Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Marika Vanova
Marika Vanova 24.01.2022 v 08:58

Pavlinda . škoda, můj syn se před časem zbavoval poezie, tak jsem to hodila do knihobudky.

HP jsem četla až v dospělosti a nevadilo to, holt jsem starší a když jsem byla dítě, tak HP chodil ještě po houbách. Totéž série Rose, Sirotčinec slečny Peregrinové, Oksa Pollocková taky výborná.

PanPredseda
PanPredseda 24.01.2022 v 09:18

Protože se mi tu sešlo dost odpovědí, které se pak lehce odchýlily od původní otázky (to prosím neberte jako výtku těm, kteří mi odpověděli, těm v první řadě patří dík za ochotu), zkusím vysvětlit, proč jsem se vůbec ptal.
Četl jsem (a včera jsem dočetl) knížku Qinrai (https://www.databazeknih.cz/knihy/qinrai-359540) od Roberta Pocha ("Zase Poch? Dyť už to ani Puňta nežere."), která by měla být určena pro děti, a snažil se představit si, pro jakou cílovou skupinu vlastně je. A vyšlo mi z toho to, co jsem napsal v komentáři ke knize.
Jinak ano, některé dětské knihy jsem v dospělosti přečetl opětovně, některé jsem četl poprvé, např. Jak vycvičit draka. Tou jsem se vlastně připravoval na dětský tábor, který jsme udělali dosti volně na motivy knihy (nebyla tam přímá návaznost na příběh, spíše na některé části ať už z knihy nebo z filmu). Ale i tak si myslím, že nejsem typická "cílovka".

keri.H
keri.H 24.01.2022 v 10:27

denib: Zmizení Sáry Lindertové si budu muset taky přečíst, když jste knihu ty a Eicherik hodnotili jako skvělou. :)

Já se stále pohybuji v Praze, ale na chvíli jsem utekla do vesmíru. :)

Marika Vanova
Marika Vanova 24.01.2022 v 14:07

Já jsem s hlavní hrdinkou Blankou Battaglia, poslední baronkou, ve třicátých letech min. století hlavně na cestách na kole mezi Vídní, Prahou, rodnými Bratronicemi a vrcholky Alp. V Evropě to začíná vřít, ale Blanka myslí jen na své žáky, které učí v Praze, na Přítele Richarda, který je v Mnichově a na svůj světlemodrý bicykl.

PanPredseda
PanPredseda 24.01.2022 v 14:11

Já už se těším, že večer budu společně s autorem Pavlem Eisnerem opět procházet chrámem i tvrzí češtiny.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.01.2022 v 14:18

Nevím, dnes jsem začala číst antologii, tak budu mít asi chvíli mnohočetnou poruchu osobnosti...ale zase se dost nacestuju :)


denib
denib 24.01.2022 v 14:22

Jsem u jezera Loch Ness, ale tentokrát žádná příšera na obzoru... jen takové holčičí čtení

PanPredseda
PanPredseda 24.01.2022 v 14:23

Denib a její kámoška Nessie. :-D

denib
denib 24.01.2022 v 14:24

PanPredseda: :-)

PanPredseda
PanPredseda 24.01.2022 v 14:33

Jen stránky knihy jsou poněkud zmáčené. (Výpůjčka od pánů Š + G)

keri.H
keri.H 24.01.2022 v 15:11

denib: Taky jsem na knihu koukala, počkám si, co na ni řekneš. :)

Marika Vanova
Marika Vanova 24.01.2022 v 15:32

denib - též jsem zvědavá, mám ji v seznamu a do ČV

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.01.2022 v 15:48

Teď mi něco udělalo radost. Nevěděla jsem, že premiéru pouze posunuly, takže jsem měla obavy, že to do kin nepůjde :)
Ulička přízraků
Mmch, jsem zvědavá na předlohu. Bohužel u nás vyšla minulý týden, takže by to na mě bylo moc. Číst a hned vidět film. To se mi stalo u Doktora Spánka a znovu nechci :D
https://www.databazeknih.cz/knihy/ulicka-prizraku-484785
Tak uvidíme, zda koupím i knihu. Trailer je luxusní, tak snad bude i předloha.

Takže tohle máme za sebou, takže otázka je na místě...
Jak jste na tom s adaptacema? Musíte mít předtím načteno nebo vám to je jedno? Ano, někdy to prostě nejde. Kniha u nás nevyšla nebo vyšla kvůli filmu a právě takhle moc brzo datumu premiéry.
Já se snažím mít knihu přečtenou, ale život občas hazí klacky pod nohy..
Jak to máte vy?

Text příspěvku byl upraven 24.01.22 v 15:49

denib
denib 24.01.2022 v 15:57

keri.H, Marika: Je to vážně dost holčičí čtení. Osamělá aupairka s dítětem, osamělý otec tří dětí, které jí na začátku nesnáší... Obávám se, že vím, jak to skončí. Až se stydím, že se mi to celkem líbí :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 24.01.2022 v 16:05

denib - tak si užij čtení a vůbec se nestyď !-)

keri.H
keri.H 24.01.2022 v 16:33

Lenka.Vílka: Stává se mi, že vidím film a až potom zjistím, že je podle knihy a většinou už pak knihu nečtu. Jen u některých filmů se mi stalo, že jsem byla zvědavá na knižní předlohu, poprvé to bylo u Narnie, první díl jsem viděla a až pak četla, u dalších dvou zfilmovaných dílů už jsem měla knihu přečtenou.
Ready player One jsem si chtěla nejdřív přečíst, takže jsem ho četla těsně předtím, než byl v kinech.
Jinak číst knihu před filmem nepotřebuju. :)

Text příspěvku byl upraven 24.01.22 v 16:34

Terror
Terror 24.01.2022 v 17:00

Lenka.Vílka: Já právě kvůli tomu, že jsem nečetl knihu, odkládám některé filmy a seriály. Třeba Terror :), Outsider nebo Doktor Spánek. Jasně, problém je, že všude už se o těchto adaptacích mluví, ze všech stran létají spoilery, kritiky a nadšené reakce... člověk se musí ubránit. Prostě mám obecně radši knihy, takže odtud pramení i pořadí, ve kterém chci dané dílo konzumovat.
Ale jsou i výjimky. Právě Ready Player One jsem dříve viděl, než četl, což ale v tomto případě nevadí.
A jsou filmy, jejichž předlohy mne nelákají ani omylem. Třeba Hunger Games... :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.01.2022 v 17:09

Terror: Hunger Games...jedna z mála adaptací, které mi přišly lepší než kniha, což bylo způsobeno vyprávěním v první osobě, takže se věci děli jenom tak jako kolem, což ve filmu nebylo...

encyklopedie
encyklopedie 24.01.2022 v 17:31

Eicherik...trojka Odznak Vysočina /Spirála/ .....no ještě dám další, čtvrtý díl....kdyby tam nehrál Hofmann, tak se asi už nedívám...........

Terror
Terror 24.01.2022 v 17:32

Lenka: Abych se přiznal, tak jsem HG zkoušel poslouchat jako audioknihu. Po pěti nudných minutách mě hlas Terezy Bebarové dokonale uspal. Na druhý pokus jsem vydržel sedm minut. Takže takhle bych celou trilogii doposlouchal někdy o půl druhé ráno, šestého listopadu roku 2083. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.01.2022 v 17:34

Terror: :D :D :D
Mmch, Terror mám stále připravený, jak knihu, tak sériál. Pochopila jsem tu ironii správně ohledně nicku? :O

Terror
Terror 24.01.2022 v 17:36

Lenka: Samozřejmě. Jsi chápavé děvče. :) Jinak koukám, že máš ve čtených Hlas krve. Jsem zvědav, jak budeš hodnotit, za mne snad nejprestižnější výběr horrorů, co kdy u nás vyšel.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.01.2022 v 17:43

Terror: děkuji, červenám se :)
Jo, dnes jsem začala. Moc se mi líbí ten výběr. Je tam dost autorů, o kterých mi bylo řečeno, že jsou skvělý. Takže mám strach, že si akorát najdu spoustu nového čtiva :) Ale musím říct, že už úvodní od Kinga byla dost brutální, sbírku Dolanův cadillac jsem ještě nečetla, takže i tady premiéra :)

keri.H
keri.H 24.01.2022 v 18:15

Terror: To bych na tom byla s audioknihou podobně, poslouchám hlavně večer a někdy vydržím jen pár minut, takže si vybíràm kratší knihy a hlavně takové, kde vím, že nebude vadit, že ji poslouchám pár měsíců. :)

Hunger Games jsem viděla a teda kniha mě nijak neláká. Film nebyl špatný, ale nedá se říct, že bych z toho byla úplně nadšená jako lidé kolem mě.

Text příspěvku byl upraven 24.01.22 v 18:16

Terror
Terror 24.01.2022 v 18:33

keri.H: S tím večerním poslechem mám taky problém. HG byl jenom pokus, který nevyšel. Audioknihy normálně neposlouchám, mám radši dramatizace. Občas tam v nějaké detektivce zařve oběť, což mne vzbudí... :)



Vložit příspěvek