Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


PepaRes
PepaRes 08.02.2015 v 10:45

Ano. Na Kocogelu zatím nikdo neví, to to zkouším tady. Vadí to?

pajonek
pajonek 08.02.2015 v 10:50

...naprosto nevadí !!!!!!....už jsem tady "odhalil" několik hledaných kousků .... ale tohle asi neodhalím .... mě to připadá jako edice "Dospělým vstup zakázán" ....to je moje edice /hihihi/ a tam patří zopár knih, které jako důchodce /předtím hodně dospělý/ nikdy nesežvejkám .... ale určitě ti někdo poradí!!

PepaRes
PepaRes 08.02.2015 v 10:53

Ono to právě bylo ještě v dětském oddělení i když některé scény co si pamatuju byly trochu drastický, ale mohlo to být tím že jsem byl asi tak v pátý šestý třídě základky.)

pajonek
pajonek 08.02.2015 v 11:08

...vzpomínám co jsem měl v knihovně, když jsem ještě dělal knihovníka .... a tohle asi ono není, ale kdysi hodně dávno jsem tam koukal na šest knížek od Wolfgang Hohlbein - a byla to série Děti kapitána Nema ....to mělo určitě 6 knih ........vo čom to bylo - to nevím?

PepaRes
PepaRes 08.02.2015 v 11:19

To myslím že ono nebylo, ale díky. Oni tam ty děti i umírali, to by do dětské knihovny asi moc patřit nemělo.

fanciulla
fanciulla 10.02.2015 v 18:22

Pátram po knize, hlavní hrdinka je intelektuálka, padesátnica, Polka, seznámi se, myslím v Paříži s Rusem, třicátnikem. Ten se do ní zamiluje, ale ona váha, kvůli věkovému rozdílu, má však dospělou dceru, která ji podpoří v tom, aby do vztahu šla. To matce a dceři pomůže se přenést přes rozpor, který vyvolalo to, že dcera odmítla dělat karériu a brzo se vdala a starala se jen o děti. Myslím, že je psaná v ich formě. Je tam trochu i té reflexe rusko-polských vztahů a kritiky politiky.

Už jsem našla.

Text příspěvku byl upraven 12.02.15 v 18:01


Anna-Maria
Anna-Maria 10.02.2015 v 23:11

Zdravím. Chcem sa spýtať, či náhodou niekto neviete, kedy má byť vydaná tretia časť série Kost přání od Laini Taylorovej a ako sa to pokračovanie volá? Už som prečítala 1. časť - Dcéra dymu a kostí a aj 2. časť - Dni krvi a trblietavých hviezd. Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem.

Fe.eM.
Fe.eM. 13.02.2015 v 21:00

Sháním knížku (horor?) asi z 30- 60 tých let, jejíž přibl. obsah je:
„Únos dívky zřejmě zhrzeným nápadníkem /chemikem-šílencem?/ někam do místních asi katakomb (labyrintu chodeb), kde potom prožívá její hledač (detektiv nebo novinář, možná snoubenec) hrůzné chvíle, od posunujících se zdí a klesajících stropů, až po závěr, kdy ho chce únosce mučit jakýmsi výtažkem z bylin, po kterém by měl před očima té dívky postupně zešílet…“
– Děkuji alespoň za název, příp. jméno spisovatele a rok vydání.

Text příspěvku byl upraven 13.02.15 v 21:01

Fe.eM.
Fe.eM. 13.02.2015 v 21:27

...Nelly, jestli to nebude od Strugackých - ?

valsoraj
valsoraj 13.02.2015 v 22:11

Zkusím to tady po čase ještě jednou - děj se odehrává z větší části v nově budovaném městě na Sibiři, které vzniká u místního závodu (myslím, že na umělá hnojiva) kde posléze dojde k výbuchu s tragickými následky. A z menší části v Moskvě, kde je bývalý náměstek a teď snad ředitel pozván na zasedání strany. Při cestě k jeho bývalé milence má, tuším že ve výtahu, infarkt. Překlad snad Jaroslav Žák.

Nelly
Nelly 14.02.2015 v 16:46

Fe.eM. - Les od Strugackých to není - myslím, že autor nebyl až zas takový klasik sci-fi (nebo v té době, kdy jsem knihu četla u nás nic moc od něho nevycházelo)...

biki
biki 14.02.2015 v 22:53

Fe.eM. - podle použitých rekvizit nemohl by to být nějaký příběh z knižní předlohy Fantomase ?, tuším, že z nějakých 20-30 tých let.
Druhá možnost - jako děcko před mnoha lety jsem s kamarády hltala morbidní a hororovité příběhy o doktorovi Fu-Manču, ale nějaké bližší podrobnosti i už nepamatuji.

nightlybird
nightlybird 14.02.2015 v 23:28

Byl bych ochoten souhlasit s biki - Historek s padouchem Fu Manchu vycházela od různých autorů celá řada. U nás vycházely ty od Saxe Rohmera jednak ve 30. letech, potom vyšly tuším v Ametystu nějaké reedice v 90. letech. Konkretizovat to bliž nemohu, stylem by to ale odpovídalo tvému popisu.
Fantomas to ale nejspíš podle mne nebude.
Zkus se spíš podívat tady http://www.databazeknih.cz/autori/sax-rohmer-12148

Text příspěvku byl upraven 14.02.15 v 23:30

Fe.eM.
Fe.eM. 15.02.2015 v 10:58

...děkuji bibi i nightlybird, budu tam pátrat. Jenom bych k tomu mému příspěvku ještě snad dodal, že v samém závěru, onen "netvor", chtěl ten jedovatý výtažek své oběti kapat na hlavu! - Nechci ale prozrazovat úplně vše... - Závěr (pointa) totiž byl: "Kdo jinému jámu...", nebo ještě přesněji: "Kdo s čím zachází..." - (Snad bych to pomalu dokázal celé i napsat.)

