Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Dudu
Dudu 26.05.2020 v 21:59

Eicherik, z pohádek to přímo není - ale měli jsme tu souseda/já ho tady raději nebudu jmenovat/ a ten po nás /když jsme si na jeho kupkách sena jako děcka hrála/házel vidlema. Ještě že dost chlastal, takže muška nebyla jeho silná stránka.

Eicherik
Eicherik 26.05.2020 v 22:06

Já se v dětství bál upírů. :-) Teď už se jich nebojím, protože už vím, jak na ně. ;-)

R.E.M.
R.E.M. 26.05.2020 v 22:08

MarikaVanova: Tak co říkáš na Neděli jako stvořenou pro vraždu? Líbil se ti "autorčin humor?

R.E.M.
R.E.M. 26.05.2020 v 22:12

Teď jsem si vzpomněla - jako malí jsme si jednou povídali o upírech tak sugestivně, že jsme se museli schovat po peřinu, aby nás nenašli. Jenže nepomohlo to, i schovaní jsme se báli sami usnout.

Eicherik
Eicherik 26.05.2020 v 22:21

Vzpomínejte ještě, čeho jsme se jako malí ještě báli. :-)

reader.007
reader.007 26.05.2020 v 22:21

Nenazvala bych to traumatem, ale dost hluboko se mi vryly pasáže z Andersenových Divokých labutí, kdy hrdinka chodila trhat kopřivy na košile na hřbitov, kde sedávaly ježibaby, tahaly z hrobů mrtvoly a ojídaly je.
Jo, a ještě jsem docela kulila oči když jsem dostala Perraulta, který v pokračování Šípkové Růženky s gustem líčil, jak si Růženčina tchyně dělala laskominy na snašinu kůži, i když ji měla po té stovce prospaných let trochu tužší...


Eicherik
Eicherik 26.05.2020 v 22:25

reader.007: Ty ježibaby, to muselo bejt hustý. :-)

encyklopedie
encyklopedie 26.05.2020 v 22:28

.....na knížku si nevzpomínám, ale už jsem byl ženatý a měl dvě děcka... v sobotu jsem koukával na Katowice - Noční kino.... po půlnoci začínal vždycky nějaký horror.... /název toho filmu hledám už roky ...../ když skončil, zhasl jsem televizi .... a v teplákách jsem vlezl do lůžka.... až tam jsem je shodil ..... /bylo to o dceři, která vyvraždovala rodinu a nakonec se napíchla na skleněné hroty z rozbitých skleněných dveří..... kurecpalec....

R.E.M.
R.E.M. 26.05.2020 v 22:33

Z andersenovek mi nejvíc utkvělo v paměti Děvčátko se sirkami. Bylo mi ho moc líto.

encyklopedie: Byla v rodině dcerka, aby to bylo stylové? :)

encyklopedie
encyklopedie 26.05.2020 v 22:35

R.E.M. ..... mám dva kluky ..... ale můžu ti napsat, že tam mi bylo hodně ouzko

Marika Vanova
Marika Vanova 26.05.2020 v 23:02

R. E. M. - Neděli jsem dneska dočetla, vraždy jsem se dočkala až na 485 straně, ale nelituji, pachatel byl překvapením a humor spisovatelky Frýbové se mi líbil, někdy jsem se smála i nahlas.
Eicheriku - pohádek jsem se jako malá nebála, ale když jsem pod stromeček dostala knížku s pohádkami Boženy Němcové s ilustracemi, tak z jedné jsem měla dlouho strach a to z obrázku zakleté princezny s černým závojem a zuby jako upír a vykulenýma očima.

keri.H
keri.H 27.05.2020 v 05:56

Eicherik: Trauma jsem z žádné pohádky neměla. Měla jsem ráda pohádky jako Červená karkulka, Otesánek, Kůzlátka.
Ale jedna pohádka mi dodnes zůstala v hlavě - Jezinky od Erbena.

newtory
newtory 27.05.2020 v 07:13

Z Andersena ma v detstve obchádzal smútok.
Z niektorých pekný (napr. Cínový vojačik) z iných bolestný (napr. Malá morská víla).

bamba
bamba 27.05.2020 v 10:54

myslím, že kto dá v detstve "Palculienku" v pohode prežije severské krváky.

woodward
woodward 27.05.2020 v 10:58

Taky v "Kráse nesmírné" jsou pěkný surovosti. Ale tenkrát mi to tak nepřišlo... ;)

denib
denib 27.05.2020 v 11:07

Z pohádek žádné trauma. Nevím proč, ale byla jsem přesvědčená, že mám někoho pod postelí. Vždycky jsem z postele vylézala tak, že jsem si stoupla a skočila co nejdál. Horší to bylo zpátky do postele ... :-)
Ale když mi bylo cca 15, tak jsem četla Noční můry v Elm Street a taťka říkal, že jsem pak v noci křičela ze spaní :-) Ale ráno jsem o tom už nevěděla.

Raksa.A
Raksa.A 27.05.2020 v 11:40

Z pohádek taky žádné trauma, měla jsem vlastní. A jestli mi někdo řekne, že je to nemožné, aby si devítiměsiční batole pamatovalo, tak mu přeju svoje sny asi do devíti let. Pamatuju si bombardování Prahy z února 1945. Vysypalo se na mě okno - bydleli jsme Na Moráni. Léta jsem měla sny o sirénách, o tom, jak vybuchují bomby a pamatuju se, že když letělo letadlo, tak jsem zalézala do baráku. Postupem času jsem se toho zbavila a naučila jsem se přivolat si hezký sen. Ale horrory nečtu. A pokaždé, když čtu, nebo slyším, jak někde padají bomby, myslím na ty dole...

Sarah01
Sarah01 27.05.2020 v 13:49

Mně se pohádky z Krásy nesmírné moc líbily, připadalo mi to jak z jinýho světa, takže proto mně to asi až tak nevadilo. Jako malé dítě jsem přímo milovala Erbenovu Kytici, pořád jsem mamku otravovala, aby mně četla úvodní báseň o mateřídoušce. Taky jsem měla ráda lidovou písničku Osiřelo dítě.

Naias
reader.007
reader.007 27.05.2020 v 15:51

Sarah01: tu jsem taky milovala, když mi bylo asi 5, ležela jsem v tomhle https://www.databazeknih.cz/knihy/venec-narodnich-pisni-208681 u babičky tak často, že mi ji raději i s písemným darováním věnovala. Píseň je tam velmi sugestivně ilustrovaná a ty ostatní písničky taky stojí za to (třeba Nalezená sestra, nebo Bude vojna bude).

Raksa.A tak to se nedivím že horory nečteš, být v tvé kůži, asi bych nechtěla vidět ani literaturu válečnou

Naias: to se to směje, když to slintá u někoho jiného...

Naias
Naias 27.05.2020 v 17:55

Reader, cha, pod mojou posteľou skutočne niekto bol! Mali sme totiž poschodovú a ja som spala hore.

Eicherik
Eicherik 27.05.2020 v 18:38

Raksa.A: Já Ti to věřím, že si to pamatuješ. Zažít bombardování, to opravdu není o co stát.

Eicherik
Eicherik 27.05.2020 v 18:41

Naias: Taky jsem zažil palandu, ale už nevím, jestli ségra spala nahoře a nebo dole. A taky pár měsíců na vojně, ale pak jsem se přestěhoval do kanclu na pohovku. :-)

reader.007
reader.007 27.05.2020 v 23:14

Naias: já byla mladší z dětí, takže na mě vybyla ta spodní :-/ Nicméně s naší palandou jsem neměla problém, malér nastal když jsem měla jít u babičky přes celý dům na záchod a to jsem o žádném slintání pod postelí nemusela ani slyšet. A v žádných pohádkách to nebylo, jen jsem měla hrůzu ze tmy.

woodward
woodward 27.05.2020 v 23:47

Jedna moje kamarádka se takhle bála chodit do sklepa a vždycky když tam měla jít, brácha ji strašil, že tam na ni číhá hovno s krvavejma zubama.



Vložit příspěvek