Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


encyklopedie
encyklopedie 18.03.2016 v 18:36

mohlo by to být možná toto
http://www.databazeknih.cz/knihy/prevraceny-svet-22449

Sofy
Sofy 18.03.2016 v 20:12

Dobrý večer, intenzívne hľadám knihu od českého autora Zdeňka Zapletala Púlnoční pěšci, vyšla v roku 2000, je to voľné pokračovanie knihy po 15-tich rokoch Púlnoční běžci z roku 1986. Na Sk je už dávno vypredaná. Vopred ďakujem za pomoc.

encyklopedie
encyklopedie 18.03.2016 v 20:18

Sofy, nevím jestli to stále platí, ale má ho tady LauraK v bazaru za 120 korun
http://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/pulnocni-pesci-14041

Text příspěvku byl upraven 18.03.16 v 20:21

Sofy
Sofy 18.03.2016 v 20:25

Ďakujem, skúsim ju kontaktovať

kenedu
kenedu 19.03.2016 v 08:02

Sofy: zde je také za trochu lepší cenu
http://antik-jirasek.cz/kniha/zapletal-zdenek-pulnocni-pesci-2000

martina3443
martina3443 19.03.2016 v 13:41

Zdravím vás přátelé,
nevlastníte někdo prosím knihu: Nemocnice na kraji města – nové osudy?
Připravuji ji pro naší digitální knihovnu pro nevidomé a slabozraké www.spvk.cz
Bohužel mi kousíček chybí. Zřejmě slovo, věta. Ve zdejších knihovnách není a paní, která knihu naskenovala ji už vrátila. Proto se obracím na vás. Třeba někdo pomůže. (Případně sdílejte)
Jedná se o pasáž:
Takové malé chvilky zadostiučinění jí vždycky dokázaly zved­
nout náladu i po sebetěžší operaci. Tohle jí vždycky dodávalo (ZŘEJMĚ NĚCO CHYBÍ, NENAVAZUJE)
393
vím, že má smysl pokračovat, i když se třeba pár hodin před­
tím musela na sále vyrovnat s prohrami, s nezvratnými kom­
plikacemi nebo dokonce se smrtí.


Sofy
Sofy 19.03.2016 v 17:02

Ďakujem pekne kenedu :))

Koshik
Koshik 20.03.2016 v 19:45

Skirts_Rulezz Nemůže to být tohle http://www.databazeknih.cz/knihy/cernocerna-tma-95644 ?

LaDela
LaDela 20.03.2016 v 22:11

Přátelé, království za:
Les oběšených lišek - Paasilinna a Psí roky - Grass.
Kdyby někdo vidět v nějakém antiku v Praze, který neinzeruje na internetu...nebo věděl kde sehnat, budu Vám opravdu vděčná. Děkuji!:)
Krásný večer všem!
K.

richardspitzer
richardspitzer 23.03.2016 v 09:21

Dobrý den,

potřeboval bych najít název a autora dvou detektivek, které vyšly ještě před listopadem 1989 a u nichž znám pouze anotaci.

Anotace 1) Je souzena starší žena, která odvarem z jakési rostliny, kterou měla na zahradě, otrávila svěřeného chlapce (snad synovce?). Je osvobozena, ale na konci se svému advokátovi bez sebemenší lítosti přizná, že chlapce skutečně zabila. Na téhle detektivce není zajímavý ani tak vlastní případ vraždy, jako spíš příběhy jednotlivých porotců. Má tam být třeba jakýsi Řek, který se přestěhoval do Anglie a snažil se být "angličtější" než sami Angličané. V porotě zasedá také minimálně jeden vrah, kterému jeho čin prošel.

Anotace 2) Tato detektivka jako by mírně plagiovala Agathu Christie: chudý mladý muž se zamiluje do chudé mladé dívky, která pracuje pro zámožnou mladou ženu (jako asistentka? komorná? úřednice?). Mladík se ožení s tou bohatou a zavraždí ji, aby se jako bohatý dědic oženil s tou chudou. Alespoň část příběhu vypráví pachatel sám, vybavuji si konkrétní pasáž ze začátku knihy: mladík jde kolem výkladu galerie, zalíbí se mu jeden obraz, a tak vejde dovnitř, obraz si dá ukázat a zeptá se na cenu. Ta je pro něho příliš vysoká a prodavač ho pochválí: "Máte dobrý vkus."

Budu rád za každý tip, díky :-).

richardspitzer
richardspitzer 23.03.2016 v 09:52

Moc díky! Zdá se, že to bude skutečně ta kniha. Zbytek anotace asi opravdu měl být tím překvapivým zvratem, ale zase na druhou stranu jedině tak se spíš najde někdo, kdo titul pozná :-).

