Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


reader.007
reader.007 28.09.2022 v 07:50

Taky mám vesměs ikeu a i když se mi za ty roky trochu prohnuly regály (bodejť taky ne, když jsou knihy ve 2 řadách a občas i nějaký ten přídavek "na ležáka"), ale zatím nerupl ani jeden a i ty police navíc o kterých psala Naias nakonec drží.

Myslím že u všeobecně u nábytku ikea platí, že když se s nábytkem moc často nestěhujete nebo příliš často nešibujete s policemi, vydrží skoro věčnost. Dubová knihovna po dědovi to sice není, ale zase se tak nenaběháte s leštěnkou.
Snad jen to, že je poměrně lehký, takže ho opravdu stojí za to přišroubovat ke zdi, kdyby přece jen někdy někoho z rodinného dorostu napadlo použít police coby žebříku.

Text příspěvku byl upraven 28.09.22 v 07:57

Marika Vanova
Marika Vanova 28.09.2022 v 08:01

Také mám knihovnu z Ikei se sklem Billy a jsem s ní nadmíru spokojena, chystám se dokoupit další pro manželovy knihy.

3nitka
3nitka 28.09.2022 v 08:02

Mám z IKEA knižnice Billy a nedám na ne dopustiť. Dokupujem podľa potreby, už trikrát, dajú sa kombinovať a rôzne meniť.

Text příspěvku byl upraven 28.09.22 v 08:03

Naias
Naias 28.09.2022 v 08:28

Ja mám aj ikeácku skriňu. To je hotové lego, dá sa to poskladať, ako človek potrebuje.

Marika Vanova
Marika Vanova 28.09.2022 v 19:28

Právě jsem dočetla Rozpůlený dům a moc ho doporučuji všem pod dubem, četlo se to moc dobře. Je tam i humor.

Nejvíce mě dostalo, když chlapi vyvolávali ducha Heydricha, pár vyjmutých vět pro představu - "Čejče, moment! Teď nesmí nikdo opustit místnost!" řval Honců, "dokavaď ho nezaženem!"
"Duchu, jedeš!" oháněl se kolem sebe oběma pažemi chraplavej Ludvík. "Jedeš pryč!"
"Mluvte na něj pomalu," radil Kubát, který mezitím zase klesl na židli.
"Ano! Právě! Pomalu a hezky," souhlasil s ním Erlebach, "ať se ho zbavíme."
"Čejče, dyť von je to Němec! chytil se za hlavu Honců.
" No tos teda objevil Ameriku, "ušklíbl se Erlebach.
" Čejče, kurva! Dyť my na něj musíme mluvit německy! "
" Raus! Raus sofort! "zařval Ludvík a přitom pod stolem nakopl svůj půllitr.
" To snad není možný, "křičel Kubát, který měl teď mokré obě boty," von je furt tady! "
" Čejče, tak mu někdo německy řekněte, že ho máme rádi, ale ať už probůh odprejskne! "
" Si mu to řekni sám, "naštval se Kubát," já tý svini nic takovýho řikat nebudu! "
" Ich liebe dich! "zařval Ludvík.

Eicherik
Eicherik 28.09.2022 v 19:29

Marika: Hned jsem si Rozpůlený dům objednal v knihovně. :-) V pražské knihovní síti máme sedm kousků a já jsem 50. v pořadí. :-D


Marika Vanova
Marika Vanova 28.09.2022 v 19:31

Eicheriku to mě mrzí. Já to stihla dočíst a zítra musím vrátit do knihovny, čeká tam v rezervaci 14 lidí.

Eicherik
Eicherik 28.09.2022 v 19:39

Marika: Já si rád počkám a 576 stran je příjemný bonus. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 28.09.2022 v 19:47

Určitě, spisovatelka mě opravdu nadchla, dala jsem si do hledáčku její další knihy a překvapuje mě, že ta kniha nemá větší reklamu, jako třeba Šikmý kostel, ale ono je to možná i dobře.

Text příspěvku byl upraven 28.09.22 v 19:49

Eicherik
Eicherik 28.09.2022 v 19:54

Marika: Jak jsi na tu knihu přišla? :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 28.09.2022 v 20:00

Eicheriku tý jo, to nevím, jestli si přesně pamatuji, ale myslím, že jak jsem v létě četla o tom odsunu Němců ze Šumavy, tak jsem pak pátrala po dalších příbězích ze Sudet a koukám i jaké vychází nové knihy a tak jsem k ní dospěla a počkala si v rezervaci v knihovně, těch tam mám zase požehnaně. Z oblíbených čtenářů ji ještě nikdo nečetl, možná si ji někdo dal do Chystám se číst. Možná je dobře, že ji nebudeš číst hned a tohle moje agitování trochu opadne :-) Ale přesně na tebe jsem myslela, že by to bylo pro tebe fajn.

