Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 13.11.2016 v 22:39

siena: ano, štítky jsou omezené počtem - a hle, kniha http://www.databazeknih.cz/knihy/dite-cislo-44-12088 má o jeden štítek navíc, před časem jsem na to narazila... nechápu :)

siena
siena 14.11.2016 v 07:25

Dámo, neříkejte...jsou věci:)
V případě, na který jsem narazila já, se bude muset nějaký štítek vymazat a nahradit...alespoň v to doufám:)

Text příspěvku byl upraven 14.11.16 v 08:16

reader.007
reader.007 16.11.2016 v 20:04

Nové zobrazování různých vydání je naprosto příšerné. Větší obálky znamenají více scrolování, což je mimořádně otravné. Další změna která stojí za pendrek.

Marthas
Marthas 16.11.2016 v 21:51

To reader.007: Přesně. Nemluvě o tom, že na ISBN a jejich kontrolu, aby si vzal člověk lupu, jak je to malé a světlé.
Souhlasím změna k ničemu...

Koka
Naias
Naias 18.11.2016 v 15:56

Ja by som povedala, že obľúbený antihrdina a neobľúbený hrdina nie je to isté.


Koka
Koka 18.11.2016 v 16:06

Ano, rešpektujem, že by si to povedala, a takisto si myslím, že by si to mohla povedať aj v zjednotenom vlákne.

Alienor
Alienor 18.11.2016 v 16:39

Prečo zjednocovať dve vlákna, ktoré nie sú totožné?

pobijecmuch
pobijecmuch 18.11.2016 v 16:58

Někde na DK je napsané, že se ke knihám mají přidávat originální obálky a ne amatérsky pořízené někde na kuchyňské lince. Jsou to jen asi slova, protože skutek utek. To co se sem někdy vkládá je něco hrozného. Viz např. dnes:
http://www.databazeknih.cz/knihy/turisticky-lexikon-cesko-321255
Někdy si připadám, že jsem na aukru a ne na DK.

Text příspěvku byl upraven 18.11.16 v 17:00

tenax
tenax 18.11.2016 v 17:06

pobíječi - nediv se, vždyť jde o vklad kvůli bazaru :-(. Ani stránky nedokáže vložit, ale kšefty se hýbou. A autor Soukup & David je taky fajn. Kdyby někteří lidé uvažovali hlavou a ne jen peněženkou, bylo by na DK takových perel méně.

pobijecmuch
pobijecmuch 18.11.2016 v 17:07

Už to někdo rychle opravil.
Mně je to jedno, opravuji to tady denně, ale ti prodávající si asi neuvědomí, že taková práce je jejich vizitka.

Text příspěvku byl upraven 18.11.16 v 17:07

siena
siena 18.11.2016 v 17:08

pobiječimuch, já bych nesoudila tak přísně. Co s knihami, které vyšly ve dvacátých letech minulého století, které vyšly dokonce v předminulém století? Přiznávám, že se husa ozývá, mám vložených pár, po domácku vyfocených. Do Press Foto bych je asi neposlala, ale stále si myslím, že jsou lepší, než prázdné okénko...

pobijecmuch
pobijecmuch 18.11.2016 v 17:14

siena - máš pravdu, já také nemám rád prázdné okno obálky u knihy, ale vše se dá udělat slušně. Pokud chci něco prodávat, tak pro to udělám maximum, aby se to zákazníkovi líbilo.
Focení na velikonočním ubrusu, otočená obálka vzhůru nohama a obálka z jiného vydáni - to už tady vše bylo.

Koka
Koka 18.11.2016 v 17:16

Pobijecmuch + tenax: jako zapřísáhlí nepřátelé bazaru možná nevíte, že když knihu vkládáte do bazarové nabídky, tak vás naprogramovaný systém přímo vybídne připojit k tomu inzerátu její fotografii (myšleno: fotografii té vaší knihy, kterou chcete prodat). Zřejmě i proto několik lidí si to zjednoduší, a - zejména, když inzerují knihu, která zde ještě vložená, - tak jí nejen do bazarové nabídky, ale rovnou na DK vloží s tou amatérskou fotkou.
Je mi líto, že to odporuje vašim estetickým zásadám, ale mě zas trápí, že nejsem schopna sem vůbec vkládat žádné obálky (nemám v PC takový program, abych je po stažení z internetu mohla uložit v takovém formátu, který DK akceptuje), a tak jistě ve vašich očích vypadám jako záškodník. Naposled jsem tak vkládala Margitu Figuli - úžasný dvoudílný román Babylon. Ty obálky jsou na netu, ale nedovedu je z něj dostat do DK. Měla jsem raději ty knihy nepřidávat?

tenax
tenax 18.11.2016 v 17:22

Koka - to jistě ne, ale rozhodně je lepší obálku nepřidat, než přidat blbost. Kdokoliv může obálku přidat dodatečně. A problém je právě v tom "několik lidí si to zjednoduší". Proč si to bazaristi zjednodušují a přidělávají tak práci (zdarma!) jiným,

pobijecmuch
pobijecmuch 18.11.2016 v 17:25

Koka - máš se obrátit na kamarády, určitě ti pomůžou :-)
Já nejsem proti vkládání vlastních fotek obálek knih, ale musí být aspoň trochu čitelné, Přece jenom na prvním místě je databáze a až potom nějaký bazar.

pobijecmuch
pobijecmuch 18.11.2016 v 17:28

tenax to napsal dobře. Někdo tady vloží knihu s obálkou - paskvilem. Já mu to zadarmo opravím a on vydělá třeba 100 Kč.

Koka
Koka 18.11.2016 v 17:41

Tak teď vážně nevím - vadí ti ty špatně vložené obálky, nebo to, že někdo vydělává? To jakože by měl každý, kdo prodává knihu vloženou někým jiným, poslat tomu jinému nějaká procenta z utržené částky? A pokud vím - prodávají se, tj. opravdu prodají, nejen nabízejí - i knihy, u nichž není téměř nic, snad jen název, a přesto je někdo koupí. myslím, že zakázníci bazaru mají pro své transakce úplně jiná kritéria, než hezkou a úhledně vyvedenou obálku.
Pobijeci - přestávám ti rozumět. tady nikdo nikoho nenutí cokoliv opravovat. Občas, tak dvakrát v roce, se stane, že někdo - zejména paní elfos, tuším sand jednou i Dan - za ty opravy nejmenovaným pilným uživatelům poděkuje, ale jinak je to snad každému šuma-fuk, ne? Když si uložíš ten úkol opraváře (a já se ti za to ani nevysmívám, ani neodsuzuji - uložila jsem si jej také), tak proč pak čekáš jakési díkůvzdání a podobné odměny? Copak po tolika letech na webu DK nevíš, že žádné nepřijdou :=)

Marthas
Marthas 18.11.2016 v 20:21

To pobijecmuch a tenax: Souhlasím se sienou. Lepší nějaká obálka než žádná. Ano bývaly tu doby, kdy sem nesměla žádná podomácku vyfocená obálka a taky bývaly doby, kdy byla spousta knih bez jakékoliv obálky, prostě proto, že na netu ta kniha vyfocená nebyla tak se nemělo odkud čerpat. Vím, budete mi oponovat, že stále je tu spousta knih bez obálky, ale to je tím, že někteří buď jako koka nemají, jak to udělat (už vidím, jak její kamarádi přiběhnou a vyfotí jí to profesionálně) anebo jsou tu uživatelé, kteří se spoléhají na tzv. uživatelský servis, tedy, že to za ně přidá někdo jiný. Koho to baví a hlavně podle nich vlastní něco, co oni nemají, když sem musí naházet stovky knih a to čas.

LordSnape
LordSnape 18.11.2016 v 22:28

A proč je fotíte, když je stačí v pohodě naskenovat a v Malování oříznout??? Nechápu. Osobně by mě zajímalo, kdy budu moct schovat případné komentáře v přečtených, kde jsou tak trochu navíc. To pak rovnou zrušme odstavec komentářů. Na co ho mít dvakrát?

Marthas
Marthas 18.11.2016 v 22:32

To LordSnape: To samozřejmě počítá s tím, že máš skener, umíš s ním a pak ještě s Malováním ( to fakt nemám ráda)
Jo, a to ohledně toho odstavce s komentáři bys sem radši neměl psát, ještě se toho někdo chytí a fakt to zruší.-/

LordSnape
LordSnape 18.11.2016 v 22:42

Skener? Vždyť v dnešní době každý má tiskárnu 3 v 1 včetně skeneru. Jako nezlob se na mě Marthas, ale tento přístroj stojí méně, než třeba foťák, který také nemá každý. Ok, tak co si stáhnout XnView, Photo Filtre a jiné programy, co také řežou? Výmluvy, výmluvy a výmluvy.... Tak ať. Ať to Dan zruší. Osobně jde DK směrem, kam já už asi nepůjdu, ale tak chodit sem budu i nadále, ale spíš jen díky statistice mého profilu, abych věděl, co mám v plánu číst a tak.

Text příspěvku byl upraven 18.11.16 v 22:42

Marthas
Marthas 18.11.2016 v 22:54

To LordSnape: Skener? Nemám a tiskárnu taky, překvápko? Já taky takto obálky vůbec nepřidávám, ne. Prostě to zůstane, kdyžtak bez ní anebo to vloží někdo jiný. Věšet se kvůli tomu nehodlám.-)
Mám to stejně. Též se mi zdá, že se začínám s dk míjet.-( Mrzí mne to, nu což ale profil si tu nechám, kdyby se to zase zlepšilo:

LordSnape
LordSnape 18.11.2016 v 23:31

Zcela bez obalu. Ne každý je takový tragéd a má komp s widlema 9* před rozpadem.... Pokud někdo jede bazar, počítám, že má i nějakou tiskárnu 3 v 1 aspoň za 1200.

Skallarix
Skallarix 19.11.2016 v 00:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek