Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Marika Vanova
Marika Vanova 12.12.2021 v 12:52

A jak tak ležím, myslela jsem, že toho přečtu a ono to tak nějak nejde, jak bych chtěla tento čas využít. Musím se ukecat a vrhnout se na to. Když už nemohu péct a dělat jiné předvánoční přípravy.

Text příspěvku byl upraven 12.12.21 v 12:53

denib
denib 12.12.2021 v 13:01

Marika: To mě mrzí. Držím palce, ať je brzy líp. A do čtení se nenuť, když to nejde, tak to nejde. Však ono to později zase půjde.

alekis
alekis 12.12.2021 v 13:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 12.12.2021 v 13:27

Marika: Přesně tak, jak píše denib, do čtení se nenuť. Odpočívej a brzy se uzdrav. K slunovratu jsem si nadělil druhou dávku. :-)

encyklopedie
encyklopedie 12.12.2021 v 14:04

je to sice 10 roků staré, ale to kouzlo stále zůstává
https://www.youtube.com/watch?v=OJJ-V-nbKa8

...ještě přidám jednu
https://www.youtube.com/watch?v=cNCUL_bcMBs

Text příspěvku byl upraven 12.12.21 v 14:06

Marika Vanova
Marika Vanova 12.12.2021 v 18:34

Eicheriku, denib a alekis moc vám děkuji, je to milé, přeju pohodový večer už třetí adventní neděle, toto letí.


PanPredseda
PanPredseda 12.12.2021 v 19:03

Mariko, i já Vám přeji brzké uzdravení.

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2021 v 19:25

Marika Vanova - brzy se uzdrav, o co víc si teď odpočineš, o to víc budeš mít energie, i na čtení. Pamatuješ, jak rychle četl Číslo 5? :)


(Bohužel, i po třetí dávce se, jak jsem zjistila, objevuje pozitivita a covid.)
Doplnění: Vysvětlení této věty níže.

Text příspěvku byl upraven 12.12.21 v 20:50

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.12.2021 v 19:36

No, na to jak dlouho je tady covid a jak je tady dlouho očkování, tak jsem stále překvapená, že jsem překvapená, že si někdo stále myslí, že covid očkování je tady proto, abychom nedostali covid. Je to základní věc. Čili pokud se stále lidi mýlí v takové základní věci, naprosto chápu, že mají bordel v tolika dalších ...

Text příspěvku byl upraven 12.12.21 v 19:38

Eicherik
Eicherik 12.12.2021 v 19:41

Hlavně se tady prosím nepouštějte do nějaké očkovací bitvy. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.12.2021 v 19:44

Eicherik: to podle mě nemá nikdo v plánu. Jenom mi mrzí, že tenhle blud stále někdo vytahuje :( třeba dnes v 19:25 :/
A tohle je můj poslední příspěvek, protože jsem už fakt unavená. Mmch já nejsem naočkovaná abych nedostala covid. K tomu ta vakcína určená není a nikdo netvrdil, že je. Ale je to tak. Na podzim pro včelku chřipka a covid. Myslím, že jsme mohli dopadnout hůř. Dřív neměli ani to... :(

Text příspěvku byl upraven 12.12.21 v 20:03

Eicherik
Eicherik 12.12.2021 v 19:56

Z knižních novinek mě zaujala kniha TAM Nadi Pischové. Z anotace: Anna a Tomáš přijíždějí do sudetské vesnice Kořenov, aby navštívili Anninu matku. Anna ví, že první setkání podivínského Tomáše s její svéráznou matkou nebude jednoduché. To však ještě netuší, že je čekají i další dobrodružství. V místní hospodě se totiž ve stejnou dobu objeví potomek německé rodiny vystěhované po válce, Heinz. Jeho přítomnost způsobí napětí a nečekané otevření jedné stále nezodpovězené otázky. Anna s Tomášem začnou rozplétat zapomenutý příběh rodiny z konce války a díky tomu se dostávají stále blíže k vlastním příběhům, které až dosud trochu cíleně opomíjeli. Hledají odpovědi, a přitom nalézají stále jen další otázky. Jak dopadne příběh odehrávající se nedaleko barokní památky Kuks, který v něm společně se sochami Matyáše Bernarda Brauna a jejich symbolikou hraje velkou roli? :-)

denib
denib 12.12.2021 v 20:06

Eicherik: No jo, vypadá to zajímavě...

Marika Vanova
Marika Vanova 12.12.2021 v 20:17

Lenko tak o tom bych se přela, nemohu to jen tak přejít, omlouvám se všem, ale věřím, že i proti nákaze tu to očkování je. Howgh.

Eicherik
Eicherik 12.12.2021 v 20:18

denib: Od úterka se pouštím do knihy Prokletý kraj. Na tu jsem se těšil hodně dlouho. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 12.12.2021 v 20:19

Eicheriku tak si dávám Tam do hledáčku, vypadá slibně.

PanPredseda
PanPredseda 12.12.2021 v 20:21

Lenko, promiň, ale mýlíš se. Tvrdil to tehdejší ministr zdravotnictví, pan Blatný. Bylo to letos na jaře.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.12.2021 v 20:26

Marika Vanova: asi jste nepochopila, o co mi jde. Bohužel je zde hodně lidí, kteří argumentují, že nepůjdou, protože tak jako tak mohou onemocnět, tak proč by chodili.
Kdybych si myslela, že to nepomáhá, tak rozesílám po fb hoaxi, místo aktivní ochrany.
Ale neberu si osobně, že jsem zde dopadla hůř než ten, kdo tvrdí to z prvního odstavce. Asi bych se na ty hoaxi měla vyprdnout, když mám tak špatné vyjadřování...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.12.2021 v 20:27

PanPredseda: Fakt to řekl? Tak to je dobře, že jsem to nezaznamenala. Dobrá pikačovina...

PanPredseda
R.E.M.
R.E.M. 12.12.2021 v 20:43

Marika Vanova - chtěla jsem jen naznačit, že tě nemusí mrzet nestihnutí 3. dávky. Že to nic nemění na situaci (nákaze).

Nerozmyšleným použitím slovesa zjistila se věta stala zavádějící a evidentně pochopena jinak, než jsem myslela. Mělo tam být vypsáno polopatě - dozvěděla jsem, že už se začíná skupina infikovaných rozrůstat o očkované po 3. dávce, zvyšuje se jejich podíl na celkovém počtu.
Je to dostatečně pochopitelné? Pokud ne, smířím se s tím. :)

Lenka - připiš můj nejednoznačný příspěvek lenosti přesně formulovat v tuto hodinu, po práci.
(Snad mi v příspěvcích nezůstaly aspoň překlepy a hrubky.)

Eicherik, žádné boje nebudou... Vrátíme se ke knihám.

Text příspěvku byl upraven 12.12.21 v 20:49

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.12.2021 v 20:47

PanPredseda: já ti věřila, ale díky za odkaz jako tak. Teď už víme, že je to jinak. Jdu napsat pár hoaxů, rozmyslela jsem si to ;)

denib
denib 12.12.2021 v 20:48

Eicherik: Tak ať se ti dobře čte... Já bych si od Klevisové chtěla někdy v příštím roce přečíst Čekání na kocoura - je to její čtvrtá kniha, takže do výzvy :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.12.2021 v 20:49

R.E.M: už neřeším. Ale dík za příspěvek :)

encyklopedie
encyklopedie 12.12.2021 v 20:49

...nejlepší kniha roku 2021 ? já mám jasno.....
Dámský gambit /Walter Tevis



Vložit příspěvek