Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


lenkaknel
lenkaknel 14.01.2015 v 19:28

Brillianna: 2.2.2015

schaffi
schaffi 14.01.2015 v 21:53

Dobrý den,
sháním knihu originální neupravené pohádky od bratří grimmů, prosím poradíte někdo, existuje? Všechny knížky se mi zdají upravované. Předem moc děkuji :-)

nightlybird
nightlybird 14.01.2015 v 23:46

Tady bude asi každá rada problematická - všechna vydání vycházejí z německých originálů a je otázka, zda nebyly i ty nějak upravované. Osobně se mi jako nejvíc autentické jeví toto vydání: http://www.databazeknih.cz/knihy/jacob-a-wilhelm-grimmove-pohadky-64060
(mohu se ale pochopitelně mýlit). Překlad má být z původního Kinder- und Hausmärchen, o tom je docela obsáhlé povídání na http://de.wikipedia.org/wiki/Grimms_Märchen. Snad někdo fundovanější poradí líp.

newtory
newtory 17.01.2015 v 01:19

nightlybird, súhlas poznám ten výber a je tak nádherne naturalistický, až je politicky nekorektný. Tudíž velice čitelný. Myslím, že originálu veľmi verný a navyše umocnený krásnymi ilustráciami Jaroslava Šerých.

zipacna
zipacna 21.01.2015 v 11:26

Dobrý den, Pátráme po knize. Pamatujeme si následující útržky. Prosím o případné rady. Díky moc.

- je to vyprávěné jako autobiografie, vypráví chlapec jak vyrůstal a dospíval
- myslím, že nežil s rodiči, ale s nějakou tetou a strýcem a jejich dcerou - která byla mladší než on (možná ale byla jeho vlastní sestra, a byli u pěstounů na výchovu oba)
- snad to měl být dům u pláže, ale nechodili se tam koupat, ale pouštět draky, vždy bylo chladno a sychravo
- když byl hodně mladý, měl prý nešťastnou nehodu - na příjezdové cestě k domu mu pes ukousnul varlata
- v pozdější době je našel v nějaké komoře, ve sklenici naložené v lihu
- na konci příběhu se ale ukáže, že žádná nehoda nebyla, že není kluk ale holka, co dostává od mala do jídla hormony, aby byla jako kluk
- najde totiž nějakou další místnost, kde je spousta krabiček s hormony, a dámské vložky a jiné potřeby.
- sklenice s varlaty je nafingovaná, aby utvrdila variantu s nehodou

- popisuje často svoje celkem drastické myšlenky na to jak jiným ublížit
- právě při pouštění draků nechá jednou svou "sestru" na jednom uletět nad moře, a docela má z toho radost
- také popisuje jak dynamitem zabíjí sysly (nebo sviště, nebo co to bylo) jak je zaživa opéká na ohni - snad k jídlu
- na půdě má nějaké bludiště kde různými způsoby týrá myši (u toho bludiště se mi pořád vybavují hodiny, ale nevím přesně co to znamená, snad byly pasti v bludišti nějak řízené hodinama, nebo co :-)

KLHannah
KLHannah 24.01.2015 v 20:16

Dobrý den všem, neporadil by někdo, o jakou knihu by mělo jít? Pamatuji si ji z čítanky ze ZŠ, tuším první stupeň, příběh se odehrával pravděpodobně v Asii nebo Africe, ale to nevím jistě, období netuším, ale určitě nešlo o současnost, vystupovali tam dva chlapci, ale mohlo jich být i více, jeden byl možná syn klenotníka nebo někoho, kdo pracoval s drahými kameny, v tom úryvku v čítance šlo o to, že ten druhý kluk procházel něčím jako zkouškou, muž mu ukázal tác plný kamenů a on si o nich měl co nejvíc zapamatovat - tvar, nápisy, barvy... A chlapec neuspěl, potom šel na řadu ten druhý kluk a byl o dost lepší než ten první, popsal dokonale tvary, barvy a na jednom kameni část nějakého zlatého nápisu... Vím, že je to málo informací, ale často na ten příběh myslím, neříká to někomu něco? Děkuji moc :)


jolinarka
jolinarka 24.01.2015 v 20:36

Ahoj poradte mi ako si možem tu prečítat knihu,mám jednu vybranú ale neviem ako na to.

lenkaknel
lenkaknel 24.01.2015 v 20:47

jolinarka: knihu, kterou si chcete přečíst, musíte mít jaksi...fyzicky (nebo ve čtečce)

jolinarka
jolinarka 24.01.2015 v 21:01

v čitačke ni fyzicky

jolinarka
jolinarka 24.01.2015 v 21:03

aj by som rada ale ju akosi neviem zohnat je tu v databáze ale fyzicky pre mna nedostupná

pajonek
pajonek 24.01.2015 v 21:04

jolinarka, odsud z Databazeknih si do čítačky žádnou vybranou knihu nestáhneš .... tu to nejde, na to jsou jiné stránky ...

lenkaknel
lenkaknel 24.01.2015 v 21:07

tady ze stránek si ji nepřečtete, protože to nejde

pajonek
pajonek 24.01.2015 v 21:07

jolinarka, taky by jsi mohla napsat o jakou knihu se jedná

nightlybird
nightlybird 24.01.2015 v 22:48

jolinarka - z toho, co tady říkáš, je zřejmé, že knihu v žádné formě, ať už klasické, nebo elektronické, nevlastníš. Je ještě jedna možnost. Na internetu se občas dají dohledat některé knihy, pochopitelně ne všechny. Ty si potom můžeš číst přímo v počítači, případně si je stáhnout do počítače, vytisknout přes tiskárnu a následně číst (to je pochopitelně poněkud krkolomné). Osobně mám takhle na flešce docela rozsáhlou knihovnu, tedy mimo normálních, papírových knih v knihovně. Některé tyhle služby jsou placené, jiné zase free. Víc ti opravdu nikdo neporadí, když neuvádíš o jakou knihu jde, jestli si ji chceš koupit. nebo jen přečíst, atd..

