Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 22:21

R.E.M.: Přesně tak, úplně jiné kouzlo. :-) Když se dříve zahnulo z Malého náměstí do Karlovy ulice, tak mě uvítal proud lidí mířících na Karlův most. Dnes tam ten proud nebyl, tak jsem se musel na chvíli zamyslet, abych na ten Karlův most trefil. :-D

Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 22:24

Dočítám Písečnou bouři, abych ji ještě stačil zítra vrátit. Aby ta hromádka, než zase otevřou knihovnu nebyla tak velká. :-)

R.E.M.
R.E.M. 16.12.2020 v 22:41

Eicherik: :-), přesné.

Ty křivolaké uličky mezi Václavským nebo Staroměstským náměstím a Karlovým mostem mě kolikrát zradily, obzvlášť za tmy se zdá, že se správná cesta schovává, utíká a ještě se škodolibě usmívá.

keri.H
keri.H 17.12.2020 v 05:57

My jsme byly s kamarádkou v červnu v Praze, procházely jsme přes Karlův most, že by tam bylo málo lidí, to se říct nedá. Zrovna v tu dobu jich tam bylo dost, ale je pravda, že méně cizinců.

R.E.M.: Bydlela jsem v Praze tři roky, nedokázala jsem si tam zvyknout a radši jsem utekla zpět na vesnici. Do Prahy už bych se znovu neodstěhovala a ani do menšího města se mi moc nechce. I když jsem jako malá ve městě bydlela, tak na vesnici mi je nejlépe. :)

R.E.M.
R.E.M. 17.12.2020 v 06:13

keri.H - nastálo bych v Praze taky nechtěla být, i když je tam spousta krásných míst, spousta věcí k vidění.
Přece jen ty davy lidí...
(A k tomu ještě turisté.) :-))

Text příspěvku byl upraven 17.12.20 v 06:23

Eicherik
Eicherik 17.12.2020 v 07:12

keri.H: Na vesnici je to pěkné, dovedl bych si představit tam žít. Jen je to tam možná složitější a bez auta se tam člověk neobejde. A musel bych tam mít poštu. :-)


keri.H
keri.H 17.12.2020 v 07:31

R.E.M.: Do Prahy jezdím také ráda, protože je tam spousta možností, muzea, výstavy, různé pamáky, na to je Praha skvělá+. :)

Eicherik: Jo bez auta je to složitější, u nás teda není vůbec nic, je to jen malá vesnice, takže musíš do města. Ale je to 4 km a autobusy nám jezdí celkem dobře, teda až na dopoledne, tam toho moc nejezdí. Dokonce i o víkendu tam jezdí asi 3 autobusy za den do města i zpět.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.12.2020 v 11:20

Chtěla jsem si ještě před Vánoci půjčit Temný obraz (proto mi přišla jako vtipná náhoda, co se řešilo ve vedlejším vlákně). Ale teď nevím, zda to nenechat až po Vánocích. Navíc mi pár dnů zpátky přišlo upozornění na rezervaci na vyzvednutí a překvapil mě termín. Až polovina ledna, tj přesně měsíc, když je normálních sedm dní. Asi kdybych byla...ne, žádný negativní myšlenky!!! Je to Království od Nesba. Asi stráví Vánoce v knihovně. Fakt nevím, kdy bych to přečetla, plus ty další knihy, co mám z knihovny už doma :(

PanPredseda
PanPredseda 17.12.2020 v 11:26

Temný obraz můžu půjčit ze své knihovničky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.12.2020 v 11:40

PanPredseda: neponoukejte mě! :D Ještě mám přes Vánoce nového Keplera. Asi by mi praskla hlava. (Toho Nesba jsem nečekala, že na mě přijde řada, takhle brzo.)

denib
denib 17.12.2020 v 12:24

Lenka: Tak jsem si dneska stoupla do fronty v trafice a opravdu jsem byla jediná, kdo tam šel pro zásilku. Všichni chtěli cigarety a sportku ...

