Co vás na DK štve!!

DISKUZE » Volná diskuze


kní
kní 23.11.2015 v 20:48

Na toto téma tu byla diskuse před časem - přiznávám, že jsem ji tenkrát založila v stavu akutní namíchnutosti. To ovšem jsem si všimla "jen" přesunutí komentáře do diskuze, nikoli jeho vymazání, což je ještě o třídu horší (a mám pocit, že se mi možná taky pár komentářů jaksi vypařilo... nebo mozná vysublimovaly? ...)
http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/zlovolne-presouvani-komentaru-u-knih-do-diskuze-nekterym-z-adminu-1706/str-1

tester
tester 27.11.2015 v 12:11

Užívání databáze máte zadarmo a provozovatel s tím má práci. Takže bych se nad chybami nevzrušoval, nebo je pomozte opravit. Anebo můžete vytvořit podobnou databázi sami. Nikdo vám v tom nebrání.

Lidka
Lidka 29.11.2015 v 13:49

Nemohu říct že mne něco štve, je to spíš dotaz.

Dají se někde najít takové ty průběžně vkládané komentáře u knih? Ty, co bývaly na první stránce. Bylo to pro mne dost inspirativní. Nemyslím recenze, ale krátké komentáře. Asi to tu někde je, ale nemohu to najít. Děkuju za informaci.

kní
kní 29.11.2015 v 13:51

Na titulní straně trochu níže jsou nové komentáře - dva vedle sebe - a pod tím vpravo je odkaz na další komentáře. :)

Text příspěvku byl upraven 29.11.15 v 13:52

Lidka
Lidka 29.11.2015 v 13:52

A ještě prosím jeden dotaz.
Neukazuje se vám v těchto dnech na Datebaze knih svisle běžící reklama, jiné stránky mi to nedělají jen na Databázi knih, tak nevím je-li to jen můj problém.

siena
siena 29.11.2015 v 13:53

Lidko, nevím, jestli myslíme totéž. Na titulní stránce jsou "Nové komentáře" a vpravo si rozklikněte "více komentářů"


Koka
Koka 29.11.2015 v 14:14

Lidka, jsem na tom stejně - pitomá, blbá, nejblbější reklama na světě - nejen že mi nabízí něco, o co vůbec nestojím, ale doslova mi zacloní obrazovku, znemožňuje mi přečíst si jakýkoliv souvislý text a když já někomu píšu zprávu, tak třetinu toho okýnka pro psaní mi zaclání, takže píšu naslepo! Danielsone - PROČ??? Obvyklé odpovědi, že bez reklamy by DK nemohla existovat, již neberu, protože toto není reklama na monitoru - na obrazovce, ale reklama před obrazovkou, ta DK nedoplňuje, ale překrývá!!!

Lidka
Lidka 29.11.2015 v 14:55

Ano, já to mám právě taky přes obrazovku svisle dolů, taky nemohu číst ani psát. Danielson třeba zareaguje, když na zeptáme se ho přímo na jeho odkaz. Počkám.

Lidka
Lidka 03.12.2015 v 07:30

pro Koka
Ještě pořád ti tam ta reklama běží? U mne žádná změna nenastala. Budu se muset na toho Danielsona obrátit přímo.

Koka
Koka 03.12.2015 v 13:32

Lidka, jistěže běží. Nelze předpokládat, že provozovatel webu si nechá ujít příjmy z této reklamy jenom proto, že pár nevýznamných uživatelek webu je s tím nespokojeno. Snažím se už zkracovat svůj pobyt na DK, abych omezila dobu, kdy mě ta reklama terorizuje, ale nic nepomáhá. Nemám šanci přečíst si ani jediný komentář nebo osobní zprávu v celku a soustředěně, aniž by mi to ten svislý pruh blbostí jako spuštěná roleta nepřekryl. Pomůže jenom když se překliknu jinam, a tak každý kometnář či blog čtu na pět až deset etap - kousek textu - překlik zpět na text - kousek textu - překlik - zpět na text atd. Kdyby alespoň bylo možné si tu reklamu nějak otevřít, shlédnou a pak doufat, že už se tedy uklidní a nebude se cpát do popředí, když už jsem jí shlédla - ale to ne, překáží pořád.
Budu se tedy snažit dát ji šance minimálně a chodit sem co nejmíň.

Aiwa
Aiwa 03.12.2015 v 14:00

Mne každou chvíli terorizuje nějaká video-reklama na auto nebo co. Neskáče mi přes obrazovku, ale zato vydává zvuky přímo uširvoucí. Zřejmě to má být hudba a nějaké anglické kecy (pamatuji si jen něco o zabíjení lidí), ale jaksi to přeskakuje. Pokaždé se příšerně leknu a brzy z toho budu mít tik. Video mi nejde zastavit, zvuk u něj nejde vypnout... Nakonec musím vypínat zvuk u počítače.

tenax
tenax 03.12.2015 v 14:46

Přesouvám se sem z vlákna Komentáře vs. Diskuze, protože LordSnape tam otevřel problém, který patří sem a taky mě štve. Jsou to knihy vkládané bez dalších údajů bazaristy.
Uživatele z tohoto úhlu pohledu dělím do tří kategorií: 1. uživatelé, 2. uživatelé využívající také bazar a 3. bazaristi. Ty první dvě kategorie jsou jasné a v pořádku, třetí jsou podle mě lidé, kterým může být nějaká databáze ukradená, berou ji jen jako prostředek ke kšeftu. A samozřejmě každé písmeno navíc je obtěžuje a když nemusí, tak ani ťuk. Přestože mají knihu v ruce, napíšou jen povinné - autora, název, rok vydání a nakladatelství. Že ví, kolik má kniha stránek, kdo ji přeložil a ilustroval, jakou má vazbu, to už je práce navíc, která se nerentuje a někdo to za ně časem udělá.
Takže DK mě neštve, naopak jsem tady rád, ale štvou mě někteří lidé na ní :-).

Lidka
Lidka 03.12.2015 v 14:47

pro Koka a Aiwa
Myslíte, že ostatním to nedělá? Mně tedy dělá přesně to, co popisuje Koka.

Lidka
Lidka 03.12.2015 v 14:51

Dnes mi tam naskakují svisle knihy bux.cz. Přečíst jak ty říkáš nejde nic. I mne to velice obtěžuje. Zkusím napsat Danielsonovi.

tenax
tenax 03.12.2015 v 14:55

Koka, Aiwa a Lidka - zajímavé, mně to nedělá. Reklamy max. nad stránkou a vedle ní vlevo, na stránce pouze v pravém sloupci a to je vloženo mezi jednotlivé texty DK a dá se přejet posunem stránky níž. Žádný svislý pás přes celou stránku.

Aiwa
Aiwa 03.12.2015 v 14:55

Lidka: ostatní asi budou odolnější nebo mají zapnutý AdBlock či co. Mně normální reklama nevadí, když je to někde na okrajích, dokonce snesu i nějakou tu animaci, ale aby to na mne jen tak "řvalo" bez možnosti vypnutí nebo mi to lezlo na celou obrazovku, tak to už je moc. Mám dojem, že tyhle reklamy spíš produkt otráví, než nalákají zákazníky. Totálně mi znechutily kávu Jacobs a ten blbej uječenej Ford si taky nikdy nepořídím (poznámka - nejsem delší dobu v ČR, takže na mne možná skáčou trochu jiné hrůzy)

Text příspěvku byl upraven 03.12.15 v 14:57

siena
siena 03.12.2015 v 15:10

Dámy, vložím se k vám do debaty. Také nemám nainstalovaný AdBlock či co, jsem na tom podobně jak vy, Aiwo. Reklamy po stranách, mi nevadí, občas narazím i na zajímavou věc:) Mně jen najíždí zprava reklama-pruh, která se dá ale zavřít, alespoň se mi vždy objevila ta možnost...

Text příspěvku byl upraven 03.12.15 v 15:11

LordSnape
LordSnape 03.12.2015 v 15:15

@tester Teď si nám to teda vytmavil. Fakt se musím smát! Ano, máme to tady víceméně zadarmo, ale jsou tu lidé, kteří pro tu databázi aspoň něco dělají, což se o člověku, který přidal 0 knih a 0 autorů moc říci nedá, že. :-) A provozovatel s tím má skutečně práci, to ano, ale také díky nám, co sem chodíme pravidelně, podojí i pěkné peníze.

Koka
Koka 03.12.2015 v 15:23

Aiwa - načrtla jsi tu správnou cestu k řešení: "ten uječenej blbej Ford si nikdy nepořídím". Ano, taková by měla být naše odpověď - masově jim dát najevo: nikdy, nikdy, nikdy si nekoupím to, co mi tak vnucujete, udavte se tím, ale já vám v zakaznické ceně nebudu přispívat na ty vyhozené miliony, kterými jste přeplatili nějaké pitomé "kreativce" v nějaké pitomé reklamce, a zaplatili miliony za vysílací čas v televizi a vynaložili statisíce jenom na to, abyste uživatelům (!!!) otrávili pobyt na webu, který má být jakože pro ně.
Ten prostor, který zabírá reklama, se stále zvětšuje - nejen na tomto webu, ale zde také. Už nás navykli neremcat na to, že každičná "volná" plocha je zaneřáděná reklamou a že ta plocha se pořád rozšiřuje a ukrajuje další a další cm2 obrazovky, a tím, že jsme jim to mlčky sežrali, tak teď zkoušejí ještě "přidat" - tedy vlastně ubrat. Aby se nějaký web živil reklamou, která vlastně ten web zastírá, překrývá, zaclání - to je přece absurdum!
Jako starší ročník jsem zažila "druhou světovou technickou revoluci" - nástup počítačů. Od jejich začátků až do cca konce 90. let minulého století se jejich tvůrci snažili vytvářet něco, čemu se říkalo "uživatelsky přátelské prostředí". Teď, po tolika technických výdobytcích, to všechno upadá směrem k uživatelsky nepřátelskému prostředí.
Skutečnost, že pruh reklam mi NEUSTÁLE překrývá obrazovku s texty tvořícími Databázi knih považuji za nepřátelské gesto vůči mé osobě, DK mi tím vlastně říká, že nestojí o to, abych si tady cokoliv - kromě vnucované reklamy - přečetla. Tak jaký bych teda měla mít důvod DK navštěvovat?

Dan
Dan 03.12.2015 v 16:17

Pokud se někomu zobrazuje reklama uprostřed stránky a nelze vypnout, je to samozřejmě technická chyba a nikoliv úmysl!!. Provedl jsem úpravy, už to máte v pořádku?

Lidka
Lidka 03.12.2015 v 17:30

Ano, díky Danielsone, já už jsem OK. Nepovažovala jsem to za úmysl. Díky.

tester
tester 03.12.2015 v 17:43

Mně neštve nic a přeji Danielsonovi pěkné Vánoce.

Eicherik
Eicherik 04.12.2015 v 06:19

Miluju DK. :-)

siena
siena 04.12.2015 v 07:07

ilikemyself, nezlobte se, ale copak blbá nána prozradila? Že Romeo a Julie zemře, že Ofélie zešílí?!?
Já jsem zatím DK nebrala jako klasickou sociální síť, kde by se jen palcovalo, pardon, "lajkovalo", dávaly se mínusové značky, proč také. Jestliže se mi nějaký komentář nelíbí, mám názor jiný, mohu napsat svůj komentář, či diskuzní příspěvek...jsme snad na stránkách čtenářů ne klikačů...

Text příspěvku byl upraven 04.12.15 v 07:26

Lector
Lector 04.12.2015 v 08:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek