Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


LordSnape
LordSnape 21.03.2016 v 09:30

yenda1 Ano jsi, poddruh, ale aspoň nepíčuješ. Je rozdíl mezi lidmi tady, kteří tu něco dělali a o něco se snažili, jak třeba psala Koka, protože to byl cíl nás tady, aby se z komentářů snadno filtrovaly ty kraviny, které tam nepatří.

Pak přijde někdo, kdo tady začne nadávat do anonymních fašistů a diktátorů, který ani očividně nečetl pravidla a bude mě poučovat, co je a co není komentář...

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 09:31

pobijecmuch
pobijecmuch 21.03.2016 v 10:43

Nevím, proč z přesouvání komentářů (které nejsou komentáře) se tu rozpoutalo takové pozdvižení. Majitel tohoto webu a jeho prodloužené ruce - moderátor mají právo si sami rozhodnout co a kam patří. Tohle by měl každý respektovat. A komu se to nelíbí, tak má smůlu. Já jsem tady minulý týden také emocionálně reagoval na jeden komentář a byl jsem ihned přesunut do diskuze. Chápu to a nedělám z toho žádný konec světa.

eraserhead
eraserhead 21.03.2016 v 11:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 21.03.2016 v 12:11

Lector: Myslím, že pamatuješ totéž co já: časy, kdy o tom, co kdo kam smí nebo nesmí napsat rozhodovalo jakési "moudro" padající shůry. A taky o tom, kdo vůbec smí nebo nesmí něco psát. Takže ano, svoboda projevu JE důležitá. Rozhodně důležitější než to, zda všichni účastníci jsou spokojeni s tím, co se tu dočtou. Já osobně u některých příspěvků mívám chuť nejenom přemístit dotyčný blábol někam mnohem dál než do rubriky diskusí, ale navíc mám často pocit že i autor by možná měl být izolován pod lékařským dozorem. Nicméně, to jsou moje osobní "interní" kšmary - bez vztahu k realitě a odporující zásadám lidskosti. Kdyby se měly vykynožit všechny blbosti publikované na internetu, zdechlo by toto úžasné médium na úbytě. Svoboda je důležitá, vzájemné nevraživosti, odsudky, naivní či hloupé řeči - to je kolorit komunikujícího lidství. Každej, kdo se je pokouší spoutat a nacpat do krabiček, je nepřítelem svobodného ducha.

siena
siena 21.03.2016 v 13:15

Nepředloženě jsem se ráno do debaty zapojila, neb se mi nezdálo adekvátní přirovnání k totalitě...nyní jsem si pozorně přečetla všechny příspěvky a došla jsem k dalšímu veřejnému doznání...Omlouvám se všem dotčeným za své dosavadní zlovolné jednání a slibuji, že už žádné příspěvky zde uveřejněné, nebudu ani označovat ani na ně upozorňovat moderator...

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 13:19

woodward
woodward 21.03.2016 v 13:20

čistě z hlediska uchovávání veselé mysli a nezdolného ducha, nemyslíš, že je daleko podnětnější než cosi kamsi hlásit, vynadat přímo dotyčnému troubovi, že sem píše blbosti? ;)


