Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


Babu23
Babu23 02.02.2016 v 20:59

Ahoj, hledám knihu o chlapci,který vyrůstá nejspíše ve Skotsku nebo Irsku v rodině,kde se hraje na nástroje zpívá a ta hudba je v příběhu důležitá. Vím, že se mu někdo ztratí snad už před lety a on ho najde v jiném světě, tam kde není čas,ale vytvoří se nějaká trhlina a on ji pak najde a zacelí. Děkuju za pomoc

kirjava
kirjava 02.02.2016 v 21:56

Babu23: nemohlo by to být toto? http://www.databazeknih.cz/knihy/tir-na-nog-novy-policista-6857

Babu23
Babu23 02.02.2016 v 21:59

To je ono :-D Děkuju moc :-)

Kitties
Kitties 14.02.2016 v 11:12

Dobrý den, obracím se na tady na vás s prosbou. Asi před rokem jsem četla knihu, kdy se konal běžecký závod (maraton, nebo půlmaraton) a hned při startu byl zavražděn člověk, další mrtvola se objevila v průběhu závodu. Vraždu vyšetřovala žena, jejíž sestra také běžela ten závod. A nějak se to týkalo smrti mladé dívky, která patřila do běžecké skupiny. A já si teď nemůžu vzpomenout, jak se kniha jmenovala a kdo byl autorem. Nevíte někdo, prosím? Díky předem

tenax
tenax 14.02.2016 v 11:38

Podle nápovědy jednoho zkušeného detektivkáře by to měla být tato kniha z roku 2013 : http://www.databazeknih.cz/knihy/druhy-dech-182080

Kitties
Kitties 14.02.2016 v 11:50

Jeee, díky moc!!To je přesně ono :)


Beata0L
Beata0L 18.02.2016 v 14:54

Zdravím hledám název jedné knihy.
Kniha je o malém chlapci (nejspíš sirotek),
který se jednoho dne dostane k podivnému stromu ve kterém žije čaroděj, který už nemá zájem o cestování v čase atd. a hledá za sebe náhradu, aby si mohl už jenom čist.
Děkuji moc.

Damato
Damato 19.02.2016 v 15:26

Dobrý den,
pátrám po knize, kterou jsem před pár lety měla od kohosi půjčenou a moc ráda bych si ji přečetla znovu. Děj je buď ze starého Egypta, nebo Říma.Jednalo se o mladou dívku, která se- nevím jakou shodou náhod- ocitla v bohatší rodině a časem, protože uměla šít a měla vkus se vypracovala tak, že z té rodiny mohla odejít, zařídit si vlastní dům a dílnu a šila pro manželky bohatých měšťanů. Nějaká láska tam proběhla, určitě to bylo s tou láskou nějaké "zašmodrchané". Děkuji za byť i jen nápovědu, kde hledat. Všem hezký den

AnetaM
AnetaM 20.02.2016 v 09:30

Dobrý den, prosím o radu. Hledám jednu knížku a nepamatuju si název:
není jednoslovny, spíš to je taková věta-ten nazev:D
Knížka je o tom ze jedné dívky bratr spáchá sebevraždu a těsně před tím ji pošle SMS. Je tam asi důležité co je v te zprávě. Ta dívka nechce, aby se na ni všichni dívali jako na sestru sebevraha.
Něco takového bylo zezadu na knížce.
MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚDI!!!

Tsuki
Tsuki 21.02.2016 v 01:05

AnetaM: Možná toto? http://www.databazeknih.cz/knihy/kdybychom-se-nevideli-257599

kacak1
kacak1 24.02.2016 v 22:53

Zdravim, nenapada tu nejakeho zkuseneho ctenare/ctenarku beletristická kniha, ktera by byla - treba i v druhem planu - o tématu šetrnosti - spoření, šetření, utrácení, investování, šetrném a naopak rozmařilém vztahu k věcem, atd.? Ideálně ze současnosti, ale vůbec to nemusí být žádná novinka, klidně klasika. Díky!

bamba
bamba 25.02.2016 v 08:12

Kinsella - shopaholik

R.E.M.
R.E.M. 25.02.2016 v 12:32

Evženie Grandetová
http://www.databazeknih.cz/knihy/evzenie-grandetova-5526

sasena
sasena 02.03.2016 v 13:34

Kacak1 - Martin Flavin - Cesta tmou. A dokonce je to i o lásce a tak nějak životě vůbec. :-)

Violetka
Violetka 04.03.2016 v 23:05

Dobrý den, pátrám po názvu knihy a autorovi... měla jsem ji jako dítě, snad půjčenou..nezůstala mi.., ..tedy v 80-tých letech a v té době tedy asi i vyšla, byly v ní obrázky kreslené tak, že po nasazení speciálních brýlí, které byly součástí knihy (papírové brýle modro červené), něco z obrázku zmizlo, něco jiného zas vystoupilo... vím, že byla na svou dobu hodně zajímavá a další věc, kterou si snad dobře pamatuji je, že měla přebal s převažující žlutou barvou. Poradíte někdo? Díky moc!!

Violetka
Violetka 07.03.2016 v 09:55

Koka: Díky moc, ale Broučci to nejsou... Ty obrázky byly malovány několika barvami, myslím linie... a bylo úkolem třeba něco objevit v koruně stromu apod... ta kniah byla zajímavá, bohužel hledala jsem i ve vědecké knihovně podle nějakých kritérií a nenašla...

Knize.Vladivoj
Knize.Vladivoj 09.03.2016 v 10:20

Ahoj,
Potrebuji pomoc s najitim knihy, u ktere nevim nazev knihy ani autora.

Slo o vzpominky stare pani, ktera zila v Praze, myslim ze v Kosirich nebo na Smichove, nebyla nicim moc vyjimecna, ale bylo to takove to "vzpominky obycejneho cloveka". Jeji manzel se jmenoval Karel podle Karla Boromejskeho, bylo to psano takovym...no, ne moc uhlazenym stylem, proste pameti.

Bohuzel jsem to kdysi precetl v byvale praci kde to kdosi zapomnel a nevzal jsem si to a ted to nemohu dohledat.

Makropulos
Knize.Vladivoj
Knize.Vladivoj 09.03.2016 v 16:12

Mrknu se na to, ale myslim ze tohle bylo vydano jeste za sociku.

Knize.Vladivoj
Knize.Vladivoj 09.03.2016 v 16:15

Tak podle obsahu to neni ono.

skalnak3
skalnak3 10.03.2016 v 16:33

Ahoj hledám určitou knihu, kterou jsem před mnoha léty četl - žánr fantasy alternativní minulost -
Hrdinka se dostane do světa (díky svému příteli) ve kterém vládne Španělsko díky vyhrané bitvě u Trafalgaru.
Je přinucena zaujmout místo královny. Předem díky za název.

skalnak3
skalnak3 10.03.2016 v 17:03

Ahoj hledám knihu - žánr fantasy, alternativní historie - Hlavní hrdinka je přenesena do světa.
(díky svému příteli). Ve kterém vládne Španělsko díky (pozměněné) bitvě u Trafalgaru.
Je přinucena hrát roli královny. Přítel zatím obchoduje mezi světy. (Zbraně, šicí stroj, apod)
Předem děkuji za název knihy.

Text příspěvku byl upraven 10.03.16 v 17:22

Knize.Vladivoj
Knize.Vladivoj 14.03.2016 v 19:23

Koka: Diky, ale taky ti neni ono. Zkusim vzpomenout co jeste tam bylo:
- pani vzpominajici myslim nemela nijak vysoke vzdelani
- meli nejake deti, mj. jedno porodila snad kdyz se sli s Karlem projit
- Karel dlouho marodil doma a nechtel se dat prevezt do nemocnice, nakonec snad ale zemrel v nemocnici.

Diky za kazdou pomoc.

Střelka
Střelka 16.03.2016 v 22:23

V dětství (70. léta) jsem měla půjčenou knížku o partě dětí, které si říkaly "zažlubové"(ZAjatci ŽLUtého BAcilu.) Kvůli onemocnění žloutenkou a posléze karanténě musely nechtěně trávit prázdniny jen na dvorku, ale i tady zažily plno dobrodružství. Bohužel si už nepamatuju název ani jméno autora. Nezná někdo tuto knížku? Moc ráda bych ji sehnala.

Text příspěvku byl upraven 17.03.16 v 12:25

Jan.Sobolciak
Jan.Sobolciak 18.03.2016 v 15:14

Dobrý den, prosím o pomoc s hledáním jedné knihy. Děj znám jen z vyprávění. Jde o Sci-fi, kde se děj odehrává na jakési lodi, která je poháněna nějakým motorem, kotlem. Loď je schopná jet pouze po kolejích. Cestovatelé však neznají trasu. Bohužel cesta kudy loď pojede není vůbec dána. Cestovatelé musí koleje pro loď pokládat sami. Nemají jich dost a tak se střídají na směny, jedni vezmou koleje za lodí a předávají je lidem před lodí a ti je tam pokládají.
Předem děkuji za pomoc.



Vložit příspěvek