Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


woodward
woodward 23.06.2016 v 19:49

ne, ale protože dneska média v UK nesmějí publikovat nic, co by se týkalo předmětu referenda, tak BBC uveřejnila stránku s obrázkama psů a jedné kočky, který si páníčkové vzali k hlasování s sebou. je tam napsáno, jak se dotyčnej pejsek jmenuje, odkud pochází a kterej páníček ho přived. přišlo mi to docela roztomilý uprostřed všeobecného třeštění nabídnout lidem pejsky.

pobijecmuch
pobijecmuch 23.06.2016 v 19:52

Hanka_Bohmova - já ti žádné palce neruším! To je pouze můj osobní názor, že já je na DK nepotřebuji.

pobijecmuch
pobijecmuch 23.06.2016 v 20:00

Hanka_Bohmova - mně je to jedno. Sám palce uděluji i dostávám, ale nedělám z toho vědu, nebo snad soutěživou disciplínu.

eva-lupen
eva-lupen 23.06.2016 v 20:11

Nešlo by přidat do informací o knize jako další vydání i audioknihu? Já bych to teda určitě uvítala.

Marthas
Marthas 25.06.2016 v 17:09

Oceňuju, že při přesunu komentáře u knihy do diskuse u knihy, je nově uživatel upozorněn i s textem, ale je to nutné i v případě, když se nahlásí sám, viz dnes já.. U knihy Prekliate púta....-)

Broskvoš
Broskvoš 26.06.2016 v 18:00

Když si v bazaru prohlížím knihy a některá mě zaujme, klikem se přesunu na detail inzerátu. A dalším klikem na detail o knize. Nešlo by to zkratkou na info o knize? Nebo možná(?) formou vyskakovacího okna se kniha "představí"?
Dík za inspiraci, jak to třeba dělat jinak, což nevím...


rjpl
rjpl 28.06.2016 v 22:02

Uvítal bych i kolonky s profily překladatelů, ilustrátorů a grafiků-autorů obálek. Ale to by asi znamenalo moc zásadní rekonstrukci...Jinak mne databáze příjemně překvapila. Rozkoukávám se tu teprve pár měsíců. Často je tu o knize a autorovi víc informací než v knihovních katalozích...A až dnes mi došlo, že je to i sociální síť. Autorovi nápadu děkuji a gratuluji.

bamba
bamba 28.06.2016 v 23:32

Možno by stálo zato mať možnosť dať niekde k autorovi zoznam piesní, prípadne niekde dať kúsky poézie - nielen ako citáty.

reader.007
reader.007 29.06.2016 v 09:32

bamba: to vlastně můžeš, když je přidáš pod knihu jako "povídky" a do popisu uvedeš že je to báseň. Technicky to nebude dokonalé, ale zase to bude o dost jednodušší než vytvářet další kolonku která u autorů NEbásníků zůstane nevyužita. Tak bych to tedy udělala já aby se vlk nažral a koza... no znáte to :-)

bamba
bamba 29.06.2016 v 09:48

nechcela som robiť bordel niekde, kde sa bojuje o čistotu komentára a diskusie.

reader.007
reader.007 29.06.2016 v 09:59

:-))) někdy je potřeba pro vyšší dobro jít proti proudu dokonalosti ;-)

bamba
bamba 29.06.2016 v 10:06

zatiaľ mi to za kameňovanie nestálo. Ale je teplo.

woodward
woodward 13.07.2016 v 17:10

Mám následující nápad na vylepšení webu: pod hlavičkou knihy se člověku rozbalí nabídka žánrů, jenže to co člověk najde pod jednotlivými hesly je zcela nepřehledný a nesmyslný zmatek. Nahlížel jsem do balíčku označeného "historie" v domění, že tam najdu knihy o historii. ty tam sice jsou, ale taky tam jsou historické romány všeho druhu a dokonce i třeba Ílias, která po mém soudu náleží do rubriky poezie.
Bylo by možné od sebe oddělit aspoň fiction a non-fiction? Toho Homéra jsem opravil, snad to v blízké době nějaký moderátor posvětí.

Koka
Koka 13.07.2016 v 20:48

Když lze autory řadit abecedně od A do Z, velmi bych uvítala možnost mít pak k dispozici okénka s abecedou a moci si kliknout na písmeno, na jaké začíná příjmení hledaného autora. Abych se při hledání českých autorů jmenovaných na P nemusela proklikávat desítkami stran - když skočit mohu maximálně o 7 stránek najednou.

pobijecmuch
pobijecmuch 14.07.2016 v 11:21

No já bych spíše byl rád, kdyby se tu konečně řešili základní věci, jako např. vkládání podivných učebnic, které byly vydány v zahraničí a zde se většinou dají jen kvůli bazaru. Chápu, když taková učebnice má českého vydavatele, nebo ISBN, popř. aspoň anotace v cz-sk. Takto tady máme databázi a bazar plnou učebnic a nikdo to stejně nekupuje. Ono to totiž neberou už ani v antikvariátu.

