Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Marthas
Marthas 19.11.2016 v 00:39

To Skeeve a LordSnape: Díky, za podporu hoši (každému v jiném slova smyslu).
Jak vidíš, Lorde tak i takový tragéd (jako já - to fakt bolí.-() se může zmoci na to, aby byl ve zdejším klubu zvaném bazar.-)))
Zatím. A k čemu mi jako taková tiskárna měla bejt, když se už s ničím novým nenaučím. Jo jsem fňukna, co jsi ty si každý domyslí ...

siena
siena 19.11.2016 v 06:47

Teď by k oprávnění vstupu do místního Bazaru, mělo být i ověření "vozového parku":-)

Chápu, některé vložené obálky opravdu oku nelahodí, mohou rušit vytříbené oko estetika. Některé jsou i "fakticky" špatně. Zde by tedy ani skener nepomohl. Rozumím, že opravování dokáže nazlobit. Zvláště, když se ještě dozví, že se nás nikdo o ně neprosil, že o ně nestojí:) Přesto, na DK je nyní přes 300.000 knih, tvoří tyto paskvily vůbec i 1%?!? Řekla bych, že to budou spíše promile. Opravdu je to až takový zásadní problém DK? Takový, aby přiměl jednoho uživatele vysmívat se druhému?

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 16:46

LordSnape
LordSnape 19.11.2016 v 11:01

@Skeeve Ježiši a co je ti do toho, v čem Michal dělá knihy? Kolik jsi jich vydal ty? Ty jsi akorát schopen píčovat. Je to starší pán a svoji práci dělá skvěle. Já tady navrhnul zcela normální a velmi dostupné řešení, protože obálku fotit je nesmysl, když ji můžeš vygooglit a u hodně starých knih oskenovat... Osobně jsem sázel a dělal korekce ještě celkem nedávno na nějakém Pentiu jedničce nebo co to bylo, což byl počítač vyřazený z nějaké kanceláře v Zentivě.

@Marthas Fňukna jsi, ale můžeš si za to sama. Ty tiskárny mají super návod. Nemusíš se na tom nic co učit. Windows jsou v podstatě pořád o tom samém. Jen klikáš... Opravdu nevím, proč teda na to reaguješ. Řekni mi jediný rozumný důvod? Bráníš tak lidi na hraně sociální chudoby, co chodí do kavárny dělat bazar na DK? Co ode mě čekáš po tom všem? Ty ztělesňuješ asi tak 3% uživatelů tady, což je tak strašně malý vzorek, že s tím vlastně ani nepočítám. Ten zbytek zcela jistě onu "výbavu" má, ale prostě jen jsou líní. O tom to celé je.

Tohle není o technickém pokroku. Já třeba taky nemám smartphone ani net v mobilu či tablet. Ale ona debilní tiskárna, co i skenuje, je dnes výbava v domácnosti podobně jako vysavač.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 11:18

R.E.M.
R.E.M. 19.11.2016 v 11:24

Tiskárny často mají zcela mizerný návod.
Ne každá tiskárna má scaner a ne každý potřebuje mít scaner doma, narozdíl od vysavače.
Nemít technické nadání je menší problém než postrádat aspoň základy slušného chování a ovládat pravidla slušné diskuze, nemluvě o chybějící toleranci k jinému názoru.

Stejně jako Marthas, Siena si myslím, že je lepší mít na DK méně kvalitní obálku než žádnou.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 11:26

reader.007
reader.007 19.11.2016 v 11:27

siena: větší problém vidím v tom, že se tady moderátorsky schvalují zásahy které jsou špatně až to do očí bije. Jako třeba pochopím, že není možné každý údaj (isbn, rok vydání originálu, počet stran) ověřovat v NK, ale schválit obálku z Knižního klubu u knihy z 60. nebo 70. let, to už zavání flákáním a pak se ti poctiví mohou na to rovnou vy...

LordSnape
LordSnape 19.11.2016 v 11:35

@R.E.M. Dnes už se samostatné tiskárny téměř nedělají. Pokud teda nebudeme brát v potaz ty laserové a poněkud drahé. Ano, každý jej nepotřebuje, ale když má tiskárna i kopírku, kterou lidi často používají, má pak i skener... Tolerantní jsem, ale ne k člověku, co tu chodí jen za bazarem a dělá tady duplikáty a nahrává nesmyslné či tragicky hnusně vyfocené obálky. A tiskárny mají dnes docela slušné návody a také už i odpadla ta složitá instalace do PC. Dnes je to záležitost zapnutí a pár kliků.

Takže jsme pořád u toho samého. Je to buď jen o neochotě, lenosti anebo v úplné ignoraci či výmluvách. Bazar je pořád i po tom všem naprosto stejný. Já to predikoval už když jste mě hejtovali, když se zpoplatnil. Pořád tady jedeme dokolečka ty samé věci. Bazaristi tohle a tamto... Osobně už do bazaru radši nechodím, protože mě nebaví neustále zvracet. Má lsušnost se řešila už tolikrát... Na to nereaguju. i když jsem byl teď x měsíců sladký, nikdo si toho ani nevšiml. Jakmile ale udělám pozici nevymáchané držky, hned jsou všichni pobouřeni.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 11:37


siena
siena 19.11.2016 v 11:38

R.E.M. děkuji za ochránění před mým, na rozdíl od Vašeho, hrubým komentářem, který jsem už měla rozepsaný...

reader.007, právě proto si myslím, že estetická úroveň vložené obálky, je marginálií. Naopak bych šla po její správnosti. Ale to zajisté není problém jen vkládaných obálek...

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 11:39

R.E.M.
R.E.M. 19.11.2016 v 11:38

LordSnape: Bazaristy, kteří vkládají nesmysly, jsou leniví opsat pár údajů, neomlouvám. S tím souhlasím. Ale zároveň si myslím, že do Marthas nebylo třeba se navážet. Vkládání méně kvalitních obálek nebo jejich nevložení není vždy způsobeno leností.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 11:39

Skallarix
Skallarix 19.11.2016 v 11:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 19.11.2016 v 11:41

siena: to sice není, ale u nich je to nejvíce do očí bijící. Stejně jako občasné medové ujišťování, že se tady všechno dělá pro pohodlí uživatelů, zatímco je čím dál jasnější, že tu jsme za pouhé ocasy, kteří snesou všechno.

pobijecmuch
pobijecmuch 19.11.2016 v 11:43

No, to jedno procento (jak píše siena) paskvil obálek je foceno přes moderní mobil a stáhnout si aplikaci scanner do toho mobilu je zdarma. Nemusíte mít tiskárnu.

A souhlasím s Lordem, že ty paskvil obálky sem vkládají lenivci, kteří si pořád pletou DK s nějakým Aukrem.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 11:45

LordSnape
LordSnape 19.11.2016 v 11:46

@Skeeve S tebou si nemám co říct, protože přijdeš do diskuze jen ve chvíli, kdy se řeší nějaký hate, abys tam přihodil svůj přemoudřelý a erudovaný názor a pak se zas vypařil někam do neznáma. Já tady jsem denně a řeším spousty věcí okolo a tohle jen důsledek frustrace, kterou mám z poslední doby okolo samotné DK jako celku.

Ostatně s grácií, jemnocitem, pokorou a svěšenými rameny nemůžeš procházet celou délkou pekla. Jedna věc je, jak se vyjadřuji k problémům tady a druhá věc je, jak vystupuji a chovám se normálně IRL. Přijď někdy na nějaký sraz a sám uvidíš.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 11:52

R.E.M.
R.E.M. 19.11.2016 v 11:47

pobijecmuch: To funguje za ideálního stavu. Když uživatel je natolik technicky zdatný, že zvládne aplikaci si stáhnout a 2), že jeho mobil spolupracuje. Třebas můj "pitomý" mobil momentálně odmítá stahovat jakékoliv aplikace (a to není to nejhorší, co mi provádí). :-)

siena
siena 19.11.2016 v 11:50

reader.007, minimálně za ta bazaristi nemohou, ačkoliv na jejich hlavy se jinak snese všechno:) Že "sekají" chyby je pravda, ale nejen oni. Nalézám chaos i u knih, které sem rozhodně nebyly vloženy jen kvůli prodeji. I kdyby byl nakrásnu zrušen, nezbudou tu najednou jen ti neleniví, kteří budou vyplňovat všechny kolonky, i ty, které vlastně nefungují, jak jsem se včera dozvěděla...

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 11:56

siena
siena 19.11.2016 v 11:55

Aha, takže databáze knih opravdu stojí a padá s úpravou fotek...zajímavý postřeh, to by mě nenapadlo. Hledala a hledám tu jiné věci.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 11:56

reader.007
reader.007 19.11.2016 v 11:55

pobijec: vzhledem k tomu, že NELZE stahovat z DK informace pro vlastní potřebu (kromě vykleštěného seznamu "knihotéka" apod., fakt nechápu PROČ by si měl někdo stahovat jakýkoliv nástroj na to, aby tu vylepšoval něco, co mu s velkou pravděpodobností jiný dřív nebo později zase podělá. O riziku stahování bezplatného softwaru vůbec nemluvě... Mně ten dobrý pocit jako odměna už prostě nestačí, zvlášť když se pravidla průběžně mění nebo se dodržují jak se to zrovna hodí.

pobijecmuch
pobijecmuch 19.11.2016 v 12:00

R.E.M. - technicky zdatný je široký pojem. Když umím s PC , umím se dostat na internet a vložit knihu na DK, tak to nejsem technicky zdatný?
Obálka se dá obyčejným mobilem vcelku kvalitně ofotit, přetáhnout do PC a upravit programem.

LordSnape
LordSnape 19.11.2016 v 12:01

@reader.007 To je druhá strana mince. V podstatě se to řešilo už jinde, ale DK se stává už jakýmsi uzavřeným světem, kde už vlastně nemá smysl to, že tam někdo něco dělá, ale spíš přispívá jen tím, že už v podstatě po vzoru světa venku jen konzumuje. Taková ta doba, kdy se jednalo komunitu lidí, kteří všichni spolupracovali a šlo jim výhradně o kvalitu samotné databáze, aby byla lepší než ty ostatní, je už dávno pryč...

@pobijecmuch Ano, ano... Jsou to všechno prostě jen výmluvy. Když ovládáš základní věci na PC, jsi na netu, většina má i FB, Twitter, Instagram a umíš v zázemí DK pro přidání knihy, tak určitě umíš i naskenovat obálku či ji zkusit vygooglit.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 12:07

R.E.M.
R.E.M. 19.11.2016 v 12:14

LordSnape a spol.: To, že někdo umí něco s PC, s netem, vůbec neznamená, že má FB, Twitter, Instagram, že umí naskenovat obálku nebo že zvládne dalších sto operací. Není to logické, ale je to ze života. (Několik lidí jsem základy práce s PC, s netem, i s mobilem učila. Některým jsem musela napsat i podrobný itinerář, co, kdy, kde zmáčnout, kliknout. Proto vím, že otázka technické zdatnosti není černobílá. - Mé postřehy ohledně technické zdatnosti jsou odkoukány ze života.)

Nerada bych, aby kvůli urážkách a posměškům ohledně technických schopností se otrávila další skupinka lidí, kteří pro DK dělají práci. Doplňuji, že zadarmo.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 12:15

pobijecmuch
pobijecmuch 19.11.2016 v 12:47

Toto už není k smíchu, ale spíše k pláči:
http://www.databazeknih.cz/knihy/into-the-wild-321327
kniha sem nepatří, obálka šit, no prostě bazar!

siena
siena 19.11.2016 v 12:55

R.E.M., teď si dovolím lehce nesouhlasit. Mně to zase nelogické nepřijde. Nevidím žádnou logiku mezi vlastněním notebooku, počítače, a účty na x-sociálních sítích, vlastněním x-přídavných zařízeních a umem je zvládat. Ale co opravdu nechápu, proč "nevlastněním a neuměním" výše zmíněného, bych tu měla být za tu vysmívanou, proč by můj přínos měl mít rázem menší hodnotu. Budu se opakovat, třeba i 1000 našišato vložených obálek, dle mého, tyto stránky nedegraduje, jako právě výsměšky a sprostota, linoucí se z některých příspěvků...A hlavně ze zcela zbytečného důvodu.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 13:05

LordSnape
LordSnape 19.11.2016 v 13:12

Už se těším, až mi tady někdo začne vysvětlovat, jak je strašně složité zapnout tiskárnu a něco vytisknout či naskenovat. Zrovna v dnešní době informačního zahlcení, kde stačí cokoliv zadat do vyhledávače a sám si i dohledat, když to nevím. Přetechnizovaná doba má i svá úskalí, ale to nic nemění na tom, že ovládat dnes tak hojně rozšířený přístroj umí opravdu každý, pokud zrovna nejste důchodového věku. Ale to bych pak počítal spíše s tím, že nebudete ani reagovat v tak složitém diskuzním labyrintu anebo přidávat novou knihu kvůli bazaru na DK.... Kdybychom se tady bavili o svařovacích technikách, tak mlčím, ale tohle celé je v podstatě už od začátku naprosto k smíchu. Děláte ze sebe chudinky, co jen chodí vlastně sem a nic jiného neumí. Zbytečně. Doba, kdy počítače jely na příkazovém řádku je už také dávno pryč... Zrovna ty, sieno. Stačí se podívat, kolik jsi údajů přidala sem. Nabyl jsem tím dojmu, že bys zcela nepochybně určitě zvládla i ten blbý skener.

A pro antitalenty a starší generaci se pořádají dokonce i kurzy. Má babička pracuje i ve photoshopu. Nutnost je chtít aspoň.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 13:16

Isserley
Isserley 19.11.2016 v 13:37

Omlouvám se, že vpadám do debaty, ale možná bude zajímavý pohled nováčka.
Před cca měsícem jsem po odchodu objevila DK a hned první den se mi podařilo vložit knížku. Vložila jsem všechno kromě obálky. Chtěla jsem obálku jako obrázek normálně zkopírovat ze stránek Kosmasu, ale narazila jsem na formulaci "obálka je majetkem vydavatele", tak jsem si řekla, že to se asi nesmí. Protože jsem zde žádný návod na vložení obálky nenašla, knihu jsem vložila bez obálky. Druhý den se obálka u knihy objevila, z toho jsem usoudila, že obrázky obálek vkládají admini. Z téhle debaty usuzuju, že to tak není, ale jak to je, to pořád nevím, jen už tuším, že nemít skener je ostuda. :D

LordSnape
LordSnape 19.11.2016 v 13:43

Ten skener je také potřeba jen v případě, že se obrázek nedohledá někde na netu, což opět dělá minimum případů. Stačí si projít antikvaritáty. Já za tu dobu, co tu jsem, skenoval obálku asi tak 3x jen. Tahle diskuze je marná. Snažil jsem se tady upozornit na to, že většina to tu má na háku a je jim fuk, jak to bude vypadat a přitom řešení je tak jednoduché. Mně to jedno třeba není, ale už mě nebaví o tom diskutovat, protože je to pořád dokolečka. A teď je opravdu jedno, co se řeší, páč to vždy skončí stejně. Tak se běžte zas plácat po zádech a já jdu dělat tu slíbenou práci pro klienta.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 13:46

siena
siena 19.11.2016 v 13:53

To co zvládnu nebo nezvládnu bych si nechala od cesty, s DK, a mým působením zde, to nesouvisí. I když asi ano, měřím na přístrojích, které jsou připojené na počítač a jsou zapnuté v elektrice:)
Ale tady jde přeci o něco jiného. Pobiječmuch si včera postěžoval, jak ošklivě tu je někdo schopný nahrát obálku, že by se sem měla vkládat jen nějaká originální, profesionálně zpracovaná. Ozvala jsem se, že bych tak přísně nesoudila, a z dnešní diskuze vyplynulo, že by hlavně měla být ta "správná". Pak se ozvaly dvě uživatelky, které si troufám říct udělaly pro DK už více než dost, že nevlastní to či ono. Pouze konstatovaly. Načež si vyslouží příval posměšků, opravdu nechápu proč. Znovu se ptám, jak to konkrétně souvisí s DK, s tímto vláknem. To jako ta kniha, na kterou upozornil před chvílí pm, kdyby byla upravená ve fotostudiu, tak by sem více patřila?!? Ne, ta sem nepatří ne kvůli neprofesionální obálce, ale že je to vydání v angličtině, či snad ne?!?
Bazaristi opravdu nejsou jediní, kteří sem vnáší chaos, i když chápu, že jsou vděčným hromosvodem. Chyb, nedohledáváním se tu proviňujeme, troufnu si říct, většina. A není to zase jen leností. Nevím jak ostatní, ale já chodím do práce a i doma nemohu sedět jen u počítače, u DK...

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 13:55



Vložit příspěvek