Hádejte autory:)

DISKUZE » Volná diskuze


woodward
woodward 11.03.2018 v 08:21

Hele, vy Pafkové, nechtěli byste sem konečně napsat jméno a převzít veslo?

Další vzorek:

A čerň, E běl, I nach, O modř, U zeleň hlásek, já jednou vypovím váš různý vznik a druh.
A, černý korzet, plný rudých much, jež bzučí kolem páchnoucích a krutých pasek, zátoka stínů, E, běl stanů, čirý vzduch, šíp ker a bílých králů, chvění vrásek; I, purpur, krev a smích, jenž tryská ze rtů krásek ve hněvu, anebo kajícný bludný kruh.

U, božské vibrace, U, zeleň moří s vesly, mír pastvin s dobytkem, mír vrásek, které kreslí prst alchymie pilným čelům vševědů;
O, zvučná polnice, klid vesmírného vřídla, jímž poletují planety a archandělská křídla. - O, modrý paprsek jejího pohledu

Jacck
Jacck 11.03.2018 v 08:27

já ho znám, ale vzhedem k tomu, že nechci černého petra, tak sem jeho jméno psát nebudu :-)

woodward
woodward 11.03.2018 v 08:35

končím, další nápovědy nebudou, dokud někdo neukončí ty dětinské obstrukce.

intelektuálka
intelektuálka 11.03.2018 v 08:36

Ani já nechci petra ... Je to Artur Rimbaud - ten zemřel mlád...

woodward
woodward 11.03.2018 v 08:45

Žádnýho petra nedostaneš. Zato máš BABU! Děkuji, uff. :)

intelektuálka
intelektuálka 11.03.2018 v 08:47

Tak hezký nedělní den a vydržte - než se proberu.
Já z něj tedy paf nebyla - nedávno jsem ho četla...


intelektuálka
intelektuálka 11.03.2018 v 09:42

Tohle je hodně známé - žádné psycho...

Autora hledá muž - není to básník, ale sportovec.
Vůbec netuší, do jakého soukolí se dostal...

woodward
woodward 11.03.2018 v 09:54

pozor, na tomhle vlákně nehledá postava autora. tady se hledají jenom autoři!

intelektuálka
intelektuálka 11.03.2018 v 10:03

Hledáme autora sportovce, který netuší, do jakého soukolí se dostal...

Jacck
Jacck 11.03.2018 v 10:05

že by William Goldman?
https://www.databazeknih.cz/knihy/maratonsky-bezec-56282

intelektuálka
intelektuálka 11.03.2018 v 10:07

Jaccku - je to on a ráda ti předávám....
/jen prosím v neděli nezadávej kvantovou fyziku.../

Jacck
Jacck 11.03.2018 v 10:12

autor scifi pro mládež, hlavní hrdinka jeho nejznámějších knih je pojmenovana po hlavní hrdince nejznámější knihy od Lewise Carrolla

soukroma
soukroma 11.03.2018 v 10:56

Igor Vsevolodovič Možejko, alias Kir Bulyčov

Jacck
Jacck 11.03.2018 v 11:09

jo, je to on. Je to tvoje.

soukroma
soukroma 11.03.2018 v 12:04

Autor, který své zážitky ze školy popsal v jedné ze svých knih. Dnes bychom to nazvali šikanou, tehdy to byl ale mlčky přijatý zákon: mladší žáci byli prostě od toho, aby starším sloužili.

Hun
Hun 11.03.2018 v 14:54

Já mám pocit, že jsem musel něco takového číst, ale nemůžu si vzpomenout. Tak zkusím Edmonda de Amicise.

soukroma
soukroma 11.03.2018 v 15:02

Hun: Ne, právě žes' to nečet' jaks' uvedl ve vedlejším vlákně ;-)

Text příspěvku byl upraven 11.03.18 v 16:00

soukroma
soukroma 11.03.2018 v 15:07

To školství bylo britské imperiální internátní konce 19. století a autor se zobrazil do jednoho ze tří hlavních studentů (v českém překladu je jeho literární jméno i v názvu), kteří zcela samozřejmě citovali latinské velikány, ale jinak žili prostě tehdy typickým školním životem - legrácky, mladická brutalita a šikana ;-)
Autora známe samozřejmě z mnoha dalších děl na míle (doslova i přeneseně) vzdáleným tomuto prostému zobrazení skutečnosti...

soukroma
soukroma 11.03.2018 v 15:16

Ano, hledaný autor je Rudyard Kipling a autobiografická kniha z indicie byla Stopka, Brouk a spol. (můžete už samostatně hádat, který z nich byl).

Hun
Hun 11.03.2018 v 15:48

tak to bude Leo Rosten a dvojí překlad jeho Hymena Kaplana.

soukroma
soukroma 11.03.2018 v 21:03

Moc pěkné zadání: mne zmátla ta povídka a pseudonym (Leonard Q. Ross).

Hun: dovolím si nevyžádaně pooopravit - H*Y*M*A*N K*A*P*L*A*N, hymen je něco jiného (takový Freud a spol. by si skvěle smlsli - na co ten člověk (ne)myslí, ale jistě šlo pouze o překlep ;-))

soukroma
soukroma 11.03.2018 v 21:16

Výplň při čekání na Huna: donutilo mě to k reakci, když já sama tu neustále bojuji s vlastními "neobvyklými" překlepy (pořád jsem rychlou lišku FireFox nepřiměla, aby mi už ksakru zobrazovala chyby v pravopisu, jak slibuje) a také nezapomenu na nutné vnucované opravy falešných překlepů třeba ve Wordu - nejkřiklavější bylo Las Pegas (o Las Vegas asi v životě neslyšeli - jako bychom snad v češtině častěji psali Pegas - dneska možná už náprava byla konečně provedena)...

Hun
Hun 12.03.2018 v 01:41

Já už viděl v textu třeba Univerzitu Jana Evangelisty Turkyně nebo Šifru mistra Leoparda (kterou už jsem tu myslím k dobru dával).

Ráno vymyslím hádanku.

Hun
Hun 12.03.2018 v 10:44

Nuže, teď hledáme veleslavného spisovatele, který je autorem tohoto citátu:

„Když napíšete, že před hrdinou se otevřelo krásné údolí, v němž dole tekla řeka, každý čtenář si ho představí. Ale nebude to u všech stejné údolí. Každý čtenář si představí jiné údolí, které bude kombinací všech údolí a řek, které v životě viděl.“

Ostatně krajina byla pro tohoto autora jedním z klíčových inspirativních prvků. Svou nejslavnější lokaci vykreslil podle krajiny svého dětství, ale my si ji dnes vizualizujeme spíš podle krajiny na opačném konci zeměkoule. Jaká ironie – ale vlastně to tak trochu odpovídá tomu jeho citátu. :-)

soukroma
soukroma 12.03.2018 v 10:49

Tolkien?



Vložit příspěvek