Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


keri.H
keri.H 02.07.2021 v 21:00

Eicherik: Koukám, že knihy od Pavla Čecha tě nezklamaly. To se těším, až si něco přečtu. chci se pak zastavit v knihovně.
Plánuješ i další od něho? :)

Text příspěvku byl upraven 02.07.21 v 21:02

Eicherik
Eicherik 02.07.2021 v 22:08

keri.H: Pavel Čech se určitě objeví v mojí letošní bilanci. Ještě mám objednané Velké dobrodružství Pepíka Střechy. Víc zatím neplánuji. Jsem zvědavej, jestli se Ti taky budou líbit i další knihy Pavla Čecha. :-)

denib
denib 03.07.2021 v 20:41

Budete svátky trávit s knížkou? S jakou?

Eicherik
Eicherik 03.07.2021 v 20:45

Já ano. S knihou Karmínový břeh. :-)

encyklopedie
encyklopedie 03.07.2021 v 20:55

...jasan....kamarád poslal skeny nádherného cestopisu
https://www.databazeknih.cz/knihy/ryby-zpivaji-v-ukajali-130938
.....takže po 60-ti rokách zase přečtu
...a dále si dám pro mne naprostou novinku od James Morgan Walsh
Zločiny Kleopatřiny jehly ....knihy, která tu ani není , vyšla v roce 1931

alekis
alekis 03.07.2021 v 21:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


denib
denib 03.07.2021 v 21:27

Obojí zní dobře... :-)

keri.H
keri.H 03.07.2021 v 22:00

O svátky nebude na knihy čas. Možná večer chvíli, ale to ještě uvidím. :)

Marika Vanova
Marika Vanova 04.07.2021 v 08:20

Na svátky v práci nebudu, ale nevím, jestli bude čas na knihy.

Eicherik
Eicherik 04.07.2021 v 10:28

Dlouho jsme si nedali žádnou anketu. Mám tady jednu, která mě opravdu zajímá. Jaká kultura vás baví? Napište odshora dolů, co vás baví, v tom pořadí, že nejvýš bude ta vaše nejoblíbenější. S názvy si nedělejte starosti a pište, jak to cítíte. Dám příklad. Někdo může napsat třeba kinematografie a jiný třeba seriály. Klidně můžete být konkrétní, třeba romantický film. Žebříček můžete dodatečně upravovat. Pokud se neostýcháte, rád si vaše příspěvky přečtu.
Začnu jako první. Bude to prvotní nástřel. :-)

- hudba
- literatura
- malířství a kresba
- architektura
- seriály a film

denib
denib 04.07.2021 v 11:55

1) Literatura
2) Výtvarné umění ... zrovna v úterý se chystám na výstavu :-)

tady je velká mezera a pak

3) Hudba - převážně klasický rock
4) Filmy - občas
5) Krimiseriály - obvykle v situaci, kdy mi nejde číst

Text příspěvku byl upraven 04.07.21 v 11:59

encyklopedie
encyklopedie 04.07.2021 v 12:08

Knihy zdaleko nejsou všechno....... teď bych dal na první místo známky "filatelie" ....
ještě než otrčím kopyta, bych rád dal do pořádku svou dost bohatou sbírku... ale pořád to nějak odkládám....
Ještě 14 dní má přednost Tour de France.....
Dokážu se dívat za den 7-8 hodin na seriál .....ale číst takovou dobu už nezvládnu....
Takže žádný žebříček u mne vlastně neexistuje ....

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.07.2021 v 12:51

U mě je to spíš na principu:
Bez čeho bys nedala den?
Co by sis vzala na pustý ostrov?

Nedokážu si představit, že ráno nepustím Drť a Prď, když je volno, a že na cestě do/z práce nemám sluchátka. Pár let zpátky jsem četla hezký zamyšlení, proč dnešní mladé lidi kolik nezajímá poezie jako dřív. Důvod? Muzika. A je to pravda. Protože některý texty jsou jako číst si básnickou sbírku, když místo knihy otevřete booklet. (Naivně věřím, že ještě dost lidí jede ve fyzických kopiích z toho důvodu, že to je stejné jako rozdíl mezi knihou a ebookem, já si čuchnu i k tomuhle.) Nepohybuju se samozřejmě v textech na rýmu láska/páska a podobných :D ale uznávám, co já beru jako muziku, jiný bere jako když spadnou seskládaný hrnce z kuchyňské linky na zem...
Ale je taky dost kapel, který už napsali album podle knihy. Dá se to počítat do povinný četby?! :D

1. Muzika

Bohužel poslední rok byl velkej zmatek. Nebýt jeho teď bych na druhé místo psala kino. Miluju chození do kina. Jsou věci, které si doma neužijete. Třeba Gravitace. Doma to byla nuda!!!! V kině jsem se s 3D na začátku málem poblinkala :/ takže teď sem nenapíšu kino, ale seriály. Kurnik, už by mohli přijít knihy, ne? :D A nedá se říct, že já spadla do kategorie "Sedíme rok doma na zadku, pořídíme si Netflix.". To fakt ne. Ale může za to situace...takže pokud se to zase nepo... bude tam rozhodně prohoz.

2. Seriály a filmy doma

Á teď to zásadní. Dokážu si představit, že každý den do ruky nevezmu knihu? Jo. Už byl i týden. Ale vždy den poté velká úleva, že to už jde. Ale asi nemá důvod se vykecát zrovna u tohohle, že jsem trochu magor je vidět na mojich komentářích. Jo, občas to trochu přepísknu, ale emoce jsou potvora, no...
Tak raději dál :)

3. Knihy

A teď kategorie, kterou vyměním s dvojkou, až dostaneme to svinstvo trochu pod kontrolu. Já jsem totiž už úplně nedočkavá. Za týden na první film do kina!!! Si pamatuju, jak jsem si dělala srandu, když jsme vyšli z kina po Tenetu a já řekla: "Už je mi to jedno. Ať si to zase zavřou, já mám co jsem potřebovala.". A pak nám to zase zavřeli :D ale už se těším. Jsem zvyklá alespoň jednou za měsíc jít do kina. Jednou dokonce to vyšlo tak dobře na každý týden v měsíci. To bylo skvělý. A i s výletem. Protože film Ad Astra u nás dávali v jednu odpoledne v sobotu. Jenom :D skvělej biják :)
Protože některý věci musíte vidět v kině. Třeba The Tomorrow War. Ještě jsem neviděla, ale už podle traileru (a recenze nemluví jinak) materiál do kina. Škoda :(

4. Kino

Zbytek jde bohužel kolem mě asi kilometr. Nesnáším muzikály, leč jsme muzikálová velmoc. Divadelní představení moc nemusím. Paradoxně doma v televizi občas hodně můžu. Asi mi vadí, že na sebe člověk musí natáhnout ty hrozný hadry. Jsem kulturní i módní barbar za cenu jednoho :D ale prostě džíny, triko a kecky nic netrumfne ;) umění nerozumím, teda spíš nechápu, to je lepší, na větu: "Už jsi to několikrát zkusila a nic jsi v tom neviděla, ale zkusila jsi to, jsi vlastně hrdina." A když se jede na nějakej zámek, tak mě baví koukat na ty starý věci, ale za pět minut nevím, co tam bylo řečeno, ale moc se těším na zameckej park nebo zahrady. Nikdy nezapomenu na tu situaci. Stojím před Koloseem. Z venčí toho bylo vidět docela dost. Vstupný drsně drahý, fronta otřesná, navíc v tý době to opravovali. Tak jsme vylezli uličkou do kopce nad Koloseum a koukali na něj z kavárny :D a stejně se mi z toho výletu v Itálii po památkách nejvíc líbil výstup na Vesuv. To bylo samý: "To jsou panoramata." Česká reakce, co? :D Prostě nádhera. A německý parchanti votráveně čuměly do mobilů :D

keri.H
keri.H 04.07.2021 v 12:53

Eicherik: Pokaždý je moje nejoblíbenější něco jinýho, ale literatura je jedno z mála, co mě provází celý život nejvíc. :)
Pak je pro mě zajímavá architektura.
A filmy/seriály.

Zítra se chystáme na Vysočinu, tak se těším až navštívíme zajímavá místa, kde jsme ještě nebyli. :)

denib
denib 04.07.2021 v 12:57

No jo, já zapomněla na hrady a památky vůbec. Sice už na ně nechodím, protože to teď fyzicky nedávám, ale doufám, že zase budu.

Eicherik
Eicherik 04.07.2021 v 12:59

Nikdo jste nedal třeba divadlo? :-)

denib
denib 04.07.2021 v 13:02

Eicherik: Nad divadlem jsem přemýšlela. Dřív jsem chodila do divadla třeba každý týden a vážně ho mám ráda. Ale fakt je, že už tam roky nechodím. Občas kouknu na nějaké natočené představení. Nevím, kam bych ho zařadila.

Eicherik
Eicherik 04.07.2021 v 13:05

denib: Hrady a památky mám také rád, řadím je pod architekturu, kterou mám na čtvrtém místě. :-)

encyklopedie
encyklopedie 04.07.2021 v 13:06

Eicherik...dnes je to přesně půl roku co jsem bez cigaret ....a asi 40 roků co jsem bez divadla....chodil jsem se ženou, ale nikdy mě to nebavilo .....

Eicherik
Eicherik 04.07.2021 v 13:10

Lenka.Vílka: Taky jsem se po letech vrátil ke sluchátkům. :-) Chtěl jsem si koupit MP3. Celé měsíce jsem řešil, jak do MP3 dostat muziku, kterou poslouchám. Až jsem si nakonec koupil zase diskmana. :-D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.07.2021 v 13:16

Eicherik: já mám potřebný věci v telefonu ;)

Eicherik
Eicherik 04.07.2021 v 13:16

encyklopedie: K nekouření gratuluji. Je chvályhodné, že jsi se obětoval a chodil se ženou do divadla. :-) Manželka naštěstí divadlo taky nemusí. Má ráda koncerty. Naposledy jsem s ní byl na Vypsané fixe. Dodnes mám z toho trauma. Už mě na koncert nedostane. :-D

keri.H
keri.H 04.07.2021 v 13:16

Divadlo, tak tam jsem moc nechodila. Bavil mě muzikál, když jsem na něm byla, ale to jsem byla 2x.

Sluchátka jsem hodně používala v Praze. U nás vůbec, ráda si užívám okolní zvuky. :) Hudbu jsem jeden čas poslouchala hodně, teď poslouchám jen občas.

Eicherik
Eicherik 04.07.2021 v 13:17

Lenka.Vílka: Je mi to jasné. Já novodobé technologie bohůmžel nedávám. :-D

Eicherik
Eicherik 04.07.2021 v 13:22

keri.H: Já literaturu hodně let zanedbával. Vrátil jsem se k ní před šesti lety. :-)



Vložit příspěvek