Poznejte knihu podle první věty

DISKUZE » Volná diskuze


soukroma
soukroma včera v 13:08

je to William Somerset Maugham: Na ostří nože
v pubertě se mi to moc líbilo, už dlouho se chystám zkusit znovu (i když tyhle návraty k pěknému povětšinou úplně pěkně nekončí, aspoň dle mé zkušenosti, ...i s knihami)

Calypso
Calypso včera v 13:13

Jak kdy, já jsem se teď v létě navrátila a nezklamala jsem se, něco člověk ocení až v pokročilejším věku.

soukroma
soukroma včera v 13:49

ovšem to vypadá přesně obráceně - dřív ne/tak/líbilo, později ano - já se bojím opětovného čtení, když se mi to kdysi moc líbilo (samozřejmě jsou knihy, které mohu číst pořád dokola a neomrzí se, výhradně ale jsou to kousky humorné)

Calypso
Calypso včera v 14:18

Tak zase potom člověk může analyzovat, kam se posunul a proč už to stejně nepůsobí. Ale taky mám asi dvě knihy, ke kterým mám obavy se vrátit, aby kouzlo nepominulo.

Calypso
Calypso včera v 15:15

'Severní Irák - Záře zapadajícího slunce orosila starcovo čelo perličkami potu, on však objímal dlaněmi sklenici horkého sladkého čaje, jako by jej měla zahřát.'

Calypso
Calypso včera v 22:00

Film podle knihy natočený už dnes není tak šokující, ale v době uvedení lidé v kině zvraceli, utíkali a omdlévali, takové jsou alespoň historky.


Calypso
Calypso dnes v 13:17

Natáčení filmu trvalo mnohem déle než bylo v plánu a v průběhu došlo k řadě nečekaných událostí, včetně úmrtí, což některé vedlo k domněnkám, že je prokletý.

Film i kniha jsou z první poloviny 70. let, česky a slovensky máme k dispozici minimálně pět vydání.

soukroma
soukroma dnes v 14:02

tak to asi bude Exorcista – souboj s ďáblem (William P. Blatty)

Calypso
Calypso dnes v 14:08

Ne asi, ale zcela určitě.

soukroma
soukroma dnes v 14:25

prima, teď něco velmi starého a velmi zábavného (aspoň pro mne;)

"První podnět (jak daleko totiž jej lze určiti) dlužno hledati v následujícím listu, jejž moje provdaná sestra psala a mně, Rudolfu Burtonovi, obchodníku se střižným zbožím, mládenci 28 let starému, zaslala. List tento jsem obdržel právě, když jsem tonul v největších rozpacích, kde a jak bych ztrávil čtrnáctidenní prázdniny."

(citováno přesně, kniha je už k dispozici i v digitalizované podobě)

m.gray
m.gray dnes v 14:41

Hýta a Batul?

soukroma
soukroma dnes v 15:25

skvěle, to byl fofr! samozřejmě, Helenina drůbež a Děti jiných rodičů, aneb Hýta a Batul (těch hlášek, co zdomácnělo - Bliaf byl samá kev a fecko bylo samá kev apod. :)))

m.gray
m.gray dnes v 16:39

Já jsem to bohužel ještě nečetla, znám jen z doslechu.
Tak pokračujeme:

Posledních deset milionů let už bylo suchých, vláda strašlivých ještěrů dávno skončila.

jant02
jant02 dnes v 18:06

Že by 2001: Vesmírná odysea?

Text příspěvku byl upraven 19.09.24 v 18:07

m.gray
m.gray dnes v 18:22

Přesně tak!

jant02
jant02 dnes v 20:53

Když se blíží svátky, lidé se na ně připravují, každý svým způsobem.



Vložit příspěvek