Text příspěvku byl upraven 15.02.15 v 11:44

tobi122t
tobi122t 15.02.2015 v 15:19

Zdravím.Nevěděl by někdo o knize s námětěm Tourettova syndromu.Nějaký román.Díky

verbula
valsoraj
valsoraj 15.02.2015 v 22:15

Koka: dík za snahu, ale tyhle stránky jsem prošel už několikrát. Nejsem úplně vylízanej, takže jsem tam hledal už dříve a p. Drozdu si dokonce pamatuji, byť v té době jako předpubertální smrad. V té databázi není zdaleka vše a bohužel se mi nedaří najít nikoho, kdo si pamatuje název knihy nebo autora. Čtenáře hledané knihy jsem ale už 2 našel. Selhala dokonce má snaha kontaktovat katedru literatury na pfuk, kde překladatel působil v devadesátých letech jako proděkan. Tam neznají ani Pristavkinovo Na hrudi obra...

valsoraj
valsoraj 15.02.2015 v 22:31

Díky. Jinak toho Pristavkina u Tebe v přečtených nevidím. Doporučuji.
http://www.databazeknih.cz/knihy/na-hrudi-obra-oblacek-zlaty-39247

valsoraj
valsoraj 15.02.2015 v 23:12

Nedá mi to - čečenská krutost? Co bylo dřív? Slepice nebo vejce? Stalin nebo Čečenové? A že to má vztah k průseru Rusko - Gruzie, o tom žádná. Jinak ten komentář k té knize je zavádějící. Vyšla až za Gorbačova, kdy už i Okudžava mohl v SSSR jako emigrant koncertovat. Před Gorbim by režim takovou věc nepovolil ani omylem.

Text příspěvku byl upraven 15.02.15 v 23:32

valsoraj
valsoraj 16.02.2015 v 11:31

Nene útok to nebyl, jen takové zamyšlení, že zlo plodí zlo. Chování Čečenů byla jen reakce na jejich násilnou deportaci - část jich utekla a poté partyzánsky přepadala a vraždila přistěhovalce, kteří bydleli v jejich domech, i když ti v tom byli nevinně. S Okudžavou máš pravdu, nějak jsem si spojil jeho časté dlouhodobé pobyty i smrt v Paříži s emigrací, je ale pravda že tam jezdiĺ, tuším, až v uvolněnější době. A u knihy mám na mysli její obsah, navozuje pocit, že takové knihy nejen, že ve Svazu vycházely, ale co víc, získávaly i ocenění. To šlo až v závěrečné éře v době perestrojky po smrti Černěnka a nástupu Gorbiho.

cervenebe
cervenebe 16.02.2015 v 19:17

Ohledně života na východě (na Ukrajině) a života Ukrajinky v ČR mohu doporučit knihu Nataša od českého autora. Zajímavý román, poutavý příběh a krásné zachycení života v ČR od Matěje Novobilského. Četl jsem jako e-knihu a určitě doporučuji :)

Text příspěvku byl upraven 16.02.15 v 19:39

deniska3259
deniska3259 18.02.2015 v 15:23

Ahoj mám dotaz. Narazila jsem na Edgara Allana Poe a chtěla bych si od něj přečíst, ale nevím kde začít. Mohl by jste mi prosím poradit. Koukala jsem, že jsou i větší knihy, kde má více hororových povídek a jsou to pořádné knihy, ale nikde nemůžu najít český překlad. Nevíte o něčem? Předem děkuji za jakoukoliv radu.

reader.007
reader.007 18.02.2015 v 16:22

deniska3259: tohle mohu srdečně doporučit - povídky, básně krátké i dlouhé, detektivky i horory - prostě výbor z díla včetně některých nejprofláknutějších kusů. Ani Havran nechybí.

http://www.databazeknih.cz/knihy/zradne-srdce-vybor-z-dila-32321

Susanne94
Susanne94 18.02.2015 v 18:50

Ahoj, když jsem byla mladší četla jsem zajímavou knihu, ale nevím název ani autorku. Jednalo se o to, že hrdinka začala mít necitlivost v končetinách a kamarádka doktorka jí diagnostikovala roztroušenou sklerózu. Kniha popisuje částečně život s touto nemocí, její průběh a na konci nemocná hrdinka s pomocí své matky (tuším) provede "eutanázii"... Kdyby někdo věděl, o co se jedná, byla bych moc vděčná. Děkuju :)

Yvein
Yvein 18.02.2015 v 19:17

Sháním knížku jmenovala se Milada a napsal ji DR. Keller nebo Kepler nevím přesně. Byla strašně stará a byly to tři bichle tuším. Bylo to o hraběnce nebo šlechtičně kterou, manžel pohřbil zaživa. Nemůžu o ní sehnat ani info na internetu ani v žádným antikvariátu. Kdyby jste ji někde viděly nebo na ni narazily napište mi. Díky



Vložit příspěvek