Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


alekis
alekis 16.03.2020 v 09:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 16.03.2020 v 09:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 16.03.2020 v 09:45

Ja som v práci a cítim sa ako v nemocnici, všetci tu beháme zarúškovaní. Aj v MHD a na ulici som videla snáď 2% ľudí s nezakrytou tvárou.

Lector
Lector 16.03.2020 v 09:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 16.03.2020 v 09:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 16.03.2020 v 11:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


SteveP1
SteveP1 16.03.2020 v 11:15

to Clint: Já nerozlišuji weby podle toho, zda je někdo označí za dezinformační či ne, vždy mě zajímá spíš obsah zprávy a stanovisko z více zdrojů, nejlépe nezávislých, aby si člověk mohl udělat svůj úsudek a nepřebírat jen slepě to, co nám hustí denodenně do hlavy náš mainstream a podsouvá nám, čemu věřit. Takže mě zajímá v první řadě obsah sdělení a kladu si vždy otázku, kdo by měl z toho či onoho prospěch a snažím se uvažovat v širších souvislostech. A tohle logiku celkem má, zvlášť když vidíme, co dělají dnes Amíci ve světě. A že se to stalo zrovna v Číně, která se mimochodem stává ekonomickou velmocí č.1 ať chceme nebo ne, nemusí být náhoda. Tahle skutečnost je solí v očích Amíků a jako pomsta by mi to na ně i pasovalo. jsou totiž všeho schopní.Ale uvidíme, pravda nakonec vypluje na povrch. Jen doufejme a modleme se, že nás tahle srandička zasáhne co nejméně.

Text příspěvku byl upraven 16.03.20 v 11:15

siena
siena 16.03.2020 v 11:23

SteveP1, nezlobte se, ale co jste nyní předvedl, je celkem hezká ukázka toho, jak a kde vznikají všechny ty řetězové e-maily. Samozřejmě, věřit si můžete čemu chcete, číst si ty "nezávislé a ověřené" zprávy taktéž, řekla bych, že jste i ve vlákně, kde byste mohl se svými teoriemi celkem uspět, se vší úctou. A možná vám to, na rozdíl od nás, co si necháme cosi podsouvat od nějakého mainstreamu, pomůže i tuto epidemii přečkat, tak proč ne...

Text příspěvku byl upraven 16.03.20 v 11:23

Clint
Clint 16.03.2020 v 11:27

Steve - píšete, že si ověřujete na nezávislých webech. Které to prosím jsou a jak je najít? Opravdu mě to zajímá. Dál píšete, že vás zajímá obsah sdělení. Přitom vůbec ale nezmiňujete důležitost autora. Epidemiologům, lékařům a dalším odborníkům nedůvěřujete? Ale věříte noname "autorovi" na dezinformačním webu?

keri.H
keri.H 16.03.2020 v 11:35

Naias: Jak psal Lector gratulace.
Já u nás ve městě neviděla ani jednoho člověka s rouškou. A jak vím i z okolí, tak lidé říkají, že jich moc na ulici nepotkávají.

Roušky sice k sehnání nejsou, ale všude po internetu kolují návody, jak ji vyrobit. Švagrová, která je vyučená řekla, že je ušije. V práci jsem se bavila s kolegyní, která řekla, že to taky zkusí.
Jenže potřeba by byla, aby něco přes obličej nosilo, co nejvíce lidí.

Dneska nám u nás v práci v laboratoři míchali dezinfekci, hlavní důvod byl, aby se dala do jídelny. Říkám si jen jednu věc, proč se to neudělalo už dříve, kdy se vědělo, že dezinfekce není k sehnání.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2020 v 11:41

https://m.youtube.com/watch?v=b5N7h3QnjgM

Tady je to poměrně srozumitelné. Hned se do té práce zítra těším víc, dneska galeje u stroje :O jenom už nevím, jak zařídit, abych v ní nebyla jediná :( :( :(

woodward
woodward 16.03.2020 v 13:13

Mně před chvílí doručil kurýr objednané knihy. Měl roušku. Jsem zvědavej, jestli s pizzou přijede taky orouškovanej.

keri.H
keri.H 16.03.2020 v 13:37

woodward: Kéž by takových bylo více.
Zrovna před chvílí jsem četla, že ministerstvo doporučilo ochranu obličeje a to jakoukoliv. To by mě zajímalo, kolik lidí s ochranou obličeje budu potkávat.

