Co vás na DK štve!!

DISKUZE » Volná diskuze


Ony
Ony 18.12.2015 v 09:20

Já myslím, že by se ve většině případů národnost zjistit dala stejně jako jiné životopisné údaje o autorovi. Ale vzhledem k tomu, že už je tu u x autorů název země, bylo by jednodušší tu kolonku prostě přejmenovat na "místo narození" nebo tak něco. Zkrátka mi vadí, že když přidávám autora, jsem nucena k němu psát "národnost: SSSR" nebo podobný nesmysl.

LordSnape
LordSnape 18.12.2015 v 09:23

Já už jsem se k tomuto tématu vyjadřoval, že se mi to nelíbí, páč třeba u Karla IV. máme Česká republika, což je dle mě barbarsky neuctivé k tomuto císaři a králi.

Ony
Ony 18.12.2015 v 09:27

LordSnape: Aha, tak koukám, že u těch středověkých autorů je to obzvláště povedené. Taky už jsem na to upozorňovala někdy dřív (před pár lety), ale nebyla jsem vyslyšena.

pobijecmuch
pobijecmuch 18.12.2015 v 09:27

Ony - souhlasím s tebou, že u většiny autorů lze národnost dohledat. To, že ji vkladatelé neuvádí je hlavně jejich lenost, protože to nepovažují za důležité. Nejhorší jsou takový vkladatelé, kteří ke jménu vloží okopírovaný text životopisu, který obsahuje i národnost, ale ve formuláři to už nevyplní.

LordSnape
LordSnape 18.12.2015 v 09:39

Ano, určitě ji lze odhledat, ale jsou autoři, kteří mají třeba dvě jako Karel Swarzenberg. Má jak rakouskou, tak i českou. Nicméně jsem před cca měsícem chtěl, aby se u těch starých autorů přidala možnost jako České království anebo Rakouské císařství, jehož jsme byli také součástí, ale Dan si vzal čas na rozmyšlenou a zatím nic v tomto případě...

Pak jsou tady kiksy, kdy třeba Vanier píše francouzsky a bere se za Francouze, ale žije v Kanadě, má kanadskou i francouzskou národnost, ale narodil se v Senegalu hlm. městě Dakar.

Text příspěvku byl upraven 18.12.15 v 13:03



Vložit příspěvek