Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


R.E.M.
R.E.M. 03.11.2016 v 12:48

Chybí mi u Nahlašování komentářů možnost Jiné nebo Ostatní v případě, kdy nechci ani přesunout komentář do diskuze ani smazat, ale chtěla bych, aby moderátoři vložili do, jinak zajímavého komentáře, slovo "spoiler".
(Chtěla jsem upozornit přímo autora komentáře, ale profil byl aktivní naposledy před 2 lety).

Text příspěvku byl upraven 03.11.16 v 12:49

Plútarchos
Plútarchos 09.11.2016 v 19:02

HA, teď mám v Přečtených knihách komentář 2x! V Novinkách na webu jsem si přečetl, že se zobrazuje nově i případný komentář. A já měl všechny veřejné komentáře i jako soukromou poznámku... To jsem ale packal, co? Jste na tom podobně? :-) Ještě že je to odlišným fontem!
A navíc se mi zcela změnilo formátování soukromé poznámky. Tak tato změna se (mi) nepovedla...

Text příspěvku byl upraven 09.11.16 v 19:05

Koka
Koka 09.11.2016 v 19:31

Dane, tentokrát opravdu velmi a upřimně děkuji za novou úpravu, která umožňuje u přečtených knih vidět vlastní komentáře. Jen nedávno jsem strávila hodně hodně času hledáním jednoho vlastního komentáře, vytvořeného před cca 3 lety, a protože po mém příspěvku tu knihu komentovaly snad stovky dalších lidí, nemoha jsem se do té dávné historie doklikat. Teď je to u každé knihy po ruce, moc to vítám!

Eldar80
Eldar80 09.11.2016 v 20:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Iva.J
Iva.J 09.11.2016 v 21:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 09.11.2016 v 21:43

Ještě s tím něco udělám :)


Marthas
Marthas 09.11.2016 v 22:13

To Dan: To je dobře, ale co to takhle vrátit zpátky a zbytečně se v tom nešťourat. Myslím si, a nejsem sama, že věci, které by vyžadovaly změnu je více, zatím ale stále měníš to, co to nepotřebuje....
Ale to už je jen takové moje rýpnutí a postesknutí, protentokrát musím souhlasit s Eldar80 a nejsem taková, abych čutala do toho co se nehýbá....

Text příspěvku byl upraven 09.11.16 v 23:32

Eldar80
Eldar80 10.11.2016 v 19:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 10.11.2016 v 21:00

Pořád jsem přemýšlel, o co jde a pak jsem procházel přečtené knihy a prozřel. Fakt by to chtělo aspoň možnost ty komentáře vypnout. Je to děsný bordel.

rafej
rafej 11.11.2016 v 18:22

Siena:
Přesně tak, byla to vlastně beletrie. Za zrušení dělení podle národnosti autorů a sloučení pod beletrii jsem orodovala v několika diskuzích, které se toho týkaly. Ale navrhovala jsem ponechat členění na další podžánry a zahrnout pod beletrii i fantasy a sci-fi, ne je vyčleňovat jako zvláštní kategorii. Proč taky?
Národnostní rozdělení jsem navrhovala přesunout pod štítky nebo do zvláštní kolonky.

Dan nakonec žánry upravil, ale je mi líto, že zrušil možnost detailnějšího rozčlenění žánrů. Hodilo by se to jak u beletrie, tak i u odborné literatury.

pobijecmuch
pobijecmuch 11.11.2016 v 19:27

rafej - nevím proč u spisovatelů rušit národnost. Dávat je do štítků je nesmysl, protože třeba já štítky nevyplňuji, ani nepoužívám. Štítky jsou tady vlastně jen takový doplněk, jako jsou seznamy, podobné knihy, nebo zajímavosti.

Eicherik
Eicherik 11.11.2016 v 19:34

Štítky jsou možná jen takový doplněk, ale třeba já je používám, když hledám knihy s podobným tématem. Také oceňuji funkci "podobné knihy".

pobijecmuch
pobijecmuch 11.11.2016 v 19:42

Štítky vůbec nevnímám, protože, jsou tam někdy vyplněné takové blbosti, že se musím tomu i zasmát.

rusalka123
rusalka123 12.11.2016 v 01:51

K těm komentářům v přečtených - souhlasím s eldar80, také mi jde v první řadě o přehlednost... ale nějaká ta možnost vlastního zobrazení (u vlastního seznamu i u cizích?) by byla skvělá, aby byli všichni spokojení... :-) a nebo ještě lepší by mi přišlo nějak propracovat seznam komentářů, dát tam třeba možnost řazení podle data přečtení a do samotného seznamu přečtených knih to nedávat vůbec...

siena
siena 12.11.2016 v 16:26

Do třetice:) Připojuju se k dámám, také vítám poslední novinku.
K dostatečné přehlednosti seznamu Přečtené snad slouží filtrování?!?

siena
siena 13.11.2016 v 09:14

S dovolením se vrátím ke zde diskutovaným žánrům/podžánrům. Zadávala jsem novou knihu a všimla si, že došlo opět k nové úpravě. Jestli tomu dobře rozumím, už máme tedy jen tzv. "žánry" - místo možnosti "Historický román" teď zadávám "Historie"?!? Nemyslím si, že tím došlo k nějakému přehlednějšímu vyhledávání, filtrování, neboli, že je tato úprava k něčemu dobrá, nezlobte se...

Text příspěvku byl upraven 13.11.16 v 09:34

pobijecmuch
pobijecmuch 13.11.2016 v 09:33

siena - já si myslím, že ani dříve přímo - historický román, tady nebyl.
Vždy jsem skládal např. - literatura česká, historie, román.

siena
siena 13.11.2016 v 09:44

pobíječimuch, já myslím, že tu byl, přeludy snad ještě netrpím:) Minimálně od toho rozšíření, proto jsem asi o stránku dříve vznesla dotaz, proč došlo ke zrušení starší kombinace "Žánr/podžánr", když dle nového nejde filtrovat. Takže teď sice "Historie", na rozdíl od "Historický román" je v "Žánrech a kategoriích", knih v ní bude nejspíš méně, než v "Románech", ale stejně mi přijde tato úprava zbytečná. Ale to jsme zpátky u pojmů co je žánr, proč např. detektivky, thrillery jdou vyhledat zvlášť, historický román spadl pod naučné knihy o historii...
No, nic. Za dlouhých zimních večerů se můžeme pustit do štítkování...:)

Text příspěvku byl upraven 13.11.16 v 10:00

pobijecmuch
pobijecmuch 13.11.2016 v 10:06

Já nevím, mně už tolik paměť neslouží, ale osobně v současném dělením nevidím problém jakoukoliv knihu poskládat.
Je fakt, že jediná věc která mně zde chybí, je rozdělení skupiny scifi a fantasy na dvě. Když může být zvlášť detektivka a thriller, proč by nešlo i toto. Asi by byl problém stávající knihy uvedeného žánru přeskládat.

siena
siena 13.11.2016 v 10:12

To máš pravdu, poskládat se dá lecos...Jen si nemyslím, že zrovna tato úprava bude k něčemu dobrá, naopak. Umím si představit, že za současné konstelace, zrovna mnou zmiňovaná kategorie, buď bude v "Románech" nebo v "Historii"...Ne vždy rozšiřování, rozvolňování, může vést ke zlepšení vyhledávání...

Text příspěvku byl upraven 13.11.16 v 10:18

pobijecmuch
pobijecmuch 13.11.2016 v 10:21

No, výběr máme dostatečný, i když jsou tady jedinci, u kterých je všechno jen román, nebo také raději nevyplněné nic.
A potom poslední dobou někteří uživatelé uvádějí pouze žánr - sci-fi. Knihy všeho žánru jsou u nich jednoduše scifi. :-)

elfos
elfos 13.11.2016 v 12:00

Ty historické romány by se daly pořešit - pro ty, kdo si cíleně chtějí projít a vyhledat čistě jen historické romány - štítkem Historické romány.

Marthas
Marthas 13.11.2016 v 12:30

To elfos: A proč to řešit, ten problém, když za to stejně může rozvolňování, za chvíli, mám ten pocit, tu nemusíme mít nic jen jeden velký chaos. Proč stále měnit něco, co je osvědčené a na ostatní (např. citlivější filtrování) se vybodnout. Mne tedy představa hrabání se ve štítkách netěší, zvlášť když pro mamku hledám pouze novinky...

LordSnape
LordSnape 13.11.2016 v 12:41

Jako ty historické romány v chybějících žánrech je opravdu tristní krok. Štítky nespasí vše. Když tu máme romány pro ženy, tak proč ne i historické? Navíc žánr jako historie beru u naučné literatury, ale u románů je při nejmenším debilní...

Text příspěvku byl upraven 14.11.16 v 10:53

siena
siena 13.11.2016 v 15:18

elfos, však jsem psala, že za dlouhých zimních večerů...Štítky by se nakonec mohlo pořešit všechno, když už na to přijde:)
Svým příspěvkem jsem chtěla poukázat právě na jisté disproporce v místním "žánrování", jak píšeš i ty LordeS.

Tak přeci jen vše nejde, štítky jsou omezené počtem...

Text příspěvku byl upraven 13.11.16 v 19:06



Vložit příspěvek