nightlybird
nightlybird 25.01.2015 v 16:52

binýsek - máš pochopitelně pravdu. Pro mne, jako pro mnohaletého návštěvníka knihoven taková samozřejmost, že jsem se o ní ani nezmiňoval a po pravdě řečeno ani nechápu, že si jakýkoliv čtenář nedokáže sehnat knihu, na které mu z nějakých důvodů záleží. I v té nejmenší vesnické knihovně musí být schopni v rámci meziknihovních výpůjček zjistit, kde ji mají a objednat knihu odkudkoliv, třeba z NK ČR ( je pravda, že je to o pár korun dražší).
Doufám, že se nemýlím, přesněji by to asi věděl pajonek.

pajonek
pajonek 25.01.2015 v 17:05

.....minulý rok jsem takto půjčoval dvě knihy, bylo to za 50 korun na 21 dní...

17.elisa
17.elisa 25.01.2015 v 19:56

Ahojte, už dlouho hledám jednu knihu nejsem si jistá názvem a vůbec ne autorem :(. Jen vím, že vyšla minulý rok jako besceler. Zhruba je to příběh mladé jeptišky,která popisuje dění v klášteře. Měla jsem to založeno v kalendáři, že si to chci přečíst, ale já to vyhodila.
Prosím neví někdo jakou knihu hledám, byla bych moc ráda, odpověď zaslat na meila,17.elisa@seznam.cz tady moc nechodím.
Myslím, že by se to mělo jmenovat něco jako Elisabeth nebo Juliette, na obalu je postava

reader.007
reader.007 25.01.2015 v 20:23

17.elisa: kdybys knihu nenašla, tak Diderotova Jeptiška je každopádně dobrá náhrada

17.elisa
17.elisa 25.01.2015 v 20:57

Reader.007: diky, mrknu na recenzy knihy.Svoji jeptisku hledam uz dlouho, to je pravda a porad ji nemam.

dzobik
dzobik 26.01.2015 v 12:07

dobry den shanim knihu od oldricha krale :Kniha mlčení-Texty staré Číny nemate nekdo na prodej ?popripade osobni zpravu diky

CorvoDroll
CorvoDroll 27.01.2015 v 12:57

Neviem ci ste niekto videli serial True Detective - ale napadlo ma, ze ak ho uz teda niekto videl, neexistuje podobna kniha, nieco na ten styl?

pajonek
pajonek 29.01.2015 v 10:24

CorvoDroll -- nečtete pozorně novinky, nesledujete co vychází ....
...jinak byste věděli, že v listopadu vyšla kniha povídek, kterou napsal Robert William Chambers a která se jmenuje Král ve žlutém .... je to kult z roku 1985, který inspiroval tvůrce seriálu True Detective.....
kniha je tady http://www.databazeknih.cz/knihy/kral-ve-zlutem-225866

CorvoDroll
CorvoDroll 29.01.2015 v 13:38

...to je pravda, bohuzial nemam moznost sediet za PC 18 hodin a stale sledovat co nove vyslo. Mate pravdu, ale zato dakujem ludom ako ste vy, za pomoc:) A mimo ine nepytal som sa len konkretne na ten serial, ale aj na nieco podobne...

Kazdopadne dakujem za Roberta Williama Chambersa:)

barunka85
barunka85 29.01.2015 v 13:52

dobrý den,

hledám název knihy, kdy sei češka z maloměsta vzala tunisana a odjela za ním, měli spolu děti, ale ona pak utekla zpět do ČR. manžel ji různě hledal. v ČR si našla muže nebylo to ideální a pak jiného s tím bydlela někde v Ostravě, nebo Olomouci. je to myslím víc dílů a autorka se dle mého jmenovala Bára, ale jistá si úplně nejsem. díky za pomoc

pajonek
pajonek 29.01.2015 v 14:43

CorvoDroll - tady přece vůbec nejde o nějakých 18 hodin za PC ... jde o to sem tam navštívit vhodné stránky /zajímaš se přece o nové knihy?/
Jednou týdně,ale pravidelně navštívím tyto stránky http://www.denikknihy.cz/ a některé jiné ...a mám přehled ........... a vo tom to je

Jinak True Detective je poctivá detektivka s nějakým lidským drámem ...a patří to do subžánru Neo Noir Southern Gothic americké jižanské literatury .... a protože taky nemám možnost sedět za PC dokonce ani jenom 8 hodin ...tak ti dám některé spisovate, kteří v tomto žánru něco napsali a máš na výběr
Michael McDowell
Anne Rice
Harry Crews
Cormac McCarthy
Carson McCullers
Michael McDowell
Flannery O'Connor
Walker Percy
Thomas Wolfe
Brainard Cheney ....a jiní
Nepátrám po tom co vyšlo v češtině .... určitě jsem něco čítal v originále ....víc ti pomoci nemohu /a navíc je nás tu několik tisíc, třeba pomůže někdo jiný.....

Text příspěvku byl upraven 29.01.15 v 14:44



Vložit příspěvek