Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Skallarix
Skallarix 09.10.2019 v 20:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

braunerova
braunerova 09.10.2019 v 20:14

newtory: taky dobrý, tohle neznám

reader.007
reader.007 09.10.2019 v 20:38

Ono vůbec hodně literatury se ve světle současnosti vypadá úplně jinak. Jenže knih vychází tolik, že spousta z těch starých a varujících zapadne, nebo jsou dokonce ostrakizovány.

Marika Vanova
Marika Vanova 09.10.2019 v 21:05

denib díky za odpověď, co teď čteš. Asi máš pravdu a vyměním knihu, žánr.

JáJejí
JáJejí 09.10.2019 v 21:10

V zájmu nás všech je, pane skeeve, aby se lidé, kteří k nám utečou ze své země, začlenili do naší společnosti. Čili po nějaké době, kterou jim budeme pomáhat naučit se aspoň základní obecné češtině, mohli uplatnit svou zkušenost, talent a pracovitost. Nevyčleňovat je nikam do ghett, ale zapojit je do fungujících občanských komunit.

Eldar80
Eldar80 09.10.2019 v 21:49

JáJejí: To chcete říct, že vám nedošlo, že tito lidé se začlenit nechtějí? Že z velké části nemají žádné užitečné zkušenosti pro život v Evropě. Zkrátka proto, že je neměli kde získat. Ani pracovitost - to ostatně vyplývá z ekonomické situace zemí, ze kterých prchají. Nebo stačí zkušenosti našich podnikatelů s tamnějšími lidmi. Do ghett se vyčlení sami a do fungujících komunit se nezačlení, protože jim to zakazuje jejich náboženství.


newtory
newtory 09.10.2019 v 21:57

Eldar80, to je zbytočná námaha, "JáJejí" nevidí, nepočuje (neslyší) ale hovorí (mluví)...

Eldar80
Eldar80 09.10.2019 v 22:07

newtory: Já jsem to pochopil. Mě jenom zajímá odpověď a použitý argument. Jednání takových lidí totiž na západě pravděpodobně způsobí vypuknutí občanských válek. To v případě, kdy multikulturalismus selže podobně jako na Balkáně. V jiném případě dojde ke kulturní genocidě a asimilaci jako se stalo v Turecku, kde bylo původní křesťanské obyvatelstvo nahrazeno muslimy. Ostatní stačí připomenout, že Afghanistán byla původně buddhistická země a Pákistán hinduistická. (Tady taková perlička. Podle legend zde v údolí Oddijány vznikl kašmírský šivaismus a umísťuje se sem původ dzogčhenu v naší epoše. Tedy ne ten směr v bönu.) V Persii byl zoroastrismus atd. Takže historicky je těch příkladů spousta. Západ je jen další na řadě.

mirektrubak
mirektrubak 09.10.2019 v 22:13

Čtu si poslední příspěvek Jájejí, přemýšlím nad ním, a vlastně bych na něm neměnil ani slovo. A tak na něm ani slovo nezměním a jen ho tady zopakuji, jako vyjádření svého postoje.

V zájmu nás všech je, aby se lidé, kteří k nám utečou ze své země, začlenili do naší společnosti. Čili po nějaké době, kterou jim budeme pomáhat naučit se aspoň základní obecné češtině, mohli uplatnit svou zkušenost, talent a pracovitost. Nevyčleňovat je nikam do ghett, ale zapojit je do fungujících občanských komunit.

newtory
newtory 09.10.2019 v 22:20

To znie pekne, ale skôr ako realistický manuál, mi to pripomína záväzok k XIV. zjazdu KSČ.

R.E.M.
R.E.M. 09.10.2019 v 22:25

mirektrubak: Byloby hezké, kdyby to takto fungovalo, ale realita je jiná. Vycházím mj. z oficiálních (i zahraničních) statistik, např. o výrazném nárustu počtu napadení a pobodání, znásilnění, o zvyšujícím se počtu no-go zón, kde nejezdí nejen pošta, ale ani policie... (Neochotně tuto situaci několikrát potvrdili i politici západních zemí.)

Text příspěvku byl upraven 09.10.19 v 22:27

JáJejí
JáJejí 09.10.2019 v 22:27

Pánové newtory a eldare, bojte se klidně dál a strašte dál ty, kteří se nechají.
Já ne a mě ne.

Mirkovitrubakovi děkuji za podepření.

Dobrou noc a žádné noční, ani denní můry.

Text příspěvku byl upraven 09.10.19 v 22:27

R.E.M.
R.E.M. 09.10.2019 v 22:29

Statistiky jsou pouze na strašení?
Mylně jsem předpokládala, že podávají informace.

Text příspěvku byl upraven 11.10.19 v 14:56

newtory
newtory 09.10.2019 v 22:38

JáJejí číta to čo potrebuje pre život a to je viera v lepšie ľudstvo. Prízemná (a nepohodlná) realita je pre tých, čo nevystačia s vierou.
Prirovnal by som túto naivnú vieru ku konaniu tohto pána :
https://www.youtube.com/watch?v=l378qZ9O01Y
Nemám nič proti tomu, keď títo "fanatici viery" nasadzujú budúcnosť, životy a majetky svoje a svojich najbližších, ale nepáči sa mi, keď do svojich "B-hu milých" altruizmov zaťahujú celú spoločnosť...

Text příspěvku byl upraven 09.10.19 v 22:46

Skallarix
Skallarix 09.10.2019 v 22:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 09.10.2019 v 22:51

R.E.M. Ano. Žádný argument se nekonal. Pouze ideologický fanatismus. Od jisté doby jsem skeptický vzhledem ke čtení knih, protože lidé navzdory čtení své názory nemění. A vzhledem k tomu, že jsme na databázi knih, dal by se očekávat argument ve smyslu četla jsem tu a tu knihu a tam psali tohle. Takže jsem očekával odkaz na knihu, ale asi takové nejsou. Já mám své názory podepřené čtením literatury, kde jsem zamozřejmě ovlivněn osobním výběrem, ale historická fakta, která jsem uvedl jsou platná. To co napsal newtory se mi nezamlouvá, protože to je hlavně urážlivé, ale v podstatě má pravdu. Mě jde spíš o to, že islám zničil všechny vyspělejší civilizace, na které narazil. K tomu co jsem napsal lze přidat třeba Egypt a Indii, kde se kdysi nacházela buddhistická civilizace, kterou islám zničil tak, že buddhismus z Indie zmizel. Takže učení, které vede k vysvobození bylo málem smazáno z povrchu zemského. A všichni buddhisté znají osud univerzity v Nálandě, kde kdysi údajně byla největší knihovna světa. Podle legend se udává, že než muslimové všechny knihy spálili, trvalo to 3 měsíce. Jiné legendy uvádějí dokonce půl roku, což je určitě nesmysl.
Takže vycházím z knih. Na čem své názory zakládá mirektrubak a JáJejí netuším, ale fakt by mě to zajímalo. Knihy to asi nejsou.

newtory
newtory 09.10.2019 v 22:53

To hej, ale hlúpe na tom celom je, že kým oni triezvejú nevinní trpia pre ich zaslepenosť.
Kde sú všetci tí komsomolci, ktorí pomáhali bojovať s triednym nepriateľom až dovtedy kým sa ním nestali oni sami ?

mata57
mata57 09.10.2019 v 23:11

Po staletí hlásaná křesťanská láska nezabránila dvěma světovým válkám. 11.září bylo jen sen... Slovo pochybovat vymažeme ze slovníku. Jak modrokošiláči, když přesvědčovali staré aby rozorávaly meze. Bez uzardění, vždyť my máme pravdu, že soudruzi ...

newtory
newtory 09.10.2019 v 23:12

Neviem, možnože som "dlhým používaním" zhrubol, ale pripisujem to skôr slepote, fanatizmu a hrozbe pre budúcnosť tohto sveta, ktoré okolo seba šíri určitá agresívna, hlučná, nie príliš veľká, ale napriek tomu vplyvná skupina ľudí. Boľševici mali podľa Johnsona na začiatku prevratu (VOSR) len asi 1000 pištolí, ale vďake svojmu fanatizmu ovládli onú 1/6 sveta a neskôr aj viac.
Možno aj preto je občas ťažké zostať nad "vecou" a potreba pomenúvať veci pravými menami (bez eufemizmov) je príliš silná. Napriek tomu si myslím, že sa vo svojom prejave vyhýbam hrubosti. Sarkazmus a irónia to je občas jediné čo nám zostáva a tie nepovažujem za hrubosť. Veď smiech (možno občas aj výsmech) to je jediná obrana mysliaceho človeka voči všetkej hlúposti a nezmyslom nášho sveta.

Eicherik
Eicherik 10.10.2019 v 06:29

newtory: Mé srdce je také s Kurdy.

Sarah01
Sarah01 10.10.2019 v 06:41

Mé srdce je i s Židy. Co v poslední době musí prožívat na západě Evropy, je strašné.

JáJejí
JáJejí 10.10.2019 v 07:08

Zrovna od vás, sarah01, která jste tu včera horovala za další dozbrojování, bych tůze ráda četla komentář ke včerejším vraždám v Halle.

Jak můžete, newtory, vědět, co čtu, když tu mám takřka nulový seznam Přečteno? Nikoho nikam nezatahuju, jen tu otevřeně píšu o svých postojích a názorech. Můj reálný vliv na politické dění u nás má sílu jednoho hlasu a na mezinárodní je pak fakticky sice nulový, ale symbolicky úplně stený jako váš. A proto na DK funguju tak, jak funguju.

A ani se neobtěžuju dohledáváat, kdo mi podsunuje, že jsem nebyla dlouho na psychiatrii. Fakt to momentálně zvládám bez doktorů i medikace.
Mám se dobře, ve všech směrech.

Text příspěvku byl upraven 10.10.19 v 07:14

Sarah01
Sarah01 10.10.2019 v 07:21

JáJejí - a co chcete slyšet? Že kdyby se odzbrojil celý svět, nedošlo by k tomu? Tak naivní snad nejste. Jak je možné, že ti zločinci stříleli samopalem, když to v Německu není legální?

JáJejí
JáJejí 10.10.2019 v 08:02

Ano, kdyby se postupně zničily všechny zbraně od vzduchovky výše, mohlo by docházet pouze k bojům na blízko, tedy muže proti muži, ženy proti ženě a všechny další možné variace.

Když se bude "preventivně" zbrojit dále, tak musí zákonitě přijít k situaci, kdy je ti/to, co je budou ovládat, tedy obecná umělá inteligence, obrátí proti těm, kteří jim svou naivitou kdysi chtěli zabránit v expanzi postmoderními variantami Asimovských zákonů robotiky. Čili zničí nás našimi zbraněmi a to doslova, nikoliv metaforicky.

Jak je možné, že se zbraně dají koupit na černém trhu? Protože EXISTUJÍ a jejich výroba a distribuce je zdrojem obrovských zisků a tedy moci.

Text příspěvku byl upraven 10.10.19 v 08:04

mata57
mata57 10.10.2019 v 08:14

Klacky a kamení jsou také zbraně. Jeden výrok z filmu Uloupená hranice: "Kde nemuseme pouzit sbrane, tam pousijeme bensin."
Absolutní mír (symbol A s kroužkem), to už tady také bylo...
A zůstává zde zase, proč?...



Vložit příspěvek