Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Totojsemja
Totojsemja 21.03.2016 v 22:47

Trošku divné že mi2 který má v přečtených jenom sex ve městě tady nadává na blondýny...
I když to asi není jediná přečtená kniha.

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 22:51

Totojsemja
Totojsemja 21.03.2016 v 22:51

Doufám.

woodward
woodward 22.03.2016 v 08:28

Je dost možné, že mi2 v poslední době něčím nadzvedla nějaká Mařenka, takže vidí rudě a má spadeno na všechny ženské, přestože jistě dobře ví, že ze všeho nejhorší jsou trpaslíci.

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 08:29

kní
kní 22.03.2016 v 09:47

jak právě čtu v knize Britské impérium, jedno ze zadání testu, který dostávali v roce 1859 osmnáctiletí kandidáti služby v ICS (Indická civilní správa) znělo:
Popište různé okolnosti situací, které vedou k příjemnému pocitu moci.
To je možná pocit, který zažívají někteří zdejší moderátoři, když někomu přeřadí (a občas i smažou, jak se zdá) jeho text, kterým chtěl knihu komentovat, do diskuse. Je to zvláštní, jak stále tolik lidí preferuje mocenské vztahy před respektujícími. Zvlášť, když při tom nemusí s kůži na trh (ta báječná anonymita). To pokušení je jistě nemalé. Ale měli byste si uvědomit, moderátoři, to základní, o co nejspíše majiteli tohoto webu jde - totiž aby se tady uživatelům líbilo. Což tímto svých jednáním poněkud nabouráváte.
A vůbec - je tady nějaký seznam moderátorů? Zajímal by mě. A zajímalo by mě, kdo z nich mi vyhodil ten můj komentář předevčírem ve 21:26. To, že se nepřiznal, znamená možná, že se za svůj skutek trochu stydí, ne?
- Nightlybirde, nepřeceňovala bych "oběť" moderátorů - dělají to dobrovolně - tedy asi je to baví a mají na to dost času.
- Sieno, máš pravdu, své diskuse u knih si najdu ve svém profilu, spletla jsem si to se zajímavostmi.
- LordSnape, jestli jsi jedním z moderátorů, tak z tvých "nesnáším", "rozčiluje mě", "fňukání", "píčovat", "fašisti a diktátoři" a ohánění se vlastními zásluhami a jakési latentní útočnosti mě trochu mrazí...
Obecně se mi zdá, že někteří moderátoři mají pocit, že jsou majiteli patentu na rozum a pohrdání "obyčejným" uživatelem a jeho soudností jim už příliš okatě čouhá z bot. Co s člověkem i takováto nepatrná moc činí, že? Zajímavé a příznačné.
- Woodwarde, o body mi taky nejde v první řadě - ale vždy mě potěší, když někoho zaujme, co jsem napsala a dá mi o tom zprávu svým palcem. Já si toho vážím. Takže mně vadí, když mi kdosi odstřelil koment, který se líbil cca pěti lidem - u té knihy to byly moje spřízněné duše - a já už teď nemůžu nikdy zjistit, kdo to byl.
Apropo - scifi - je nějak ošetřeno, aby jakýsi pomyslný moderátor tímto způsobem - si takto nenápadně zařizoval stoupání sebe sama v palcovacím žebříčku? Co?
- Koka - no to snad ano! - já to považuju za bonzování. Taky si nemyslím, že by se zde roky masivně volalo po zavedení "pořádku", možná pár jedinců, méně snášenlivých a tolerantních, kteří by vše chtěli mít podle svého vkusu a podle pravítka.
- Lectore, Lectore...
- pbijecmuch, četl jsi po sobě, co jsi napsal? "Majitel tohoto webu a jeho prodloužené ruce - moderátor mají právo si sami rozhodnout co a kam patří. ... A komu se to nelíbí, tak má smůlu."... to jsou, zdá se, ta kritéria
- Marthas, proč ta jedovatost na mě mířená? Pokud víš o existenci "Karel vs Miloš", ačkoli ses jí neúčastnila, jistě víš i to, že ji Dan před rokem na kňučivě úpěnlivá a vyděračná přání několika "zdekolegů" uzavřel dalším příspěvkům.
Pro všechny, komu ještě komentář "nepřeřadili" - probíhá to tak, že se vám rozsvítí upozornění a v ostatních je místo palce (pěkná zlomyslnost) tento text:
"předevčírem v 21:26 - Váš komentář (jeho text níže) byl přesunut do diskuze u knihy. Do komentářů patří pouze váš názor na knihu, ostatní má být v diskuzi." ...