Marthas
Marthas 21.03.2016 v 13:25

To všichni: Dnes jsem se přihlásila a s podivem zjistila, že mám 109 upozornění, rozklikla jsem tedy tuto diskusi s očekáváním, co zajímavého se tu bude dít, na jaké novinky se reaguje a nestačím se divit... Opravdu je nutné takto přehnaně reagovat, Lorde, já mám též pod 5000 bodů, je to tedy nějaká magická hranice a jsi snad vícečlověk...
Jinak tentokrát musím plnně souhlasit s Koka, co tu jsem dohadujeme se, co ještě je komentář a co není a jak by se ty blbosti typu "nemohu sehnat... žádám tedy...nemáte pdf" měli mazat, též to hlásím a říká-li tomu někdo bonzování, něco si o tom pomyslím a co, já osobně si nepřipadám jako donašečka... Je sice pravda, že mé komentáře pro databázi asi nejsou nijak velkým obohacením, ale snažím se alespoň vyhnout stupiditám tipu " jak toho a toho hrdinu žeru, a nejradší bych si ho vzala sama jako hrdinka" v tomto případě se jedná o smyšlený a ilustrativní spoiler, protože co já "bonzuju", jsou právě spoilery, žádosti o pdf a kecy co podle mého názoru nepatří do komentů, záleží tu na moderátorovi, zda mi můj názor posvětí...
Můj názor tedy je, že kní už nikdo nereaguje na její diskuzi Karel versus Miloš a tak začala prskat tady nad chudáky, co nikdy nenajdou svůj komentář opětovně...
Mimochodem názor, že automaticky generovat upozornění na to, že komentář byl přesunut do diskuze, též nemá smysl, je to individuální, proč se to tam strká, leda, že by moderátor musel zatrhnout důvod, navíc by se pak mohlo stát, že někteří tvrdohlaví jedinci by to vrazili zpátky, což nechceme... nebo ne?

To woodward: Už jsi to zkoušel? Asi ne... Jinak by ses neptal... Příjde mi, že tě ještě nikdo neposlal do prde... s odůvodněním, že přeci NEJSI MODERATOR, tak co mu kážeš....

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 13:31

woodward
woodward 21.03.2016 v 13:27

to je to, čemu se říká "systémové řešení". nicméně, nebylo by jednodušší, kdyby takový moderátor ve chvíli kdy se chystá tímto způsobem zakročit, jednoduše informoval postiženého o tom co se děje a proč? a to tak, aby napříště bylo jasné, čeho se vyvarovat?

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 13:28

woodward
woodward 21.03.2016 v 13:36

Martas: ale poslal. To patří k tomu výše zmíněnému koloritu. Nejsem z cukru a taky si neberu servítky, když narazím na blbce.

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 13:36

Někdy ano, jindy ne... Pokud se jedná o spoiler smyls to nemá, páč dotyční mají pocit, že jim je uzurpována svoboda projevu, pokud se jedná o žádost o pdf, tak to holt příště šoupnou někam, kde to není, tak na očích, budou to dělat sofistikovaněji, já totiž pochybuju, že by byli všichni tak neznalí pravidel, dle mne jsou to jen výmluvy...

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 13:40

To woodward: Já z prominutím jsem, takže jsem uznala svou chybu, že jsem poslechla Dana a snažila se to řešit sama, a teď to řeším skrzevá moderátory, protože jak jsi řekl, k čemu tu pak jsou....-)

woodward
woodward 21.03.2016 v 13:42

hm, a co ten případ o kterém psal encyklopedie - že mu vyhodili komentář ke knize jen proto, že reagoval (upřesněním) na jiný jeho komentář k téže knize? to už je vyloženě samoúčelné bazírování na pravidlech - a zcela v rozporu se zdravým rozumem. pokud se tu má bojovat proti vzlezlosti a blbostem, pak by ti bojovníci měli být jakousi zárukou, že sami nejsou ani vlezlí ani blbí.

mi2
mi2 21.03.2016 v 13:44

Komentáře, hodnocení, palce... to mi nijak žíly netrhá, jen mě začíná hodně sr.t přístup samozvaných stoprocentně spravedlivých aktivistů či spíše aktivistek. Nemám nic proti zdejším adminům, ale s tímhle zlem s bohužel na internetu setkávám dnes a denně. Spravedlivé administrátorky skupin na FB... Nejsem tak starý, ale chvilku jsem totalitu zažil, ale to co se začíná dít nemůže skončit dobře. Dříve o vhodnosti či nevhodnosti rozhodoval uliční výbor, dnes každá "Blažková" na mateřské co sežrala šalamounovo ho.no. Bohužel tahle doba začíná být zvrácená. Pánové v produktivním věku pracují 20hod denně, 7 dní v týdnu aby krasavice inteligentní mohly tlačit nejmodernější kočárek do svého butiku, květinářství, čajovny... Do sluníčkového podnikání které JEN žere těžce vydělané prachy od partnera! A tyto úchylné zvrácené "podnikatelky" mají ještě tu drzost rozdávat moudra a kádrovat lidi. S tímto lidským odpadem se bohužel setkávám dnes a denně. Pracoval jsem v marketingu, dělal jsem obchoďáka, poradenství a opravdu se to nedá. Narazit ve firmě na někoho kdo je praktik a má otevřené oči je čirý zázrak. Zázrak který se nejčastěji zjevuje v pohostinství, výčepní od narození. Natrefit na paní podnikatelku která je ochotná dát do reklamy (na 1 měsíc) tisícinásobek obratu z posledních 2 let není problém. Najít provozovnu která denně prodělává více jak 3000kč naprosto běžné a tyto krůtičky ještě budou radit jak se co má dělat? Né děkuji, raději půjdu dělat k pásu! Prostě nám vyrostla nová "geniální nadnárodní" generace Ynteligentů. Pořát se mluví o tom že by se měla obnovit vojna která by z kluků dělala muže, ale co by se potom muselo vytvořit pro tuto dlouhonohou blond elitu? Omlouvám se za některá ostrá slova, genderovou nevyváženost... ale z mého pohledu je to krutá realita poslednch let.

Lector
Lector 21.03.2016 v 13:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 13:50

To mi2: A do koho se tu navážíš teď... Přízpěvek je fakt mimo... Nepatří do vlákna jehož název nese a přijde mi pouze jako snůška urážek, jestli to tedy můj tupý mozek dokázal rozkódovat... Jestli do mne, tak se pleteš, já děti mít nemůžu... Haha

woodward
woodward 21.03.2016 v 13:53

hm, 1) potlačování svobody projevu za starých zlých časů se týkaly i věcí, které s politikou nijak nesouvisely a zaháněly do tábora politických odpůrců režimu i osoby jinak zcela nepolitické.
2) výkon vlastnických práv tam, kde se může střetávat se svobodou projevu (noviny, vydavatelství atd.) má svoje meze, i když je ti vlastníci často překračují.
a kromě toho, tady se neděje nic, co by jakkoliv poškozovalo majitele. Jeho hlavním zájmem je aby se na těchto stránkách vyskytovalo co nejvíc uživatelů. Buzerovat je kvůli hloupostem naopak v jeho zájmu není.

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 14:03

To woodward: A myslíš si, že je v jeho zájmu si znepřátelit pilíře na kterých DK stojí, ty co nejvíce opravují a dělají z DK více než novinky.cz... Já to za buzeraci nepovažuju ale to je individuální... Jak vidno...

woodward
woodward 21.03.2016 v 14:13

ti, co sem přispívají, taky vytvářejí jakousi kvalitu. je zajisté věcí názoru kdo a jakou kvalitu. když se tu dočtu nějaké hlouposti nebo nepatřičné propagační výlevy, jsem naštvanej, ale málokdy reaguju, to bych se udřel. ale když člověk sám něco stvoří a nějakej mameluk mu do toho hrábne ve jménu "pravidel", která nikdy nejde nastavit tak, aby zahrnovala všechny myslitelné možnosti, je to mnohem víc k naštvání. takhle se to totiž nedělá ani v opravdových médiích: tam, si ten editor, vedoucí vydání nebo třeba redaktor v nakladatelství toho "pachatele" podá a probere s ním, co to napsal, proč to napsal blbě - a neskončí to vždycky tím, že dotyčný autor musí ustoupit. sáhnout někomu na jeho vlastní text - to je zásah do soukromí, ať už prostor, kde se ten text vyskytl, patří komukoliv.