Při čtení o pizze, jsem na ní dostala chuť, asi se podívám, co se najde doma, že bych si ji upekla. :)

woodward
woodward 16.03.2020 v 13:52

bohužel, picálista přijel bez roušky. ale nenech se brzdit ve svém nadšení! :))

braunerova
braunerova 16.03.2020 v 13:56

woodward: kolega byl v lekárně a lekárník prý měl přes obličej něco jako plenu. A u nás v Albertu neměli toaletní papír, ani ten nejdražší.

Sarah01
Sarah01 16.03.2020 v 14:12

Mně přivezl kurýr maso a taky měl roušku. Objednávku knih asi odložím, Zásilkovny jsou uzavřené, na poštu se mi nechce.

woodward
woodward 16.03.2020 v 14:25

Co je uzavřené? Dneska mi GLS doručila balík knih.

Dudu
Dudu 16.03.2020 v 14:42

Koukám že akce " koronavirusáček" zasáhla i pražské MHD. Buďto rouška, nebo pěkně pěšourem .

Sarah01
Sarah01 16.03.2020 v 14:55

woodward - Zásilkovnu máme v nábytku nebo v obuvi, to je teď všechno zavřené. Maso mně vozí Vetamix v určenou hodinu, kdežto kurýr GLS v určenou hodinu nejezdí a já chodím do práce, tam si zásilku nevyzvednu, je to velký průmyslový areál, prostě a zkrátka to není možné.

woodward
woodward 16.03.2020 v 15:05

No dobrá, a co pošta, tak už balíky do ruky taky nebere? Tam si můžeš za příplatek naordinovat dodání večer. Já nakupuju nejvíc v antikvariátech a ty určitě žádnou zásilkovnu nemají. Buď to dají poště nebo kurýrovi nebo DHL, GLS a tak.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2020 v 15:11

https://www.ceskaposta.cz/-/vyzva-aby-klienti-zbytecne-nenavstevovali-posty

Pošta domů nic nepřinese, asi upozornění o balíku a uloží ho na 30 dní...

Sarah01
Sarah01 16.03.2020 v 15:12

Ne, pošta balíky do ruky nebere, je teď bezkontaktní doručování. V antikvariátu jsem teď minulý měsíc nakupovala a taky to měli do Zásilkovny. Ale nejvíc nakupuju na megaknihy.cz, tam je teď jen pošta, u nás otevřeno jen do 15 h., to pokaždý nestihnu. Ale asi mně nic jinýho nezbyde, něco nutně potřebuju.

woodward
woodward 16.03.2020 v 15:15

když je to poslaný jako "balík do ruky", tak to nenosí pošťačka. přiveze to chlápek v autě, zavolá na mobil "tak jsem tady" a já si to dojdu k domovním dveřím převzít.

woodward
woodward 16.03.2020 v 15:20

Sarah01:Aha, takže chodit na poštu pro balík je bezkontaktní doručování?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2020 v 15:21

Woodward: chtěla bych žít ve stejném městě jako vy, protože Most tuto utopii svým občanům vymlátil z hlavy už dávno. Balík do ruky jsem nikdy nedostala. Jenom lístek, co jsem si odpoledne vyndala ze schránky, přestože jsem byla celý den a čekala na to...
"Já jsem tady" mi zavolá leda tak ppl. U nás jsme na toto byli připraveni léty zkušeností, takže nás nedoručování balíku nemůže rozhodit :D



Vložit příspěvek