Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


braunerova
braunerova 15.03.2020 v 14:19

reader.007: správný název je History of the English Speaking People

Naias
Naias 15.03.2020 v 14:27

https://www.amazon.com/History-English-Speaking-Peoples-Bloomsbury-Revelations/dp/1474216315/ref=sr_1_2?keywords=History+of+the+English+Speaking+Peoples&qid=1584278658&s=books&sr=1-2
Peoples znamená národy, pokiaľ viem.

braunerova
braunerova 15.03.2020 v 14:30

Alekis: V poslední době už sleduju jen Neviditelného psa a opravdu, tolik nenávistných komentářů si nepamatuji.
Co se týče roušek a respirátorů. Pokud vypadne největší světový výrobce, tak se prostě nedají koupit. Já už jsem na ten stupidní dotaz, kdy bude dost roušek, alergický. Roušky budou, až nám je Čína dodá.

Eicherik
Eicherik 15.03.2020 v 14:34

Teď se ukazuje výhoda sociálních sítí. Když budeme zavření v karanténě, tak můžeme být ve spojení díky *klábosnici. :-)

*klábosnice = klávesnice počítače.

braunerova
braunerova 15.03.2020 v 14:35

Naias: Tak to je zajímavé, originální název uvedený v českém vydání je People.

Eicherik
Eicherik 15.03.2020 v 14:38

braunerova: Pokud bude třeba, tak nám bamba jistě pošle střih na roušku. Tuhle tady někde psala, že je šije. :-)


siena
siena 15.03.2020 v 14:38

Dovolím si vstoupit do této diskuze, do tohoto vlákna, ale "musím" zareagovat na váš příspěvek, alekis.
Že se dnes tolik mluví a píše o tom, dle vás povyk, že je nedostatek roušek, nedostatek všech ochranných prostředků? Protože nedostatek je a je to nedostatek katastrofální na další průběh onemocnění. Protože tu nejde o to, že my, na rozdíl od asijské populace, nejsme při jakémkoliv nachlazení, na jejich nošení zvyklí, ale že tyto ochranné prostředky chybí právě tam, kde by měli být! Bohužel, již od ledna, nám na všech tiskovkách, na tiskovkách, které v poslední době jsou skoro každé půldne, je stále dokola omíláno, jak jsou všeho tisíce, milióny. Takže se pak nedivte, že když minulou neděli bylo řečeno, že všechno je, že se začnou na začátku týdne distribuovat, pak to byla středa/čtvrtek, pak to byl pátek, že to dostanou i praktičtí lékaři a najednou to nemají ani ti v nemocnicích, že se na to soustředí pozornost. A místo toho, aby nám včera premiér řekl, že zkrátka nejsou, tak plácá, jak mu mají lidi zavolat a on je tam doveze?!? Rozumím, nakonec nám to naši vládní představitelé opakují za každou svou větou, jak jsme jediná země, co cosi zvládá, že Itálie to nezvládla, jak jsme šokováni ze slov kancléřky Merkelové, co plácají Švýcaři, samozřejmě trumf nakonec, co je to zač ta "Brusel", že je jednoduché to zase na ten svět okolo hodit, hodit na opozici...
Pana doktora Šmuclera jsem slyšela před časem v jednom rozhovoru a nemohla ho doposlouchat do konce, říkala jsem si, že něco tak arogantního jsem dlouho neslyšela. Zdá se, že krize opravdu v nás probudí charakter, silnější stránky povahy. Jedno z mála velmi rozumných a hlavně praktických rozhodnutí, která učinili zubaři a praktičtí lékaři, zrovna ti, kterým se těch ochranných prostředků nedostává...A že jsou příspěvky ze kterých se vám dělá zle? Nebyla jste to vy sama, která mne před časem poučovala, že příspěvky nejsou hrubé a vulgární, že holt jen společnost posunula hranice vnímání obého? Proč se tedy dnes divíte?

Text příspěvku byl upraven 15.03.20 v 18:14

siena
siena 15.03.2020 v 14:46

braunerová, že jste alergický na dotazy? Doufám, že až se nakazíte od svého lékaře, až se nakazíte od prodavačky, od zaměstance na poště, budete dále sem psát, jak jste na něco alergický. Znovu opakuji, ty dotazy jsou, protože stále dokola je předkládáno, že všechno se bude posílat, že zítra, že pozítří, že je něco ve skladu, že je něco objednáno, že se připravuje objednávka, že se připravuje výběrové řízení...A nenávistné projevy? Ty na sítích jsou již delší čas, jen dodnes, to byly projevy, se kterými jste možná "souznil", jestli mohu soudit dle zdejších komentářů. Ta nenávist se zkrátka nyní obrátila někam jinam, což se jí zkrátka stává, že prakticky žádné hranice nezná.

Text příspěvku byl upraven 15.03.20 v 14:52

Eicherik
Eicherik 15.03.2020 v 14:54

Já vládě důvěřuji. Myslím si, že koná dobře a má vše pod kontrolou, jak jen to je v současné krizové situaci možné.

Lector
Lector 15.03.2020 v 15:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

keri.H
keri.H 15.03.2020 v 15:08

Vláda, záchranné složky, lékaři. Všichni se snaží dělat věci pro bezpečnost všech občanů, ale lidé kritizují. Tak to bylo vždy a vždy bohužel bude.
Všichni se snaží dělat, co můžou. Jsou to také jen lidé a je to náročné i pro ně.
Můžeme být vděční všem, co jsou tu pro nás.
Mám známé policisty, kteří řekli, že je to dost náročné a přesto i v této době za nimi přišli lidé s věcmi, které by mohly počkat.

Lector
Lector 15.03.2020 v 15:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 15.03.2020 v 15:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marika Vanova
Marika Vanova 15.03.2020 v 15:20

Proč teď řešit, co se zvládá a co ne, na to bude času dost potom, až krize pomine. Teď bych se zaměřila na to dělat, co je v našich silách a jako řadový občan poslouchat zdravým selským rozumem nařízení vlády a nepřidělávat práci svým lehkomyslným chováním.

denib
denib 15.03.2020 v 15:22

Já jsem si dobrovolně pobyt v nemocnici protáhla. Naštěstí tu mají dost knížek nasyslených a ještě tu mám nějaké z domova...

keri.H
keri.H 15.03.2020 v 15:24

Lector: souhlasím se zanedbáním přípravy. Ale i tak se dle mého snaží. jenže lidé se snaží mnoho věcí obcházet.
A zajištění bezpečnosti bohužel není viz zdravotní personál, hasiči, policisté v karanténě, to je dost špatné a pokud budou končit v karanténě další, bude to problém.

alekis: myslím, že jich bude vidět více a více. Když uvidíte jednoho, tak si jí vezmou i další. Můj táta si jí bral pro jistotu (je riziková skupina). V Albertu mají rukavice a část lidí si je brala včetně mě a nepřipadala jsem si blbě. A jelikož jezdím MHD (bohužel) mám v plánu užívat rukavice a vzít si šátek (roušky další bohužel nemáme).

Text příspěvku byl upraven 15.03.20 v 15:27

siena
siena 15.03.2020 v 15:34

alekis, nebojte, omluv netřeba, vážně mi žádnou citovou újmu, ani jinou, způsobit nemůžete. Jen nerozumím, proč vás překvapují nenávistné komentáře, nenávistné diskuzní příspěvky, když jste tu sama psala o tom, že se zkrátka svět mění...

Marika Vanova, víte, ale bez těch roušek a respirátorů tu dlouho zdravý zdravotní personál mít nebudeme, a nejen ten...nevím, co s tím má co dělat selský rozum. Problém není to, jestli se něco řeší či neřeší, ale v tom, že vláda cosi říká a evidentně to není pravda, viz komentář pana uživatele Lectora.

Text příspěvku byl upraven 15.03.20 v 18:18

Lector
Lector 15.03.2020 v 15:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 15.03.2020 v 15:43

k alekis - nenosím veci na základe toho, čo dá na seba dav. Vo štvrtok večer Bratislava - 90 percent ľudí malo rúšky - jeden mal s respirátorom. Je víkend, šijeme s deťmi rúšky a mám fuč všetky zásoby gumy.
k Lector - v januári som skúsila kúpiť rúšky v lekárni - márne.

siena
siena 15.03.2020 v 15:52

Lectore, souhlasím. Tady nejde o samoúčelnou kritiku naší vlády, ale o to, že ani teď není schopná adekvátně se přizpůsobit stavu, který je. Že v poledne opět člen vlády bude mlžit a používat podmiňovací způsob, ale opět neopomene zmínit, jak ten svět je na rozdíl od nás neschopný:( Už jsem tu psala několikrát o relativizaci mnohého, co se událo v naší minulosti, ale že se bude relativizovat a zlehčovat i nyní, tomu nerozumím již vůbec. Nejspíš v Itálii měli udělat mnoho věcí a ta katastrofa by nemusela být tak velká a osud Italů tak tragický, ale my jsme na to koukali a nic. A teď je jen kritizujeme:(

bamba
bamba 15.03.2020 v 15:55

Trochu si pripadám ako cantervilské strašidlo - dochádza mi guma, šijem všetko bielou niťou...A na rúškach sú žirafy a medvedíky...Ušila som niekoľko šatiek - dochádza guma a tak budeme chodiť za kovbojov.
Chudák bankový lupič, málokto ho rozozná od bežnej populácie.
Inak tu už prebehli pokusy merať teplotu starým ľuďom a popritom im vyglančiť domácnosť od financií.

Lector
Lector 15.03.2020 v 16:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 15.03.2020 v 16:04

Lectore, ano, četla jsem, jak finanční úřad posílá na kontrolu...co si o tom má jeden myslet a nebýt sprostý. A že tu jsou tací, co využijí jakékoliv situace? Žádné překvapení. Nejen ty lepší stránky člověka vyplavou na povrch:(

Text příspěvku byl upraven 15.03.20 v 16:10

reader.007
reader.007 15.03.2020 v 16:08

vláda nevláda... vláda chtít může, ale výrobní prostředky na to aby byla soběstačná nemá. U nás se totiž musí montovat hlavně vysoce společensky prospěšné autodíly.

Maďaři se pokusili být připravenější a platné jim to bylo jen do Hamburku.

Lector
Lector 15.03.2020 v 16:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek