Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


keri.H
keri.H 28.05.2020 v 06:00

Naias: Také jsem spala nahoře na palandě. Problém byl mé padání z postele, takže bezpečnější to pak pro mě bylo dole. :D Z postele jsem padala celkem dlouho nebo jsem se tak divně převrátila na druhou stranu a spala přikrytá polštářem. :D

reader.007: Také jsem se bála večer po chodbě na záchod a to jsem nic strašidelného nečetla, ani jsem nekoukala na žádné filmy. Vždycky jsem opatrně vykoukla ze dveří a pak rychle běžela k záchodu.

Eicherik
Eicherik 28.05.2020 v 06:18

Ještě k těm palandám. Na vojně spali starší vojáci dole a mladší nahoře. Pokud přišel voják z vycházky nalitej, tak se nahoře prakticky nedalo spát, protože když byl člověk nalitej, tak se s ním "točil svět". Pokud jste spali dole, tak se jedna noha spustila z postele na zem a takzvaně se "brzdilo". Svět se přestal "točit" a dalo se spát. Opravdu to fungovalo. :-D

Marika Vanova
Marika Vanova 28.05.2020 v 08:28

Eicherik :-D
Já jsem se tmy a prostoru pod postelí taky vždycky bála a tmy se bojím dodnes, můj manžel měl se mnou trápení, protože, dlouhá léta , co jsme dělali táborové vedoucí, tak jsem ho pravidelně budila, že musím na WC a bojím se a on vstal a šel se mnou ze stanu, je na mě hodnej.
A doma jsme dlouho spali s bráchou na palandě, já dole, neb jsem byla mladší, Brácha měl Merkura a tak sestrojil výtah mezi námi a posílali jsme si dobroty, to jsme jednou spolu marodili s chřipkou, to byla paráda.

bamba
bamba 28.05.2020 v 11:24

Eicherik - si predstav, že by to spravili všetci alkoholici v noci a zem by sa skutočne na noc prestala otáčať!

alekis
alekis 28.05.2020 v 11:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 28.05.2020 v 14:06

Vzali ste pri tých výpočtoch do úvahy, že noc nie je na celej Zemi naraz?


bamba
bamba 28.05.2020 v 14:42

nielen to, ale aj podiel alkoholikov v danej populácii. Plus miesta, kde sú poschodové postele.

R.E.M.
R.E.M. 28.05.2020 v 15:02

Kdyby noc byla pro všechny obyvatele najednou, docházelo by k obrovským výkyvům v otáčení a brzdění planety a tedy k problémům. K tomu naštěstí nedochází. S menšími výkyvy v počtu lidí jednotlivých časových pásem se Země vyrovná. Počet obyvatel Číny a Indie vyváží menší hustota obyvatel Mongolska a Sibiře. Občané některých států by měli méně šoupat nohama, další by měli více máknout, ale na tyto úmluvy, dohody a smlouvy, popřípadě kvóty máme zdatné politiky a diplomaty a...

Text příspěvku byl upraven 28.05.20 v 15:06

woodward
woodward 28.05.2020 v 15:07

Tím líp, aspoň by na těch palandách byl pořád někdo a mobile by bylo skutečně perpetuum. A nebo taky ne :)

bamba
bamba 28.05.2020 v 15:19

ja si nemyslím, že je to perpetuum mobile - ak to má zastaviť tak skôr perpetuum stabile.

Eicherik
Eicherik 28.05.2020 v 21:37

Kolečko napsal seriál Chataři. Hrají Chýlková, Hanák či Myšička.
Seriál bude mít tradičních třináct dílů a nemuselo by to být špatné. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 29.05.2020 v 11:51

Tak se těším

pavlinda
pavlinda 29.05.2020 v 13:01

Na Chalupáře se taky těším-i když Most jsem nesledovala...

alekis
alekis 29.05.2020 v 13:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 29.05.2020 v 16:40

alekis: Moc hezké. :-D

alekis
alekis 29.05.2020 v 16:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 29.05.2020 v 18:05

alekis: To taky. :)

keri.H
keri.H 29.05.2020 v 19:07

alekis: Dříve jsem měla osmiměrky ráda, pak mě už nebavily a začala jsem luštit křížovky. Jeden čas jsem luštila hodně, pak dlouho ne a teď občas si něco ráda vyluším a našla jsem i předtím nějaké na internetu. Je to fajn zábava. :)

encyklopedie
encyklopedie 29.05.2020 v 19:24

Keri.H.... já ti někdy vyfotím křížovku, kterou jsem luštil rok .... jedna křížovka se skládala ze samých dokreslovek / všechny možné typy - hláskovky, střídavé, slabikové, mozaikové atd .... těch křížovek bylo kolem 70 ....pak se to muselo seskládat, aby z toho vznikl nějaký obrazec....a teprve pak bylo možno přečíst všechny tajenky .... po poskládní a slepení toho bylo na celý kuchyňský stůl...a to mi nechybělo ani jedno písmeno!
....cosi jsem dokonce i vyhrál ....

Text příspěvku byl upraven 29.05.20 v 20:18

Eicherik
Eicherik 29.05.2020 v 19:44

Čtu knihu Drood Dana Simmonse. A co je na ní zajímavé? Hlavními postavami tohoto románu, pokud tedy nepočítám přízračnou postavu Drood, jsou spisovatelé Charles Dickens a Wilkie Collins. Wilkie Collins je zároveň vypravěčem celého příběhu. Se jménem Wilkie Collins jsem se už setkal, protože se chystám na jeho knihu Měsíční kámen. Kniha (Drood) má "jen" 512 stran, ale je vytištěna drobnými písmeny.
Zatím mám přečteno asi 50 stran a jsem zvědavej, co se z toho vyklube. :-)
Ještě důležité upozornění, kdyby to někoho zaujalo. Pozor, jedná se o horor. :-)

Text příspěvku byl upraven 29.05.20 v 20:33

keri.H
keri.H 29.05.2020 v 19:59

encyklopedie: Tak taková křížovka musela být hodně zajímavá. :) Obdivuji, že jsi u toho vydržel a ještě mít úplně všechno.

woodward
woodward 29.05.2020 v 20:10

Taky obdivuju. Takové křížovky luštíval nebožtík táta. V časopise Hádanky a křížovky vycházely na pokračování legendy k jednotlivým částem - jenom legendy, ani tvar té které části k tomu neuváděli. A tatík si vzal štos stránek čtverečkovanýho papíru, bafal z fajfky, luštil a vyluštil všecko. Já na to nikdy neměl trpělivost.

encyklopedie
encyklopedie 29.05.2020 v 20:17

woodwarde....já dělal to samé.....já ani "obyčejnou" křížovku neumím vyluštit /hihihi - akorát ta fajka ....já kafé a sem tam cigaretku

encyklopedie
encyklopedie 29.05.2020 v 20:26

...kdo chce jenom nakouknout
https://www.cshak.cz/nolcova-krizovkarska-maturita-2019-2
...samozřejmě pro luštění je to bez obrazce .....

denib
denib 29.05.2020 v 20:44

Eicherik: Drood si dávám do hledáčku. Od Simmonse jsem četla Terror, který byl skvostný,jak sám víš :-) A pak Black Hills, což tak skvostné nebylo. Tak uvidíme, jak se vytáhnul tady. Díky za tip ...



Vložit příspěvek