Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


Liina
Liina 03.08.2016 v 12:03

Poradí mi někdo? Přec cca 35 lety jsem četla dětskou knížku o mladíkovi, který se dostal do strašidelného lesa. Tam se setkal s dívkou Lucií. Tahle Lucie byla ta Lucie, co noci upije a jednou upila mnoho a proto měla tmavomodrou barvu. Toho se mohla zbavit jen tak, že na ni bude někdo po tři dny a noci velmi zlý a bude ji trápit. Hlavní hrdina se do toho úkolu pustí a skutečně je Lucie každý den světlejší. Jenže to nedotáhne až do konce a Lucii zůstane navždy barva čajové růže... Nezná někdo autora a název knihy??

Lucissia
Lucissia 03.08.2016 v 13:49

Dobrý den všem. Na půdě u tchánovců jsem narazila na knížku, ale bohužel chybí strany. Jsou to pohádkové příběhy o Strašilovic Vovkovi, koníčkovi Ferdíkovi, myšáku Bertíkovi a tak. Kreslil to Zdenek Smetana. Netušíte někdo, co by to mohlo být za knížku?

cori
cori 03.08.2016 v 14:14

Jedná se o knihu Ferdík a Bertík
http://www.databazeknih.cz/knihy/ferdik-a-bertik-83186

Lucissia
Lucissia 03.08.2016 v 14:44

cori, děkuji moc, teď zkusím zapátrat v knihovně a pár chybějíích stránek doplnit :-)

kenedu
Lucissia
Lucissia 03.08.2016 v 18:14

Kenedu, ano, našla jsem to i tady. Zkusím první tu knihovnu, chybí pouze začátek a konec. No, ale když nedávno vyřadili z knihovny O statečném Cibulkovi, tak tohle tam asi ani mít nebudou...


mak1234
mak1234 05.08.2016 v 10:06

Přeji vám pěkný den a prosím vás o pomoc při hledání titulu. Kdysi v 90. letech jsem, coby nastávající prvorodička, podlehla touze mít doma také nějakou knihu o výchově dítěte a na nějakém trhu jsem sáhla po útlé knížečce s podobným názvem. Po otevření doma jsem zjistila, že nejde o vážný titul a vážné rady - kniha byla plná ironie a humoru. Od té doby jsem touhu po podobných knihách již neměla, ale tato mě provázela snad 20 let, kdy se, nikdo netuší, někam poděla. Půjčila, ztratila, založila, uklidila? ....netuším a teskním po ní. Třeba ji někdo znáte... Kniha nevalné úrovně, spisovatele ani název si nepamatuji, byla brožovaná, menší rozměr, tenká, snad 100 stran, vím, že byla žlutá s obrázkem nějakého dítěte a rodiče. Moc toho není, že? já vím... ale ty hlody!!! Když se vaše dítě večer bojí, je dobré se tajemně podívat pod postel a říct: A ty, strašidlo, už také spi." Nebo:pokud vás vaše dítě načapá s čokoládovým bonbonem v puse, nic neříkejte a jen prstem ukažte na mísu s umělým ovocem!...kdo nechápe tento humor, jistě mi zde vyčiní, nechci se ospravedlňovat, jen bych ráda knihu znovu objevila. Děkuji Vám za pomoc při hledání a přeji pěkné počtení...

Paulett199
Paulett199 05.08.2016 v 19:24

Tak tu bych si s chutí sama přečetla... :-)

Elya
Elya 07.08.2016 v 00:01

Ahojte, neviete mi poradit, ci vysla v slovencine/cestine nejaka biografia H. Hughesa? Vdakaaa

Ali.KM
Ali.KM 07.08.2016 v 16:49

Ahoj vsem,
potrebovala bych pomoc s nazvem a autorem jedne knihy. Hlavni postavou knizky je spisovatelka, dej se odehrava v Australii, jde tam zhruba o to- spisovatelka premlouva domorodce, aby ji ukazaly a vysvetlily jak ocistuji lidi od skodlivin,který má clovek v tele z normalniho zivota, jidla.... nakonec ji to ukazou, zakopu ji nahou do pisku a provadi neco. Vim, ze mela problem je premluvit, aby ji to ukazaly. Mela by to byt novejsi knizka. Predem diky vsem za tip.

mak1234
mak1234 07.08.2016 v 17:42

Napadá mě jen Poselství od protinožců, ale ta není nejnovější

mak1234
mak1234 07.08.2016 v 17:43

jo a ona není spisovatelka, ale novinářka, tuším..

mak1234
mak1234 07.08.2016 v 18:56

no jasně!! úplně jsem to zapomněla, díky za připomenutí.

pavlinda
pavlinda 08.08.2016 v 20:58

Mak1234 a Paulett199-Simon Brett:Prevítem snadno a rychle:-)

n.noi
n.noi 09.08.2016 v 08:30

Dobrý den, sháním knihu pro kamarádku k narozeninám, tak bych uvítala nějaký tip. Má ráda detektivky, ráda studuje i různé psychologické profily zločinců, apod. Může to být i literatura faktu. Vím o dvou českých autorech, kteří se tím zabývají, ale obojí už četla, takže bych potřebovala najít něco podobného. Děkuji za případné návrhy, nebo pokud je tu nějaká podobná diskuze na toto téma, tak budu ráda za odkaz :) Děkuji a hezký den!

kenedu
kenedu 09.08.2016 v 11:00

n.noi: podobné knihy psal snad V.P. Borovička, nejsou to sice žádné novinky, ale knihy stále čtené. Kdysi jsem je četl a téměř všechny mě zaujaly.

mak1234
mak1234 10.08.2016 v 07:45

pavlinda: díky za tip, ale ta to určitě není. Tohle nebyla nijak známá knížka, taková ta, co jich je v Levných kníhác tisíce a nikdo je nezná a vlastněani nečte, vůbec netuším, kdo to může vydávat...ale dík

sasena
sasena 11.08.2016 v 08:41

n.noi - Šikl - Škutina - Kriminalistická laboratoř nebo Kriminalistický archiv. Najdeš i v Databázi.

lomudka
lomudka 11.08.2016 v 11:28

Prosím mohl by někdo nabídnout knihu od John Medina - Pravidla mozku? :) Nejlépe osobní převzetí v Brně, děkuji. Pište prosím do zpráv

h2220
h2220 11.08.2016 v 20:59

Kriminalistický archiv - výborné detektivky, či spíše literárně zpracované popisy skutečných krminálních příběhů z cca 60.let.)

kolda46
kolda46 11.08.2016 v 21:25

Zdravím všechny !!!
Prosím, nevíte někdo o dětské knížce " BRATŘI DRÁTOVÉ " ? Je to už nejméně padesát let staré a napsal ji tuším ing. Petr Čemus. V knihovnách už není. Díky za radu!

reader.007
reader.007 11.08.2016 v 21:54

kolda46:
http://muj-antikvariat.cz/kniha/bratri-dratove-cemus-jan-karel-1955
stačí si vybrat

jo, a pak jsem ji našla ještě tady, za o poznání přátelštější cenu
http://www.antikvariat-atlas.cz/antikvariat-atlas/eshop/0/0/5/35816-Bratri-Dratove
http://www.spalena53.cz/bratri-dratove-roman-medeneho-dratu-a-elektriny/

Text příspěvku byl upraven 11.08.16 v 21:59

e.llis
e.llis 11.08.2016 v 22:16

Zdravím
Nemáte někdo informace o vydání knihy SIX CROWS v čr?

předem děkuji..

stafbul
stafbul 12.08.2016 v 09:30

Pátrám po knize Hory se mstí. Nutně hledám někoho, kdo má a prodá, nebo půjčí. Kniha už nelze koupit!

stafbul
stafbul 17.08.2016 v 08:55

Ahoj, byla to kniha o rodině autorky, která to celé jakoby vyprávěla. Autorka byla české národnosti. Byla neskutečně vtipná. Odehrávala se někde na nějaké chalupě. A jediný pořádný zápich co si z knihy pamatuju je, jak autorka vyprávěla, že měli ten domeček někde pod kopcem, na němž měli sověti nějakou vojenskou základnu a jezdili kolem tanky. A ta babička v zimě přidělala za sáně "kotvu", tu vždycky nahodila za ten tank a nechali se tak vyvézt na sáňkách na kopec a pak sjížděli dolů. No a jednou se jim nahoře nepovedlo odháknout a oni dojeli až dovnitř do té základny, což by měl být průšvih, protože tam civilisti nesměli, ale průšvih to nebyl, protože je velitel celé základny svezl domů autem a smál se tomu. Vím, vyprávím to jak mamlas, ale já si z toho fakt nic moc nepamatuji. A myslím, že měla kniha oranžový přebal a nevím, zda nebyla jakože "přílohou" nějakého časopisu, novin nebo tak něco. Neměla pevné desky a nebyla moc tlustá, třeba 100 stran.



Vložit příspěvek