Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Richie1
Richie1 22.03.2016 v 12:03

Docela by mě zajímalo, kvůli kterému "komentáři" (a z které knihy) celá tato diskuze začala.
Vím, že kní má poněkud specifické komentáře - většinou jen úryvky z knih, popř. okopírované články (chce se mi napsat agitky) z Lidových novin.

woodward
woodward 22.03.2016 v 12:12

k tomu už opravdu není co dodat. zkus slovník, milý lojzo. heslo "sebereflexe".

pobijecmuch
pobijecmuch 22.03.2016 v 12:12

Prosím moderátora, aby celou tuto diskuzi vyčistil od příspěvků, které nejsou k tématu. Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 12:14

bamba
bamba 22.03.2016 v 12:15

pokiaľ táto diskusia končí na elektronickej úrovni bez odpaľovacích zariadení, je to fajn. A inak my tu na Slovensku sme v pohode:
a/ nemáme metro
b/ väčšinou si nás pletú so Slovinskom a ani o tom netušia kde sa nachádza.
A ak budeme aj naďalej prehrávať v hokeji, je to o.k.

kní
kní 22.03.2016 v 12:20

vyčistil ... čistka ... nečistý ... - jak se to rýmuje ...
co takhle zkusit raději nadhled, snášenlivost, uznat rozmanitost názorů a zálib, neřídit se jen mantrou: všichni jsou blbci - kromě mě

Totojsemja
Totojsemja 22.03.2016 v 12:22

pobijecmuch - tudíž musí smazat i tvůj.
A když ho smaže nemůže si ho přečíst a když si ho nemůže přečíst tak ho nesmaže... :-)

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 12:24


woodward
woodward 22.03.2016 v 12:27

bamba: co s tím má dělat ten hokej? a s kým máte prohrávat? myslím, že tohle je přehnané. fotbalovou válku už pamatuju, ale hokejová, to tu ještě nebylo a snad ani nebude.

LordSnape
LordSnape 22.03.2016 v 13:59

Osobně bych taky rád viděl onen piedestalní komentář. Nechápu, za co by se měl někdo tady někomu omlouvat. Jen diskutujeme a je to k ničemu. Ostatně jako vždy. Tohle vlákno začalo být pěkná žumpa. je o nápadech a ne, jak je ta DK nespravedlivá... Kdybyste radši založili svoje vlastní ohledně chování moderátorů, vy plačky.

A vůbec nejlepší by bylo, kdybychom místo těch dohadů šli třeba dělat něco užitečného a trvalejšího. Třeba sázet stromky.

@richie Určitě to byl citát, nebo výcuc z knihy s emotivním zabarvením a výkřikem do prázdna. Nic jiného by mě nenapadlo, že by se přesunulo, teda kromě urážek a poptávek na bazar anebo stažení.

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 14:00

LordSnape
LordSnape 22.03.2016 v 14:37

@yenda1 Zatím jsme tady viděli jen fňukání, ale ne text toho komentáře. Pak se o tom můžeme pobavit. Nějaký link třeba anebo ho zkopírovat?

woodward
woodward 22.03.2016 v 14:43

yenda1: napsals to hezky a pádně. ale mě na tom všem zaujala ta věc, že zmíněná šlechta v této hádanici zůstává spíše stranou, zatímco "proléti" (aspoň někteří) jsou vyloženě pohoršení představou, že by si mohli psát jen tak bez dozoru a vedení. nevím, co si představují že by se stalo, kdyby někdo občas nepřešoupnul nějaký ten koment odsud támhle, ale musí to bejt něco strašnýho, o čem my, co nechápeme výsostnou důležitost zachování pořádku na literární žvanírně, nemáme ani tušení.

Marthas
Marthas 22.03.2016 v 14:50

To všichni: Dnes opět přes 40 přízpěvků, z nichž mi vlastně v hlavě neuvázlo nic nač bych vlastně mohla reagovat...
To kní: Jsi tu déle než já a nevíš, kde najít, kdo je a není moderátor... To hodně vypovídá.-) A má útočnost je naprosto typická, pro mě samou... A že jsem se nikdy nezúčastnila diskuze Karel versus Miloš není pravda, jednou jsem se vás tam snažila marně umravnit, že si to nepamatuješ není divu...
Zajímalo by mne, o co jde... Proč byly pobijecovi příspěvky opět smazány, tyto čistky v diskuzi se mi nelíbí, nebylo by lepší celou tu diskuzi odpískat, když se to maže...
Já radši ani nechci vědět, kvůli jakému geniálnímu komentáři se tu hádáme jako trhovkyně...
woodward: Já si to dokážu představit, nakonec bychom skočili jako na karaoke.textech.cz, kde je momentální maximum uživatelů 200 a připadám si tam jako mezi přízraky... Bez vedení, bez invence, bez všeho - to je teprve žvanírna...
To LordS: Pokud tě to tak zajímá najeď si na profil kní, rozklikni komentáře a pak následně klikni na diskuze u knih... Měl by to být asi ten poslední... Předpokládám... Nepřijde mi vhodné kopírovat link ale těm "měně" zkušeným ráda poradím.-)

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 15:06

kní
kní 22.03.2016 v 14:58

yenda1 má pravdu, stáří (zásluhy) se má ctít - i kdyby se mělo mlátit holí!

Raksa.A
Raksa.A 22.03.2016 v 21:34

Milánkové - vlezla jsem sem, pročetla (což asi byla chyba) a teď už skoro chápu, proč nám zmizel můj milovaný pajonek...

LordSnape
LordSnape 22.03.2016 v 22:21

Marthas: A proč bych měl cosi dohledávat v tom bordelu? Který to asi, je??? Tahle diskuze se stává naprostou fraškou.

@Raksa.A Ten zmizel, protože se uráží, a kolikrát zbytečně. Kdyby to měl na salámu, mohl tu být pořád...

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 22:22

Marthas
Marthas 22.03.2016 v 22:40

To LordS.: Páč tě to zajímá... Mě ani ne... Pokud ti to někdo rozklíčuje lépe, můžeš se obtěžovat a bavit se s ním.-)
Nevím, zda se tou fraškou teprve stává nebo už je pár dní, možná i déle...

Totojsemja
Totojsemja 22.03.2016 v 23:20

Už mě štve když si přidám citát do oblíbených a šoupne mě to úplně nahoru.
U autorů kteří mají citátů sto a i víc to trvá docela dlouho najít to místo kde sem skončil.

HTO
HTO 23.03.2016 v 00:03

Seznam moderátorů je taky tady, stačí kliknout na lištičku počet bodů (sestupně) a vybrat si, jak uživatele seřadit, moderátoři jsou tam taky: http://www.databazeknih.cz/uzivatele

kní
kní 23.03.2016 v 06:31

Děkuji, Pú

siena
siena 23.03.2016 v 07:51

Celá tato debata je čím dál tím víc absurdnější. Myslím, že je teď už docela jedno, kvůli čemu vlastně vznikla. Shodou okolností je to už zde podruhé v krátké době, kdy se v ní, dle mého, pletou "pojmy s dojmy". Překvapuje mě to hlavně u Vás woodwarde. Sám správně poukazujete ve svých příspěvcích, že tu uživatelé špatně používají slov, že nerozumí jejich podstatě. Sama se tím jistě také proviňuju. Ale nezlobte se, "mávat" slovy jako svoboda projevu, svoboda slova, totalita v tomto konkrétním případě?!? Souhlasím s Koka, Lectorem, NB z asi před pěti stranami...Vytvořil se tu nějaký systém komentářů, existují tu nějaká pravidla. Můžeme o nich diskutovat, diskutovat o tom, jakým způsobem by se měla naplňovat. Ale přijde mi právě absurdní, aby bylo něco vtěleno v podmínkách užívání a o pár prokliků dále, bylo toto "porušováno". Ještě s poznámkami, že je to správně a ti, co si dovolí napsat že ne, jsou označeni minimálně za divný...
Jestliže se někomu ta pravidla nezdají, napište majiteli stránek, či v patřičném vlákně vyvolejte debatu na jejich zrušení. Domnívám se, že do té doby byste si mohla kní odpustit Vaše invektivy...

Text příspěvku byl upraven 23.03.16 v 09:32

woodward
woodward 23.03.2016 v 08:24

siena: absurdnost debaty spatřuji hlavně v tom, že v podstatě o nic nejde. někdo napíše komentář, pár lidí mu tam přicvakne palec, protože se jim to líbí a z jakéhosi vyššího principu mravního je komentář odsunut a palce zmizí. na jedné straně, u dotyčného komentátora, je škoda minimální, na straně druhé, u "poškozených" pravidel je zcela iluzorní. jestliže jediným důvodem takového zákroku je to, že komentář nenaplňuje žánrovou podstatu, mám dost zkušeností z práce s texty všeho druhu, abych věděl, že je to volovina a že se tu na problém "jemné mechaniky" bere kladivo.

kní
kní 23.03.2016 v 08:26

Svoje "invektivy" si s odpuštěním neodpustím, ještě jednu přidám - je nepochybné, že mezi moderátory je (doufám, že jen) jeden, který zneužívá svých pravomocí a zlomyslně škodí vybraným spoluuživatelům. Jak jinak chcete definovat skutek, kdy kdosi smaže komentář HTO, u kterého kromě jeho obsahu, se kterým si HTO dal jistě nemalou práci (bylo to JEHO dílo, JEHO "bábovička"), bylo 115 palců? Jednostopatnáct z nás se nadchlo po jeho přečtení a hlasitě zatleskalo udělením palce!
Kde je tady jakékoli zdůvodnění, jakékoli opodstatnění tohoto čirého zlého kazisvětství? Kde jsou instrumenty zabraňující takovýmto excesům, kde je stín jistoty, že se to nemůže opakovat?

