Knihkupectví a antikvariáty

DISKUZE » Volná diskuze


Terror
Terror 22.08.2021 v 14:22

R.E.M. - Mám s nimi jenom jednu zkušenost - dobrou. Knihy dorazily všechny a v pořádku.
Problémy s nekompletností vidím v jejich velké angažovanosti na trhknih. Tam jejich knihy mizí rychle a Avioňáci je pak nestačí včas stáhnout z vlastních stránek.

R.E.M.
R.E.M. 22.08.2021 v 15:11

Terror: Děkuji za informaci.
(Třeba budu mít štěstí a knihy na mě počkají do večera.) :)

R.E.M.
R.E.M. 30.08.2021 v 15:09

Antikvariát Avion - dnes jsem vyzvedla objednané knihy. Zásilka byla kompletní, v pořádku, solidně zabalená. Knihy - u všech odpovídaly popisy, dvě byly ve výborném stavu (nejen velmi dobrém), pouze u jedné knihy byla jedna stránka trochu ušpiněná, ale to je detail.
Jsem spokojená. Pokud bude příležitost, využiji antikvariát znovu.

i386
i386 17.09.2021 v 11:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

RCC
RCC 17.09.2021 v 12:54

S Antikvariátem 11 mám zvláštní zkušenosti. Dá se to vysvětlit tím, že v něm neprodává jediný člověk, ale více zaměstnanců. Někdy jsem byl spokojen, avšak častěji ne, došlo to až tak daleko, že jsem tam přestal nakupovat, i když jsem předtím byl pravidelný zákazník.

i386
i386 17.09.2021 v 14:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Terror
Terror 23.09.2021 v 13:17

Haló! Není někdo náhodou z Olomouce a nečte tento můj příspěvek? :)
Mám problém s antikvariátem U Bouchalek. Po objednání knihy mi přišlo akorát potvrzení a už více než čtrnáct dní se nic neděje. Na mail také nikdo neodpověděl. Jde mi o to - kdybyste šel náhodou někdo kolem, zjistěte mi, jestli budova ještě stojí... Díky.

Bücherratte
Bücherratte 23.09.2021 v 13:42

Terror: určitě stojí a pravidelně přidávají knížky do novinek. Zasílat jsem si od nich asi nikdy nic nenechala, ale osobně to většinou nebyl až takový problém. Zkusila bych se ozvat znovu, popř. tam zavolat.

Bücherratte
Bücherratte 23.09.2021 v 13:46

Rovnou se taky zeptám: nemá někdo zkušenost s webovou stránkouonline-antikvariat.cz ? Konkrétně se mi včera stalo, že v náhledu kniha stála o dost míň, než když jsem na ni klikla. A dnes u jiné přesně naopak – v náhledu přes 407, v detailu 118. Tušíte někdo, čím to je, proč to je a nakupoval tam někdo někdy? Díky!

Bücherratte
Bücherratte 23.09.2021 v 15:07

Terror: antikvariát je činný i na facebooku (Antikvariát u Bouchalek), tak se zkuste ozvat i tam

Terror
Terror 23.09.2021 v 16:34

Bücherratte: Děkuji za zprávy, zkusím je kontaktovat telefénem.

Online-antikvariat, tam jsem nakupoval tuším už dvakrát. Žádné problémy nebyly. Co se týče zobrazování ceny - napadá mne jenom jedna věc: Oni totiž mají taky takovou databázi titulů, které třeba měli v nabídce a už je prodali, přičemž cenovka v náhledu zůstává konstantní. Pak ji mají za čas znovu, ale za jinou cenu, takže při rozkliknutí na detail se ukáže cena skutečná. Nevím, třeba blábolím z hladu, ale možné to je.

Každopádně, ještě jednou děkuji!

liborlibor
liborlibor 04.10.2021 v 10:27

Pozor na antikvariát v Semilech!!! Nedodržují otevírací dobu. Vyžadují dvakrát platbu poštovného. Neupozorňují na vadné výtisky.

Terror
Terror 04.10.2021 v 15:38

liborlibor: Pokud jde o antikvariat.eu, tak mají na stránkách jasně napsáno, že mají otevřeno jen po předchozí telefonické domluvě.

Borja1
Borja1 20.10.2021 v 13:11

K Antikvariátu 11 musím říct že už tam také nenakupuji. Sice mají občas něco za dobrou cenu, někdy ale také něco předražené, přijde mi, že ceny střílejí od boku. Popis stavu knih je také dost pofidérní, někdy jsou knihy v horším stavu než je popsané. Jednání občas dobré, občas příšerné. Po poslední zkusšenosti, kdy mi neposlali přiobjednané knihy a po reklamaci jsem v telefonu slyšel druhou osobu, jak mě tituluje a povídá něco ve stylu ať si... víte co, jsem řekl dost.

Mourinka62
Mourinka62 20.10.2021 v 17:00

No moje první zkušenost, ale to byla také moje chyba,, objednala jsem si knihy dobírku a zapomněla, na, to, díky, náhlému vážnému onemocní člena mě rodiny,
Dnes, mi přišel e-mail od pana Cortes,ma, titul Judr. s výčtem poškození společnosti částka, 200 czk, to jsem uhradila a omluvila se, načež další e-mail a, dalších 200 czk. Tak jsem tam před chvílí volala, chtěla, jsem s panem mluvit. Vzal to arogantní pracovník, nepředstavil se nenechal mne na domluvit a, řekl pan Cortés nehodlá s lidmi mluvit, na, to je e-mail.Takže mají e-mail s, dokladem o uhrazení škody. Ano byla chyba, na mě straně, ale arogantní chování antikvariátu mne zarazilo. To je asi tak vše, co mohu dodat

anovana
anovana 24.10.2021 v 18:05

V e-shope antik-variat.cz nikdy viac! Jedna kniha prišla s hrozne špinavou oriezkou, "mapami" a doskami krivými od vlhka, plesnivá, hrozný smrad pliesne sa zo zásielky šíril už pri jej rozbaľovaní. Druhá kniha síce čistá, ale s roztrhnutou a hodne pokrčenou stranou. Tieto "detaily" v popise kníh spomenuté neboli, veď kto už by kupoval znehodnotené knihy, keď si ich za rovnakú cenu a v stave peknom môže kúpiť v inom antikvariate. Knihy boli odoslané až po mojej urgencii - jedenásty deň po obdržaní platby, a nie do piatich dní, ako na svojej webstránke píše podvodníčka, prevádzkovateľka e-shopu Vlasta Srpová z Karlovic.

pavel0043
pavel0043 17.04.2022 v 22:42

Dobrý den, zde už jsou asi příspěvky poněkud staršího data, ale je tady takřka výhradně zmiňován Antikvariát 11. Rád bych také přispěl svou zkušeností. Je to sice už asi rok a půl, kdy jsem ještě byl v Praze (studium) a ve volných chvílích jsem projížděl antikvariáty. Mám celkem široký záběr a přes server ,,muj-antikvariat.cz" jsem si porovnával ceny, kde se dá daná kniha koupit nejlevněji. V A11 jsem byl celkem cca 5 krát, vždy osobně (placení za zboží dopředu nerad praktikuji). Poprvé jsem byl opravdu překvapen, jak tam mají plno, nejenom knih, ale také lidí. Obrovský mumraj. Sdělil jsem e-mail i názvy knih, přesto hledání trochu trvalo. Cca po 10 minutách byla má kniha nalezena, načež jsem řekl, že jsem na webu zahlédl ještě nějaké knihy, o které bych měl zájem. Myslím, že to byl osobně pan Cortés, který mi řekl, že je lepší si příště knihy objednat dopředu, protože jsou opravdu vytížení. Ale i přesto mi řekl, ať tedy zkusím jednu z těch knih jmenovat a brzy mi ji našel. Za mě tudíž celkem dobrá zkušenost, i když jsem špatné reference na A11 zaznamenal i na jiných médiích. Ale jak říkám, vždy jsem si knihy vyzvedával osobně a platil za ně až na místě. Ostatní zaměstnanci mi přišli fajn, takže za mě bez problémů.

Nermal
Nermal 26.06.2022 v 13:08

K Antikvariátu 11 mám taky pár postřehů.

Pokud dlouho nemůžete sehnat nějakou knihu, v tomto antikvariátu máte nejvyšší šanci, že se tam časem objeví. Týká se to hlavně starších knížek, protože předpokládám, že hodně jich pochází z pozůstalostí a různých odkupů.

Jak už tady psali někteří uživatelé přede mnou, A11 je opravdu fabrikou na knihy. Při té spoustě knih, která jím prochází, se divím, že se dá vůbec udržet v chodu. Za to pana Cortése musím obdivovat.

Rovněž pokud hodnotím věcně jeho prodejní systém, reakce na objednávku bývá velice rychlá, často do 60 minut. Mám štěstí, že si můžu chodit pro knihy osobně, takže si je prohlédnu a nemusím si je vzít. Přiznávám, že to nevidí rádi, ale čas od času to skousnou. Na druhou stranu, že knihu nevezmu, se stává nejvýše tak v 5% případů, možná méně. Pokud chcete knihu v dobrém stavu, doporučuju si vybírat "výbornou originální vazbu" či "výbornou brož". (Tak mi to i osobně pan Cortés doporučil, když jsem namítal, že kniha má věnování.) U ostatních stavů knih najdete sem tam razítko, věnování, drobné ušpinění či trhliny. Některé knihy mohou mít i flíčky, atd., proto je dobré si je prohlédnout. U těch "výborných" by to nemělo být. Bohužel nemám zkušenost, jak to vypadá s posíláním poštou, tam si prohlédnout předem nic nejde.

Jinak dáma v rukavičkách, s paraplíčkem a pejskem by sem určitě chodit neměla. Ne že by zde byli nějací netvoři, ale opravdu tady nemají čas na zdržování - říct mail, zaplatit, odejít; toť vše. Eleganci a sametový přístup nechte za branou; ušetříte si rozčilení. Tady je jen základní komunikace bez příkras.
Za sebe můžu říct, že mi tento přístup nevadí a chodím sem rád. Zvykl jsem si a je fakt, že se takhle dá odbavit rychleji víc lidí.

A to ještě nemáte představu, kolik knih se tady rovnou vyřadí. Hledači knižních pokladů, jejichž titul nemá pro nikoho jiného cenu, by mohli vyprávět. Máte možnost zde vidět spoustu knih, které mívala vaše prababička ve skříni.

Závěrem bych poznamenal, že tento přístup, který se někomu zdá nepřijatelný, je veden spíše snahou o rychlé odsýpání obchodu bez zdržování a zbytečných diskuzí než zlým úmyslem majitele.

Každý si musí stanovit sám, co je ještě ochoten skousnout ve jménu získání své knihy.

Text příspěvku byl upraven 13.04.23 v 14:15

ales0157
ales0157 08.07.2022 v 14:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Silence69
Silence69 21.11.2022 v 16:00

Pokud si něco objednáte z antikvariátu pana Čejky, není vůbec jisté, že knihu také dostanete. Jde-li o vzácnější věc, pán zřejmě neodolá vyšší nabídce od někoho, komu jste titul vyfoukli, ač si původně zboží takto sám nacenil. Posléze následuje hra na mrtvého brouka, kdy na maily neodpovídá, telefon nezvedá a na SMS nereaguje. To, že porušuje vlastní obchodní podmínky jej zjevně nijak netrápí, ba naopak, beze slova vysvětlení člověka vesele ignoruje. Když ale vložíte do košíku běžný a dostupný kousek, je v zaslání čísla bankovního účtu velice rychlý. Sečteno podtrženo - v tomto antikvariátu, vedeného týpkem, který nemá ani špetku nějakého etickém vychování, si už nikdy nic neobjednám.

Calypso
Calypso 21.11.2022 v 16:17

Silence69: Pan Čejka je nechvalně proslulý přepálenými cenami a neetickým jednáním. Už je to více než deset let, co jsem měla tu čest, ale zážitek je to nezapomenutelný. Nikdy více.

Silence69
Silence69 07.12.2022 v 16:20

Calypso: Nabízený titul, o němž je řeč a který mi nikdy neodeslal, si pan Čejka sám nacenil na 170,- Kč. Krátce nato se objevil v nabídce dalšího majitele antikvariátu, pana Maděry, za cenu téměř padesátkrát vyšší a byl hned pryč. Takže alespoň vím, do jakých rukou kniha, jíž jsem si původně objednal já, za účelem dalšího prodeje putovala.

Text příspěvku byl upraven 07.12.22 v 16:23

Stegman
Stegman 10.01.2023 v 02:30

Už pár dní pořád musím myslet na jednu myšlenku: jak je to s antikvariáty a spropitným? Dáváte v antikvariátech dýška?
O knihkupectvích mě tímhle způsobem nikdy nenapadlo uvažovat, vždycky jsem je bral jako běžný obchod s pevně stanovenými cenami. Když jsem teď ale během krátké doby navštívil hned několik antikvariátů a viděl všechnu tu péči, co antikváři věnují všem těm starým knihám, tak mi došlo, že jsem je neodměnil tak, jak by si v mých očích zasloužili. No jo, ale neurazili by se?
Nebo záleží na velikosti dýška? Kolik byste třeba v antikvariátu dali za knihu, která stojí 45 Kč? 50 či 60 Kč? Dali byste jim automaticky něco na podporu té jejich nevýdělečné práce, nebo by záleželo na stavu té knihy / jednání prodejců, podobně jako v restauraci? Díky moc za odpovědi.

Text příspěvku byl upraven 10.01.23 v 02:30

bamba
bamba 10.01.2023 v 10:54

Kupujem cez internet a ani tam nedávam sprepitné. V kamennom obchode už vôbec nie, ale nechodím do antikv. Môj nos to nevydrží.

sall02
sall02 11.01.2023 v 16:56

Zajímavý postřeh, nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela. Když nakupuji knihy, nakupuji přes internet nebo v kamenných prodejnách. Antikvariáty moc nenavštěvuji, tam kde bydlím, tam totiž nejsou, takže je beru jako místo návštěvy pouze, když jsem např. v Praze. Je pravda, že když už jsem tam něco ulovila, málo mě to nestálo, protože většinou se jednalo o špatně sehnatelné tituly, na kterých si někdo dal přirážku, takže ne, ani v antikvariátu jsem zatím nedala dýško. Pokud si ale někdy tam seženu knihu řekněme za 50,-, tak bych klidně něco víc přihodila :-) Záleželo by taky, jak by na mě daný obchod působil a jestli pan prodejce by byl sympatický :-)



Vložit příspěvek