jelikož tu na mě někdo možná měl, má a teď nově ještě více bude míti pifku a takováto milá upozornění mi budou chodit častěji, prosím ještě doplnit název knihy, mám už horší paměť a dost mi dalo zabrat vzpomenout si na její název.

a především děkuji woodwardovi, yendovi1 a HTO - ahój, klucí! :-)

LordSnape
LordSnape 22.03.2016 v 10:06

@kní Kdyby sis klikla na můj profil, ihned bys zjistila, že moderátor nejsem. Nikdo tady žádnou moc nezneužívá. Kde jste to vzali? Vždyť vy ty lidi ani neznáte... A navíc většina tady, včetně několika moderátorů ví, že občas nejdu pro drsnější slůvko daleko. Bylo to fňukání. Jste fňukny, které tu rozčiluje naprosto marginální věc, která se tu řešila už x krát předtím.

Pokud totiž komentář není názorem na knihu a stejně tak jako třeba v recenzích, když není recenze, jakožto zhodnocení knihy, nepatří to tam. Tečka.

Ad zásluhy: Nejde mi o body, na ty já píchám. Ale když mě bude poučovat uživatel, který tady je 3x kratší dobu, než já a nepřidal na DK téměř nic, a jeho jedinou zásluhou jsou komentáře, které mu božínku někdo přesunul, tak mě to vážně fakt drásá a baví, protože ve výsledku nakonec budu já ten špatný. Dělejte si ale jinak co chcete, ale dodržujte pravidla.

Ad. svoboda projevu.... Lector to napsal moc hezky. Tady nejste na pavlači mezi cejchama... A srovnávat totalitu s nynějším stavem na netu? Wtf? Internet je to nejsvobodnější médium, které tu zatím máme. Chvalte ho.

Teď vím, proč už do diskuzí nechodím...

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 10:40

LordSnape
LordSnape 22.03.2016 v 10:11

@ binysek Vy jste mě zas pobavila. Zato vaše komunisticko-feministická vize je zcela v pořádku, že. :-D Stará práskačko.

...teprve teď jsem nasadil hospodský švih.

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 10:13


woodward
woodward 22.03.2016 v 10:12

Binýsek: v zásadě máš recht, ale dovolím si podotknout, že v hospodě u piva sedávají i slušní lidé. O pivu to není. Jen o bezbřehé aroganci, hlouposti a nedostatku slušného vychování. Když si někdo dovolí někomu z uživatelů sdělit že je "poddruh", jelikož mu chybí zásluhy o web, je to prostě pitomec.

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 10:13

jirin@
jirin@ 22.03.2016 v 10:23

seznam moderátorů zde: http://www.databazeknih.cz/provozovatel-a-moderatori

kní
kní 22.03.2016 v 10:38

aha - díky jirin@

kní
kní 22.03.2016 v 11:21

ne, člověče, dosud jsem si toho seznamu nevšimla
nadávat, vyhrožovat? - rozveď, kdy a kde jsem se toho dopustila

Totojsemja
Totojsemja 22.03.2016 v 11:29

Kdyby se mohly dávat palce i v diskuzi u knih a víc lidí do diskuze psalo a ten který by vám ten komentář přesunul do diskuze napsal proč tak učinil, bylo by to v pořádku.

Richie1
Richie1 22.03.2016 v 11:31

Nemám rád chaos, upřednostňuji řád a pořádek. Proto vítám, pokud na webu DK fungují moderátoři, kteří se o řád a pořádek podle stanovených podmínek starají.
Podmínky stanovuje majitel webu - viz Podmínky užití.
Demokracie má své hranice - pokud uživatel porušuje určená pravidla webu, jsou tu od toho moderátoři, aby to napravili. Pokud by to nedělali, vládl by tu brzo zmatek a chaos.

