Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


keri.H
keri.H 15.12.2020 v 16:00

Jelikož mám zásobu knih, tak mi to zavření nevadí. Chtěla jsem tam jít vrátit knihy, ale nakonec jsem nešla.

Dudu
Dudu 16.12.2020 v 13:25

Reader, také nevidím důvod, proč by se měla zavírat knihovna. Nechal bych ji otevřenou, rouška to tam přeci jistí. Jinak si myslím, že společnost už je promořená i umořená dostatečně.

keri.H
keri.H 16.12.2020 v 16:05

Dudu: Někteří jsou asi jiného názoru, co se týká promoření.
U knihoven bych také neviděla problém, když se tam dají dodržovat opatření.

Bráchovi už potřetí za podzim ruší
autoškolu, tak se instruktor s ním domluvil, jestli by dali zbytek jízdy do konce týdne a pak šel koncem prosince na zkoušky. Zkoušky mít můžou, ale jízdy ne, což nechápu.

keri.H
keri.H 16.12.2020 v 16:07

Maminka neříká pravdu od Bussiho jsem odložila, nějak jsem se nemohla začíst.

Zato kniha Muž s unavenýma očima vypadá skvěle. Myslím, že si tuhle sérii přečtu celou. :)

Text příspěvku byl upraven 16.12.20 v 16:08

Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 17:33

Právě jsme se vrátili z procházky vánoční Prahou. Staroměstské náměstí, Karlův most, Kampa, Pražský hrad... Neskutečný zážitek, jak jsou tyhle místa krásně prázdná. Před Pražským hradem nás bylo celkem asi 20 osob. Z lidí, co jsme potkávali bylo tak 90% Čechů. To se už asi nikdy nezopakuje. :-)

alekis
alekis 16.12.2020 v 17:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 17:56

Zajímavá je taková ta "pověrčivost doteků", kdy si lidé pro štěstí sahají na různé plastiky. Na Karlově mostě je třeba taková kovová "desková plastika", nevím jak se to správně jmenuje, která snad zobrazuje shození Jana Nepomuckého do Vltavy. Mimo něj je na tom zobrazení ještě dotyky zvýrazněná nějaká žena, královna Žofie? a velký pes. Tak by mě zajímalo, jestli mají nějaký význam dotyky na Jana, ženu a psa. Jestli každý dotyk, na tu kterou postavu přináší něco rozdílného. :-)

Text příspěvku byl upraven 16.12.20 v 18:06

Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 17:58

alekis: Přesně tak. Čajík, deka a knížka. ;-) Taky jsem viděl poprvé na vlastní oči zrekonstruovaný Mariánský sloup. :-)

Text příspěvku byl upraven 16.12.20 v 17:59

Dudu
Dudu 16.12.2020 v 18:03

Eicherik, to jsi mě naladil. Budu muset také zavítat, když je tam takový klid - tohle se už jen tak nezopakuje, když začínaj lifrovat ty vakcíny.

Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 18:07

Dudu: Přesně tak, neváhej. :-)

PanPredseda
PanPredseda 16.12.2020 v 18:09

Eicherik:
Dotyk psa - blechy,
dotyk ženy - možná jiné breberky,
dotyk sv. Jana Nepomuckého - čistou špínu, protože nemá koupelnu (https://www.mall.tv/opraski-s-historje/jak-valcaf-iv-potporoval-higijenu)

Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 18:20

PanPredseda: No já nevím. ;-)

denib
denib 16.12.2020 v 18:20

Eicherik: Deskové plastice bych asi říkala reliéf, jestli to je teda to, co myslíš ... https://cs.wikipedia.org/wiki/Reli%C3%A9f_(socha%C5%99stv%C3%AD)

Já jsem si dneska dopoledne taky chvíli užívala, že není tolik lidí. Na ortopedii v Motole jsem přišla na řadu už asi za 20 minut, což se nestává. Pak jsem si užívat přestala, když mi řekli, že se teď neoperuje a ať přijdu znovu za čtvrt roku :-( No jo, chápu to. Doktoři a sestřičky teď samozřejmě mají dost jiné práce, to je jasné. Jen mě mrzí, že musím ještě čekat ...

Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 18:24

denib: To bude asi ono. :-) Za čtvrt roku, tak to je otrava. :-(

Taky bylo na Karlově mostě hodně racků. :-)

PanPredseda
PanPredseda 16.12.2020 v 18:26

Eicherik: Já taky nevím, ale ani na jednoho z nich jsem nešmatal a nemám blechy, jiné breberky ani nejsem špinavý. Takže na tom něco být musí... ;-)

Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 18:29

PanPredseda: Taky jsem na to nesahal. Jednak řádí ten kovid a druhak nevím co to udělá. :-)

Text příspěvku byl upraven 16.12.20 v 18:34

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2020 v 19:37

Ach jo, copak to nikdy nevyjde? Znovu částečně zavřené knihovny, na Štědrý den do práce. Jako vždycky, naslibují a potom to zruši :D tak alespoň, že ty dárky už mám všechny ;) to nějak vyrovnává situaci :)
Podle mě to je asi nějaký sociologický jev. Ale vždy ma Štědrý den, si lidi vymýšlejí vážně ty nejzvláštnější (to slovo je asi špatně, já vím) kreace. Škoda, že ten den většinou už nic nemáme, tj to nejhezčí mají už všichni doma, a jedeme stylem velkého výprodeje...
Co vy? Chodíte nakupovat ještě 24.12? Občas mi přijde, že lidi ráno při pohledu do lednice a špajzu zjistí, že už všechno vychlastali, a umřeli by žízní :D (bude dva dny zavřeno!!! Bu bu bu) nebo na otravu čerstvým vzduchem. Poslední dobou je fronta před naší trafikou skoro delší jak před alzou :D :D :D

Text příspěvku byl upraven 16.12.20 v 19:48

keri.H
keri.H 16.12.2020 v 19:40

Eicherik: To vypadá na skvěle strávený den. :)
V Praze jsem už nějakou dobu nebyla, ale mám tam jet za kamarádkou, tak uvidíme, kam se projdeme.

keri.H
keri.H 16.12.2020 v 19:48

Lenka.Vílka: 24 jsme doma, do krámu by mě nikdo nedostal. Táta se akorát cestou z práce (sraz s kolegy a kontrola hlídače) stavuje u Vietnamce, kde mà předem objednané pečivo.

Fronty před trafikou také občas vidím. U jedné trafiky je to ale kvůli tomu, že je tam zásilkovna..

denib
denib 16.12.2020 v 19:53

U nás je taky v trafice zásilkovna ...

Eicherik
Eicherik 16.12.2020 v 19:54

Lenka.Vílka: Já už mám i zabaleno. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2020 v 19:58

Keri.H: u nás je sranda, že ta fronta musí jednou skončit, protože tam jsou už dál kasy. Tak se občas stane, že je dvojitá. Má to háček. Už nikdo neprojede. Jako tou uličkou. Byla docela sranda čekat na toho prvního nebožáka, kterej se tím bude klestit jako princ, kterej jde za Šípkovou Růžou :D ale když se fronta začala dělat do mojí vchodové i východové uličky, tak to už jsem se nesmála. Nejenom, že by se ke mně už nikdo nedostal, ale ani by nemohl kvůli hygieně a 15 m² :D :D :D i bez zásilkovny.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2020 v 20:00

Eicherik: před chvílí jsem dozabalila poslední :) teď toho vypadá o trochu víc než předtím :D

R.E.M.
R.E.M. 16.12.2020 v 20:26

Eicherik: Byla jsem v Praze v červnu a znovu září a taky jsme si užívaly města bez davů a velkých shluků lidí. Praha má pak úplně jiné kouzlo, chápu Pražany, že se některým stýská po klidnějším městě.

Lenka.Vílka - nakupovat 24. 12. ani náhodou. Největší výběr zboží už je dávno pryč. Dárky kupují dřív, teď už je jen zabalit.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2020 v 20:36

R.E.M: Já jsem hlavně zvědavá, jak to dopadne, když zůstane otevřen pouze jeden řetězec, kam se všichni nahrnou místo rozmnělnění, když už tam teda mermomocí musí ten den jít :(

Text příspěvku byl upraven 16.12.20 v 20:36



Vložit příspěvek