Eicherik
Eicherik 18.12.2020 v 13:55

"Dřevěný stůl s deskou plnou koleček od mokrých hrnků a talířů, fleků od inkoustu a škrábanců od dětských hraček a kočičích drápků: to všechno jsou stopy po životě, nikdy se jim nebránila, naopak, vítala je."
(Michaela Klevisová - Sněžný měsíc)

Marika Vanova
Marika Vanova 18.12.2020 v 15:12

denib - to jsem ráda, že jsi negativní a jináč pozitivní člověk. Já jsem dneska už po osmé negativní - každý pátý den testy, to je úděl sociálního prostředí :-(

Lenka.Vílka - 24.12. už do obchodů nechodím, to mi ke Štědrému dni nejde

Marika Vanova
Marika Vanova 18.12.2020 v 15:13

Eicheriku já jsem si prázdnou Prahu zkusila na jaře a byl to super zážitek, to jo

Dudu
Dudu 18.12.2020 v 15:26

Čtu Rozpuštění od Sansoma, není to špatná kniha, ovšem když v ní zmiňuje srnčí jako "hloupá stvoření", tak bych mu dopručil si o této zvěři něco přečíst, páč odborník by ho mohl považovat za hňupa. Ale možná je chyba v překladu.

braunerova
braunerova 18.12.2020 v 16:19

Dudu: Náhodou zrovna dočítám od téhož autora Zemi mrtvých nadějí a celkem mě to zklamalo. Koupil jsem si to hlavně kvůli povstání v Norfolku, kterému je věnovaná větší část té bichle. Sansom je sice historicky věrný, ale na mě z toho místo 16.století dýchá pohled levicového intelektuála 20.století.

Eicherik
Eicherik 18.12.2020 v 16:44

Dudu: Pustíš se do celé série Matthew Shardlake? A máš už přečteného celého Pendergasta? :-)

keri.H
keri.H 18.12.2020 v 16:46

Eicherik: Hezké a pravdivé. :)
Na tuhle sérii se také chystám. Jen je problém, že nevím, co číst dřív, poslední dobou tu narážím na dobré tipy. Asi to tu přestanu číst a budu číst jen knihy. :)

Dudu: Možná chyba v překladu by mohla bÿt, kdo ví. Nebo si to autor vážně myslí. Mnoho lidí některá zvířata nazývají hloupými, přitom to tak není.

PanPredseda
PanPredseda 18.12.2020 v 16:47

Ad keri.H:
"Asi to tu přestanu číst a budu číst jen knihy. :)"
A co když to tu někdo vydá knižně?

denib
denib 18.12.2020 v 16:49

Na Rozpuštění se také chystám. Mám jí už pěkně dlouho, ale ještě na ní nedošlo. Teď je ale výhoda, že když řeknu "až příští rok", není to za tak dlouho :-)

Eicherik
Eicherik 18.12.2020 v 16:52

keri.H: Na téhle sérii je dobré to, jak jsou rozpracované vztahy mezi jednotlivými postavami a stejně tak důkladně jsou rozpracované charaktery osob. :-) Ani by se tam nemuselo vraždit. :-D

Eicherik
Eicherik 18.12.2020 v 16:55

PanPredseda: To už jsme tu myslím taky probírali. Dan z toho jednou udělá knihu a úžasně se na tom napakuje. :-D

Eicherik
Eicherik 18.12.2020 v 16:56

denib: A pustíš se i do druhého dílu s názvem Vypuštění? ;-)

denib
denib 18.12.2020 v 17:08

Eicherik: :-)

Dudu
Dudu 18.12.2020 v 17:25

Eicherik, Pendrgoše mám přečteného. Čekám na další díl, který by měl vyjít příští rok.
Braunerova, to tedy nezní moc nadšeně. No já ten první díl dorazím a pak se rozhodnu, zda pokračovat.
Keri.H, přesně, jen hlupák někoho podceňuje.

Tohle je skvělé audio s L. Mrkvičkou a spol:
https://youtu.be/kHaU_U8fNZo



Vložit příspěvek