Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


reader.007
reader.007 02.12.2014 v 22:38

zvětšit se dají obě, teď jsem se podívala na oba z tebou uvedených odkazů a formát mi přijde úplně stejný, takže nevím cos tím chtěla říci.
Každopádně ale mně se nové rozvržení nelíbí, jsem sice konzerva, ale na kroky správným směrem si zvyknout dokážu. To ale není tenhle případ.

Azizi
Azizi 02.12.2014 v 22:47

reader.007: Včera a ešte aj pred chvíľkou bola tá druhá úplne malinká, ale už je to asi opravené, lebo teraz už sú naozaj rovnaké.

reader.007
reader.007 02.12.2014 v 22:53

Je to pakárna a nepochopitelný binec, teď jsem prolezla pár knih a co pes to jiná ves, navíc i když je fotka po rozkliknutí velikánská i přes celou stránku, na detailu se zobrazuje jako sotva 1/6 toho co třeba tebou uvedené knížky. Možná je to druhem souboru, ale působí to chaoticky.

Teď jsem si ještě zkusmo pozastavila adblock a nezdá se mi že by se zobrazená reklama nějak pohodlně přesunula. Ať už je vidět nebo není, kouká se na to pořád blbě. Změnu prostě nechápu a nevidím v ní žádné vylepšení

Text příspěvku byl upraven 02.12.14 v 23:05

Naias
Naias 02.12.2014 v 23:02

Pri týchto knihách mám prázdnu plochu medzi obálkou a údajmi o knihe. Možno je to tým, že chýba anotácia.
http://www.databazeknih.cz/knihy/borovice-207079
http://www.databazeknih.cz/knihy/ctyrlistek-cesta-kolem-sveta-92620
http://www.databazeknih.cz/knihy/ctyrlistek-v-pohadce-170786

Azizi
Azizi 02.12.2014 v 23:08

reader.007: Tak to bude asi ten istý problém, čo som uvádzala ja. Ale tak to sa ešte asi doladí. Mne sa nové rozloženie celkovo veľmi páči. No a čo sa týka tých obálok, mne sa viac páči, keď sú takéto veľké. Ale je pravda, že tiež mám rada, keď je všetko rovnaké. Mám teraz nutkanie začať sem vkladať veľké obálky, aby bolo všetko rovnaké :D Tak neviem, z mojej strany mám zatiaľ k veľkosti obálok taký neurčitý postoj.

Text příspěvku byl upraven 02.12.14 v 23:08

reader.007
reader.007 02.12.2014 v 23:17

Už si fakt připadám jak v nějakém Jiříkově vidění. U těch knížek co uvádíš ty, Naias, to nevidím, před chvílí jsem ale to isté měla u jiné knihy kterou jsem zkoušela a teď to tam zase není. Jdu radši žehlit...

Azizi: vkládat všude obálky ve stejném formátu prostě není možné, je tu spousta starých knih a u těch se obálky neseženou jinak než po internetových antikvariátech nebo že je doma oskenuji, mám-li ten správný výtisk. A jak u jednoho tak u druhého způsobu se prostě totožné velikosti nedoberu a i kdybych dobrala, nestojí mi to za to, mám podezření hraničící s jistotou že se tu hromadně mažou knihy (tisky) které se prostě někomu nelíbí a tak k nějakým úpravám a vylepšování pomalu a jistě ztrácím motivaci.

Text příspěvku byl upraven 02.12.14 v 23:23


Naias
Naias 02.12.2014 v 23:24

Nevidíš to, lebo to medzitým zmizlo. Ale bolo to tam, už doobeda som si to všimla. A obálky tých kníh, čo uviedla Azizi, boli tiež rôzne veľké, teraz sú rovnaké. Ale tie obálky kníh, ktoré som uviedla ja, sú stále rôzne. Sila.

mhutani
mhutani 02.12.2014 v 23:41

Připadá mi že to Danielson ještě ladí, tak jak píše v novinkách. Proto se to zobrazení mění. Takže se tomu nedivím a čekám na výsledek.

siena
siena 03.12.2014 v 08:06

reader.007: Opravdu? To je opravdu demotivující informace:(

reader.007
reader.007 03.12.2014 v 08:56

siena: Tak třeba je to opravdu tím že často vkládám knihy které někdo za knihy ani nepovažuje (leporela, sešitová vydání pohádek a básniček atp.), na druhou stranu když tu můžou být i e-knihy nebo knihy které ještě ani nevyšly, tak se mi zdá takové "třídění" poněkud blbé.
Danielson mi každopádně mazání knih nepopřel a já, i když mám respekt před prací které tu se svými kolegy odvádí, jsem prostě zklamaná že by hodiny práce které jsem do toho vložila já (i když netvrdím že nerada) měly přijít vniveč.

Text příspěvku byl upraven 03.12.14 v 08:56

Koka
Koka 03.12.2014 v 09:15

reader.007 - mazání vložených leporel a sešitků bych - promiň, prosím - ještě chápala. Je to sice mrzuté, ale v souladu s pravidly - když ty sešitky nemají ISBN, tak nesplňují podmínky pro vložení do DK. Ale já jsem sem vložila knihu, která měla všechno, splňovala všechny podmínky a po asi roce od vložení jsem zjistila, že tedy není. Dala jsem dotaz do příslušného nahlašovacího vlákna - kdo tu knihu smazal a proč? Nic, žádná odpověď. Poukázala jsem na to v korespondenci s Danem - odpověď vyhýbavá, že možná ... někdo ... omylem ..... Ani slova vysvětlení, snahy o nápravu, nic.
Prudiči, kteří si z DK udělali (spíše udělaly) tribunu svých politických názorů a místo pro druhotné výdání Lidových novin (jejich věčným citováním) - ti se tady mají nejlíp. Nikdo jejich názory neomezuje, i když nemají s knihami ani s literaturou nic společné, neredukuje, nemaže. Ale dětská leporela bez ISBN - to je jiná! ta by to tady mohla rozvrátit :=))
Je však zbytečné se tím trápit, změnit to stejně nejde a kromě toho - to je ta demokracie! - naprosté většině uživatelů je to stejně jedno.

reader.007
reader.007 03.12.2014 v 09:57

To že kniha nemá ISBN za žádné direktivum nepokládám. Nemá ho žádná kniha před rokem 1989. To, co vkládám u těchto starších knih ISBN není, jen číselné označení a u těch před rokem (asi tak) 1955 chybí nějaké specifické číslo úplně, takže to podle mne není ABSOLUTNĚ žádný důvod k likvidaci knihy pokud to tady opravdu je databáze knih.

Co mne ale zarazilo nejvíc, je počet knih v mé knihotéce. Jsem si totiž naprosto jistá že jsem jich tam měla evidovaných přes 1300 a když jsem se před pár dny zaměřila na tento údaj, s údivem jsem zjistila že najednou je toto číslo o více než stovku nižší. A je pravděpodobné, že bylo poníženo právě o ty vymazané, protože knihy které mám ve více vydáních se evidují jako 1. Jelikož jsem zálohování plánovala až dokončím jejich evidenci, mohu se teď opřít jen o svou paměť a že by mne tak moc mýlila, se mi nezdá.
Zvažuji vlastní web s dětskými tisky, ale jak říkám: jsem rozčarovaná, docela jsem byla ráda že by to tu bylo tak hezky pokupě a toho času jsem tady tomu taky nevěnovala úplně málo, spoustu fotek jsem už smazala a opravdu si nevedu evidenci co všechno jsem tady navkládala :-/

pobijecmuch
pobijecmuch 03.12.2014 v 10:02

Koka - pěkně jsi to napsala o těch "prudičích". Mám na to stejný názor jako ty. Proč je diskuze pořád plná Miloše a Karla, když to s literaturou nemá nic společného. Vždyť je plno jiných web stránek, kde se ti diskutující můžou svoje politické nářky a teorie vyměnit. Docela mně to vadí, že na stránkách o literatuře se řeší úplně něco jiného.

Text příspěvku byl upraven 03.12.14 v 10:03

reader.007
reader.007 03.12.2014 v 10:03

amen pobijeci

pobijecmuch
pobijecmuch 03.12.2014 v 10:07

reader.007 - a nemám snad pravdu?

reader.007
reader.007 03.12.2014 v 10:08

to měl být bezpřipomínkový souhlas

pobijecmuch
pobijecmuch 03.12.2014 v 10:11

Děkuji.

eraserhead
eraserhead 03.12.2014 v 10:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 03.12.2014 v 10:49

Reader, nevěřím, že jsou z DK mazána leporela a sešity s pohádkami (jako je edice Korálek SNDK a Albatrosu), ten úbytek musí být něčím jiným, to není možné. Mazány jsou jednoznačné časopisy, které na DK nepatří, typu Tom a Jerry, Méďa Pusík apod., vycházelo jich hodně.

reader.007
reader.007 03.12.2014 v 10:57

elfos: tak leporela rozhodně mazána jsou. Jak už jsem psala výš: údaj ISBN existuje prakticky jen pár let, to předtím ISBN nebylo a jestli se bavíme o specifickém označení, sice nemohu přísahat že jedna každá kniha kterou jsem kdy vložila nějaké číslo měla, ale hodně z nich ano a pakliže neměly číslo, ROZHODNĚ měly jako důkaz existence fotku.

