Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Avathar
Avathar 21.03.2016 v 15:26

woodward - neviem, musel by som podobný komentár vidieť. ako vravím, ešte som sa nestretol s komentárom, ktorý by bol tak mimo, že by som ho musel nahlasovať.

narážal som skôr na očividné veci, ktoré by v komentároch nemali byť (napr. zháňanie knihy apod.). pri takto jasných veciach podľa mňa presun do inej sekcie ťažko vyčítať.

HTO
HTO 21.03.2016 v 15:27

Odvolání je. Akorát ulovené palce se vám nevrátí.

Ano, samozřejmě, s tím ISBN (potažmo jménem) jsem to myslel přesně takhle. Ostatně stačí udělat ve jméně překlep.

Lector
Lector 21.03.2016 v 15:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 15:38

To Lector: Já bych řekla, že binysek reagovala převážně na uživatele mi2... Četl jste ho ne? Nebo vám v té přehršli názorů unikl... Myslet si, že se někdo naváží neustále a pouze do vás je lehce paranoidní a bez urážky namyšlené...

woodward
woodward 21.03.2016 v 15:42

hergot, lectore, já se nehádám o žádnej právní nárok! tyhle bláboly jsou v dané souvislosti mimo mísu. reagoval jsem jenom na tvoje pohrdlivé vyjadřování o svobodě projevu - a na tom trvám. Tady kdosi kdesi rozhoduje o patřičnosti či nepatřičnosti výplodů - z nichž spousta je podle MÉHO soudu nepatřičná už proto, že jejich autoři ani sami nerozumí tomu, co vlastně napsali. v takovém prostředí lpět na nějakých "pravidlech" je směšné.

HTO
HTO 21.03.2016 v 15:49

„V takovém prostředí lpět na nějakých "pravidlech" je směšné“ – není to trochu defétismus? Osobně to vidím spíš naopak, lidé se přeci zkušenostmi učí.


woodward
woodward 21.03.2016 v 15:56

Defétismus? No, nejsem tu tak dlouho jako vy, ale z toho, co jsem zatím viděl, žádné optimistické výhledy vyvozovat nelze. Možná všichni ti odpůrci povinné četby a milovníci "akce" a četby jedním dechem jednou vyrostou a dospějí; doufám, že většina z nich. Ale že by někdo přímo zde dosáhl zmoudření díky nabytým zkušenostem... na to bych nespoléhal.

HTO
HTO 21.03.2016 v 15:58

Možná už jste si všiml, woodwarde, že já jsem hrozně naivní & optimistický. To je už je ale mimo téma této diskuse.

Lector
Lector 21.03.2016 v 15:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 15:59

To woody: Nešahej nám na naši brakovku.-)))

woodward
woodward 21.03.2016 v 16:01

zkušenost mi říká že je lepší pranýřovat nepravosti dřív, než se stačí dotknout mě osobně. a nepravosti to jsou. důvody viz výše.

siena
siena 21.03.2016 v 16:02

Woodwarde, myslím, že na zdejší poměry využívám "Diskuzí u knih" docela hojně, takže v tomhle ohledu mám svědomí čisté. Ani nemažu své příspěvky, na rozdíl od jiných, takže pak tu některé visí podobně, jak psal encyklopedie...ale znovu a znovu se tedy kaji, že jsem si dovolila některé označit a nahlásit...už nevím jak jinak to vyjádřit.
Shodou okolností jsem si minulý týden dovolila také upozornit na nekorektnost některých diskuzních příspěvků, které dle mého, dávno překročily hranici nějaké nevraživosti. Udělala jsem to myslím ve vší slušnosti, snad i mé ostatní zdejší příspěvky jsou psány v podobném duchu. Jak vidno, ani to už tu není nijak vítáno, jak jsem pochopila z dalších reakcí, přizpůsobím se tedy...:)

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 16:06

woodward
woodward 21.03.2016 v 16:05

Marthas: Mám pokleslé žánry v oblibě a k leckterým dílům jsem tu i připojil komentář. Na braku není nic špatného, pokud člověk ví, že existuje i opravdová literatura a umí ji ocenit. Koukni se, co tu někteří mudrcové píšou o Hemingwayovi, o Faulknerovi, o Hrabalovi.

woodward
woodward 21.03.2016 v 16:08

Proboha Sieno, proč je tenhle příspěvek adresován mě?

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 16:08

To Lector: Ano, četla jsem je všech 109 příspěvků, co jsem tam ráno měla a teď se s dovolením celou tu dobu zúčasňuju diskuze, nevšiml-li jste si, takže se nedá říct, že bych "spala a vykřikovala" nějaké malomyslné kecy... Jako třeba zmiňovaný mi2... A vy se nemůžete divit, že se v těch bezmála 150 komentářích, co dohromady za tu dobu zazněly, už skoro neorientuju...
Já příspěvek binysek pochopila jako narážku na mnou zmiňovaného uživatele a výše nespecifikované mužské uživatele,
kteří se mi bohužel někdy též zdají lehce šovinističtí, ale jelikož nechci být kamenována, většinou se proti takovým komentům neohrazuji...
Proto jsem byla ráda, že už se uklidnila, teď už si ot nemyslím...

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 16:09

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 16:15

To woodward: Nu, já tento "vyšší level" nečtu, tím pádem mi není souzeno posuzovat, zda jsou či nejsou mimo mísu, jak jsem pochopila většina uživatelů si v takovýchto příspěvcích stěžuje na málo akce, a já hlásám prevenci, když si myslím, že mě to bude nudit a bude to tedy málo akční a je to tedy tebou zmińovaný "vyšší level", tak to nečtu a v tom případě též nekomentuju.-) Tím se vyhnu shození se v očích zdejších intelektuálů....-)

Lector
Lector 21.03.2016 v 16:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 21.03.2016 v 16:20

To Lector. Já též ne... Samozřejmě, že to pochopím...

siena
siena 21.03.2016 v 16:30

Proč to rozhořčení, reaguju na Váš příspěvek (dnes v 13:20:14)...jen mám drobet zpoždění.

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 16:40

woodward
woodward 21.03.2016 v 16:45

je to na mě trochu složitý. jednak si myslím že žádné omluvy nejsou potřeba - a už vůbec ne tak důkladné a sáhodlouhé. a jednak mi to moc nepřipadá jako odpověď na mají uvedenou poznámku. vám fakt nepřipadá mnohem jednoduší - a snad i víc vnitřně uspokojivé - nandat to autorovi příspěvku, který je vám proti mysli, rovnou, a nečekat, až s tím něco udělá nějakej zmocněnec?

Text příspěvku byl upraven 21.03.16 v 16:45

siena
siena 21.03.2016 v 17:20

Ta omluva byla opět reakce na další příspěvky uživatelů, kteří projevily nelibost nad tou činností, kterou jsem též dělala.
Ne, že bych to snad přimo někomu nandávala, ale snažím se právě v těch diskuzích u knih reagovat na některé komentáře, které jsou, pro mne, řekněme podivné. Co se týče diskuzních příspěvků ve Volné diskuzi...i tam jsem se snažila diskutovat, v mé historii se dají nalézt. Ale jsou některé typy komentářů, na které jednak nemá smysl reagovat, jednak jsou mi vice než cizí způsobem vyjadřování. Ostatně jsou myslím psány jen pro to správné rozproudění, pro nic jiného...a ty si myslím, na DK nepatří, alespoň zatím nepatřily. Samozřejmě můžeme mít názor na to odlišný...

woodward
woodward 21.03.2016 v 17:24

Siena: V každém případě bych byl nerad, kdybyste měla pocit, že právě já na vás osobně nějak útočím. Pokud ano, upřímně se omlouvám, to jsem rozhodně neměl v úmyslu.

siena
siena 21.03.2016 v 17:36

Věřte, že žádný takový pocit z Vás nemám. Jen jsem se snažila říct, že většinou reaguji přimo, že nepotřebuji čekat na moderátory. Učinila jsem tak jen v pár případech, ad můj ranní příspěvek a mé příspěvky v Otázkách...

woodward
woodward 21.03.2016 v 17:42

Tak už toho necháme, jsem z těch dnešních hádanic celej říčnej. Asi si najdu nějaké mírumilovné čtení - třeba Hubáčkovo vítězství v Pacifiku, to už jsem dlouho nečet, pustím si k tomu hokej a diskuse na netu nechám zas na jindy. Jo, přesně tak to udělám. Tak zatím nashle. ;)

siena
siena 21.03.2016 v 17:44

To je myslím rozumné řešení...bylo to vice než náročné, to máte pravdu, docela nečekaně:)



Vložit příspěvek