HTO
HTO 21.03.2016 v 14:52

Woodwarde: „Nebylo by jednodušší, kdyby takový moderátor ve chvíli kdy se chystá tímto způsobem zakročit, jednoduše informoval postiženého o tom co se děje a proč?“ a to, co píšete v 14:13, to by se mi líbilo. Existuje tu automaticky zasílané upozornění uživateli, který vložil duplicitní knihu, že byla smazána (a proč). V komentářích by se mi líbilo právě ještě jakési předupozornění, a sice že komentář bude smazán, např. pokud nebude přepsán, aby vyhovoval pravidlům webu (to jsou ta upozornění na nelegální kopie a prosby o ně). Například: výpisky jsou považovány za legitimní komentáře, ale leckdo to neví, tak je hlásí. Osobně, coby moderátor, jsem do diskuse přesunul asi pět příspěvků, pokud vůbec (typu „Sháním tuto knihu“), protože to dělám nerad. Nejsem lovec palců (což zní jako z nějaké fantasy, třeba jako lovci uší nebo lovci lebek), ale lze se přes palec, který vám někdo dá, seznámit s někým, koho byste jinak nepotkali, to je báječné. A sportovně uznávám, že 115 palců, o které jsem přišel pod Hrou o trůny, mě mrzelo. Jo a to, co píše nightlybird o tom, že otázka je v komentářích a odpověď v diskusi, to je trochu surreálné.

woodward
woodward 21.03.2016 v 15:01

HTO: Já si hlavně myslím, že pokud se má z vyššího místa rozhodovat o tom, že toto je komentář a toto příspěvek do diskuse ke knize je to na palici. já sám občas do diskusí ke knihám přispěju, protože jaksi nechci k jedné knize připojovat dva komentáře, takže pokud ještě mám něco na srdci a nehodí se to přifařit k již hotovému komentáři, plácnu to do diskuse. ovšem u některých takových příspěvků bych si to ani sám neuměl roztřídit, co patří sem a co tam.
Duplicitní kniha - to je něco jiného asi by ani nebylo potřeba vysvětlení, pokud by systém hned při vložení uměl vkladatele upozornit, že tohle už sem někdo dal.

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 15:02

Avathar
Avathar 21.03.2016 v 15:04

toto je tak trošku búrka v pohári vody, mám dojem. snáď je jasné, že komentáre sú na vyjadrenie názoru čitateľa na knihu. ak sa tam píšu nezmysly typu "zháňam túto knihu v pdf" tak tým presunom do diskusie (či inam) sa nič tragického nedeje.

osobne som nikdy žiadne komentáre nenahlasoval, poravde som ani nenarazil na nejaký, ktorý by mi prišiel podobne "mimo", ako tu padlo.

ale v zásade nie som proti aby autorovi chodilo nejaké automatické upozornenie na nevhodnosť komentára, resp. aby ho prepísal. alebo nech sa zadefinuje do pravidiel, čo má komentár obsahovať (teda názor čitateľa na danú knihu), aby si to niektorí neplietli s bazárom apod. myslím, že nejako podobne to funguje aj na čsfd.

chápem, že niektorých strata bodov môže mrzieť, ale oháňať sa rečmi o totalite či cenzúre?! trochu nadhľadu, preboha :)

HTO
HTO 21.03.2016 v 15:05

Já to necítím jako vyšší místo. Ale tak to je můj osobní pocit podpořený tím, že jsem tu dlouho a mám zdejší pravidla dobře zapsaná.

Ad duplicitní knihy: DK upozorňuje, ale přes jméno nebo ISBN, takže nechytí všechny případy.

woodward
woodward 21.03.2016 v 15:11

když nadhled, tak nadhled. co se stane, když v komentářích zůstane cosi, co někdo považuje za příspěvek do diskuse ke knize a nikoliv za komentář? Drtivá většina komentářů jsou bláboly, ale pokud si za nimi jejich autoři stojí, pámbu jim to požehnej. ten nadhled je tedy žádoucí spíš ze strany moderátorů - a nepochybuju o tom, že většina jich ho má a postupuje střídmě a uvážlivě.

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 15:20

To Avathar: Bouřka spíš orkán:-/ Snad už se uklidnil... Na čas...

woodward
woodward 21.03.2016 v 15:20

HTO: Vyšší místo to je - zejména pokud není odvolání. ISBN je jako ukazatel čehokoliv málo účinné, protože je to ještě pořád relativní "novinka" a spousta knih zde zanesených nic takového nemá.



Vložit příspěvek