Knihkupectví a antikvariáty

DISKUZE » Volná diskuze


Nermal
Nermal 02.07.2023 v 12:56

Já mám zkušenost, že výborný stav je vždy bez poškození vpisováním nebo razítky. Čím novější rok vydání, tím větší jistota, že kniha "se nestihla poškodit", ani nebyla vyřazena z knihovny. Nejhorší situace u podtrhávání bývá u učebnic, zejména různých kurzů, kdy si účastníci dělají vpisky rovnou do knížky.
Slušný stav bývá dosti často na vyhození, pokud si však nutně knihu potřebujete přečíst a není k mání, může to někomu stačit.
Jinak to chce trochu pokory - víte, do čeho jdete, víte, že se jedná vesměs o pozůstalostní knihy s důrazem na odborné knihy a beletrie je zde více méně odpad. Podle toho se zařídíte. Nějaké reklamace nemají cenu; u dražších knih bych si přijel osobně, knihu posoudil a případně ji vůbec nekoupil.

SophieK
SophieK 21.08.2023 v 19:29

Dá se reklamovat kniha z kamenného antikvariátu (Apokryf)? Koupila jsem si skoro novou knížku s razitky z knihovny a nevšimla jsem si, že má vytrženou poslední kapitolu. Vzhledově byla velice pěkná, ani nebyla podezřele levná.

unioneRacx
unioneRacx 03.10.2023 v 15:02

Mají na netu zdánlivě slušne ceny LP desek (už od 19 Kč) a da se tam něco objevit i pro zhýčkané sběratele, ale otázka je, kde to uchovávají, když píší, že v externím skladu, jako zřejmě většinu knih u nich nabízených. Aby to nebylo s nějakými mikroplisnemi. Nekdo mi říkal, že měli roky pronajaty roh starého nuselského pivovaru, to se teď bourá ci přestavuje, je to vidět i z tram naproti Fidlovačky. Sám jsem tam před pár lety několikrát zahledl jejich bílou dodavku, jak z ní či do ni tahali nejake bedny. Potok Botič je hned vedle, čili k vlhkosti a plísním není daleko. Dříve jsem kupoval dost vinylu i za 5 Kč, ještě na Andělu v té synagoze, to bude tak 2014. Věci, tituly, které už tehdy měly násobně větší hodnotu...Evidentně vinylum nerozuměli už tehdy, zřejmě dosud nerozumí - ale prostě chtěli je dělat, protože cítili nárůst zájmu o ně už v té době. Jinak Mgr. ci někdo píše i JUDr. Cortes je příbuzným toho zpěváka z 50s let, Cortes Rudolfa, ktery kraloval v éře před Gottem.Nema dodělané advokátní zk., kde ovšem většina zájemců vyletí, jsou obtížné, asi i víc než medicína, nebožtík "drsný brzdař kolotuk" Standa (nevim-kde-jsem-vzal-5-mega-na-byt-na-Barrandove) Gross, bývalý premiér, či senátor mladý Dienstbier, by mohli vyprávět, jak obtížné tyto zkoušky jsou...Pak jsem měl ještě nějaké méně lichotivé info od nebožtíka Honzy Badalce, což byl takový mobilní pochodující antikvariát, ale předčasné žel zemřel na něco se slinivkou na jaře 16 v LDN pod Pleší. Ten většinu antikvarniku znal a o některých nehovořil 2x lichotive. Čili zpět k tématu JC. Znám jej odjinud, z neantikvarniho prostředí, asi přes dekádu, s přestávkami a nikdy jsem pořádně nevěděl, co si o něm myslet. Dlouho mě přehlížel (ale ne, že by mi toto vadilo) a tržbu jsem mu neudělal za jedinou knihu. Kdysi nějaké ty LP u Anděla po 5 Kč. Radši nakoupím knihy jinde. Jestli ho to štve, nevím. Asi on o tom vi, že knihy kupuji jinde. Nejlépe dostávám od autorů. Ale o některé knihy, když osobně znám roky (dlouho, i 20-25 let) a poměrně slušně jejich autory, ani nestojím. Třeba jakási nedávná (a předlouho psaná) kniha "o vodě", která nedostala jistou cenu ML (ne, že by to bylo nějak směrodatné, ono ocenění), od jiste K. T.,me byvale skoro-sousedky z tzv. Bronxu, když vim od hodnověrných svědků, jak drsne kdysi vytezovala, ba az exploatovala jiste postarší tetiny někde na okraji republiky...Chtěl jsem po ní, aby se mě zastala, před lety, ve sporu s 1 ver.knihovnou, která mě poskodila. Aspoň tím, že by odmítla na nějaký čas tzv. autorské čtení, až se to vyresi. Nezastala se mě, dokonce se ani neobtezovala odpovědět na e-mail...a nebyla sama, že zavedených spisovatelů, jež jsem takto oslovil. Tož tak se nám pokrivili někteří spisovatele a antikvarnici. Stephen King se kdysi zastal Salmana R., v půli 90s. Salman tehdy v rozhovoru nadával na jistého R.Dahla, že prý "on je fasoun, který stojí napravo i od Hitlera". Vidíte - nedávno se stejný Salman (ale i další) zastal prave tohoto Dahla, spíše tedy jeho odkazu a brojil proti cenzurním zásahům do jeho děl. To by jeden nevymyslel. Ale to jsou všechno TOP osobnosti velkého formátu, toto zmínění 3 pánové, známé miliardám čtenářů, to není lokálně známá agentka K.T. s romanem o teplé vodě, či jak se ta bichle vlastně zove...

Text příspěvku byl upraven 03.10.23 v 15:22

novecento
novecento 23.02.2024 v 10:21

Varování. Špatné zkušenosti s Antikvariátem Avion v Liberci. Na jejich echopu koupíte za velké peníze plesnivé a zatuchlé knihy se slepenými stránkami. Když jsem jednu léty plesnivou knihu ze 379,- Kč poslal zpět. Dostal jsem úsměvnou odpověď:
Protože jste knihu poničil plísní, nemůžeme vám proplatit refundaci.
S pozdravem Veronika Soudková antikvariát Avion.
Tak Vážení: antikvariát Avion Liberec-echop ani náhodou!!!
P.S. tohle není pomsta, ale obyčejná realita(pro mně velice smutná) Petr.

novecento
novecento 23.02.2024 v 10:54

Varování. Špatné zkušenosti s Antikvariátem Avion v Liberci. Na jejich echopu koupíte za velké peníze plesnivé a zatuchlé knihy se slepenými stránkami. Když jsem jednu léty plesnivou knihu ze 379,- Kč poslal zpět. Dostal jsem úsměvnou odpověď:
Protože jste knihu poničil plísní, nemůžeme vám proplatit refundaci.
S pozdravem Veronika Bečková, antikvariát Avion Liberec
Tak Vážení: antikvariát Avion Liberec-echop ani náhodou!!!
P.S. tohle není pomsta, ale obyčejná realita(pro mně velice smutná) Petr, F-M

Text příspěvku byl upraven 23.02.24 v 10:55

siena
siena 23.02.2024 v 14:43

A zrovna jsem chtěla napsat, že včera jsem si vyzvedla knihu a byla "jako nová"... to mě mrzí, novecento.


reader.007
reader.007 23.02.2024 v 23:09

Taky se jich musím zastat - na plíseň v knihách jsem u nich ještě nenarazila a když jsem přišla vrátit knihu, kterou jsem kupovala přes e-shop a u které chyběly stránky, bez problémů peníze vrátili.

Argument "knihu JSTE poničil plísní" mi připadá zcestný, aby se plíseň rozjela, to chce minimálně týdny a já předpokládám, že vy jste reklamoval obratem, takže to vypadá z jejich strany jako holý nesmysl. Asi bych se obrátila spíš na jednatele.

Xesox
Xesox 08.03.2024 v 16:45

Cortes není JUDr., je Mgr. Tzn. rígo nemá. Pětiletý studijní program na legendárních právech v Plzni dělal krásných 11 let (1996-2007). Pokud si pamatuji, tak jeho diplomka byla na téma o nějaké hypotetické knihovně prvorepublikového advokáta. Čili v podstatě skoro neprávnické téma, kdy do právnického oboru vpašoval svoje celoživotní téma - knihy. To nakonec po té více než dekádě obhájil. Chvíli to zkoušel u zpívajícího advokáta Pečeného jako koncipient. Jenže, mám-li dobré info, vyletěl u advokátních zkoušek. Takže zhruba od toho roku +/- 2011 jede ten byznys s knihami. Nevím přesně od čeho odvozuje to číslo 11 v názvu, možná proto, že začínal v roce 2011. Možná proto, že první adresu kvelbu měl v Bělehradské 11. Možná proto, že mu studium práv trvalo 11 let. Možná všechny důvody dohromady. Ale určo není JUDr.

jardadr
jardadr 08.03.2024 v 21:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Terva
Terva 30.07.2024 v 21:34

Knihy z antikvariátů to je loterie. Ale co čekat, je to antikvariát. Já si raději knihy vyzvedávám osobně, člověk si je může prohlédnout. Jen asi 10% knih koupených v antikvariátech jsem viděl, až když přišly poštou. A zatím jsem si nikdy nestěžoval.

Lele61
Lele61 18.08.2024 v 15:26

Poradí někdo nějaké kvalitní kamenné antikvariáty v Brně??

milancdjO
milancdjO 01.09.2024 v 15:43

Na knihowebu jsem nedávno poprvé nakoupil několik knih z druhé ruky a jsem maximálně spokojený! Výběr mají celkem široký, knihy jsou v dobrém stavu a ceny více než přijatelné. Objednávka byla vyřízena rychle, bez komplikací, prostě pohoda. A vše bylo pečlivě zabaleno. Překvapila mě i doba dodání, kdy knihy dorazily již druhý den po vytvoření objednávky (využil jsem Zásilkovnu). Mohu vřele doporučit všem, kteří rádi čtou.

Text příspěvku byl upraven 01.09.24 v 15:44

Koka
Koka 01.09.2024 v 17:39

milancdjO - a kvůli této (neplacené) reklamě jste si hned dnes založil na DK nový účet?!
Doporučením od takových "uživatelů DK" nevěřím ani zbla.

xxBILLY
xxBILLY 01.09.2024 v 18:11

milancdjO - a těm cenám říkáte více než přijatelné? Ale jděte ! Koka Vás odhalila.

Nermal
Nermal 02.09.2024 v 12:43

Podobné praktiky známe i z jiných knižních webů, kdy si někdo neváhá založit účet jen proto, aby mohl na blog či do diskuze umístit svůj výkřik. Načež se za ním zase zavře voda...



Vložit příspěvek