Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Kozel
Kozel 26.09.2023 v 13:00

Zdravím, nové změny na databazi jsou teda v mnohém překvapení. Přidávám se k uživateli mistrikova se žádostí, zda by šlo do statistik vrátit knihy s největším/nejmenším počtem stran.

Potažmo mi vrtá hlavou překopání upozornění. Když dám třeba komentáře, knihy jsou rozházené místo abecedního pořádku jako donedávna. Podle čeho se teď filtrují?

SHi
SHi 26.09.2023 v 14:28

Stává se pravidlem, že kdykoli dojde na nějakém webu k úpravám, bývají k horšímu. Bohužel ani DK není výjimkou. Proč měnit vzhled něčeho, co docela dobře fungovalo tak, jak to bylo? Písmo u všeho je nyní zbytečně veliké (sláva funkci CTRL-, ale přesto...), menu působí poněkud chaotičtěji, člověk si ani nemůže rozkliknout ikonky uživatelů (kteréž v některých případech příliš nesnesly úpravu z oválné ikony na čtvercovou) a nepotěšila ani změna řazení oblíbených citátů od nejnovějšího po nejstarší.

Text příspěvku byl upraven 26.09.23 v 14:33

jandomi10
jandomi10 27.09.2023 v 00:17

Štve ma, že na mobile je písmo zbytočne veľké a musím sa každý jedenkrát prihlasovať. Dá sa to nejako opraviť?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.09.2023 v 06:10

jandomi10: F5

Majsha
Majsha 27.09.2023 v 10:34

Delší dobu tady jde bazar do kopru, stačí podívat se, kolik lidí inzeruje na Trhu knih. A změny, které teď byly provedeny, jsou z hlediska uživatele bazaru zase jen k horšímu. To chce vlastník těchto stránek bazar opravdu poslat do háje?

Koka
Koka 27.09.2023 v 10:55

Majsha, jak je to zde myšleno s knižním bazarem, zjistíte snadno -
stačí, když uživatel DK zaznamená, že vůbec nijak nezaznamenal žádné oznámení o nedávném více než 30-procentím zvýšení ceny inzerátů.
A také když si všimne novou nenápadnou poznámku pod každým zdejším inzerátem, v níž se uvádí: "Také se můžete podívat do nabídky našeho partnerského antikvariátu" - a prolink na firmu se sídlem někde v/u Chebu.
Tedy každý zdejší inzerent by si měl uvědomit, že každým svým inzerátem zveřejňuje (a tím nepřímo i platí) i reklamu na jiný antikvariát, než je ten zdejší.

Text příspěvku byl upraven 27.09.23 v 10:56


Marthas
Marthas 27.09.2023 v 12:16

To Koka: Tak to je fakt "krása".

Koka
Koka 27.09.2023 v 13:01

Marthas, já za opravdovou "krásu" (= ironicky, v uvozovkách) považuji takovou malou nenápadnou úpravu filtrování Bazaru. Ještě docela nedávno bylo možné bazarové nabídky filtrovat nejen od "nejnovějších" nebo "od A-Z", ale podle prodejní ceny, díky čemuž jsem se dostala k momořádně zajímavým údajům. A sice - že jsou zde desítky, možná až stovky uživatelů, kteří nabízejí stovky, možná v součtu za ta léta až tisíce knih za jednu, pět či deset korun. Pokud nechci uvěřit, že jsou to šílenci, kteří opakovaně platí á 3 Kč za inzerát na knihu, z prodeje které "trhnou" jedinou korunu, případně 5, 7, max. 10 korun, pak musím připustit, že zřejmě za ty inzeráty neplatí, a tedy že je zde poměrně početná skupina inzerentů, která má jiné platební podmínky, než "obyčejný" uživatel. V nápovědě k používání Bazaru se však o ničem takovém nedočteme.
A stejně tak jsem se díky tomu, že jsem si v číselníku filtrování Bazaru vyvolala inzeráty za cenu 1 až 10 Kč, dostala k zajímavým nabídkám - inzerát nabízel knihu za 1 Kč, v samotném průvodním textu však stálo, že cena dohodou, anebo že cena činí 990 Kč, anebo v jednom případě jsem se dokonce u "korunové" knížky dočetla, že zájemce, který chce nabídnou méně než 1000 Kč, ať zbytečně ani nepíše.
Škoda, že nová úprava DK tento poučný filtr v Bazaru odstranila - byl hodně "výmluvný".

Marthas
Marthas 27.09.2023 v 13:13

To Koka: Co na to říct, to co píšeš je hodně výživné. Ale asi bych se divit neměla, takových podobných praktik je okolo nás spousta. A tak i tady. Prostě někteří jsou si, zdá se rovní, ale jiní jsou si rovnější.
Jinak té tzv. korunové nabídky jsem si všimla taky, už před lety. Praktikovali to např. uživatelé, kteří tu už nejsou z důvodu blokace, protože na ně byla podána stížnost na PČR. Samo v tichosti, možná s vědomím ....

Text příspěvku byl upraven 27.09.23 v 13:21

PREBURDA
PREBURDA 03.10.2023 v 17:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.10.2023 v 18:05

PREBURDA - a proč by to nebylo možné, stačí si otevřít zprávu, kterou chcete odstranit a vpravo nahoře je ozubené kolečko. Tam druhá z nabídek je - smazat konverzaci. Potom se to odstraní trvale.

PREBURDA
PREBURDA 03.10.2023 v 18:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 03.10.2023 v 19:37

Preburdo, ještě dodám k tomu, co píše pobiječ: Je tady také možnost mazat jednotlivé zprávy, ať už jsou v aktuálním stavu, nebo v archivu. Takže vyřízenou konverzaci lze smazat - po jedné zprávě - klasicky křížkem dole ve zprávě vedle data jejího poslání. Popřípadě smazat všechny zprávy s uživatelem naráz přes to ozubené kolečko a Smazat konverzaci. Nick protějšku v konverzaci se sice přesune do archivu, ale bez jediné zprávy (po rozkliknutí prázdný).

Pokud jde o mne, využívám (a jsem moc ráda za tu možnost) ten způsob mazání jednotlivých zpráv křížkem - prostě neaktuální a vyřízené smažu, a ty zprávy, které si chci nechat trvale, nesmažu a případně přesunu do archivu. Tím mi nehrozí, že bych měla někde veškerou konverzaci od roku 2017 (apod.), pokud ji nechci mít.

Takže doporučuji, pokud někdo nechce mít v archivu veškerou konverzaci, stačí ji promazat a nechat si jen to, co chci, nebo ji jedním rázem úplně celou vymazat a v archivu zůstane jen nick bez jediné zprávy.

jatox
jatox 06.10.2023 v 20:26

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Svudna@Pusinka
Svudna@Pusinka 10.10.2023 v 00:53

Vím, že DK není primárně určená na dopisování, a že můj požadavek není tak asi pro ostatní čtenáře tak důležitý jako jiné návrhy, ale nebylo by možné aby se už naučila podporovat také smajlíky? Jinak sice tu nejsem zaregistrována dlouho, ale "nový web" tedy zatím vidím jako velký krok zpět, a celkem obdivuji ostatní, že se tu snaží doplňovat různé údaje, já jsem se pokusila nedávno přidat nějaké ke knize a nějakou starší knihu přidat, ale po tom co mě systém pořád vracel zpět - chybí ISBN, špatné ISBN, zdroj knihy a jiné nesmysly jen abych doplnila počet stránek nebo nahrála lepší obálku, nebo jinou blbost do knihy která je tu vložena snad deset let, jsem to tedy rychle vzdala a řekla si něco o políbení jisté části mého těla :-D, ;-)

Text příspěvku byl upraven 10.10.23 v 01:10

ijcro
ijcro 10.10.2023 v 07:44

@Svudna@Pusinka:
Máte pravdu, změny nejsou úplně optimální a úpravy pro mobily jsou asi poplatné zadání (ale čert ví od koho, většinou je to pod zaklínadlem - uživatelé to tak chtějí).
Má to ovšem jeden háček. Uživatelé, kteří tu jsou dlouho, pociťují některé změny spíš k horšímu. Ale těm novým uživatelům je to úplně jedno, chybí jim ta historie, to ohlédnutí zpět, a mají i jiná očekávaní.
A tak pohled na to, co je vyšší level, je u různých skupin uživatelů naprosto odlišný.

Azizi
Azizi 10.10.2023 v 07:56

Mne osobne sa animované smajlíky nepáčia, som za takéto jednoduché - :) :D

pobijecmuch
pobijecmuch 10.10.2023 v 08:05

Svudna@Pusinka - pokud si myslíte, že doplnit, nebo opravit některé údaje u knih je blbost a nesmysl, tak nevím zda je DK určená zrovna pro vás.
Osobně si myslím, že správné informace u knih jsou rozhodně důležitější než nějaký dětský smajlík.
Nikdo vás přece nenutí zde něco doplňovat a opravovat.

Text příspěvku byl upraven 10.10.23 v 09:02

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.10.2023 v 08:27

Svudna@Pusinka: Když se dostanete do podobného problému, stačí napsat hlášení. Určitě by to bylo kratší než tahle stížnost. A moderátor to za vás doplní.
Tak holt každý má tady jiné priority. Mezi ty moje smajlíky jako z ruskýho kola určitě nepatří. Stačí ty obyčejné.

Svudna@Pusinka
Svudna@Pusinka 10.10.2023 v 13:12

pobijecmuch: Právě, že si nemyslím - to bych je asi nechtěla opravovat.
Nesmysl je, když si dá někdo práci a chce sem něco přidat, tak že aby se změna projevila u knihy, která tu je deset let, musí odstanit buď špatné ISBN a hledat správné, hledat zdroj, nebo a já nevím co ještě. Určitě to odradí více uživatelů a ne jenom mě.
Ostatní: podle čtení diskuzí, jsem si hned myslela, že ty smajlíky tu budou jako přilévání do ohně, asi je to tu velký problém, stejně jako jiné. To se raději, dělají ty k horšímu ;-).

pobijecmuch
pobijecmuch 10.10.2023 v 15:18

Svudna@Pusinka - ano, musíte při opravách postupovat tak, jak to systém chce. A pokud tomu říkáte blbosti a nesmysly, tak nemá cenu tady něco dělat. Zkuste se příště poradit s nějakým zkušeným uživatelem, moderátorem, nebo provozovatelem DK a až potom tady veřejně naříkat nad něčím, co je pro ostatní uživatele normální věc.

Svudna@Pusinka
Svudna@Pusinka 10.10.2023 v 18:21

pobijecmuch: no, nevím jestli je to pro většinu uživatelů normální věc, nebo zda většina uživatelů právě kvůli tomu, na to doplňování nekašle? To je asi otázka do pranice, co? ;-D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.10.2023 v 18:39

Kdo chce, cestu si najde. Kdo nechce, má jenom řeči a skutek útěk.

pobijecmuch
pobijecmuch 10.10.2023 v 18:48

Svudna@Pusinka - už to s vámi nebudu řešit. Vy zřejmě chcete vyvolat pouze nějakou rozepři a provokovat. A na to opravdu nemám čas.

Marthas
Marthas 11.10.2023 v 12:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek