Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


siena
siena 08.04.2020 v 10:37

Sarah01, neříkáte, že nemá mít názor. Ale máte ho za nepřístojnou, nežádoucí kritiku dotyčného, za nekorektní přístup k diskutujícím a jakési policajství a známky nedemokratičnosti. Ano, vyjadřuji se tu k některým názorům, s kterými nesouhlasím. Někdy, když samotný příspěvek je psán velmi "jednoznačně", ostřeji, občas ironicky, přiznávám, ale většina z nich, když je to diskuzní příspěvek ke knize, je psán i pro druhé čtenáře, aby si mohli případně udělat komplexnější obrázek k možnému čtenému. Když udělám chybu a něco špatně přečtu a pochopím, omluvím se a uvedu na pravou míru. I to se mi samozřejmě stalo, to nezakrývám. A že to přiznání není jednoduché, je myslím si jasné, a i vidět z té reakce. Nemáte pravdu v tom, nepodsouvejte mi to, že nezáleží o čem se píše, že to dělám jen proto, abych peskovala. Už i sama vidím, že se opakuji a vykrádám sama sebe. Vyjadřuji se celkem konzistentně od začátku co tu jsem, dá se snadno dohledat.

A prosím, snad již naposledy...Můj postoj k Evropskému společenství a uspořádání nezakrývám a na různých místech jsem dala najevo. Domnívám se, že i na kritické připomínky, jsem dala relevantní zdroje a citace. I když samozřejmě to je jen můj subjektivní pocit. Ale zrovna v této debatě, včera, toto nehrálo žádnou roli. Řeč byla pouze o tom, že se tu objevilo několik příspěvků, které se točily kolem toho, že EU někomu "nařizuje" si myslet, že rajče je ovoce. Já jsem na to namítla, že to není pravda, že i ten samotný článek mluví úplně o něčem jiném, a že bohužel podobných mýtů, klišé, hoaxů, je ve společnosti povícero. A že i ty mají vliv na nazírání na EU. Nic více, nic méně...Jestli toto berete za něco, co vám upírá právo si myslet, že je EU zbytečná a neužitečná organizace, tak to je mi líto, ale to je jen váš problém a promiňte mi, nepochopení.

Text příspěvku byl upraven 08.04.20 v 16:38

encyklopedie
encyklopedie 08.04.2020 v 10:45

Jediný člověk, kterému byste měli něco dokazovat, se na vás dívá každé ráno v zrcadle.

siena
siena 08.04.2020 v 10:48

encyklopedie, nedokazuji, pouze se snažím o vysvětlení...a jestli bude bráno za nežádoucí už jen to, že reagujeme na napsané, tak jaký smysl má potom diskuze, proč to potom rovnou nepřejmenovat na monolog, či přitakávání?

woodward
woodward 08.04.2020 v 10:51

encyklopedie: s tím chlapem nemluvím, vypadá hrozně!

Sarah01
Sarah01 08.04.2020 v 11:24

Ano, sieno, nepochopení z vaší strany. Tím bych to asi uzavřela, protože lidově řečeno "já o
voze, vy o koze".

siena
siena 08.04.2020 v 11:30

Sarah01, ano. Možná konečné rozhřešení necháme na druhých, co je ta koza a co vůz:)


reader.007
reader.007 08.04.2020 v 14:40

Skeeve: je to každopádně zajímavé téma, jenže třeba já jsem o aktivitě slunce slyšela úplně opačné zprávy. Za chvíli snad novinkám přestanu věřit i zprávy o zatmění slunce :-)

SteveP1
SteveP1 08.04.2020 v 15:13

Vážení, přikládám zajímavé video italské televize o možném laboratorním - umělém původu viru SARS2 alias Covid-19.
Když jsem tu tvrdil před pár týdny, že i tuto teorii o biologické zbrani je třeba vzít v úvahu, byl jsem málem ukamenován.
Takže doporučuji ke zhlédnutí zvláště milovníkům hypotézy o netopýrech..
https://www.youtube.com/watch?v=gXTSivCicjQ