Mimochodem přítomnost ISBN je stejně nerelevantní je-li databáze otevřená, moderátoři většinou schválí jakýkoliv formát čísla i když mu schází pomlčky, to si tu pak každý může cucat číslíčka z prstu. Tím neříkám že číselné označení šidím, ale kde nic není ani čert nebere.
A mimochodem: když v popisu knih existuje jako formát i omalovánka, nechápu proč nemají nárok na existenci kartonová leporela.
Mazání takových knih je prostě blbost, to mi nikdo nevymluví a jestli má být databáze účelná, má sdružovat tisky všech formátů, spousta lidí hledá knihu jen podle autora nebo ilustrátora a jestli mají mít stránky návštěvnost, musí mít obsah který lze vyhledat a o to já se tedy snažím. Nějaké přeformátovávání zobrazovaných textů to nezachrání.

Fuj to jsem se dneska ale rozohnila :-))))

Zmíněnou edici Korálky jsem sice nezakládala, nicméně z velké části budovala (a buduji dle možností) právě já, stejně jako Pírko ptáka ohniváka (Svět sovětů + lidové nakladatelství), dokončené Ilustrované sešity (orbis + panorama), edice Hvězdička a jiné. A podle mne je před smazáním zachránilo právě jen to že tvoří ucelenou řadu. To že na celém internetu není u většiny z nich žádná taková evidence k nalezení mě právě motivovalo, abych trávila dny i noci u počítače a sháněla je pomocí nejrůznějších klíčových slov (a že je lidi dokážou popsat velice pitomě). O to víc pak zamrzí když zjistíš že tu děláš vola.

Jo a časopis jsem vložila jeden: Vpřed u Foglara (a teď si vybavuji že to nebyl celý záznam, jen obálka a anotace) a světe div se: pořád tu je.

Text příspěvku byl upraven 03.12.14 v 11:07

elfos
elfos 03.12.2014 v 11:05

Mazána by neměla být ani leporela vyšlá před rokem 1989, tedy bez ISBN. Jsou to knihy jako každá jiná, dětské knihy, knížky pro naše nejmenší, není důvod je mazat.
Můžu mluvit jen za sebe, ale věřím, že ani ostatní moderátoři je nemažou, jinak by tu už žádná nebyla krom těch vyšlých po roce 1989 (kdyby to někdo takhle šíleně mazal). Opravdu nechápu, jak se mohlo ztratit 100 knih z knihotéky, ale nechce se mi věřit, že se to ztratila leporela, protože byla smazána.

reader.007
reader.007 03.12.2014 v 11:39

Já netvrdím že se likvidují zrovna JEN leporela , ale u těch mi Dan sám napsal že je možné že zmizela protože nemají ISBN. To ale chybí u hromady knih, proto říkám že je to hloupost. Ale jak už psala Koka - mizí toho asi víc, nevíme proč...
A které knihy mi zmizely nevím, nevytvářím si žádný průběžný seznam a zálohování z webu jsem, žel bohu, teprve plánovala

elfos
elfos 03.12.2014 v 12:49

Vždyť já vím, reader. Jen mě ta představa mizejících knih dost vyvedla z míry......... Doufám, že to byl nějaký jednorázový výpadek a už se to nebude stávat. Hlavně se tím, prosím, nikdo nenechte otrávit a odradit, to by byla škoda.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.12.2014 v 12:49

Témata debat jako je:
Karel vs Miloš
My cvoci, opravdu nás zavřít a zahodit klíč?
Zdejší diskuze i jako seznamka.
STOP PESIMIZMU
Xenofobie a předsudky
Vůdcovství
atd by podle mně tady neměly co dělat.
Pokud ano, tak už se těším na témata s názvy - Jak postavit dům, zasadit strom a zplodit syna, Je lepší toaletní papír dvouvrstvý nebo třívrstvý, Pijete dvanáctku nebo desítku, Je lepší vyhodit manžela z domu, po dovolené nebo po vánocích, atd, atd. :DD

eraserhead
eraserhead 03.12.2014 v 15:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek