Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


woodward
woodward 23.03.2016 v 11:49

takže ty perly islandské výmluvnosti ses naučila až od ní?

woodward
woodward 23.03.2016 v 12:08

potíž je v tom, že tohle - jak už jsem tu taky někde podotkl - jsou systémová řešení, která jsou v podstatě zbytečná, pokud se bude postupovat podle pravidel běžné zdvořilosti. to znamená, že dotyčný moderátor, než něco provede, se docela obyčejně zeptá daného uživatele, proč to napsal takhle a semhle. ne proto že mu to ukládá nějaký řád, ale protože je to slušné. a o tom je celá ta diskuse od začátku.
pokud jde o tu vynaloženou práci - ta v tom figuruje, ať ji zlehčuješ jakkoliv. na jedné straně je práce, na druhé straně uražený řád. Jelikož následky "poškození" řádu jsou nulové, jsem rozhodně pro práci.

siena
siena 23.03.2016 v 12:10

kní, byla jsem oslovena, odpovím...netykaly, alespoň co mohu z korespondence vyčíst. Nehledala bych v tom ale žádné jinotaje, málo komu zde tykám. Jsem tak zvyklá:)
Samozřejmě, že vím co je diskuze. Jestliže ale přijmeme tezi, že každý si může posoudit, co a kam bude psát, měli bychom toto umožnit všem, bez rozdílu. To je celé...

tenax
tenax 23.03.2016 v 12:14

Můj první a poslední příspěvek na téma mazání / přesouvání příspěvků v diskuzích a komentářích.

1. Nemyslím si, že by moderátoři z nějaké zvrhlé úchylky svévolně a z čirého potěšení přesouvali a mazali příspěvky. Když už to udělají, mají k tomu nějaký důvod, daný pravidly užití DK.

2. Komentář by měl být názorem uživatele na danou knihu / autora, nikoliv obsáhlými citacemi a přepisy novinových článků a výňatků z knih, inzerátem na koupi knihy a pod. A polemika s názory jiných je věcí diskuze, ne komentářů. Podle toho by měly být příspěvky vkládány a když to někdo nerespektuje (schválně? z nepoučenosti?), je v pořádku, že to moderátoři přesunou, případně smažou. Když vložím jako komentář k Hamletovi recept na šunkofleky (jsem svobodný člověk a mám na to právo!!!), tak mi to moderátoři smažou. Označovat to za cenzuru, je stejná blbost, jako třeba zákaz přecházení na červenou považovat za totalitní praktiku.

3. DK má nějaká stanovená pravidla a pokud jsem se sem zaregistroval, měl bych je dodržovat. Můžou se mi nelíbit, v tom mám svobodu názoru, můžu proti nim argumentovat, polemizovat s nimi a navrhovat jejich změny, ale neměl bych je porušovat. Svoboda nerovná se anarchie.

bamba
bamba 23.03.2016 v 12:15

k woodward - bingo a nie je to jediná vec, čo som sa naučila od nej,

woodward
woodward 23.03.2016 v 12:16

bamba: tak už to s maminkami bývá, že se od nich jeden leccos naučí. ;)


bamba
bamba 23.03.2016 v 12:18

k koka na ihrisku je najmä zákaz fajčenia. A tu si snáď nikto nezapáli!

woodward
woodward 23.03.2016 v 12:18

tenax: nedělej paniku, žádný šunkofleky tu nikdo do Hamleta necpe.

woodward
woodward 23.03.2016 v 12:19

bamba: omyl, já hulím v jednom kuse, ale nevěděl jsem, že se to nesmí. ;-p

kní
kní 23.03.2016 v 12:20

omlouvám se, sieno, mea culpa, opravdu jsme si vykaly, teď jsem to našla v loňské poště, budu tedy taky vykat

Text příspěvku byl upraven 27.03.16 v 15:32

bamba
bamba 23.03.2016 v 12:21

k woodward. A z preliezky dolu).

siena
siena 23.03.2016 v 12:23

Není nač se omlouvat. Zdálo se mi, že z tohoto cosi usuzujete, proto jsem chtěla pouze osvětlit...

siena
siena 23.03.2016 v 12:26

Woodwarde, proč by ostatně nemohl? Vaření se mi jeví jako hodně tvůrčí činnost...třeba někdo dostal hlad při čtení, tak ho napadlo, že nemusí být sám a podělil se se svým receptem...:)

woodward
woodward 23.03.2016 v 12:33

siena: nevím, hamlet a šunkofleky... mysl, která dokáže vytvořit takové spojení, to je poněkud náročné na představivost, i když surrealismus dovede leccos. Vzpomínám si, jak moje sestry pohoršeně umravňovaly tátu, když tvrdil, že "zlatý pohár s fermeží", to je nějaká pitomost.

woodward
woodward 23.03.2016 v 12:34

bamba: já se ještě jednou sklouznu.

siena
siena 23.03.2016 v 12:39

No, když si pročítám některé příspěvky a důvody, které vedou uživatele k hodnocení čteného, kombinace Hamlet+šunkofleky mi až tak bizarní nepřijde...Ostatně anglická kuchyně nemá úplně dobré jméno...

binýsku, možná by to stálo za nové vlákno...zase jiný aspekt čtení, co myslíte? A říkám to bez ironie. Radši upozorňuji, občas mívám problém s vyjadřováním...:)

Text příspěvku byl upraven 23.03.16 v 12:49

woodward
woodward 23.03.2016 v 12:42

proč anglická? snad dánská, ne?

siena
siena 23.03.2016 v 12:49

Ha, teď jste mne dostal...tak nějak se mi tam ten William připletl. Pravda, s tou zkušenost nemám...

Raksa.A
Raksa.A 23.03.2016 v 12:49

woodwarde, soudím-li podle Vildových vědomostí o Čechách, pak má siena nejspíš pravdu.

woodward
woodward 23.03.2016 v 12:52

co s tím má chudák shakespeare společnýho? on tam žádné kulinární podrobnosti neuvádí.

Raksa.A
Raksa.A 23.03.2016 v 12:54

Ale podle hesla - podezírám každého - kdyby je uvedl, byly by z Anglie.

evelinaevelina
evelinaevelina 23.03.2016 v 12:59

V téhle vaší diskusi jste mi připomněli, že sice nevím jak Shakespeare jídlem hostí nebo spíš nehostí v Hamletovi, ale vzpomněla jsem si na existenci Shakespeare Cookbook , a jak jsem nevěřila, že něco takového skutečně někdo napsal :-))

siena
siena 23.03.2016 v 13:00

Dobře, vzdávám to...evidentně tvůrčího ducha nemám neb mi ani vtipkování nejde...:)

Text příspěvku byl upraven 23.03.16 v 13:02

woodward
woodward 23.03.2016 v 13:03

já mám s anglickou kuchyní zkušenost minimální, jen nějaké fish and chips - což se dá jíst - a jednou jsem si v malborough's head na oxford street dal skvělej rostbíf. jinak jsem se živil hlavně u číňanů a indů, ale v zásadě bych názor, že angličani neumějí vařit, považoval spíš za pověru. totéž se říká o němcích a to docela určitě není pravda.

siena
siena 23.03.2016 v 13:05

Nejspíš s tou anglickou budete mít pravdu, i když jsem v Londýně viděla také spíše restaurace nabízející asijskou kuchyni. Ale, že se to říká o německé? To slyším prvně...a určitě nesouhlasím.

Text příspěvku byl upraven 23.03.16 v 13:05



Vložit příspěvek