Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


mhutani
mhutani 12.11.2014 v 12:57

Mně to taky nedává smysl. To, aby neregistrovaní nesměli vidět profil. A to jsem na své soukromí pes - hlídací. Přece co nechci o sobě prozradit, to neprozradím nikde v registraci ani v profilu na žádných stránkách, nejen na DK. A jinak ať si můj profil prohlíží kdo chce, je jedno, jestli je to neznámý člověk přihlášený na DK, nebo neznámý člověk neregistrovaný na DK. Ale myslím si, že nikoho můj profil ani nezajímá, aby si ho prohlížel, ať už přihlášený nebo nepřihlášený, náhodnému kolemjdoucímu jsem fuk.
A špión, který o mně chce něco vyšpízovat :-)) by se lehce zaregistroval a přihlásil, takže nějaká úprava aby neregistrovaní profil neviděli by ho nezastavila. Ani pro takovou úpravu není důvod, to, co o sobě napíšu a prozradím, si může přečíst kdokoliv.

Prostě, pokud o sobě nechci něco říct, nepíšu to nikde na netu ani v registracích, to je jednoduché pravidlo, kterého se držím všude.

pobijecmuch
pobijecmuch 12.11.2014 v 13:05

R.E.M. - no nic, já jenom tak uvažoval jak se aspoň trochu ochránit. Všichni víme co se teď děje v oblasti počítačů. Jak je lehké zneužít informace z Facebooku, jak je snadné se dostat na různé hesla, atd.

reader.007
reader.007 12.11.2014 v 13:13

Pobíječi: tomu ale nezabráníte, leda byste se úplně odstřihl od internetu. I tak se ale může stát že Vám někdo vybrakuje popelnici s neuváženě vyhozenými dokumenty (třeba účty za elektřinu nebo telefon) a ukradne Vám identitu. Taková prostě doba je...

R.E.M.
R.E.M. 12.11.2014 v 13:17

pobíjecmuch: Taky si hlídám soukromí (teda v rámci možností, neboť cokoliv projde internetem nebo mobilními operátory je potenciálně nebezpečné - i maily a SMS). A přesně odměřuji, co na sebe kde prozradím. Ale zrovna tady na DK se cítím příjemně a bezpečněji než na FB. A pokud nějaký špion chce zjistit, že čtu historický román od Ludmily Vaňkové - tak nevadí. :-)) Bude to špion poučený o době Václava IV. a jeho bratrů a o Elišce Pomořanské.

pobijecmuch
pobijecmuch 17.11.2014 v 17:44

Proč knihy u jednotlivého spisovatele jsou řazeny podle podivné abecedy. Tedy proč např. knihy začínající na Ž nejsou až po názvech na Z ? A o písmenu CH už vůbec nemluvím. Jsme snad databáze českých a slovenských knih, tak to zařazujme podle české a slovenské abecedy.
Občas mně to dělá problém při hledání nebo vkládání knih.

siena
siena 23.11.2014 v 09:23

Všimla jsem si, že se u některých knih objevil jejich název zároveň v českém a ve slovenském jazyce, kromě názvu originálního. Pro příklad:
http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/krasna-dedicka-burka-v-srdci-37701 Zvláštní mi přijde, proč uživatel/uživatelka podobně nedoplnil/la i u slovenského vydání.
Neříkám, že ta myšlenka je špatná. Některé názvy jsou opravdu velmi rozdílné, tím pádem i lehce matoucí při vyhledávání.
Chtěla bych se tedy zepat, má se tímto způsobem nyní postupovat? Jestliže ano, pak by bylo, dle mého, vhodné, tyto "dvojice" přidat ke všem vydáním.

Text příspěvku byl upraven 23.11.14 v 09:41


elfos
elfos 23.11.2014 v 09:56

To určitě ne. Kniha, tedy konkrétní vydání knihy, má jen jeden svůj název, český, nebo slovenský. Ten má i na obálce. Už jsem to opravila.

Pokud jde o varianty názvu, je možné uvést je například do anotace knihy, například v podobě Román vyšel také pod názvem........ (a uvést všechny další mně známé varianty názvu, nejen slovenské, někdy dílo vyjde pod různými názvy od různých překladatelů/nakladatelství).

elfos
elfos 23.11.2014 v 09:59

Jinak jsou ale různé varianty názvu knihy vlastně viditelné po rozkliknutí záložky Vydání knihy, takže psát to ještě i do anotace či kamkoliv jinam není nezbytně nutné.

siena
siena 23.11.2014 v 10:01

Elfos, opravím i u dalších, kde jsem našla.

Text příspěvku byl upraven 23.11.14 v 10:02

elfos
elfos 23.11.2014 v 10:03

Moc děkuji, sien.

Azizi
Azizi 23.11.2014 v 10:07

siena: Robí sa to tak, ale len u poviedok, keďže tie nie je možné zlučovať.
Napr.: http://www.databazeknih.cz/povidky/milostne-rosady-3242/velka-soupana-velka-rosada-presmycka-3781
Aspoň tak mi to kedysi poradil myslím paulhunter :)

Text příspěvku byl upraven 23.11.14 v 10:10

siena
siena 23.11.2014 v 10:15

Azizi, tomu rozumím. Já bych proti tomu nebyla ani u samotných knih, naopak. Jen mi přijde ještě více matoucí, kdyby tyto dvojjazyčné názvy, měly být jen u nějakého vydání té samé knihy. To nemluvím o různých názvech i českých, jak píše Elfos.

reader.007
reader.007 01.12.2014 v 12:51

ač jinak nereju, musím říct že mně se nové rozložení nezdá úplně šťastné. Zobrazování větší obálky myslím nenese žádné zvláštní výhody. Pokud by ji chtěl někdo detailně, dala se zobrazit rozkliknutím (pokud byla k mání ve větší velikosti) a u těch u kterých si chceme třeba jen ověřit zhruba vzhled byla dosavadní velikost postačující

LordSnape
LordSnape 01.12.2014 v 13:12

Osobně jsem si zvykl už na ledacos, ale tohle je pro mě také, že si asi nezvyknu nikdy. Je to pro mě až moc velké a musím moc scrollovat, když projíždím komentáře, které jsou pro mě stěžejní. Zkoušel jsem to odzoomovat, ale pak je i na mě moc malý font. Velké obálky jsou šílené. Nechal bych je původně. Ale zas jsem koukal v novinkách, že to není konečné řešení, tak doufám, že se to zas po čase vrátí...

R.E.M.
R.E.M. 01.12.2014 v 15:23

Citelně mi chybí číslování stránek i v horní části stránky a pak, vedle funkcí stránkování "Předchozí" a "Další" postrádám ještě "První" a "Poslední".

AndyTheReader
AndyTheReader 01.12.2014 v 17:03

Musím souhlasit s tím, že dřívější rozložení při detailu knihy bylo rozhodně lepší, ať už se bavíme o umístění hvězdiček pro hodnocení či o velikosti obálky knih.

paulhunter
paulhunter 01.12.2014 v 18:44

Mne se nove rozlozeni libi, protoze se presunula reklama na mnohem vhodnejsi misto. Tim padem neni narusen prostor s informacemi o knize.

reader.007
reader.007 01.12.2014 v 21:05

paulhunter: tak to opravdu nedokážu posoudit, já tu kvůli reklamě (a s reklamou nejsem). Jenže vzhledem k tomu že rozvržení pořád není responzivní (pro neznalé: šíře textu se nepřizpůsobuje velikosti obrazovky) je roztáhnutí textu anotace ještě více nepohodlné než dříve

eraserhead
eraserhead 01.12.2014 v 21:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 01.12.2014 v 22:04

Na reklamu mám adblock. Hrozně mě ruší. Ale tohle mi prostě nejde moc do oka, jak psal výše o té šíři textu reader.007

paulhunter
paulhunter 01.12.2014 v 22:17

No dobře, ale i když ti zmizí reklama, bílé místo po ní zůstane. A předtím byla na méně vhodném místě. Ale jasně, každý to vnímáme jinak.

Azizi
Azizi 01.12.2014 v 23:41

Tak mne sa to teraz páči oveľa viac. To sa snáď nedá ani porovnávať, je to omnoho lepšie. Akurát nerozumiem celkom veľkostiam tých obálok, napr. tu http://www.databazeknih.cz/knihy/skryta-moc-207324 je obálka veľká a tu http://www.databazeknih.cz/knihy/ceska-literarni-nakladatelstvi-1949-1989-229372 napriek tomu, že sa dá ešte zväčšiť, malá.

reader.007
reader.007 02.12.2014 v 00:31

Azizi: to je právě podle toho jak velký obrázek sem kdo vložil. Při vkládání obálek se automaticky nepřeformátují do stejné velikosti. A zatímco do včerejška to bylo na první pohled jedno, teď už se to mění. Asi jak koho, ale mně se to teda nelíbí.
paulhunter: bílé místo mi nevadí, popravdě vůbec ho nevnímám jako místo kde něco chybí

LordSnape
LordSnape 02.12.2014 v 15:06

No kdyby to tak jakože mělo zůstat, tak aspoň sjednotit ty obálky, když už nic. Tohle je prostě brajgl.

Azizi
Azizi 02.12.2014 v 22:12

reader.007: Hm tak neviem, podľa mňa tá druhá bola vkladaná ako veľká, keďže sa dá po rozkliknutí zväčšiť.

EDIT: Tak už je to opravené.

Text příspěvku byl upraven 02.12.14 v 22:33



Vložit příspěvek