Poznejte knihu podle první věty

DISKUZE » Volná diskuze


Calypso
Calypso 24.09.2024 v 19:57

Bingo!

jaskr
jaskr 24.09.2024 v 20:57

Říká se, že to má svůj původ v Africe, že to s sebou přinesl vřískot zotročených; že to byla smrtelná kletba Tainů, vyřčená ve chvíli, kdy jeden svět zanikl a druhý se zrodil; že to byl démon zavlečený do Stvoření skrz dveře hrůzy, které se otevřely právě nad Antilami.

Calypso
Calypso 25.09.2024 v 13:07

Tohle bude taky dost těžké, prostě jen zkusím střelit - je to něco od Roberta E. Howarda?

jaskr
jaskr 25.09.2024 v 13:17

Autor pochází z Dominikánské republiky. Román dostal známou cenu.

jant02
jant02 25.09.2024 v 14:12

Je to Krátký, leč divuplný život Oskara Wajda od Junota Díaze?

jaskr
jaskr 25.09.2024 v 14:21

jant02 - přesně tak.


jant02
jant02 25.09.2024 v 19:39

(děkuji jaskr za čtenářský tip - nebýt této hry, nejspíš by mě tahle kniha minula)

Zadání:
Se svraštělým čelem a s pootevřenými ústy vypadal Šingo Ogata, jako že o něčem přemýšlí. Kdo ho neznal, neřekl by, že přemýšlí, spíš že ho něco trápí.

soukroma
soukroma 25.09.2024 v 19:53

Hlas hory
Jasunari Kawabata

jant02
jant02 25.09.2024 v 19:56

Naprosto přesně

soukroma
soukroma 25.09.2024 v 20:04

Grant ležal na vysokej nemocničnej posteli a zízal do povaly. Zízal a bohoval.

(knihu mám ve slovenštině, ale vyšla též česky, už dvakrát)

soukroma
soukroma předevčírem v 17:14

autorka u nás má pohříchu jen dvě publikované knihy, ale právě tato hledaná byla před časem označena Crime Writers' Association jako největší krimiromán všech dob...

Grant je inspektor Scotland Yardu

Calypso
Calypso předevčírem v 18:05

Tak to bude Vrah či oběť - Josephine Tey.

Bez nápovědy bych byla bez šance, nikdy jsem o tom neslyšela. Výběr bude jistě objektivní a neovlivněn historickým tématem. Britové si na své dějiny asi dost potrpí, tím spíš se divím tomu, jak to tam poslední dobou upadá.

soukroma
soukroma předevčírem v 19:00

vřele doporučuji, skvělá kniha

Calypso
Calypso předevčírem v 23:00

Následující je také detektivka a zároveň sonda do historie specifického místa. Obdržela cenu Edgar za nejlepší krimi román roku.

'Dnes jsem projížděl kolem bývalé balírny pomerančů SunBlesst. Nezůstalo z ní vůbec nic.'

soukroma
soukroma včera v 16:37

tak to vypadá na
Smrt s vůní pomeranče
T. Jefferson Parker
na Edgara to má u nás safra nízké hodnocení a malý čtenářský zájem (od autora jsem kdysi zkusila Železnou řeku - ne a ne)

Calypso
Calypso včera v 16:44

Je to tak.

Za mě lehký nadprůměr, hlavně kvůli atmosféře a vykreslení Kalifornie v 60. letech (kvůli tomu jsem to ostatně četla).

soukroma
soukroma včera v 17:23

tak tady poznáme, jak to na jiném světadíle vypadá právě dnes (a hlavně zač je toho loket)

"Dáváte pozor? Výborně, protože se nebudu opakovat a vracet se k událostem, které jsem již popsal. Věci budou chvílemi dost složité, tak se soustřeďte. Přes patnáct let jsem prožil na cestách po celém světě, pracoval a žil s lidmi, které nikdo nezná, navštívil místa, nad kterými zůstává rozum stát, a místa, která na mapě nenajdete."

(teď koukám, jak snadno se dají úvodní slova nalézt na webu, tak zkuste nejdřív zapátrat u sebe, co by to mohlo být; doufám, že to tu ještě nebylo - ten pečlivě udržovaný seznam Calypso není díky DK dost dobře prohledávací, spíš jen prohlížecí ;)

Text příspěvku byl upraven 27.09.24 v 17:34

Calypso
Calypso včera v 17:37

Ve veřejných seznamech nelze vyhledávat, jen v osobních. Proč tomu tak je, to jde mimo mé chápání.



Vložit příspěvek