Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


pobijecmuch
pobijecmuch 27.12.2022 v 11:22

Souhlasím - FB nemá skoro každý. Dokonce i ten rozumný, se ho už dávno zbavil. Odkazy na socky nejsou dostupné pro všechny a proto také nemají zde velkou podporu.

Text příspěvku byl upraven 27.12.22 v 12:16

Azizi
Azizi 29.12.2022 v 11:38

Chýbajú mi tu zoznamy mnou pridaných kníh a autorov a hlavne novo pridaných kníh a autorov (aby som k nim prípadne mohla doplniť údaje). Vám nie? Kedysi to tu tak tuším bolo...

LordSnape
LordSnape 29.12.2022 v 11:43

@Azizi Já je mám pořád ve statistikách: https://www.databazeknih.cz/statistiky/lordsnape-17325

Azizi
Azizi 29.12.2022 v 11:46

LordSnape jéj, ďakujem ti hrozne moc, to som si vôbec nevšimla!

Tak ešte tie novo pridané mi chýbajú, aj autori prípadne...

Text příspěvku byl upraven 29.12.22 v 11:50

Azizi
Azizi 29.12.2022 v 14:47

Ahojte, tak mi napadlo, páčili by sa vám ankety, ktoré by sa dali vytvárať v diskusii ako samostatná kategória? Neviem, ako ťažké je to naprogramovať, ale mne by sa to veľmi páčilo. Dali by sa zakladať ankety napr. o tom, aká kniha zo série sa nám najviac páčila, či rôzne iné ankety týkajúce sa literatúry a čítania alebo či sme za nejakú zmenu na DK (napr. či nechať v profile najnovšie knihy v zoznamoch alebo práve čítané) a pod.

Text příspěvku byl upraven 29.12.22 v 14:47

Kozel
Kozel 02.01.2023 v 21:22

Zdravím. Je možné, že moje otázka vláknem už kdysi proběhla, a nevšiml jsem si toho. Jen mě tak napadlo, jak reálně možné by bylo zavést možnost "noční režim" databáze? Čili tmavé pozadí a tlumenější barvy?

Ptám se, neboť noční režimy aplikuju, kde se dá, a pak i stránka jako databáze střelí do oka=o) O nic zásadního samosebou nejde=o)

Text příspěvku byl upraven 02.01.23 v 21:22


Jahýnek
Jahýnek 01.02.2023 v 22:35

Jsem na DK krátce a leccos si teprve osahávám, zatím jsem převážně nadšená z toho, jak se mi díky vám rozšiřují knižní obzory, díky!
Měla bych návrh k řazení komentářů u knihy: šla by tam přidat možnost řadit/vyhledávat dle uživatele? Nebo objevuji Ameriku a řeší se to jinak?

reader.007
reader.007 01.02.2023 v 23:04

Jahýnek: podle uživatele přece řadit lze... Když máte někoho zafajfkovanýho ve svých "oblíbených", dají se jejich komentáře vyselektovat nahoru.

Jahýnek
Jahýnek 01.02.2023 v 23:35

Díky. Ještě jsem si moc oblíbených nenašla, zatím mi jde o situace, kdy mi někdo opalcuje komentář a mě zajímá ten jeho... jestli se trefujeme do názorů vzájemně.
Mimochodem, co někdo sleduje tím, že mi šmahem opalcuje komplet všechny mé dosavadní komentáře? To nedává smysl.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.02.2023 v 06:37

Takže přesně to, co jsem psala, když se otázka položila ve vlákně Otázky.
Hluboký psychologický rozbor jiný uživatelů a taky toho, co si jiní myslí o jiných ohledně palců, lze dohledat v diskusi. Buď klasické hledání a ve výsledcích záložka diskuse. Nebo přímo v diskusi.

Text příspěvku byl upraven 02.02.23 v 06:41

reader.007
reader.007 02.02.2023 v 16:39

Jahýnek: no co sleduje... nic. Prostě jste pro tentokrát vy jeho oblíbenec ;-) Někdo body rád sbírá, někdo zase rozdává...

pobijecmuch
pobijecmuch 02.02.2023 v 17:27

Jahýnek - já bych doplnil, že spíše většina velice rádi palce sbírají, ale aby je dostali musí je prvně rozdat a tak si vás, tak trochu zavázat. Je to vlastně jen taková hra mezi uživateli.
Někdy žasnu, za co ten text dostal tolik palců, když to vlastně ani komentář není. Rozhodněte se sama, zda na tuto hru některým přistoupíte.

Jahýnek
Jahýnek 02.02.2023 v 17:45

Dík za vysvětlení. Raději si hraji jinak, automatická palcovačka ze mne nebude.

Text příspěvku byl upraven 02.02.23 v 17:45

Calinda
Calinda 07.02.2023 v 07:13

Zdravím, mám dotaz a zároveň nápad ke zvážení (jestli tady už takový byl, tak nic), zda by nebylo možné přidávat ke komentáři ke knize i vlastní fotografii (nemyslím vlastní podobiznu, nebojte :-). Možná to někomu přijde zbytečné, nesmyslné, ale mě by to přišlo fajn, zvlášť u knih typu kuchařky, hobby, tam by se člověk mohl pochlubit vlastní realizací receptu, návodu z té dané knihy, ale i cestopisy, tam by zase mohl vložit třeba vlastní fotku z toho daného místa, o kterém četl v knize... a další.
Třeba by to nebylo až tak moc využívané, ale ta možnost by prostě byla.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.02.2023 v 08:23

Tato funkce je super. Proto jí lidé využívají třeba na ig nebo fb. Nenapadá mě jediný důvod, proč by na knižní databázi mělo tohle být.

Naias
Naias 07.02.2023 v 09:28

Komentáre ku knihám by mali byť o knihách samotných, nie o tom, čo čitateľ zažil a čo sa knihy častokrát vôbec netýka. Vykecávanie sa o vlastných úspechoch v kuchyni či cestovateľských zážitkoch patrí na vykecávacie siete, nie do priestoru určeného na vyjadrenie názoru na knihu.

pobijecmuch
pobijecmuch 07.02.2023 v 09:43

Souhlasím, věnujme se raději samotným knihám a nedělejme z DK nějaké socky.

chrz
chrz 25.02.2023 v 13:29

Výpis se seznamem knížek - antologií, do kterých daný autor přispěl svou "částí díla". Jde nebo šlo by?
Příklad: Chci seznam knížek, které Rudolf Čechura nenapsal komplet celé, tj. není označen jako "kniha od:" a v editaci není jako "Autoři knihy", ale seznam takových knížek, do kterých zařadili některou z jeho povídek.

Text příspěvku byl upraven 25.02.23 v 13:34

Finskej
Finskej 06.03.2023 v 20:34

Milí správci webu, fakt byste nemohli něco udělat s podle všeho deb- nastaveným načítáním reklam z externích zdrojů, kvůli kterému vždycky databáze v browseru skáče, že z toho div nedostane epileptickej záchvat i žulovej obrubník?

Corso
Corso 30.03.2023 v 12:14

Navrhujem databazi aby zaviedla specialne ocenenie za skvelu recenziu ku knihe. TRSTiPUK v skratke...
Ta Recenze Se Ti Povedla Uplne Krasne. :)
Okej...kusok recesie este nikoho nezabilo. No nebola by to sranda, keby ze mas v profile v statistikach 12590 palcov, Trojnasobny drzitel ocenenia TRSTiPUK. To ma cveng. Aj take malicke medaile by sa hodili :)

chrz
chrz 01.04.2023 v 17:36

Navrhuju, aby se zde psalo, když vám někdo něco smaže bez náhrady, ať je jasné kdo a proč. Člověk založí vlákno/edici/sérii, sepíše tam dlouhý cenný text a přijde nějaký přičinlivec, smaže z důvodů vlastních výkladů pravidel a cenný výzkum je v ...

Text příspěvku byl upraven 01.04.23 v 17:37

pobijecmuch
pobijecmuch 01.04.2023 v 17:58

chrz - proč se má zde něco psát?
Podmínky užití DK
"Uživatel souhlasí s tím, že Provozovatel je oprávněn vymazat, pozměnit či zablokovat jakýkoliv údaj, příspěvek, informaci, odkaz či jiný obsah. Důvodem tohoto je zejména závadnost předmětného obsahu, a to mimo jiné i proto, že je nepřesný, zavádějící, nesmyslný či jinak neodpovídá skutečnosti, nebo je v rozporu s dobrými mravy nebo závadný jiným způsobem. Zhodnocení povahy obsahu včetně jeho případné závadnosti náleží výlučně Provozovateli. Tento výmaz provádí Provozovatel bez nutnosti obstarat souhlas Uživatele, upozornění či udání důvodu."

Při registraci na DK jste s obsahem podmínek a nápovědy DK potvrdil souhlas.
Psát zde jakoukoliv zprávu při odstranění všeho, co neodpovídá skutečnosti, opravdu není v silách provozovatele a moderátorů.

Pokud narážíte na úpravu názvu vašeho vlákna, tak se to zde správně vede. Nikdo vám, přece nic nesmazal. Pokud jste svůj příspěvek myslel jinak, tak jste to měl zařadit do správného vlákna a zbytečně zde nevytvářet nové.

Text příspěvku byl upraven 01.04.23 v 19:30

chrz
chrz 01.04.2023 v 22:50

No a proč to asi dávám do návrhů na změny, he?
Pravidla, nebo jejich rigidní interpretace předpokládá neomylné adminy a případně pozorné editory, kteří si kontrolují, jestli jejich relevantní editaci někdo nesmazal po hodině nebo po roce (což se pochopitelně uhlídat nedá) - aby si to editoři vyargumentovali že neomylní správci se opět sekli a ještě při tom byli povýšenečtí.
Že neomylní nejsou je jasně patrné, když mi/někomu jeden správce něco doporučí v diskuzi a druhý to smaže jako nesmysl. Ale plácejme se po zádech, že systém je prostě takový, je zadarmo a nemusím ho používat, tak ať si nestěžuju a nevymýšlím vylepšováky něčeho, do čeho mi vlastně nic není.

Text příspěvku byl upraven 01.04.23 v 23:04

yaoiyuri
yaoiyuri 01.04.2023 v 23:15

@chrz

Jo, tohle už se mi tu taky párkrát stalo, vedlo to k tomu, že kromě hodnocení / komentářů už tady přispívám minimálně. Proč bych se namáhala, když mi to pak někdo smaže a na otázku proč se mi dostane jen nějaké povýšeného odseknutí z pozice admina a odkazu, že v pravidlech je to a to a oni mi vysvětlení přece vůbec nedluží.

chrz
chrz 01.04.2023 v 23:25

Nevím, jakým způsobem admini spolupracují, ale za svou nedlouhou kariéru jsem získal pocit, že rozhodně nevystupují jako jeden člověk a co jeden schválí, druhý by smazal, takže záleží jen na tom, koho zrovna na schválení vyfasujete. Aby bylo takové rozhodování průhlednější, k tomu by byl systém oznamování výmazů a reklamací, kde by se zapojili i jiní admini.



Vložit příspěvek