Co vás na DK štve!!

DISKUZE » Volná diskuze


LordSnape
LordSnape 04.12.2015 v 09:58

Osobně mě štvou jen někteří uživatelé. A to zejméně ti, kteří sem chodí využívat zadarmo jen bazar. Ok, je to jejich volba, já jim v tom nebráním, ale tolik nesmyslných duplikátů a odbytě přidaných knih se jen tak nevidí. Schválně si projeďte bazar. Já už tam raději nechodím.

Když třeba přidáváte knihu, tak u možnosti obalu je, nenahrávat obrázek z foťáku a co myslíte? Obrázek "kniha ležící na stole" je pomalu standard. Navíc počítám, že dotyčný má knihu u sebe a to je fakt děsný problém tam hodit při vkládání i nakladatele nebo spoluautory. Nyní, když je povinný rok a ISBN, tak se to aspoň trochu zlepšilo. Ale nějaké další slučování s jinými vydáními či kontrola, zdali už tady ta kniha (či její vydání) není, nepřipadá v úvahu... Stává se z toho Hyperinzerce - nepřehledná a retardovaná.

Text příspěvku byl upraven 04.12.15 v 09:58

siena
siena 04.12.2015 v 17:15

Musím se přiznat, že jsem vložila obrázek z foťáku, několikrát. Nenašla jsem nikde, ani v antikvariátech a přišlo mi škoda nevyfotit, když už knihu mám doma?!?
Jinak souhlasím, LordeS, občas neobyvatelnými se mi stránky stávají kvůli některým uživatelům. Dlužno podotknout, že mohu lézt na nervy zase já, někomu jinému...

pobijecmuch
pobijecmuch 04.12.2015 v 17:30

siena - současné foťáky dělají pěkné fotky. A kdo ví jak na obálku, potom oříznout, tak nevidím proč ji sem nevložit. Rozhodně lepší než obdélník s názvem - chybějící obálka.
Horší, když je sem vložena kniha z antikvariátu, kde je přiložena i pěkná obálka, ale vkladatel ji neumí zkopírovat, nebo se mu ani nechce.

siena
siena 04.12.2015 v 17:33

Pobíječimuch, cenu bych za ně asi nedostala, ale "kniha ležící na stole" to snad také není:)

LordSnape
LordSnape 04.12.2015 v 20:16

Mluvil jsem o obrázcích, kde kniha skutečně leží na stole a ne o těch ořízlých. :-)

elfos
elfos 04.12.2015 v 21:07

Taky si myslím, že je mnohem lepší mít u knihy aspoň nějaký obrázek, než žádný (chybějící obálka). Taky jsem pro Databázi knih, skeneru nemajíc, pár obálek nafotila (a upravila a ořízla, zaostřila) a vložila sem. LordSnape má ovšem pravdu v tom, že někteří vkladatelé obrázek trochu odbydou, nedohledají lepší na netu, i když to lze (jen to chce věnovat tomu trochu času).
"Kniha ležící na stole" je spíš technická rada, pokud někdo obálku fotí. Mně většinou kniha leží na gauči nebo na zemi a fotím ji shora, aby na fotce kniha stála. Ale technik je možných více, už jsem fotila knihu stojící, opřenou o kmen stromu, a elfos s foťákem ležící v mechu proti ní. :-) Každopádně by to vždycky mělo být zoči voči, aby obrázek obálky knihy nebyl úplně šišatý.


elfos
elfos 04.12.2015 v 21:09

Ale neštve mě to tu. Pokud tady takovou obálku potkám, prostě se snažím najít hezčí a vložit ho místo "knihy na stole". A dělá to takhle více lidí, že vkládají hezčí obálky místo stávajících, za což jim patří veliké díky.

LordSnape
LordSnape 04.12.2015 v 21:45

Já jsem to pojal trochu více zeširoka. Nešlo mi jen o obálky, jde mi o celý ten proces vkládání a kontrolu!, zdali nebudu zbytečně tvořit duplikát... Obálky jsou až to poslední co by mě štvalo. Já je samozřejmě nahrávám a to i v případě, že je vyloženě stažená z netu, ale strašně malá a neostrá...

LordSnape
LordSnape 04.12.2015 v 21:54

Zas na druhou stranu to není vlastnost DK, protože jako taková mě v ničem neštve. :-) Na změny jsem si zvykl a většina je myslím k lepšímu.

TakySimona
TakySimona 05.12.2015 v 12:53

Možná je to jenom moje neznalost, ale je-li třeba nějaké diskusní vlákno už příliš obsáhlé, neumím se odněkud zprostředka IHNED vrátit buď na začátek anebo, a to potřebuju častěji, na aktuálně poslední příspěvek.
Danielsone, bylo by doplnění tlačítek FIRST a LAST příliš obtížné, nebo je architektura programu přímo vylučuje?

reader.007
reader.007 05.12.2015 v 12:55

TakySimona: je pravda, že bych je taky někdy ocenila, nicméně na konec tě to hodí, když máš takovou diskusi ve sledovaných a otevřeš si ji přes odkaz v "Upozornění"

eraserhead
eraserhead 05.12.2015 v 18:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

notburga
notburga 05.12.2015 v 18:15

eraserhead. Jen pro zajímavost, která kniha? Knihy vydané do určtého roku ISBN mít nemusí...

tenax
tenax 05.12.2015 v 18:19

eraserhead - chápu, je to v rozporu s aktuálním zněním pravidel DK. Ale ta kniha byla oficiálně vydána oficiálním vydavatelstvím, je to skutečně kniha, jen nemá z nějakého důvodu ISBN. Ale protože ISBN není povinné, není závada v knize, ale v podmínkách DK. Čímž tu knihu nechci obhajovat, jen stále dokola upozorňuju, že ISBN není podmínkou "oficiálnosti" knih po r. 1989.
A kdyby nebylo pár nezodpovědných jedinců, kteří se sem pokoušeli vložit různé grafomanské výplody, šířené po hospodách a mezi kamarády, vůbec by se to nemuselo řešit. Tož tak.

pobijecmuch
pobijecmuch 05.12.2015 v 18:36

tenax - nevím jak to bylo od zavedení ISBN v roce 1989 v Československu, ale já si myslím, že řádnou knihu v současné době se bez ISBN nedá vydat. Pokud se něco takového najde, tak jde spíš např. o brožuru, kterou vytiskne nějaký obecný úřad k výročí založení vesnice.
Pro nás si stačí zapamatovat, že po prvním trojčíslím 978 musí následovat 80, kterou má přiřazena Česká a Slovenská republika. Když tam vidíte něco jiného, tak to nebylo vydáno u nás nebo na Slovensku.

Text příspěvku byl upraven 05.12.15 v 18:37

tenax
tenax 05.12.2015 v 18:47

pobijecmuch - Právě že dá. A zrovna ty brožury vydávané obecními úřady často ISBN mají. A naopak - teď mám právě v ruce knihu Aleše Palána Příběh sportu na Praze 10, je to špalek o více než 300 stránkách, má tvrdou lakovanou obálku, spoustu barevných fotografií, vydal ji autor pro MČ Praha 10 a ISBN nemá, tak se ji ani nepokouším vložit. Ale stále opakuju - ISBN je výhodný, doporučovaný, ale nepovinný údaj, a není to podmínka oficiálního vydání ani v "kamenném" nakladatelství. Jen na DK je to jinak.

tenax
tenax 05.12.2015 v 19:08

Ano, to je taky řešení. Jen lituju Dana a moderátory, až je začnou grafomani bombardovat :-).

eraserhead
eraserhead 05.12.2015 v 19:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 06.12.2015 v 12:31

Souhlasím s tenaxem, protože kdyby tady každý nevkládal každou kokotinu co se šíří mezi štamgasty v hospodě Na růžku, tak by to ISBN povinné nebylo. Já mám problém u těch odborných publikací, které sice ISBN mají, ale téměř se nedá dohledat, když ani na stránkách toho či onoho není a je škoda takovou knihu tady nemít. Jedná se třeba o publikace o genealogii...

Text příspěvku byl upraven 06.12.15 v 12:31

Ony
Ony 17.12.2015 v 12:49

Dlouhodobě mě štvou hlavně dvě věci – že do kolonky "národnost" ve skutečnosti vyplňuji název země a pak to, jaké nesmysly sem někdo dokáže přidat jako fotografii autora. Například u spisovatele narozeného v roce 1915 jsem teď našla tohle: http://img.csfd.cz/files/images/user/profile/160/353/160353012_f6beba.jpg Narážím na takové případy opakovaně a počítám, že je ještě spousta dalších, kde to není tak evidentní. Na druhou stranu oceňuji, že když takovou chybu nahlásím, je vždycky brzy opravena.

pobijecmuch
pobijecmuch 17.12.2015 v 12:52

Ony - napiš jméno autora. Foto na tom odkazu je tak malinké, že nic není poznat.

Ony
Ony 17.12.2015 v 12:56

Fakt není poznat, že se ten člověk na fotce nenarodil v roce 1915? Jinak jde o tohoto autora: http://www.databazeknih.cz/autori/michael-krupa-4392 (fotka je ale stejně malá) Chybu už jsem v profilu nahlásila.

LordSnape
LordSnape 17.12.2015 v 13:00

Hm, jak těžký je úděl Google... Tento pán Krupa z Polska je konkrétně tento: http://www.the-prophecy.webspace.virginmedia.com/SGIS/michaelkrupa.jpg

bai.Cerna by se nad sebou měla zamyslet.

Dávejte tyhle věci do vlákna oprav, prosím.

Text příspěvku byl upraven 17.12.15 v 13:02

pobijecmuch
pobijecmuch 17.12.2015 v 13:02

Ony - viz o.z.

mhutani
mhutani 17.12.2015 v 22:20

Přidávám se k Ony s tím, že by bylo lepší mít v národnosti autorů opravdu národnost, českou, anglickou, německou atd. a ne názve země.



Vložit příspěvek