

Pobíječimuch, nemyslím si, že všichni, co nevyplní tři kolonky jsou neznalí, či lenivci. Podle mého bylo přehlednější, a jak jsem zaznamenala, v jednom diskuzním příspěvku těsně po změně, i "literárně" správněji, nastavení - žánr a podžánr. Myslím si, že změna přišla jako "náhrada" za štítky, za vyhledávání dle nich.

A scifi a fantasy? Není to tak dávno co se tu rozproudila na toto téma vášnivá debata:)

Text příspěvku byl upraven 23.10.16 v 17:29

eraserhead
eraserhead 23.10.2016 v 16:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 23.10.2016 v 17:19

Jen mi přijde, že ta možnost označit více "žánrů", přichází trochu vniveč. Když si chci vyhledat knihu, tak stejně jen podle jednoho parametru, nemohu kombinovat. To samé filtrování/nefiltrování dle štítků. Přimlouvala bych se, jestli by se alespoň nezačalo uvažovat nad tou možností:) Pamatuji, že už tu tento nápad kdysi zazněl, ale v té době byly štítky u knih vzácností...

Text příspěvku byl upraven 23.10.16 v 17:24

pobijecmuch
pobijecmuch 24.10.2016 v 11:19

Souhlasím s vašimi názory - podžánr, nebo rozlišení na horror, fantasy nebo sci-fi, by tato databáze potřebovala konečně zavést.
Mně spíše šlo o to, že vložená dětská kniha - pohádka má od vkladatele označení sci-fi. V anotaci je napsané, že je tam kouzelník a hned je to sci-fi a fantasy.

LordSnape
LordSnape 24.10.2016 v 11:24

Ale vždyť ten systém podžánrů tady byl proboha a fungoval dobře. Nevím, proč se to tak změnilo, když to nemá na vyhledávání vliv. Osobně tady moc nehledám, spíš jdu najisto. Když už něco hledám, tak skrze Google.



Vložit příspěvek