Text příspěvku byl upraven 08.04.20 v 15:15

Lector
Lector 08.04.2020 v 15:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 08.04.2020 v 16:30

Skeeve, zajímavé čtení. Každopádně jsou to jen výkyvy. Pro nás je zásadní omezit skleníkové plyny /což se tedy teď momentálně daří/, správně hospodařit v lesích a s vodou. Chovat se ekologicky, to můžeme zvládnout. Ostatní už nebude na nás, neovlivníme to.

Skallarix
Skallarix 08.04.2020 v 16:35

@Dudu - Já jen nadhodil téma, odkazy dodal Lector (také jsem proto upravil i svůj první příspěvek). Ekologické chování podporuji, jen mi vadí zaslepenost, hloupost a hysterie - a to nejen v ekologii. (Tím ale momentálně na nic poukazovat nechci.... )

Lector
Lector 08.04.2020 v 16:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 09.04.2020 v 11:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 09.04.2020 v 12:48

Souhlasím, popelářům zdar!
Jo, venku zuří jaro, Zahradní město kvete. Sakury sice ještě nevypukly, ale na první pohled to vypadá, že je jaro v předstihu a nejúžasnější rozkvět letos přijde o něco dřív, ne až na přelomu měsíce, ale možná už v půlce dubna.

alekis
alekis 09.04.2020 v 12:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 09.04.2020 v 13:03

To mi nevadí, já mám střechu nad hlavou a ústřední topení. :)

Eicherik
Eicherik 09.04.2020 v 15:41

Venku je nádherně. :-)

Eicherik
Eicherik 09.04.2020 v 22:05

Koronavirus přeje kultuře. Nejen, že jsem dnes jednu knihu dočetl a druhou načal, ale také jsem si poslechl šest pro mě neznámých alb. Mezi nimi i jeden "klenot". :-)

Text příspěvku byl upraven 09.04.20 v 22:42

Dudu
Dudu 10.04.2020 v 08:10

Jak jsem už někde psal, spočítal jsem si, že tímhle tempem skončím na konci karantény na dobrých 90 kg /A to i přesto, že každý den sportuji/. Domácí kuchyně dělá divy.

Sarah01
Sarah01 10.04.2020 v 10:05

Já se snažím s jídlem krotit a hodně chodím do přírody, takže si myslím, že spíš to půjde dolů. Ale taky pro rodinu vařím skoro denně, je to náročné. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 10.04.2020 v 15:22

Musím teď vařit denně a je fakt, že mě to už nebaví a co pořád vařit a tak jsem to dneska vzala přes Drive v KFC a děti (i já) jsme byli nadšeni změnou :-) každý si dal, co chtěl.

Marika Vanova
Marika Vanova 10.04.2020 v 15:28

eicheriku - čteš Martina Servaze od Miniera? Už jsem Mráz, Kruh a Tmu přečetla a teď jsem se pustila do Noci a nějak jsem se v půlce zasekla a nemůžu s tím pohnout.
Tak jsem dohledala, že máš přečtený Mráz O.K. nebudu tě tím obtěžovat, myslela jsem, jestli bys mi k tomu nedal , pro mě jako odborník na detektivky, nějaký názor...

Text příspěvku byl upraven 10.04.20 v 15:30

Eicherik
Eicherik 10.04.2020 v 15:41

Marika: Než se dostanu k Noci, to bude ještě nějakou dobu trvat. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 10.04.2020 v 16:15

Eicherik - je mi to jasný, jen jsem to zkoušela. A taky aby se tu mluvilo zase o knihách :-D

Eicherik
Eicherik 10.04.2020 v 17:11

Marika: Koukám, že sis docela oblíbila Agathu Raisinovou. :-)



Vložit příspěvek