Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Naias
Naias 11.03.2020 v 13:11

My, čo kvôli koronavírusu ťaháme za troch, čas číst a číst nemáme.

woodward
woodward 11.03.2020 v 16:01

mně dneska dovezli novou detektivku od Jamese Melvilla, venku je hnusně, v médiích samej koronavirus, takže čtu a čtu.

alekis
alekis 11.03.2020 v 19:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 11.03.2020 v 19:05

Já měl v plánu jít zítra do knihovny, ale raději jsem tam skočil už dnes, kdyby naší pobočku náhodou zavřeli. Doma je samozřejmě zásoba knih, ale ty z knihovny jsou lákavější. :-)

encyklopedie
encyklopedie 11.03.2020 v 19:18

Eicherik....ne, ne - knihovna ted není v kurzu .....od listopadu nemám ani jednu výpůjčku ...jedu z vlastní vlny .....včera mi došly dva brakové klenoty z antikvariátu ....a čtečka je plná ebooků .... a navíc se chystá pár novinek v Knize....18.3. budou tři novinky na stole a dvě už jsou v ebooku ve četčce... divím se, ale přerovská knihovna půjčuje....

keri.H
keri.H 12.03.2020 v 11:20

Eicherik: Taky jsem si říkala, jestli radši do knihovny nezajít, dokud je otevřená. Problém je, že zásoba nepřečtených knih, co mám doma je velmi nízká. Ala zas si říkám, že knihkupectví to jistí. :)


woodward
woodward 12.03.2020 v 11:31

keri.H: No, jsem zvědav, jak dlouho to budou knihkupectví jistit. Třeba nakonec zakážou i doručování zásilek. Mám objednaný nějaký knihy v Česku a v Británii a napjatě čekám, jestli všechno v pořádku dojde.

encyklopedie
encyklopedie 12.03.2020 v 11:39

keri.H ...jejda.....zásoba nepřečtených knih co mám doma je velmi vysoká .....samozřejmě, že je nikdy nepřečtu ....ale ve čtečce je takových 25 tisíc ....určitě je tam takových 1000 knih k přečtení.... zbytek je prostě nasyslen...co kdyby............

Marika Vanova
Marika Vanova 12.03.2020 v 11:51

Hlásím, že v Písku od včera též zavřená knihovna na 14 dní :-(, ale to je dobrý k dočtení půjčených a načnutí mých nakoupených :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2020 v 11:55

U nás zavřeli knihovnu od středy, takže vlastně od dneška. Jsme ráda, že jsem tam byla v úterý ráno (systém hromadně rozesílal emaily všem v úterý k večeru). Jenom škoda, že jsem si doma zapomněla lístek s knihama, které si chci půjčtit a na místě jsem to musela řešit dost dost krutě. Takže to dopadlo, jak si lze snadno odvodit. Tu kterou jsem si chtěla půjčit a přečíst HNED, jsem domů nepřinesla :D
Alespoň se konečně pustím do Sčítače. Mojí knihovně udělá dobře, že se chvíli budu věnovat jí a knihám, které zůstávají. Ne jenom těm knihám, které se zdrží jenom na chvíli a potom nás zase krutě opustí :)

keri.H
keri.H 12.03.2020 v 12:47

woodward: Tak přeji, aby vše došlo v pořádku. :)

encyklopedie: Možná by se nějaká nepřečtená e-kniha našla, ale dlouho jsem e-knihy nečetla, tak nevím, jestli je ještě někde mám uložené. E-knihy mi moc nevyhovují a vrátila bych se k nim jen z nouze.

woodward
woodward 12.03.2020 v 13:53

keri.H: můj vzah k e-knihám je ambivalentní. papírová kniha je jasně nejlepší. Jenže knihy, které mám poukládané v počítači, by se mi do garsonky nevešly a číst na židli u počítače je přece jenom nepohodlný. Po dlouhém vnitřním boji jsem si tedy právě objednal čtečku.

encyklopedie
encyklopedie 12.03.2020 v 14:17

....já bych to napsal asi takto .... na téma "ebooky nečtu" /nepovažuji za plnohodné knihy apod....................
nemá cenu se vůbec vyjadřovat.....

