Knihkupectví a antikvariáty

DISKUZE » Volná diskuze


alexLytton
alexLytton 10.07.2020 v 12:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Seraphine313
Seraphine313 16.07.2020 v 11:48

Vloni jsem byl v Brně v knihkupectví Barvič & Novotný a musím říct, že co se týče interiéru to bylo asi nejkrásnější knihkupectví, které jsem u nás navštívil. Máte někdo tipy na podobná knihkupectví/antikvariáty s historickým či dřevěným interiérem? Dostal jsem tip na antikvariát Fryč v Liberci, ten je pěkný zvenku, ale uvnitř je to taková regálová dřevotřísková klasika...

PrezidentRickS
PrezidentRickS 16.07.2020 v 13:27

Bohužel u nás se takových knihkupectví už nachází naprosté minimum. Všechno v tomto ohledu zabily řetězce a jednotlivci mají veliký problém se prosadit.
Nejkrásnější knihkupectví celkově, co jsem kdy navštívil je nejspíš to v Portu a pak hromada dalších po celé Británii.

reader.007
reader.007 16.07.2020 v 22:04

před mnoha a mnoha lety jsem jejich prostřednictvím hromadila Pratchetta a obchod byl na jedničku s hvězdičkou

DádazPrahy
DádazPrahy 17.07.2020 v 13:04

Pokud se tu mohu zmínit o Británii - znáte městečko Hay-on-Wye (leží na hranici Anglie a Walesu)? Má asi jen 1 600 obyvatel, ale je tu asi přes 20 knihkupectví, hlavně antikvariátů, vlastně celé městečko je jeden velký antikvariát. Všichni milovníci knih si tu přijdou na své - pokud by Vás cesty snad někdy zavedly až k anglicko-waleské hranici, určitě doporučuji se sem podívat.

Text příspěvku byl upraven 17.07.20 v 13:04

kapr
kapr 31.07.2020 v 20:41

Seraphine313
V Brně má B. a N. prodejny dvě. Můžete mimobrněnákovi upřesnit, kterou máte na mysli?
Jinak bych v tomto vlákně uvítal další tipy na středoevropské prodejny obou těchto zaměření.


Seraphine313
Seraphine313 31.07.2020 v 22:21

Je myšlena prodejna na České :)

kapr
kapr 02.08.2020 v 20:25

Seraphine313: Díky, při nejbližší návštěvě Brna se tam rád přijedu podívat.
-
Z "filmových" knihoven jsem přímo strádal závistí při mém oblíbeném filmu My fair lady.
https://www.csfd.cz/film/1837-my-fair-lady/galerie/strana-2/?type=1
(snímek krásné dřevěné patrové knihovny se schodištěm na galerii je na čtvrté fotografii shora.)
-
Velmi krásný antikvariát jsem v minulosti navštěvoval například v rohu Valdštejnského náměstí na Malé Straně, mezi Senátem a Valdštejnskou vinárnou. Od doby, kdy Prahu zaplavili cizinci, což se projevilo i na cenách, Malou Stranou už pouze projíždím, a tak netuším, ani zda dosud existuje, ani jestli se výrazně nezměnil.
-
Opravdu krásný antikvariát mají v Banské Štiavnici, ale při spatření některých projevů jejich cenové politiky jsem začal urychleně hledat nejkratší cestu ke dveřím. No nic, rád se potěším i pouhým pohledem.
-
Krásné jsou prostory Strahovské knihovny. Bohužel v zájmu její ochrany je zřejmě spíše krásnou kulisou, nežli knihovnou.

Seraphine313
Seraphine313 03.08.2020 v 02:03

Zkoušel jsem ho najít, ale na Valdštejnském náměstí už nic není...

Jinak osobně upřednostňuji knihovnu v rajhradském klášteře před tou strahovskou, dá se jí i projít, ne jen do ní nakouknout.

woodward
woodward 11.08.2020 v 13:54

Co se krásy týče, to si netroufám posoudit. Ale hrozně se mi líbil antikvariát Strand na Manhattanu. Dá se tam mezi regálama zabloudit, fakt tam toho mají hodně. Ovšem personál je ochotnej a vyzná se v tom. Už je to spousta let, co jsem tam byl, tuším v roce 99. Tenkrát už i u nás fungoval internet, ale ve Strandu, když jsem požádal o nějaký knihy od Churchilla, to ten mládenec bleskurychle vyhledal ve starým křápu s nějakým DOSovským programem. A když jsem pak chtěl nějaký detektivky od Rexe Stouta, ty v počítači neměl vůbec, ale zahulákal nějaký jméno, přiběh hoch v ošoupanejch džínách, provedl mě labyrintem uliček mezi regálama, poslepu šáhnul do čtvrtýho patra a vylovil pět nebo šest Stoutů na první pokus. Vyřídili mě v cukuletu a ani to nebylo moc drahý. :)

retro.saurus
retro.saurus 11.08.2020 v 16:11

Když jsme v tom Brně tak - AB antikvariát Petr Bouda. Nejhezčí antik u nás.

ijcro
ijcro 11.08.2020 v 19:12

A v Brně taky knihkupectví pana Ryšavého, brněnského patriota (http://www.rysavy.cz/), kde jsem byl inkognito ;) .

gustavo-woltman
gustavo-woltman 14.10.2020 v 11:04

Současná situace je pro spoustu antikvariátů neúnosná a můj oblíbený bohužel zavírá. Znáte nějaký antikvariát v Třeboni, který byste mi doporučili? Díky za tipy. Gustavo Woltmann

ijcro
ijcro 25.11.2020 v 20:18

Nevím, jestli se ten postřeh sem hodí, ale Neoluxor na Václavském nám. v Praze vydává pouze on-line objednané knihy. A jít zásilku vyzvednout byl dneska opruz. Kupí se tam spousta lidí a obsluhu v podstatě zajišťují dva, maximálně tři lidi ze zaměstnanců, tj. najít zakázku najít, podat ji a jít k pokladně. Ostatní zaměstnanci se poflakují po ploše a nevypomůžou, i když se lidé hňahňají v nezdravé frontě. Během té půlhodiny čekání na vyzvednutí se situace moc nezlepšila a když se jeden kupující před námi zaseknul u výdeje, tak nikdo z ostatních zaměstnanců nepřispěchal, aby si třeba převzal u vedlejšího pultu dalšího klienta, ale dál si rovnali knihy do komínků a odháněli lidi od regálů. :(

Eicherik
Eicherik 25.11.2020 v 20:47

ijcro: Já si v pondělí vyzvedával podobným způsobem knihy v Booktook na Kačerově a bylo to celkem v pohodě. Naštěstí tam byla fronta jen pěti lidí. Být tam delší fronta, tak by to asi byla otrava. Jedna paní to celé odbavovala a v zázemí jsem zahlédl ještě druhého zaměstnance. A třetí vykládal novou zásilku balíčků z dodávky. Zvládali to dobře, nemůžu si stěžovat.

Soplík
Soplík 13.01.2021 v 10:38

Když to tu tak čtu, tak jsem velice rád, že jsem neposlal svou sestru vyzvednout knihu rovnou tam a nechal si to radši poslat až ke mě domů.

Každopádně, kniha došla až překvapivě rychle a celkem v pohodě zabalená (bublinková fólie a kartonova krabice, co víc chtít).

Co mě tedy zarazilo, byla komunikace pana Cortése. Nebylo to nic hrozného, jen trochu nestandartní.
Dvakrát mi došel ten samý mail s připomínkou k uhrazení platby (přitom jsem platbu uhradil hned v zápětí po vytvoření objednávky) ... hned poté následoval email pouze s tímto textem:

" prominte duplicitu.., ) "
+ tedy automatický podpis.

A to jsem zrovna měl rozepsaný mail o tom, že jsem připomínku už jednou obdržel a že knihu už jsem zaplatil.
I tak jsem ho odeslal ... na to přišla odpověď:

"))
Dobrou noc
Děkujeme. Pevné zdraví! Jakub Cortés 420 734 140 795 "

Chci tím říct, že ačkoliv má pan Cortés zvláštní způsoby vyjadřování, nebo příliš práce na odepisování normálně znějícíh emailů (pokud to neni jen prapodivně nastavený robot), jsem spokojen s nákupem v tomto antikvariátu (obzvlášť protože nabízel knihu, kterou jsem dlouho sháněl).
A tím nechci obhajovat způsob jakým komunikuje podle vašich zpráv se zákazníky z očí do očí ... vůbec ne. Jen říkám, že se asi nebudu bát zde opět objednat (i přesto tedy, že ty stránky jsou příšerné). Ale přímému konaktu se pro jistotu radši vyhnu.

KatMal
KatMal 23.01.2021 v 00:22

Musím se podělit o skvělou zkušenost s Antikvariátem paní Markéty Lazarové. Jedná se o Antikvariát, který prodává moderní i starou grafiku. Mě zajímá nejvíc současná moderní grafika a moderna 20. století. Sbírám ji pro radost, zejména litografie a lepty českých autorů. V dnešní době (2021), kdy je všechno zavřené, se musím spolehnout na služby eshopů a teď budu chválit: paní Lazarová má přehledný web antikvariát, perfektní přehled, opravdu toho ví hodně a navíc se s ní skvěle komunikuje. Byla to radost.
Máte-li podobnou vášeň, pak vřele doporučuji: https://www.antikvariat-marketa-lazarova.cz/

KatMal
KatMal 24.01.2021 v 05:58

Pokud máte jako já rádi grafiku nebo sbíráte grafické listy 20. století, pak Vám doporučuji Antikvariát paní Lazarové. Je radost se setkat s člověkem erudovaným v oboru a navíc příjemným na povídání. Žen je v tomto oboru nemnoho a já fakt musím chválit. Tady najdete více o tomto skvělém místě pro moderní i starou grafiku:
Růžová 11, Praha 1, Nové Město.

Text příspěvku byl upraven 08.07.22 v 15:41

Terror
Terror 01.03.2021 v 18:43

Přidám zkušenost z loňska:

Antikvariát U stromu - Verne, Jules: Paříž ve 20. století
Kniha byla na obrázku s přebalem, přišla bez něj a navíc byla popsána propisovačkou. Takhle si nepředstavuji "stav dobrý".

rickiwolf
rickiwolf 02.03.2021 v 00:12

Já jsem už také mnohokráte objednal knihy prostřednictvím dodávkové služby. Nejčastěji právě v Antikvariátu 11. S jejich službami jsem navýsost spokojen. A není to jediný obchod s knihami, z něhož mi poslali knihy. Jo není nadto udržovat dobré kontakty.

Text příspěvku byl upraven 02.03.21 v 22:59

Borja1
Borja1 15.03.2021 v 22:54

Znáte někdo Antikvariát Zeyer, Praha 2? Pošlu objednávku - nic, píšu email - nic. zavolám - asi chyba, slib ozveme se a nic, píšu znovu - nic. Nechápu, jak někdo může takto fungovat, to asi nic neprodají :) Mám odkaz na objednávku a na jejich stránkách po půl roce stále ještě je s pozn. "objednáno" :)

siena
siena 16.03.2021 v 07:27

Borja1, ne že bych se chtěla antikvariátu zastávat, ani nevím, proč se neozývají. Jen má zkušenost včerejší... pán se neozýval měsíc co je s opravovanou centrifigou, až včera zavolal, že ho zrovna odpojili od kyslíku... Ne všechno dnes funguje dle našich představ a nemusí to být ze zlého úmyslu.

R.E.M.
R.E.M. 21.08.2021 v 11:37

Má někdo zkušenost s Antikvariátem Avion?

reader.007
reader.007 22.08.2021 v 02:54

R.E.M.
Já mám. A hned několik. Mají celkem slušnou nabídku knih a nejsou drazí. Na druhou stranu už se mi 2x stalo, že knížku kterou inzerovali už neměli a jednou jsem v objednaných knihách našla poměrně velký defekt - chybějící stránky. Reklamaci ale uznali bez potíží a peníze vrátili.
Jo a na prodejně mají pěknýho kocoura :-)

R.E.M.
R.E.M. 22.08.2021 v 11:37

reader.007 - děkuji moc za reakci. Mám tam vyhlédnutých několik "nedostatkových" knih. I kdyby měli jen jednu, budu mít radost.

Text příspěvku byl upraven 22.08.21 v 11:52



Vložit příspěvek