Moderátorům jejich práci nezávidím. Předpokládám, že ji dělají ve svém volném čase a zadarmo. Držím jim palce, ať mají pevné nervy a výdrž.
A pokud bych někdy napsal nesprávný komentář - předem se omlouvám a prosím o přesunutí/smazání. Děkuji.

woodward
woodward 22.03.2016 v 11:31

pobíjecmuch - faktická poznámka: uživatelka kní se na této drbárně vyskytuje téměř denně a to, cos napsal je vcelku zbytečný, dosti ubohý útok. měl by ses jí omluvit.

Totojsemja
Totojsemja 22.03.2016 v 11:33

Jinak bych taky chtěl možnost komentářů u knih seřazených podle hvězdiček.

Text příspěvku byl upraven 22.03.16 v 11:33

woodward
woodward 22.03.2016 v 11:40

Richie1: cituji: "...pokud bych někdy napsal nesprávný komentář - předem se omlouvám a prosím o přesunutí/smazání. Děkuji"
Pěkný příklad dědictví starých zlých časů, zažraný do způsobu myšlení. was heisst NESPRÁVNÝ komentář? Kdo a proč o tom má rozhodnout a podle jakých kritérií? Co to má být? Neomylné zásahy shůry, jejichž moudro prostý uživatel není s to dohlédnout? Tomu se říká autocenzura - za totáče se to projevovalo tak, že někteří autoři byli ještě předpo**anější, než vyžadovala situace, už tak dost ohavná.

woodward
woodward 22.03.2016 v 11:41

pobijecmuch: nejsem moderátor - jak to souvisí s tím, že by ses měl omluvit?

Richie1
Richie1 22.03.2016 v 11:46

Woodwarde, já v tom spíše vidím rozdíl mezi mým smyslem pro pořádek a tvým pojetím chaosu. S ničím, cos tu doposud psal o problému přesunutých komentářů nesouhlasím, tak ani nemá smysl, abych dál na tvé moudra reagoval.

woodward
woodward 22.03.2016 v 11:47

literární drbárna a pořádek? jsi legrační.

kní
kní 22.03.2016 v 11:50

proč píšu komentáře - jednak se chci podělit o svůj zážitek s ostatními - nebo něco zajímavého k tématu nebo knize dodat - nebo něco zábavného - prostě chci sdílet to pozitivno, co z knihy a kolem knihy vyzařuje
a, jak správně píše woodward - staré časy se nám sem vracejí a vtírají - a tehdejší nechvalně proslulé praktiky, které se tu zahnízdily a docela se jim daří, nesou svoje ovoce - už se mi někdy stává, že když chci (většinou) nadšeně - něco napsat ke knize nebo autorovi, zarazím se - a začnu sama cenzurovat své myšlenky - nakonec to většinou překonám, ale už se tu necítím tak dobře, jako dříve a komenty píšu s mírnou obavou, jestli mi se neznelíbí některému z ... pořádkových či mravnostních (?) zdejších "policistů" či "pomocníků VB" (ti pouze nahlašují, žánop...)

Totojsemja
Totojsemja 22.03.2016 v 11:51

Richie1napsal: "Podmínky stanovuje majitel webu - viz Podmínky užití."
TOHLE JSOU NÁPADY NA VYLEPŠENÍ WEBU ! Je v majitelově zájmu aby tento web vyhovoval většině lidí a proto to tady píšeme.

Totojsemja
Totojsemja 22.03.2016 v 11:55

Jak ti něco nařizuje? Napsal že by ses MĚL omluvit.
Což je ostatně pravda.

woodward
woodward 22.03.2016 v 11:56

když se neurvalec chová neurvale, je třeba ho napomenout. na to nepotřebuju "gebír". takhle právě uvažovali staří soudruzi. slušnost jim neříkala nic, zato hierarchie a funkce byla vším. zcela bezdůvodně jsi urazil uživatelku kní. měl by ses omluvit. funkci nemám, jenom docela obyčejný smysl pro slušnost.

kní
kní 22.03.2016 v 11:59

milý čertíku Bertíku, klidně mi tykej - a ne, nechci sem uvést tu knihu, tuším velmi dobře, co by následovalo...
omlouvat se mi nemusíš, nejsem přecitlivělá (ale děkuji pánům gentlemenům, že se mě zastali :))

woodward
woodward 22.03.2016 v 12:02

typická dětinská reakce nevychovaného fracka.

kní
kní 22.03.2016 v 12:03

tak jest, woodwarde
fuj, pobijec, styď se za ten ageismus!



Vložit příspěvek