R.E.M.
R.E.M. 12.03.2020 v 14:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2020 v 14:23

Encyklopedie: třeba to je výmluva :) já ebooky čtu minimálně. Pouze půjčené z knihovny a v telefonu, nemám čtečku, a potom mě z toho bolí oči, takže to trvá déle přečíst. Ale jsou knihy, které mi prostě do čtečky nepasují. Což je spíš můj osobní psychologický problém. Ne knihy...

encyklopedie
encyklopedie 12.03.2020 v 14:37

Lenka.Vilka ....nejde všechno co se tu napíše číst ....už jsem několikrát psal....jsou knihy které do čtečky NEPATŘÍ / encyklopedie, obrazové knihy, monografie, komiksy apod..... /
většinou se jedná o formát PDF, který je největší hovňous do čteček ....nemám ve čtečce ani jedno PDFko.... ty čtu maximálně na větším tabletu nebo na compu.... jinak veškerá beletrie, která se dá převést do epubu, mobi, docx apod je pro čtení ve čtečce .....
naposledy tady píšu něco o čtečkách....je to pro mne opravdu ztráta času ....čtečka je fenomén ........... a to mám doma pořád ještě okolo několik tisíc knih papírových /mám i jeden unikát na pergamenu, jednu stránku na kůži...takže mi vlastně chybí akorát šutr s vytesanou knihou ...

Text příspěvku byl upraven 12.03.20 v 14:43

alekis
alekis 12.03.2020 v 14:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 12.03.2020 v 15:17

No... v podstatě jsme na tom stejně; já se bez vlečky taky obejdu. Jenže knihy jsou krásný. Čtečka je plastovej krám. Takže si ji pořídím, ale i tak budu do svých knihoven cpát co se do nich vejde.

R.E.M.
R.E.M. 12.03.2020 v 15:27

woodward: je nás víc. :-))

Pro mě je papírová kniha nejlepší.
E-knihy čtu jen z nouze - mají své výhody, ale jejich čtení je pro mě míň komfortní a i estetická stránka je jinde. Každý z nás čtenářů to zkrátka má jinak.

reader.007
reader.007 12.03.2020 v 15:52

Já si ji teda nepořídím. Z monitoru sice čtení nesnáším, ale v nejhorším je tu automat, který mi to (byť kostrbatě) přečte, abych si nekazila oči.

bamba
bamba 12.03.2020 v 15:54

ako potomok luterána - podobojím - mám aj čítačku - x - tá generácia - niečo som už za tie roky zničila. Snažím sa kupovať beletriu podľa možnosti v elektronickej väzbe. Detské knihy - v mechanickej a zvyšok podľa uváženia a potreby - resp. keď to nevyjde v elektronickej a veľmi mi na nejakej knihe záleží, tak aj mechanická je dobrá.

encyklopedie
encyklopedie 12.03.2020 v 15:57

reader.007 ....v oboru optik /sice ne oční, ale musel jsem studovat i to/ jsem pracoval 51 roků
.....takže v klídečku mohu napsat - kazit si oči při čtení na čtečce = blbost !

reader.007
reader.007 12.03.2020 v 16:03

kazit si oči při čtení na monitoru... špatně jsi mne pochopil

Já jsem čtečku v ruce měla, ale i když vím že to oči netahá jako monitor, prostě je mi to protivné. Připadám si, jak kdybych četla z kalkulačky.
Někdy se ale e-kniha hodí...

Text příspěvku byl upraven 12.03.20 v 16:04

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2020 v 16:29

Stačí se o tom:
- bavit v diskusi
- počkat na pandemii
A co se stane?

Home page. Soutěž :O

Má to jeden háček. Bohužel to není soutěž pro ty, kdo ještě žádnou čtečku nemají. Jenom pro ty, co chtějí novou :(

Text příspěvku byl upraven 12.03.20 v 16:35

alekis
alekis 12.03.2020 v 17:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek