Knihkupectví a antikvariáty

DISKUZE » Volná diskuze


Arad
Arad 13.01.2017 v 17:57

Mimo literární dílo mne zajímá také typografie, grafika a hlavně kvalita papíru, případně bibliofilie. A má otázka směřuje k antikvariátům. Vy, kteří je navštěvujete, kupujete někdy také knihy jen na základě jejich vzhledu, obálky, kvalitního papíru a zajímavé barevné kombinace? Máte nějaké doporučení ohledně takových nákupů v přijatelné cenové relaci? Mohli by jste případně uvést místo? Já sám bydlím kousek od Ostravy a zatím jsem moc nepochodil. Hodil by se však i nějaký antikvariát například v Praze.

Jass
Jass 13.01.2017 v 20:47

Když mám tendenci koupit knihu jen kvůli vzhledu, vrazím ruce do kapes a urychleně vypadnu z antikvariátu/knihkupectví/... :)

Arad
Arad 13.01.2017 v 22:54

Jak jsem již zmínil, mimo literární dílo, tím nevylučuji čtení knihy. Pokud Vám snad jde o zbytečné kupování knih, zajímá mě bibliografie z hlediska sběratelského a papír z hlediska vytváření nového knižního papíru - domácí pokusy :), tzv. recyklace knih, které už si svoje odsloužily.

vaclav.4444
vaclav.4444 25.01.2017 v 11:53

Nic nevnucuji, ale třeba to někomu pomůže: https://www.odkarla.cz/knihy Píšu to proto, že na webu moc antikvariátů není, kde byste sehnali nějakou aktuální knihu. Když nepočítám Aukro, kde to ale zase bývá anabáze s pořízením. Tak hodně zdaru se sháněním knih do sbírky :)

Daydreamer
Daydreamer 25.01.2017 v 12:09

Na webu je velké množství antikvariátů a dá se v nich velmi dobře vyhledávat.

Paulett199
Paulett199 25.01.2017 v 12:49

A málokterý si tady dělá reklamu ;-)


vaclav.4444
vaclav.4444 25.01.2017 v 14:48

Takové reakce jsem čekal, proto píši, že nic nevnucuji:) To je na té dnešní době to pěkné, že se můžete, ale také nemusíte podívat ;) Mimochodem, můžu poprosit o tip, na nějaký ten dobrý online antikvariát?

Text příspěvku byl upraven 25.01.17 v 14:49

Pirnitz
Pirnitz 25.01.2017 v 15:12

Zde je antikvariátní vyhledávač, v němž jsou téměř všichni:

muj-antikvariat.cz

vaclav.4444
vaclav.4444 25.01.2017 v 15:34

Díky za tip, chvilku jsem procházel a vypadá to dobře :)

linpro
linpro 13.02.2017 v 18:48

Dnes mi z jednoho antikvariátu přišla domů kniha, na kterou nevěřícně zírám. Prodejce si pod slovy ,,velmi dobrý stav" zřejmě představuje knihu se zlomeným hřbetem a ořízkou, která vypadá, že ji někdo použil místo toaletního papíru. Bude to první kniha, kterou ač nerada, hodím bez čtení do koše, byť jsem tento titul dlouho chtěla. Po této zkušenosti už nemám odvahu cokoliv z antikvariátu koupit přes internet.

jitvav
jitvav 15.02.2017 v 12:34

linpro: To jste asi měla opravdu smůlu. Já v antikvariátech nakupuji poměrně dost často a musím říct, že jsem byla vždycky spokojená. Knihy byly většinou jako nové a ty hodně staré dost zachovalé. Tím jsem jen chtěla říct, že se tato špatná zkušenost nedá úplně zevšeobecňovat.

Eicherik
Eicherik 15.02.2017 v 18:31

Já si taky myslím, že to byla spíš smůla. Taky mám s antikvariáty jen pozitivní zkušenost.

Eicherik
Eicherik 03.03.2017 v 16:39

Mám od Antikvariátu 11 další knihu zdarma. To potěší. :-)

kapr
kapr 22.03.2017 v 06:01

Vyhledávače napříč antikvariáty jsou vynikajícím výdobytkem. Obávám se ale, že v konečném dopadu přispívají ke zvyšování cen u položek, kterých je na trhu jen málo. Konkrétněji, o knihu se skoro nikdo nezajímá, cena by měla být až extrémně nízká. Jeden A na ní nasadí cenu ve stovkách korun. Ostatní, až na vyjímky, se okamžitě připojí a cena vyletí. Proto k netovým nabídkám přistupuji opatrně. V každém případě se snažím o osobní návštěvu.
Přestože jsem z Prahy, dávám jednoznačně přednost malým antikvariátům v okresních městech. Dokonce městečka co do velikosti druhá, nebo třetí na daném okrese bývají zpravidla po této stránce velice zajímavá. Problémem bohužel zůstávají A, kde je pár knížek, většina z devadesátých let a mladší, a tři čtvrtiny zbytku jsou sedmdesátá a osmdesátá léta. Často pak považují knížku z šedesátých let jako nevímjakou vzácnost. Protože jsem zaměřen převážně na produkci před 2.světovou válkou a hlavně daleko starší, je pro mne návštěva takového A propadákem. Přesto se najdou. Krásný A byl v Lounech. Bohužel již zaniknul. V poslední době jsem narazil na hezký A, myslím, že to byla snad Litomyšl. U nákupů převyšujících 99Kč bych asi jednoznačně doporučil osobní návštěvu.
To co tady čtu jsou horory do kterých bych nešel. Rád cestuji, a cesty si návštěvami A spíše zpříjemňuji. Občas mne to potěší, a návštěva se vyplatí. Návštěva opravdu hezkého A je pro mne přímo svátkem.
Objednat si poštou A knihy za 999Kč vždycky svádí k tomu, aby se tam přihodil nějaký poškozený šunt. Možná po 5 - 10 letech, kdy A osobně znám, a vím co od něj mohu čekat.
Často se pod A skrývá zastavárna s několika málo knihami a přístup prodejce podle toho také vypadá. Součástí by byla i informace o zapojení A do vyhledávačů.
Velice mne zklamaly zde uvedené odkazy na slovenské A. Většina produkce 1960+. Velmi obtížné vyhledávání. Samozřejmě je to ovlivněné zkušenostmi mne jako uživatele. Například při poslední návštěvě Košic jsem neuspěl. Dodatečně jsem pak zjistil, že skutečná nabídka A se skrývala až hluboko uvnitř budovy a já ji přehlédl, a považoval obchod spíše za prodejnu starožitností. No nic chybička se občas vloudí. Stejně byly Košice krásné. Letos bych se měl podívat do Prešova. Už se těším.
Knížky zásadně kupuji po jedné. Mimochodem i A zapojené do vyhledávačů nemají vždy zpracovány na počítači všechny položky, zvláště poslední nákupy často chybí.
Uvítal bych tady přehledný seznam A v obou státech v členění po krajích a okresech i s recenzemi uživatelů, zda je návštěva opravdu zajímavá a přínosná. Já si dnes už udělám v A radost spíše vyjímečně, tak při každé 10. návštěvě.
Rozhodně a jednoznačně dávám přednost osobnímu kontaktu a převzetí.

Text příspěvku byl upraven 19.08.18 v 10:38

sememi
sememi 01.05.2017 v 10:30

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

xxBILLY
xxBILLY 02.05.2017 v 01:49

Nakupoval jsem v A 11 pravidelně, jelikož jsem z Brna, tak jsem si nechal posílat knihy do kavárny Monroe, kde měli výdejní místo. Odpadlo mi poštovné a platil jsem na místě. Bohužel tato možnost asi padla, již není v nabídce A 11, nemohu ji tam najít, poslední objednávku jsem si musel nechat poslat poštou. Na dotazy A 11 nereaguje. Má prosím někdo z Brna podobnou zkušenost? Bylo to výdejní místo v Monroe zrušené? Nebo mají v Brně nové výdejní místo? Nemohu nijak zjistit. Prosím o pomoc. Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 03.05.17 v 01:55

josp
josp 23.05.2017 v 09:57

Pro xxBILLY:
Antikvariát 11 svoje výdejní místo v Brně úplně zrušil. Hádám, že už tak před půl rokem. V kavárně Monro zůstalo pouze výdejní místo Antikvariátu Morava, který je podle mě nějakou pobočkou Antikvariátu 11. Tváří se sice jako samostatný obchod, je tam ale stejná paní, která jednala i za Antikvariát 11. Proto si myslím, že Antikvariát Morava je brněnskou pobočkou Antikvariátu 11 nebo spolu určitě mají něco společného.

xxBILLY
xxBILLY 24.05.2017 v 22:11

Pro josp - Děkuji za vyčerpávající informace :-)

bubka
bubka 31.05.2017 v 22:01

antikvariát 11 - moje zkušenost s ním je dobrá, v současnosti mi posílá knihy současně s tím, jak mi potvrzuje objednávku,takže aniž bych je ještě zaplatila.

xxBILLY
xxBILLY 01.06.2017 v 12:06

PRO- bubka : to je pro mne nový poznatek, že některý Antik
posílá knihy ještě před zaplacením. Myslíte poslání poštou?
Platbu jim hradíte na účet nebo dobírkou? Děkuji za odpověď. :-)
Také někdy tohle praktikuji, ale jen u zákazníků, kteří si u mne
koupili knihy opakovaně. Děkuji Vám za info a přeji hezký den.

bubka
bubka 01.06.2017 v 13:04

ano,před zaplacením ověří, zda knihy mají a hned posílají a mně pošlou platební údaje,Posílají to GLS. Platbu hradím předem,ale když posílají ,nemohou mít potuchy, zda jim pošlu peníze (pošlu). Pravda je, že i já jsem u nich už několikrát kupovala, ale nemyslím, že bych byla pravidelnou zákaznicí,.

Ale i já,a prodávám jen tu a tam, co zjistím, že mám dvojmo, pošlu knížku tehdy, kdy jdu na poštu, ne až po doručení platby.

Luucieee
Luucieee 30.12.2018 v 00:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

smazenaryba
smazenaryba 30.12.2018 v 09:37

Internetový antikvariát Čiernenabielom - veľký výber, ústretovosť, ceny a hlavne neustály prísun nových kníh. Ak niečo zháňate, je slušná šanca že sa to u nich skôr či neskôr objaví...ale treba poctivo sledovať úvodnú stranu, kde sa niekoľko krát za deň objavujú nové knihy. Občas to pripomína viac lov ako nákup. Viac krát sa mi stalo, že než som stihol objednávku dokončiť, knihu kúpil niekto iný a zmizla mi z nákupného košíka :)

Text příspěvku byl upraven 30.12.18 v 09:42

scirocco
scirocco 18.04.2019 v 11:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

whack
whack 23.05.2019 v 17:33

Ja využívam prehliadače antikvariátov. Zadám názov knihy a vyhľadá mi knihu vo viacerých naraz. Myslíte, že to nie je spoľahlivé?

Text příspěvku byl upraven 08.07.22 v 15:44



Vložit příspěvek