Japiko
Japiko 02.04.2016 v 22:02

Dobrý večer,

prosím, neznáte někdo autorku či název knihy o manželích, kdy muž pořád domů nosí nějaká zvířata (kočky, psy). Třeba mají kocoura, který aportuje, nebo ječícího psa. Nikde to nemůžu najít. Je to česká autorka. Děkuji mockrát.

Renata

bamba
bamba 02.04.2016 v 22:16

Mindent lehet, de krokodilt azt nem - orszagh mihaly - čokoľvek, ale krokodíla nie.Veterinár, čo dovlečie domov aj toho krokodíla.

karel3728
karel3728 04.04.2016 v 22:04

Dobrý den, sháním knihu od Tibora Déryho : Cesta pana A.G. do X .. prosím jakékoli informace o prodeji napište na email kedov229@seznam.cz pokud vím je na půjčení v Národní knihovně v Praze ale velice stojím o "vlastníctví" této knihy .. jsem ochoten zaplatit i vyžší částky : a prosím piště mi pouze do výše zmíněného emailu :) děkuji ...

šneki
šneki 11.04.2016 v 20:02

Moje sestra mě knížku hororových příběhou (možná ani nebyly tak hororové, ale to víte, bylo mi tak 7 let :D) a já ji nikde nemůžu najít... Měla jakoby dětské ilustrace a vím že v jednom příbehu skončil chlap v mrazícím vozu a v posledním mrtvá žena po autonehodě porodila dítě. Znáte někdo?

cool1
cool1 20.04.2016 v 09:16

Dobrý den.
Sháním knihu o unesené dívce nějakým sadistickým párem. Dívku uvězní ve sklepě a sexuálně ji obtěžují. Dívka původně jela na prázdniny a je nucená posílat pohledy ze spokojených prázdnin domů. Nakonec se jí podaří uprchnout, když ji muž z toho páru sadistů vyvede na procházku. Omlouvám se za tento chaotický popis, ale četl jsem to jako dítě a kniha ve mně nechala děsivé zážitky. Chtěl bych si ji přečíst znovu, jestli to třeba pochopím jinak. Kniha by měla být stará minimálně 15 let. Děkuji za pomoc

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 20.04.2016 v 21:55

Myslím, že by to mohla být tato: http://www.databazeknih.cz/knihy/ale-pomoci-jsem-si-musela-sama-116375

petr7416
petr7416 21.04.2016 v 07:08

Zdravím. Nemůžu se dopátrat knížky z dětstv. Kdybyste nahodou někdo věděl... Co si pamatuji, tak jde o knihu, kterou nikdo nedokáže dočíst, protože, když v ní mrzne, tak mrzne i čtenář, když v ní hoří, tak je vedro i čtenáři atd. Jde o partu dětí, a jeden jí nakonec snad přečte... Za případné navedení díky.

R0RI
R0RI 22.04.2016 v 20:08

Hľadám jednu knihu z detstva..vybavujem si z nej len tak útržkovito,chlapec sa dostane strojom času do budúcnosti,kde sa stane svedkom ako chce niekto niečo ukradnúť(neviem čo to bolo),tak to zoberie on a vráti sa s tým nazad domov,len tam nechá odkaz,že to má....keby Vám to niekomu niečo vravelo,bolo by fajn.Ďakujem

Kvaky97
Kvaky97 24.04.2016 v 15:03

Dobrý den, hledám jednu knížku z mého dětství. Nepamatuju si autora proste nic, jen trochu děj.
Jednalo se o malého kluka, který kradl, ale jednou okradl kouzelníka. Ten kouzelník ho začal učit jeho řemeslu, protože v něm viděl talent. Myslím že na konci téhle knížky byl nějaký recept na vdolky nebo co to vlastně bylo. Kniha měla víc dílu myslím, první díl měl modrý obal, a myslím že ta knížka byla více širší než vyšší.
Děkuju za pomoct

Kubasino
mygel
mygel 26.04.2016 v 21:29

R0RI, netuším čo to môže byť za knihu, ale odporúčam film "9".

roman7190
roman7190 26.04.2016 v 21:34

Ahoj, nevíte někdo kdo to je? :-) Pravděpodobně spisovatel
http://www.jpeg.cz/images/2016/04/26/T8Ytp.jpg

pagac17
pagac17 27.04.2016 v 06:11

Nemohu nalézt v seznamu knihu více autorů pod názvem Největší hříchy krále mejdanů-je to KRIMI skutečné případy, rok vydaní 2015, vydavatelství Víkend, ISBN 978-80-7222-962-8

Makropulos
Makropulos 27.04.2016 v 12:37

roman1790 - nevím, kdo to je, ale připadá mi jako herec František Smolík



Vložit příspěvek