Text příspěvku byl upraven 14.07.16 v 11:29

Koka
Koka 14.07.2016 v 12:12

A vznesu další návrh, který sotva bude vyslyšen, ale proč to nezkusit?
Když lze řadit uživatele DK podle data, kdy se zaregistrovali (vzestupně nebo sestupně), tak bych uvítala, kdyby byl u toho seznamu uživatelů i nějaký kalendář a já si mohla navolit třeba den nebo týden, v němž hledám nové uživatele. Člověk by tak snadněji třeba zjistil, jací nováčkové sem přibyli v období poté, co jste někomu dal /a negativní hodnocení v bazaru a tak si potřeboval založit nový profil.

Eicherik
Eicherik 15.07.2016 v 21:13

Co takhle umístit na PROFIL mezi "Získané palce za komentáře" a "Právě čtené knihy" žebříček (třeba takových šesti) nejoblíbenějších knih?

Marthas
Marthas 15.07.2016 v 21:23

To Eicherik: Jen to ne.-) Další zbytečné vylepšení webu, které nejen nepotřebuju ale i zatíží můj procák.-/
Já bych zpřístupnila, kdyby to šlo, přehled úprav a oprav, abych konečně věděla, co jsem kde a kdy udělala... Ale jelikož vím, že by to byl zbytečně náročný zásah do databáze, který by nejen zvýšil její náročnost ale hlavně by byl možná neproveditelný, tak na tom netrvám... I když mi paměť říká sbohem...
A u profilu bych dala možnost, aby se seřadily knihy podle kritéria obliby uživatele toho daného profilu ( dle jeho hodnocení - od nejohvezdičkovanějších po nejméně ohvězdičkované anebo obráceně)... To by byla adekvátní náhrada tvého návrhu, nemyslíš... Ale též pochybuju, zda je proveditelná.-/

Text příspěvku byl upraven 15.07.16 v 21:24

Eicherik
Eicherik 15.07.2016 v 21:39

Marthas: na profilu máme rubriku Doporučené knihy, ale tam je možno vložit neomezené množství knih. Do toho žebříčku by šlo vložit pouze omezené množství knih, třeba těch šest. Já si myslím, že by takový žebříček hned napověděl o čtenářském zaměření daného člověka. :-)

Marthas
Marthas 15.07.2016 v 21:45

To Eicherik: Jo, pokud by si to Danielson nevyložil tak jako já to slovo OBLIBA, že by se zobrazovaly automaticky nejproklikávanější položky a TY bys na to jinak neměl vliv... Pamatuj, na odrazující případ nejoblíbnějších knih u autora...
Při představě, že xy navštívím knihu After u Anny Todd, kvůli jejím opravám a zobrazí se jako jedna z mých nejbolíbenějších, mě jímá hrůza...
PS: Tebe snad nebaví hra na detektiva čili pořádně někomu prošmejdit profil?.-)

LordSnape
LordSnape 16.07.2016 v 15:26

Moc děkuji za totální znepřehlednění zpráv. Je to chaos.

P.S. Přišel někdo na to, jak se dají mazat? Já to tam prostě nevidím...

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 15:27

reader.007
reader.007 16.07.2016 v 15:29

snape mě předběhl a tak budu opakovat vyřčené: je to nepřehledné až hrůza a nemám šanci si roztřídit přečtené a nepřečtené. Až mi někdo napíše s poptávkou, při dnešním "pořádku" není jisté že jeho zprávu vůbec najdu...

Navíc sloučit došlé a odeslané zprávy byl skutečně nápad hodný génia.

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 15:33

encyklopedie
encyklopedie 16.07.2016 v 15:31

...přestal jsem "chodit" do diskuze, přestanu sledovat zprávy ..... co tady se děje.....

Marthas
Marthas 16.07.2016 v 15:32

To LordSnape: Taky jsem se dnes přihlásila a nestačím zírat na to, co se stalo se Zprávami... Naprosto nechápu jejich učel, těch změn, stále mi to hlásí, že mám 6 nepřijatých zpráv a přitom je tam fyzicky nevidím ale pouze své staré odpovědi na zprávy, tedy ne nové zprávy ale svoje odpovědi...

Ptám se, k čemu tato poslední změna je?

LordSnape
LordSnape 16.07.2016 v 15:33

A dají se vám mazat? Mně to prostě nejde. Mám tam staré věci, již uzavřené obchody z bazaru a je to k ničemu...



Vložit příspěvek