Text příspěvku byl upraven 28.09.22 v 20:03

Eicherik
Eicherik 28.09.2022 v 20:08

Marika: Češi, Němci a Sudety, to je moje téma. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 28.09.2022 v 20:12

Přesně :-) já na to teď taky slyším.

denib
denib 28.09.2022 v 21:16

Marika, Eicherik: Tak jsem si to taky objednala. Odhadovaná dostupnost 21.11. To není tak hrozné :-)

Naias
Naias 28.09.2022 v 21:20

Chcela som si požičať jednu knihu, ale bola požičaná a v upomienke. Keď som zistila, že to trvá od roku 2014, s rezerváciou som sa ani neobťažovala.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.09.2022 v 21:22

Já mám naštěstí dobrou zkušenost. Chtěla jsem si přečíst knihu Hory mají oči. Někdo jí ukradl, ale stále byla v systému, vedlo se řízení. No, udělali si poznámku, já hlava na knihu mezitím úplně zapomněla, a koupili znovu za cca rok. To bylo milé :)
Ale když někdo šlohl Mlhu od Kinga, bylo za ní dost peněz, tak tam to nedopadlo dobře. Nebo asi jo. Koupila jsem si jí :)

Text příspěvku byl upraven 28.09.22 v 21:25

Eicherik
Eicherik 28.09.2022 v 21:36

Já nikdy ztracenou knihu z knihovny z objednávkového listu nemažu. Vždycky je šance, že ji knihovna dokoupí a nebo ji někdo knihovně daruje. :-)

keri.H
keri.H 29.09.2022 v 07:27

Rozpůlený dům u nás v knihovně má 8 rezervací, to jde, ale vzhledem k tomu, že jí neplánuju,mi to je jedno. V knihovně mám jen dvě rezervace.
To, že bych měla rezervaci na knihu, která by se nevrátila se mi nestalo.
Půjčila jsem si akorát knihu s chybějícími stránkami, napsaný to tam bylo, jen jsem si toho nevšimla. No a teď se mi stalo taky, že v jedné knize chybí stránky, tam to ale nikdo nenahlásil, tak až půjdu vracet, nesmím zapomenout to nahlásit.

Marika Vanova
Marika Vanova 29.09.2022 v 07:51

Naias - na pár takových knih jsem už v knihovně taky narazila.

Marika Vanova
Marika Vanova 29.09.2022 v 08:28

Eicheriku - ještě se chystám na Sudetský dům, který letos vyšel, ale ještě ho v knihovně nemají, doufám, že budou.

Eicherik
Eicherik 29.09.2022 v 08:54

Marika: To vypadá taky velmi dobře. :-)

denib
denib 29.09.2022 v 08:55

Zrovna teď mám rezervaci na jednu knihu, co měl někdo vrátit 20.9. a pořád nic. Tak uvidíme. Je to přes týden, to je podle mě ještě šance.

keri.H
keri.H 30.09.2022 v 23:19

Lenka.Vílka: Koukám, že máš Ready Player Two v chci si koupit. Jsem zvědavá, jaká kniha bude. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.10.2022 v 08:13

Keri.H: já taky. Jednička je skvělá a film je super :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.10.2022 v 17:11

Jsem magor, šťoura nebo jenom hovado?
Ale já prostě mám problém, když se vydavatel snaží, aby název jeho série zněl světově, nebi měl šmrnc, a v jejím názvu u jména postavy nedá do jména "ová". A v knize ji všichni oslovují s "ová", jak se to u nás dělá.
To je ještě lepší než nepádování zahraničních křestních jmen, na to jsem narazila už několikrát. Co si budeme, ono to v těch případech tady vypadalo na papíru elegantnější, ano, dost cizích jméno začne po tomhle drhnout, ale tyhle cesty napůl jsou zvláštní.
Stejně jako když někdo na obálky autorce ono "ová" přidá, někdo nepřidá.
Tyhle cesty napůl jsou úplně mimo. A ještě k tomu směšný.
Napsat jsem to musela. Kam jinam než sem. A klidně až z toho vyjdu jako magor. Kde jinde než tady.

Text příspěvku byl upraven 03.10.22 v 17:15



Vložit příspěvek