Text příspěvku byl upraven 23.03.16 v 08:55

Koka
Koka 23.03.2016 v 09:02

kní, jste si jista, že to byl HTO komentář? A že to byl komentář "s kterým si dal nemalou práci"?. Já si totiž vybavuji, že asi tak před půl rokem jsem hledala, kdo a za jaký komentář dostal nejvíce palců, a uživatelé mě odkázali na příspěvek HTO, který sice byl v Komentářích, ale nic nekomentoval. Byla to z internetu či z novin získaná a převyprávěná příhoda o tom, jak nějaký učitel na americké střední škole chtěl snad potrestat své žáky, a tak jim vyhrožoval, že když budou zlobit, prozradí jim, jak dopadne ta kniha (šlo tuším o Hru trůnů, ale to už nevím jistě).
Bylo to opravdu velmi milé, takový študácký zážitek, mělo to hodně palců - ale komentář čtenáře to nebyl, opravdu ne. Nejde v té věci, kterou tady tak vehementně obhajujete, o tento HTO příspěvek? Protože - jak mám HTO ráda a uznávám jeho výjimečné znalosti a originálnost pohledu, tak pokud by bylo šlo o tent výše popsaný příspěvek, ten fakt nebyl komentářem.
Vy, kní, jako pravidelná čtenářka novin, z nichž nám sem pak do rubriky Komentáře ke knihám také zhusta citujete, snad znáte publicistické žánry, a tedy jistě víte, že komentář není sloupek (a obráceně).
A pojmy "zlé kazisvětství" byste opravdu měla ze zdejší diskuze vynechat, protože jejich nadúžíváním je přivádíte k inflaci, pojem je tak degradován a oslabí se jeho význam. A pak, když dojde k opravdovému "zlému kazisvětství", jsou k němu lidé už znecitlivělí.

kní
kní 23.03.2016 v 09:25

Nemyslím si, že bych volala hoří! nebo vlk! Ale svoji frustraci musím nějak ventilovat, jak se říká... :-) Takže mi to silnější vyjádření dopřejte.
Víte, to je váš názor, co je a není komentář. Je to takové točení se na jediné posvátné definici. Já se ale domnívám, že je potřeba na celou kauzu se podívat s větším odstupem a uvědomit si, "komu ku prospěchu". A že by bylo přínosnější, kdyby bylo na každém, aby uvážil, čím chce knihu komentovat.
Když se na věc podíváte z čistě ekonomického hlediska - tento web je živen obchodem - jeho provozovatel se snaží, aby sem chodilo co nejvíce lidí, aby zde co nejvíce lidí co nejvíce "kutilo". Ať je to cokoli, při této činnosti si jednak více či méně všimnou reklamy (a to je jeden z živitelů tohoto místa) a dostanou chuť koupit si třeba nějakou knihu. A mě osobně zláká a můj zájem probudí mnohem více vhodně vybraná ukázka z knihy nebo nějaká jiná souvislost - třeba převzatá z nějakého zajímavého a podnětného článku v novinách, nežli sebefundovanější rozbor spisovatelových postupů a schopností. Není to komentář podle písma svatého, ale byznysplánu to pomáhá lépe, nemyslíte?

Koka
Koka 23.03.2016 v 09:32

ahá, tak je to! Tak vy jste vlastně zainteresovaná na ekonomické stránce provozu webu, ale zakrýváte to zájmy literárními, obranou svobod, demokracie a glasnosti a pod.? No to jste mohla říct hned, hodně lidí by si bylo ušetřilo dlouhé psaní a vzájemné třenice, do nichž se vám po roce opět povedlo dostal i lidi, kteří by se jinak vzájemně ani nehádali!
Nebudu už s vámi polemizovat, protože si nikdy neporozumíme v základní věci: já beru tento web jako hřiště, produkt showbyznysu, zábavu, možnost fórů a přehlídku hravosti. Vy jej chápete zejména jako tržní prostředí, politickou nástěnku a hlavně, hlavně jako bojiště, bitevní pole. Na bitvy, zejména boje o "bobky", na ty já už nemám ani chuť, ani síly.

siena
siena 23.03.2016 v 09:50

Woodwarde, dobře, možná máte pravdu. Navrhněme tedy, aby se zrušily všechny rubriky, protože, to snad uznáte, je hloupost, aby tu v tomto případě byly. Že jsou minimálně trochu matoucí...alespoň pro takové pomocníky VB, jako jsem já:)



Vložit příspěvek